Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2013, 13:48   #1
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Ugovor

Ugovor sa Vip-om mi je istekao sad u julu, medjutim obracunski period i dalje traje.
Da li to znaci da moram licno otici u njihovu ispostavu i raskinuti ugovor, jer me postpaid vise ne zanima?
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 13:51   #2
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

Kada istekne ugovor automatski imaš pravo da raskineš ugovor bez ikakvih posledica. Da bi prestao sa korišćenjem treba da odeš i da raskineš ugovor.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 14:04   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

Završena ti je ugovorna obaveza, a ugovor se automatski obnavlja iz meseca u mesec dok ti ne odlučiš da ga raskineš. Idi što ranije u mesecu jer svi operateri imaju neki datum do kog to može da se obavi, a da ti ne produže za još jedan mesec.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 14:43   #4
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Ugovor

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Idi što ranije u mesecu jer svi operateri imaju neki datum do kog to može da se obavi, a da ti ne produže za još jedan mesec.
I pored toga ce platiti jos jedan mesec.T j 25 kao kaznu sto odlazi.
Jedina sansa da se spasi placanja jos jednog mesecnog racuna,(pod uslovom da ne kasni sa odjavom,i da je platio sve zaostale racune),jeste da prebaci broj kod drugog operatera.Jbg VIP
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 16:29   #5
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

Da, i ja mislim da mora da plati još jedan mesec u svakom slučaju. Tako sam ja dobio na korišćenje besplatno mobilni internet (dok ne stigne adsl), i otišao posle 2-3 dana od isteka ugovora da ga raskinem, kad ono moram da platim taj mesec posle raskidanja. Tako se nešto slično desilo i mom drugaru sa postpaid mobilnim paketom.
Ona što je radila u MTS mi je rekla da je to standardna procedura, i da mogu da tužim MTS ali da mi se ne isplati.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 16:29   #6
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

Ako me sećanje dobro služi kod VIP-a je otkazni rok 3 meseca, dobro pročitaj što si potpisao, oni su carevi sitnih slova u ugovoru.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 19:15   #7
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Ugovor

Hahaha...3 meseca,pa ti bi bas da ga saranis.
Sigurno je mesec duže, još nisam čuo za tri.Ali eto mislio sam da je ta praksa samo u vipu.
Jednog dana ćemo i mi biti kao i sav normalan svet,a do tada...jbg pa srbi smo, razumemo se.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2013, 19:22   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

pre 2 meseca sam raskidao ugovor, oni ti šalju račune dok ne otkažeš, znači odeš kod njih raskineš ugovor, oni ti kažu da moraš još mesec dana da plaćaš i to je to
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 12:13   #9
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

Onda su verovatno promenuli, pre je bilo tuga živa.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 18:34   #10
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

Ma svi su lopovi.
U lelenoru mozes da raskines kada hoces po isteku ugovora, ali ako si normalno koristio telefon tog meseca i poceo da koristis besplatne minute ka telenoru, i jos ti oni smanje broj minuta srazmerno ka drugim mrezama od racuna moze da te zaboli glava. Tako da je i kod njih jedina prakticna opcija raskida ugovora pocetkom meseca, tj obracunskog perioda.
Isto vazi i za promenu tarife na manju.

Sto se tice VIP-a receno mi je da se zahtev za raskid ugovora podnosi mesec dana ranije. Nisam citao sitna slova, ali to nije ni bitno jer predpostavljam da je taj uslov deo opstih pravila poslovanja a ne ugovora, a opsta pravila su podlozna promeni....
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 19:16   #11
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

Bio i zavrsio za 5 min.
Ugovor je raskinut naravno pismenim putem od strane zaposlenog tek toliko da svodi na cistu formalnost. Jos ovaj mesec imam paket da potrosim, ali se on ne naplacuje osim u slucaju ako ga prekoracim. Napomenula je da do kraja sledeceg meseca uplatim dopunu, kako bi prosao kroz sistem i to je to.
Nikakvog naplacivanja ni komplikacija.

Zahvalio sam se na odgovorima, ali mozda mi je poruka imala dvosmisleno znacenje pa ju je mod izbrisao. Genije.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2013, 22:29   #12
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

Citat:
xandar kaže: Pregled poruke
Zahvalio sam se na odgovorima, ali mozda mi je poruka imala dvosmisleno znacenje pa ju je mod izbrisao. Genije.
Nema na čemu Video sam da si napisao hvala. Poruka ti je obrisana zbog onog texta što je bio upućen VIP-u.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 13:21   #13
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

Eh da podsetim u kojoj bolestini od sistema ubiram "zivot", do kraja kada ce mi i kiseonik koji udisem nevoljno naplacivati.
Ono sto sam rekao u prethodnom postu da sam zavrsio za 5min, fakticki znaci da sam celo vreme bio u matriksu, i da realnost nema veze sa tim, hteo to ja da priznam sebi ili ne, jer nisam nista opipljivo uradio.
Setih se teme jer mi je juce stigao jedan papir. To me je podsetilo na ovu temu. Da rezimiram:
Zapravo nisam nista uradio jer kreteni su me vukli jos 3 meseca da placam, iako su mi shodno vise puta rekli da otkazni rok nema vise. Zapravo, sve su resili pismenim putem i preko monitora i tastature, bez ikakvog potpisivanja raskida ugovora s moje strane. Cudno, ali verovao sam im. Drzao sam se pravila ne prekoracenja i uplate dopune, ali...Mesec za mesecom mi uredno stize racun kao da uopste nisam ni bio tamo, i mesec za mesecom sam isao kod njih, posle zesceg pizdenja, da mi daju ****** raskid ugovora, koji ja licno svojim prstima treba da potpisem i resim stvar jednom za svagda. Idioti su jos na pocetku kad sam trazio zahtev to trebali da urade.
Kad se agonija zavrsila posle par meseci stize mi ovo od juce.




Jell se samo meni ovo desilo?
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 13:44   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

ne znam ja sam otišao u njihovo predstavništvo i rekao da hoću da raskinem ugovor kad mi je istekao, oni pitali zašto ja kažem istekao ugovor oni kažu u redu evo potpiši ovde ovde i ovde, ja pročitam, potpišem i doviđenja.. i još sam trebao da plaćam još jedan račun jer kao morao sam ranije da tražim raskid itd čisto ono da izmuzu još neki dinar, ali to je bilo to....
a čekaj hoće da te tuže za 170 din??? a ja se razmišljao dal da platim 500 din taj zadnji račun jer me je bilo briga dal će da isključe broj...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 13:54   #15
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

^^Nesto slicno su meni rekli, ali avaj... retardi me zavlacili 3meseca i sad tuzba za 170din
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 13:58   #16
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

jbg bolje plati nego da ti za 2 godine šalju reketaše da ti naplate dug, kamatu, sudske i troškove prinudne naplate
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 15:14   #17
Stefan programer
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 484
Zahvalnice: 631
Zahvaljeno 72 puta na 70 poruka
Post Re: Ugovor

Citat:
xandar kaže: Pregled poruke
^^Nesto slicno su meni rekli, ali avaj... retardi me zavlacili 3meseca i sad tuzba za 170din
Ma neka su i 170 bolje plati. Da ne bude ko u postu iznad. reketasi
Stefan programer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 21:14   #18
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

Mislim da je prikladna tema za pitanje. Da li nakon zavrsetka ugovora, kod Vipa konkretno, operater ponudi neke bolje uslove za potpisivanje novog dvogodisnjeg ugovora?
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 21:44   #19
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Ugovor

počnu jedno 3-4 meseca ranije da spamuju sa porukama da produžiš ugovor, uzmeš nov tel itd
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Hephaestus (22.2.2014)
Stara 22.2.2014, 0:47   #20
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Re: Ugovor

Citat:
Hephaestus kaže: Pregled poruke
Mislim da je prikladna tema za pitanje. Da li nakon zavrsetka ugovora, kod Vipa konkretno, operater ponudi neke bolje uslove za potpisivanje novog dvogodisnjeg ugovora?
Pa sve zavisi kako se kome zalomi,nekom ponude,nekome ne,ali u zadnje vreme nisam video da se neko pohvalio da je dobio neku ponudu.
Meni danas zvanično ponudili produžetak ugovora, ali neću produžavati ugovor iz prostog razloga,zato sto vjerovali ili ne VIP nema 3g mrežu u Kladovu.
Kakvi su to bolidi,ne mogu da verujem.Niko se od korisnika ne buni ,pa oni to koriste i te kako,a mi se zlopatimo edge mrežom kao slepci.
Poslao sam im mail sa zahtevom da mi smanje račun za 20% zbog nemogućnosti da koristim njihovu mrežu u punom potencijalu,pa zbog slabog protoka ne mogu da iskoristim ni 1/3 mb iz paketa od 325.A slepci mi odgovorili da ne mogu da mi usvoje žalbu zato sto ne postoje smetnje u korišćenju protoka podataka.

Eeeej,van svake pameti,ja im tražim nadoknadu za 3g koji mi nisu omogućili,a oni mi odgovore "pa koristi ko ti brani",ali ako je nema, pa nemoj da je koristiš.Hahahaha kakvav fleš ...
Inače su sto se mene tiče, svih ovih godina bili jako fleksibilni i dosta su mi puta odobrili razne stvari.Od produzetka ugovora 6 meseci ranije, preko preskakanja plaćanja jednog računa,produzetka roka za plaćanje računa preko predvidjenog roka,pa sve do besplatnih poziva servisnog centa jer sam se žalio da ih moram zvati tri puta da bi mi odlozili plaćanje računa jer nisam imao do predvidjenog roka.To mi je bio omiljeni ustupak,a tip koga sam zvao izvinuo se urekao da im je sistem bio u kvaru,a da će vip refundirati dva poziva-sto su i učinili.

Ja se raspisah...To je neko moje iskustvo sa njima,i da nema problema sa 3g verovatno bih ostao,ovako dobro ću razmisliti.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Hephaestus (22.2.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL genius Internet usluge 4564 1.11.2022 11:03
Pitanje o isplati, autorskom ugovoru, porezu itd? doctor Web razvoj 16 10.4.2012 18:47
Najjeftinija ADSL ponuda? doom_lord otpaTci 9 9.10.2011 13:49
Telekomov ugovor o koriscenju internet usluga macke Internet usluge 2 5.4.2011 0:33
'Ajmo, menadžeri! huligan Upravljačke simulacije 1131 10.3.2010 23:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com