Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2006, 10:57   #481
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3D Galerija

Citat:
markopaun kaže:
Isto choperi, samo vece slike.
Huh...
Vidi se da si se potrudio da ih izmodelujes, ali ti postavka scene ne valja.
Moras objektima da das UVW kordinate, kako ne bi doslo do strechovanja tekstura (selektujes objekat, dodas modifikator UVW coordinates, selektujes box, cylindrical ili spherical (u zavisnosti od objekta) i kliknes na fit ).
Drugo, svetlo mi se ne svidja. Mnogo su crne senke, a one na tako jakom suncu ne bi trebalo da budu toliko crne, osim ako se ne nalaze na bas tamnoj podlozi (sto kod tebe nije slucaj).
Trece, ugao kamere nije dobar. Ogranici kameri field of view. Tacnije, nemoj da prikazez kolika ti je zapravo scena, nego sakrij to nekim zidom ili tako nesto, posto se ovako stvara jako los utisak.
Da se ne bi smarao mnogo sa svetlom, predlazem ti da ga napravis vrlo jednostavnim principom.
Stavis jedan krug (5,6,7...) instanciranih omnija oko scene u ravni zemlje (i das mu da bela boja blago vuce ka boji zemlje), stavis zatim drugi krugi krug omnija (takodje instanciranih) iznad zemlje nekoliko metara i das im blago plavicastu boju, stavis treci krug omnija (treba li da pomenem da su i oni instancirani ) i das im jos plaviju boju. Naravno scena ce sada da ti bude preosvetljena. Smanjis intenzitet i prvog, i drugog i treceg kruga (dovoljno je da selektujes po jedan omni u svakom krugu, posto su instancirani promene ce se odnositi na svaki krug) na recimo 0.3, ili cak sta vise, mnogo manje (mada to zavisi od scene) taman dok ne dobijes scenu koja je osvetljena sa svih strana podjednako. iskljucis svim omnijima affect specular (jer ne zelis da pod uticajem tih omnija objekti po ivicama sijaju, t.j. imaju jak specular). Ukljucis drugom i trecem redu omnija shadow map, i podesavas parametere unutar shadow map propertiesa, dok ne dobijes onu kruznu blagu senku oko svakog objekta. U principu, bias uvek treba da stavis na nulu (jer ne zelis da ti senka pada dalje od objekta), size stavis na 512 ili 256 (ne treba ti preciznija senka, posto cemo da blurujemo senke) , a sample range na 4 ili 8 (upravo da bi ih blurovali). Mozda ces cak unutar shadow parametara morati da pojacas intenzitet senke sa default 1, na 1.5 ili 2, kako bi ih bolje video.
Sada uzmes i dajes svakom objektu po jedan omni (stavis ih unutar objekata) sa slicnom bojom samog tog objekata, ukljucis far attuenation (show i far), i skaliras na jedno metar od objekta, ides na exclude i iskljucis taj objekat od uticaja njegovog omnija (jer ne treba objekat, sam sebe da osvetljava, nego neposredno okruzenje), opet iskljucis specular, i smanjis intenzitet, taman toliko da vidis da objekat prenosi malko svoje boje ka neposrednom okruzenju (to je i namena tog omnija). Nakon sto si postavio sve kako treba, dobices scenu slicnu oblacnom vremenu (ako bas hoces oblacno, smanji intenzitet onih kruznih omnija i oboji ih u malo turobniju, tamniju nijansu izmedju plave i sive).
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 10:58   #482
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3D Galerija

nastavak

...Ako hoces suncano vreme, samo sibnes jedan direct light, povecas mu hotspot da obuhvati celu scenu, ides na adv. ray traced (brze se renda od obicnog raytrace-a), obojis direct u blago zutu boju, das mu intensity na 1.3 ili cak 1.5.

Evo kako izgleda scena sa tim principom (sad sam odradio, dok sam ti pisao odgovor), osvetljena za manje od 5 minuta. (sto i stolica nisu moji objekti) i koja se renda za 13 sekundi (mozda sam malo presaturisao scenu, ali to je princip).

Evo i scene
http://www.mysharefile.com/v/5378318...unce2.zip.html


Sad, verovatno znas vecinu ovih stvari, ali ovo sam napisao i zbog toga posto vidim da se dosta njih jos uvek pati sa svetlom, pa mozda i njima koristi.

@Uros3D
Nisam mislio samo da obojis svetlo u plavu boju.
Mislio sam da prvo moras da resis u kakvom ce okruzenju da ti bude ta scena. Da li je to u otvorenoj prostoriji? Da li je u zatvorenoj prostoriji? Koliko izvora svetla ima, ako je u zatvorenoj? Jel' scenu osvetljuje lampa, sveca ili luster?
To prvo resi, pa da probamo da iskidamo svetlo.
b.t.w Svece bi bile cool.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 11:46   #483
markopaun
Banned
 
Član od: 16.9.2006.
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 3D Galerija

Citat:
bobi kaže:
nastavak

...Ako hoces suncano vreme, samo sibnes jedan direct light, povecas mu hotspot da obuhvati celu scenu, ides na adv. ray traced (brze se renda od obicnog raytrace-a), obojis direct u blago zutu boju, das mu intensity na 1.3 ili cak 1.5.

Evo kako izgleda scena sa tim principom (sad sam odradio, dok sam ti pisao odgovor), osvetljena za manje od 5 minuta. (sto i stolica nisu moji objekti) i koja se renda za 13 sekundi (mozda sam malo presaturisao scenu, ali to je princip).

Evo i scene
http://www.mysharefile.com/v/5378318...unce2.zip.html


Sad, verovatno znas vecinu ovih stvari, ali ovo sam napisao i zbog toga posto vidim da se dosta njih jos uvek pati sa svetlom, pa mozda i njima koristi.

@Uros3D
Nisam mislio samo da obojis svetlo u plavu boju.
Mislio sam da prvo moras da resis u kakvom ce okruzenju da ti bude ta scena. Da li je to u otvorenoj prostoriji? Da li je u zatvorenoj prostoriji? Koliko izvora svetla ima, ako je u zatvorenoj? Jel' scenu osvetljuje lampa, sveca ili luster?
To prvo resi, pa da probamo da iskidamo svetlo.
b.t.w Svece bi bile cool.
Nesto sam znao a nesto nisam, u svakom slucaju, puno hvala. Ako hoces posalji mi mail adresu na PVT, da ti posaljem fajl, ti uradi osvetljenja i mape, pa mi posalji da vidim. Hvala jos jednom.
markopaun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 14:13   #484
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: 3D Galerija

e Bobi ajde daj jedan prikaz scene iz maxa da vidim kako su ti postavljena svetla
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 14:19   #485
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: 3D Galerija

Kako vam se cini model glave. Zna li neko kako je najbole izmodelovati usi (koje su po meni na ljudskom telu najteze za modelovanje)???
Usput kako vam izgleda ova vatrica (skoro sam uzeo da ucim particle )
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika1.jpg
Viđeno:	40 puta
Veličina:	13,1 KB
ID:	3903   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	vatra.jpg
Viđeno:	55 puta
Veličina:	18,1 KB
ID:	3904  
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 14:24   #486
markopaun
Banned
 
Član od: 16.9.2006.
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 3D Galerija

Citat:
Stevvan kaže:
Kako vam se cini model glave. Zna li neko kako je najbole izmodelovati usi (koje su po meni na ljudskom telu najteze za modelovanje)???
Usput kako vam izgleda ova vatrica (skoro sam uzeo da ucim particle )
Je si li namerno pravio karikaturu, ili je tako slucajno ispala?
markopaun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 14:40   #487
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: 3D Galerija

Namerno vise kao karikaturu posto nameravam da napravim neki filmic od 20 sek.
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 14:51   #488
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3D Galerija

Citat:
GOKSIMASTER kaže:
e Bobi ajde daj jedan prikaz scene iz maxa da vidim kako su ti postavljena svetla
Evo, to je taj basic setup, sa 3 kruga omnija (ove ostale omnije koje sam koristio sam takodje objasnjavao gore ).

Mada, sa malko isprobavanja ovo moze da se odradi sa mnogo manje omnija, mada sta ce nam, posto se frame ne bi renderovao (ma koliko da je komplikovana scena, vise od 2 min.).
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	za-Goksija.jpg
Viđeno:	99 puta
Veličina:	68,7 KB
ID:	3909  
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 18:18   #489
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: 3D Galerija

Citat:
bobi kaže:
@Uros3D
Nisam mislio samo da obojis svetlo u plavu boju.
Mislio sam da prvo moras da resis u kakvom ce okruzenju da ti bude ta scena. Da li je to u otvorenoj prostoriji? Da li je u zatvorenoj prostoriji? Koliko izvora svetla ima, ako je u zatvorenoj? Jel' scenu osvetljuje lampa, sveca ili luster?
To prvo resi, pa da probamo da iskidamo svetlo.
b.t.w Svece bi bile cool.
OK, provalio si me! To mi i jeste bila prvobitna ideja - da stavim sveće. Radi se o zatvorenoj prostoriji, za sad imam samo dva izvora svetla - glavni (plavi omni), i jedan pomocni omni koj malo daje osvetljenja nožu i jednom kraku surikena.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 19:23   #490
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: 3D Galerija

ZNachi romantichni pokolj??

nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 21:05   #491
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: 3D Galerija

Nisam mislio bas tako ali ajde neka ti bude Recimo, usla neka Japanka i zatekla muza sa ljubavnicom i eto ti ga "romanticni" pokolj i jos onako besna zabola krpom ociscen noz u sto.... uhhhh treba da budem reziser
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 23:03   #492
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3D Galerija

Citat:
uros@3D kaže:
Nisam mislio bas tako ali ajde neka ti bude Recimo, usla neka Japanka i zatekla muza sa ljubavnicom i eto ti ga "romanticni" pokolj i jos onako besna zabola krpom ociscen noz u sto.... uhhhh treba da budem reziser
Jos samo da izmodelujes i teksturises japanku, njenog muza i ljubavnicu, da ih lepo rigujes, da ih izanimiras, sa particlesima da napravis krv, da izmodelujes noz...
Ah... vec imas noz...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 1:53   #493
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: 3D Galerija

@stevan
vatrica nije losa
glava je tiha jeza
probaj da skiciras prvo glavu na papiru (da budes siguran da ideja valja), pa onda radi na modelu meseca dana dok ne bude u dlaku ko skica... onda ce biti kul
Glave su jako teske, tako da... keep workin'
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 13:32   #494
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: 3D Galerija

Citat:
bobi kaže:
Jos samo da izmodelujes i teksturises japanku, njenog muza i ljubavnicu, da ih lepo rigujes, da ih izanimiras, sa particlesima da napravis krv, da izmodelujes noz...
Ah... vec imas noz...
Sve je ok,samo ne moras da modelujes odecu.
Nije potrebna u ovoj sceni
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 14:32   #495
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: 3D Galerija

Citat:
3dM@niak kaže:
@stevan
vatrica nije losa
glava je tiha jeza
probaj da skiciras prvo glavu na papiru (da budes siguran da ideja valja), pa onda radi na modelu meseca dana dok ne bude u dlaku ko skica... onda ce biti kul
Glave su jako teske, tako da... keep workin'
Mesec dana?? Mnogo bre to vremena, sem ako ne obradjuje fotografiju od 7mpx sa svim porama mladezima, dlakama...(mada bi to bio zanimljiv projekat)
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 14:53   #496
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: 3D Galerija

MA sta pricas ja sam naucio savrseno da modelujem za 1 dan fora je sledeca imas jedan poligon model glave (pocetni), koji je uvek isti i onda ubacis slike , pretvoris poligone u subdvison s. i namestas glavne tacke i polako ulazis u detalje imas najvise 3 nivoa namestanja
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 16:52   #497
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: 3D Galerija

znam da je mesec dana MNOOOOGO, ali je vrlo ocigledno da stevan nema bash mnogo ni znanja ni iskustva
zato sam rekao mesec dana, misleci, kolko trazi - trazi
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 18:45   #498
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: 3D Galerija

Aj postujte vi neke vase modele glave cisto da uporedim
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 18:55   #499
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3D Galerija

Citat:
Stevvan kaže:
Aj postujte vi neke vase modele glave cisto da uporedim
Ako si im rekao

I ja se ne slazem sa 3DManijakom. Da bi se dobro radile glave u nekom 3D programu, nije potrebno mesec dana, vec jedno godinu dana potrosenih na pocinjanje iznova i iznova, proucavanje crta lica, a za telo proucavanje anatomije...
Sta vam je bre ljudi... pa glave su najza3banija stvar za uraditi u nekom 3D programu (osim u poseru )
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 19:09   #500
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: 3D Galerija

Meni su naj#aje^anije usi , zao mi je ali trenutno nemam nijednu glavu za pokazivenja a nemam ni vremena da modelujem drugu bas sam davno modelovao glave, proslog leta .
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Početnički 3D radovi - galerija (WIP, tutorijali) kinteC 3D radovi 2054 22.10.2021 19:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com