Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2010, 16:54   #21
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

@zokocx Kvalitet muzike se ne uporedjuje gledanjem u spektrogram već slušanjem. To što "vidiš" visoke frekvencije, ne znači obavezno i da ih čuješ.
Mp3, Vorbis, AAC i slični koriste psihoakustični model koji, za dati kvalitet/bitrate, odstranjuje delove u koje, zbog ograničenja našeg čula sluha, nismo u stanju da čujemo.
@Supreme.50 Taj tvoj plejer verovatno ne podržava lossess. Moraćeš da pazariš neki koji podržava. A tu ti ne mogu pomoći.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2010, 22:56   #22
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Mnogo besplatnih pleyera moze da pusta lossless, ne siri dezinformacije. Foobar 2k je jedan od njih i licno moj favorit (pretpostavljam da furas Windblows).
ABX test se kao prvo ne radi na integrisanoj zvucnoj ili nekoj creative audigy kartici jer su pravo djubre (hejtujte me zbog ovoga koliko hocete, to ne menja cinjenicu da su krs, ovo ce da kaze svaki zaludjenik za zvukom). Na krs opremi sve zvuci isto, kao krs. Zato i ne primecujes razliku u ABX testu.
Evo ti primer, uradi ABX test (FLAC vs MP3) na sledecoj opremi:
Zvucna EMU 0404 + zvucnici Microlab SOLO 5 (moze i SOLO 1 i SOLO 2).
Ako ne cujes razliku ja onda pojedem kompjuter s sve fensi srafcicima i kecapom ako moze

Poslednja ispravka: pivonroll (22.1.2010 u 23:08)
pivonroll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku pivonroll na korisnoj poruci:
C64freak (15.3.2017), jozvan_Kg (12.10.2010), oluja (23.1.2010)
Stara 22.1.2010, 23:31   #23
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Koje formate podrzavaju dvd playeri i cd playeri u kolima? Moze FLAC? Hteo bih da muziku koju imam u FLACu narezem i slusam u kolima recimo, ali da ostane lossless. Takodje bih pustao i sa USBa u kolima, tako da nema rezanja audio cd-a, nego me samo zanima koji lossless format pustaju playeri .
Citat:
pivonroll kaže: Pregled poruke
Mnogo besplatnih pleyera moze da pusta lossless, ne siri dezinformacije. Foobar 2k je jedan od njih i licno moj favorit (pretpostavljam da furas Windblows).
ABX test se kao prvo ne radi na integrisanoj zvucnoj ili nekoj creative audigy kartici jer su pravo djubre (hejtujte me zbog ovoga koliko hocete, to ne menja cinjenicu da su krs, ovo ce da kaze svaki zaludjenik za zvukom). Na krs opremi sve zvuci isto, kao krs. Zato i ne primecujes razliku u ABX testu.
Evo ti primer, uradi ABX test (FLAC vs MP3) na sledecoj opremi:
Zvucna EMU 0404 + zvucnici Microlab SOLO 5 (moze i SOLO 1 i SOLO 2).
Ako ne cujes razliku ja onda pojedem kompjuter s sve fensi srafcicima i kecapom ako moze
Ne sirim dezinformacije. Covek je pitao za DVD plejer i plejer u kolima, ne za audio plejer. Procitaj prvo na sta se odnosi odgovor.
Drugo, ABX se vrsi na opremi na kojoj slusas muziku a ne na opremi vrednoj 1000+ evra ili studijskoj opremi. Sta mene, njega ili nekog treceg briga da li se cuje razlika izmedju FLAC i mp3 na opremi koju ne posedujemo.
Poenta ABX testa koji licno sprovodimo je da vidimo koji kvalitet zvuka nama odgovara, u svakodnevnoj situaciji, a ne radi teorijskih rasprava.
A tebi bih predlozio da postanes zaludjenik za muziku, ne zaludjenik za zvukom. Potrosis li previse vremena, novca i zivaca tragajuci za savrsenim zvukom, propustas uzivanje u dobroj muzici.
I da. Ne preterujte sa ABX-ovanjem. Jednom kad vam udje u krv, nikad muziku necete slusati sa pravim uzivanjem. Vise cete nesvesno traziti mane u zvuku umesto da se opustite i uzivate.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2010, 20:56   #24
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Mp3, Vorbis, AAC i slični koriste psihoakustični model koji, za dati kvalitet/bitrate, odstranjuje delove u koje, zbog ograničenja našeg čula sluha, nismo u stanju da čujemo.
Odstrane oni mnogo vise od toga Nazalost digitalizacija je dovela do toga da se kvalitet srozava zarad skladistenja sto veceg broja pesama
Zalosno!
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2010, 22:12   #25
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

I to u eri kada su hard diskovi i uopste mediji sve veceg kapaciteta, umesto da se sve usmerava ka sto vecem kvalitetu.
Kada je potrebno da se skidaju i skladiste HD filmovi od 10-15GB, onda nema problema, niko se ne buni, a kada se pomene FLAC, odmah krece prica - "ma sta ce vam/nam to, dovoljan je MP3 u 128/192/320 (kako kome)".
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Supreme.50 (23.1.2010)
Stara 23.1.2010, 22:46   #26
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: FLAC početnik

Da ali izvodjaca za koje ja znam iz, recimo, osamdesetih, ima manje od 50 (sve vrste muzike iz celog sveta), a sad grandovaca ima najmanje 5 puta vise. Ej, treba prostora za tu muziku, moraju ljudi da kompresuju da im stane, moramo ih razumeti! Da ne pricam sto ljudi izbacuju albume svaka 4 meseca

Naravno, "kompleksnost" te muzike dozvoljava da se downgrade-uje i na 128, kvalitet ce ostati isti, kad ima 5 nota i 0 produkcije. "Glas" da ne pominjem. Tako to sad ide, grand sam uzeo samo za primer, ni MTV nije bolji.
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 1:24   #27
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Citat:
zombi kaže: Pregled poruke
Kako da ripujem AOB fajl u WAV ili FLAC?
Mozes sa DVDAExplorer i eac3to, u zavisnosti koju verziju DVDAExplorer-a skines. Ranije verzije su mogle da extractuju kao .mlp fajl pa onda takav mlp moras eac3to-om da konvertujes u wav. Novije verzije imaju automatski decoder mlp pakovanja.

Citat:
pivonroll kaže:
Zvucna EMU 0404 + zvucnici Microlab SOLO 5 (moze i SOLO 1 i SOLO 2).
Ako ne cujes razliku ja onda pojedem kompjuter s sve fensi srafcicima i kecapom ako moze
Nadam se da ti je prijala vecera salu na stranu, ABX testove radim isljucivo na sennheiser hd 650, i radio sam sa razlicitim audio karicama, od integrisanih, do full profi. Razlika postoji, ali i dalje se svodi da se i na obicnoj integrusi moze osetiti razlika izmedju lossy i lossless formata i to skoro proporcijonalno.

Citat:
Supreme.50 kaže:
pre toga sam imao mp3 @192 i razlika je kao da su 2 razlicite pesme
Sve zavisi od kompleksnosti same pesme. Posto slusam iste zanrove, znam o cemu pricas. Ali ti si ipak naleteo na neki los encode. Recimo sa lame-om pa cak i na 128kbps sa nekim pesmama, jednostavno nisam imao toliku razliku, a zvuk je bio dosta kompleksan.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci:
zombi (29.5.2011)
Stara 6.2.2010, 17:20   #28
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Skinuo sam Exac Audio Copy program, cini mi se da nije losh, kompresovao je svaku pesmu posebno u FLAC format.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 17:49   #29
plazmakeks
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 73
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Album u APE formatu potrebno je podeliti na pesme.Instalirao sam CUESplitter+Foobar2000,rade sa FLAC formatom,ali sa APE ne.Dobijam error ''macdll.dll ver.4.0 or better not found''.
Na Net-u nalazim samo ver. 3.9.7.0,koja ne rešava problem.
Pomoć?
plazmakeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 19:09   #30
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Ne koristim APE ali, ako foobar "vidi" svaku pesmu u okviru fajla i može da je reprodukuje, iskoristi ugradjeni konvertor da pesme konvertujes u zasebne FLAC fajlove. Gubitka u kvalitetu neće biti jer su oba formata lossless. Ili nabavi Media Monkey i pokušaj nešto sa njim (CUE split ako podržava ili konvertuj zasebne FLAC-ove ponovo u APE ako ti treba baš taj format).
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
plazmakeks (11.10.2010)
Stara 7.10.2010, 19:46   #31
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Citat:
plazmakeks kaže: Pregled poruke
Album u APE formatu potrebno je podeliti na pesme.Instalirao sam CUESplitter+Foobar2000,rade sa FLAC formatom,ali sa APE ne.Dobijam error ''macdll.dll ver.4.0 or better not found''.
Na Net-u nalazim samo ver. 3.9.7.0,koja ne rešava problem.
Pomoć?
Sve što treba da uradiš je da instaliraš Media Monkey (dakle ništa se ne radi u njemu, samo ga instaliraj), tada će biti instalirano to što navodi da fali i možeš da nastaviš sa deljenjem, potpuno isto kao i sa CUE fajlovima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
plazmakeks (11.10.2010)
Stara 11.10.2010, 20:49   #32
plazmakeks
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 73
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

@ilidan
Foobar2000 reprodukuje album,ali ga prikazuje kao 1 pesmu.
Problem rešen ubacivanjem Monkey's Audio Decoder-a http://www.foobar2000.org/components...o_input_monkeyu instalacioni folder Foobar-a.
Hvala drugari!
plazmakeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2010, 15:32   #33
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: FLAC početnik

A isto tako može se i instalirati i Aimp player (besplatan, izuzetno mali, i troši zanemarljivo malo resursa pri reprodukciji) koji podržava gomiletinu formata (APE i FLAC od starta, samo štiklirati opciju pri instalaciji) i samim tim se izbegava opcija kompresije/dekompresije/konvertovanja u poželjni format za slušanje
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2010, 2:47   #34
plazmakeks
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 73
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

@jozvan_Kg
Slažem se,i koristim ga,ali,bilo je potrebno narezati taj album na CD za daljnje slušanje na audio uređaju.Kada se nareže kao 1 fajl (taj polazni APE),CD plejer ga reprodukuje,prepoznaje pauze između pesama,ali,nema mogućnost izbora pesama,premotavanja,...,što se dobija upravo deljenjem APE(CUE) fajla na pesme,pa zatim rezanjem audio CD-a.
Ubaci se fajl u Foobar2000(+ Monkey's Audio Decoder),izabere opcija ''convert to .wav'',polazni fajl se time podeli na pesme,koje se režu kao audio CD.
Pozdrav.
plazmakeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2010, 14:44   #35
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
A isto tako može se i instalirati i Aimp player (besplatan, izuzetno mali, i troši zanemarljivo malo resursa pri reprodukciji) koji podržava gomiletinu formata (APE i FLAC od starta, samo štiklirati opciju pri instalaciji) i samim tim se izbegava opcija kompresije/dekompresije/konvertovanja u poželjni format za slušanje
Ne radi se nikakva konverzija, samo se isčupaju pesme pojedinačno iz jednog velikog fajla, iz razloga koje je moj omiljeni keks naveo
Inače , AIMP je mama

Citat:
plazmakeks kaže: Pregled poruke
@jozvan_Kg
Slažem se,i koristim ga,ali,bilo je potrebno narezati taj album na CD za daljnje slušanje na audio uređaju.Kada se nareže kao 1 fajl (taj polazni APE),CD plejer ga reprodukuje,prepoznaje pauze između pesama,ali,nema mogućnost izbora pesama,premotavanja,...,što se dobija upravo deljenjem APE(CUE) fajla na pesme,pa zatim rezanjem audio CD-a.
Ubaci se fajl u Foobar2000(+ Monkey's Audio Decoder),izabere opcija ''convert to .wav'',polazni fajl se time podeli na pesme,koje se režu kao audio CD.
Pozdrav.

Ja fajlove delim u CUE splliter-u (bez Foobar-a, trebao mi je amo Media Monkey), a CD snimam u Neru, drag & drop metodom kao bilo šta drugo (što omogućava mali besplatni plug-in).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2010, 18:46   #36
plazmakeks
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 73
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

@Aibo
I CUE Splitter je odličan,ali već se navikoh na F2000.Takođe i Nero,pre 2 god. probah Ashampoo,iz radoznalosti,i od tada ga i koristim,prezadovoljan sam,malo mi je pregledniji od Nero-a...
plazmakeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 23:13   #37
popajp
Član
 
Član od: 20.3.2012.
Poruke: 121
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Skinuo sam FLAC album, i on mi se u winamp-u pojavljuje kao jedna celina od 42 min. Na koji način da ga razdelim na pesme?
Samo skini CUE Splitter to je baš ono što tebi treba.
http://www.medieval.it/cuesplitter-pc/menu-id-71.html

2. Obično uz FLAC fajl ide i .cue fajl koji možeš otvarati programčićem Burrrn, i koji ti razdvoji pesme i ujedno ih nareže kao audio CD.
skini i Burrrn
http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-...g/Burrrn.shtml
popajp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 23:54   #38
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Valjda ti je jasno da je prethodna poruka u ovoj temi stara preko 3 godine i da se čovek verovatno već snašao do sad.
Još jedna stvar, Medieval CUE spliter se ne preporučuje za deljenje jednog FLAC fajla na više delova pošto ne radi rekompresiju. A bez rekompresije ne možeš ispravno podeliti FLAC fajl.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Java početnik Pecarošmlad Programiranje 32 28.3.2012 0:11
Kako programirati u C#, početnik sam i molim za pomoć Kostarum Rex Persia Programiranje 36 31.10.2009 11:33
MinGW, TransparentBlt() i početnik Goran Raseta Programiranje 5 20.8.2009 11:39
FLAC album u komadu? Spawn BG Audio softver 2 15.5.2009 13:01
FLAC KiB0rG3000xII Aplikativni softver 5 18.6.2007 12:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com