Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2005, 22:11   #1
GameFREAK
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sabac - Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Arrow Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Deda Mraz ( tata ) ce mi za novu godinu pokloniti 800 evra za novu masinu. Kompjuter cu koristiti prvenstveno za igrice. Zanima ma me vas predlog konfiguracije za tu lovu BEZ MONITORA!
GameFREAK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 22:59   #2
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Deda Mraz

Predlazem ti bilo koju plocu nForce 4 Ultra ili SLI sa socketom 939, Graficka 6600GT, X800GT ili ako imas da kupis 6800GT, X800 neke poznatije firme, 1GB Kingston, Transcend ili Kingmax memorije, procesor AMD64 3200+ Venice core, obavezno kvalitetno napajanje marke Chieftec ili neku drugu visoko kvalitetnu marku (napajanje ti je izuzetno vazno). Kupis Logitech MX518 i neku kvalitetnu Logitech, Genius tastaturu zajedno sa dobrim slusalicima firme Zalman ili Creative (mozda neki 5.1 sistem Altec Lansinga) i to je DREAM MACHINE.
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 23:22   #3
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Deda Mraz

Asus A8N-E 110e
AMD Athlon 64 3200+ Box s939 512kB cache Venice core 180e
HIS ATI Radeon X800GTO IceQ II Turbo PCI-E 256MB GDDR3 256bit 240e
2X512MB DDR400 Kingston 105e
DVD+-R/W drive NEC ND-3540A 50e
Asus TA210 60e

Ако нећеш радити OC онда је боље неку другу графичку картицу јер је ова малтене дизајнирана за то.
Који ти је стари комп, да л' са њега нешто може да се пренесе јер ово што сам предложио је без HDD-а.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 23:24   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Deda Mraz

Da se ubacim kao glas razuma: predlažem da 500 evra potrošiš na mašinu, a 300 na nešto pametnije (jer je van pameti davati 800 evra samo za igranje). A plus ćeš porasti u očevim očima kao osoba koja ume da raspolaže parama
Face it - toliko dobrih igara za koje vredi pljunuti toliku kintu jednostavno nema.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 12:11   #5
GameFREAK
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sabac - Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Sa starog koma cu preneti hard, mis, tastaturu i zvucnu. Najvise se dvoumim oko maticne
GameFREAK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 15:13   #6
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

blago tebi GameFREAK sto tolike pare dobijas za NG.neznam koko imas godina ali ako si punoletan skupis jos 500e i kupis polovnog juga toje bolje nego dati tolike pare za pisljivi komp.mislim ja imam solidan kump i igram sve najnovie igre.jest da moram da igram na 800x600 ali moj komp sam platio 600 pre 3 god,a jos mi dobro sluzi.sad sam se setio bolje cekaj sp3 da izadje toje masina.
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 15:21   #7
c®aft
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Yajechar
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

za matichu je najbolje da uzmesh SLi model i to ABIT-ov.
A CPU >>AMD i nijedan drugi
c®aft je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 15:28   #8
wizzard
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Ja se u tvoj izbor kupovine neču preterano mešati, al' da ipak i ja kažem koju reč
Meni su najgori ljudi koji kažu imam 800e,1000e,1200e... i hoće ovakav DVD, onakvu grafičku kartu... Ne znaju ni zašto to uzimaju, samo su čuli od nekog da je to dobro. I onda sastave mašinu koja radi 30% sporije od one koja bi mogla da se sklopi za te iste pare. Kad se odlučiš za tip procesora, trebaš dosta da obratiš pažnju na matičnu ploču i chipset koji se nalazi na njoj. Chipset (north bridge), je osnovna veza između procesora i matične ploče. Prodavci procesora i matičnih ploča daju svoje preporuke, npr. ovaj procesor najbolje radi s ovom pločom, itd.
Na izboru ploče, odnosno chipseta i proceosra se najviše dobija/gubi na brzini sistema. Drugo, treba ibegavati enormno visoke cene procesora koji za nekih 30eura više rade samo 100-200 Mhz brže. Treba kupovati best buy varijante.
Ako kupuješ Sempron, i neku bedniju ploču, a FSB ti je 333 MHz, onda je suludo kupovati neku OC memoriju na 533 Mhz ili šta ja znam.... Izbor prave mašine nije ni malo lak, i kad sastaviš sve, proveri još jednom komponente, uporedi ih, vidi da li si mogao da uzmeš neki jeftiniji deo, da bi kupio neki skuplji kako bi ubrzao ceo sistem.
wizzard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 18:54   #9
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Citat:
c®aft kaže:
za matichu je najbolje da uzmesh SLi model i to ABIT-ov.
A CPU >>AMD i nijedan drugi
Ух што мрзим кад неко овако напаљен крене да лупа глупости и то на онај навијачји начин
Шта ће му SLI плоча, да неће можда да стави 2X6600 у SLI мод ил' нешто слично.Мали број игара су оптимизоване за SLI тако да би то било чисто бацање пара, то се исплати ако се прави неки врхунски играчки систем с 2x7800GTX.Једина корист од тога било би што би мог'о да се похвали у друштву међу да као има 2 графичке карте.

Има и јако добрих Intel процесора, не може се тек тако рећи генерално.

2wizzard Управо је супротно, распиташ се да би био сигуран да ће ти сваки евро бити вредноутрошен.Да не би' као свака друга будала напаљена на Pentium отиш'о у Jugodatu и добио ''сјајан компјутер.''
Избор праве машине је много лакши него што мислиш само треба наћи неког да те добро посаветује.Сад код AMD-а, ако хоће добар комп једини прави избор је nForce4 chipset и није ми јасно шта ту није јасно Постоје СТАНДАРДИ тако да малтене нема случајева ''овај процесор боље ради са овом плочом'' па наравно да s939 процесор неће да ради са s478 плочом.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 20:42   #10
GameFREAK
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sabac - Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Trenutno razmisljam da racunar uzmem u MB softu, mislim da su najpovoljniji a i jedan drugar je uzeo racunar kod njih i nije imao nikakvih problema. Mozete na njihovom sajtu pogledati najjacu AMD konfiguraciju, razmisljam da uzmem nesto slicno tome, naravno uz izmenu graficke!
GameFREAK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 0:47   #11
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Citat:
GameFREAK kaže:
Trenutno razmisljam da racunar uzmem u MB softu, mislim da su najpovoljniji a i jedan drugar je uzeo racunar kod njih i nije imao nikakvih problema. Mozete na njihovom sajtu pogledati najjacu AMD konfiguraciju, razmisljam da uzmem nesto slicno tome, naravno uz izmenu graficke!
Боље немој узимати већ склопљене, обично ти увек увале барем једно ср*њ*.Једна од најјефтинијих и веома поузданих фирми је и Imtel.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 2:10   #12
zleetherius
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 169
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Citat:
Atila kaže:
Боље немој узимати већ склопљене, обично ти увек увале барем једно ср*њ*.Једна од најјефтинијих и веома поузданих фирми је и Imtel.

nije reklama. imtel je jedna od najboljih firmi. oni su jedna od retkih firmi koja sve uvozi iz inostranstva (zato su i jeftiniji, 70% domacih firmi qpuje od njih) + generalni su zastupnici za cooler master i ja mislim 3d club. a i dosta su pouzdani, nece pokusati da te zavrnu sto se tice komponenti.
zleetherius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 14:56   #13
zulu
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

MB Soft je zvanicni uvoznik za MSI, tako da su te ploce kod njih najjeftinije, a u slucaju (ne daj boze) reklamacije menjaju u roku od odma'. Uz to, nije neophodno da uzmes predlozenu konfu mozes da odes i da se dogovoris sta hoces od komponenti.
toplo bih preporucio neki k8n model
zulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 19:54   #14
GameFREAK
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sabac - Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Svi na forumu hvale ABIT ploce i DFI ali nigde nisam uspeo da nadjem njihove cene. Zanima me jos jedna stvar. U MB softu ploca koja kosta 200 evra vrti memoriju na samo 400 mhz ili ja ne znam da procitam specifikaciju kako treba, pa me interesuje koja bi ploca mogla da zavrti memoriju na 533 mhz koju nameravam da kupim?
GameFREAK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 1:13   #15
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Citat:
GameFREAK kaže:
Svi na forumu hvale ABIT ploce i DFI ali nigde nisam uspeo da nadjem njihove cene. Zanima me jos jedna stvar. U MB softu ploca koja kosta 200 evra vrti memoriju na samo 400 mhz ili ja ne znam da procitam specifikaciju kako treba, pa me interesuje koja bi ploca mogla da zavrti memoriju na 533 mhz koju nameravam da kupim?
Ако нећеш да OC немој да бацаш паре на њихове плоче.

По томе закључујем да си се одлучио за Intel/DDR2 комбинацију.
Нпр. Asus P5GD2
Или нешто јефтинија варијанта, Gigabyte GA-8I945P-G која у Imtel-у кошта нешто мало преко 100 евра.

Poslednja ispravka: Atila (11.12.2005 u 1:35)
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 21:03   #16
GameFREAK
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sabac - Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Naprotiv, hocu AMD
GameFREAK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 22:13   #17
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Deda Mraz (novi komp za novu godinu)

Citat:
GameFREAK kaže:
Naprotiv, hocu AMD
Онда узми DDR400 и готово.
533 модели се углавном везују за DDR2 кога на AMD платформама неће бити до појаве socket 2M процесора.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com