Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2021, 15:20   #221
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Da bila je akcija,koja je,u principu,bila "trajna".......tj traje mesec dana,i kad se zavrsi,pocne ponovo ta ista akcija po spustenoj ceni.....i tako mesecima

Ali koliko se secam,i dok je trajala ta visemesecna akcija,redovna cena nije bila 29999,nego 21999...
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2021, 22:58   #222
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Citat:
mozda majning ludilo utice i na stolice,tj majneri sede na stolicama i navijaju -pripomazu u kopanju....
Majning ludilo, sto posto. Stolice se vise kupuju jer ljudi vise rade od kuce gde nemaju adekvatne stolice kao na poslu. I djaci i studenti tu spadaju naravno.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2021, 4:46   #223
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

evo kad je vec zazivela tema da dodam da se meni markus drzi kao nov posle oko godinu i po dana. sve je na svom mestu, nista ne skripi, nista se olabavilo nije, tockovi klize, metalcina ne popusta ispod 100+ kila.

ALI... markus je i dalje kancelarijska stolica. drzi telo u odlicnom polozaju, ali ne mozes da utones u nju, nije udobna kao fotelja (niti je pravljena da bude).
za rad je savrsena, ali kada pustim neku igru koja se pika sa gamepadom, radije se zavalim na kauc.

cisto da ljudi znaju, jer kad kupis markusa ostaje ti izgleda zauvek.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2021, 11:50   #224
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Ma mi na poslu imamo neku JÄRVFJÄLLET sa rukohvatima, nekako mi je tvrd naslon, rukohvati neupotrebljivi, znatno nizi od stola, a i kad hocu malo u nazad da naslonim ruke, lakat mi je u rupi.. Bukvalno kad dodjem kuci, sednem u ovu Trust da dodjem sebi.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2021, 14:38   #225
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Ja gledam tu Jarfjfjsagkasgywquglet da kupim ali nema je u Ikei trenutno, a nema ni Markusa.

Ima li negde da se pazari sada neka normalna stolica u tom cenovnom rangu a da je ima na stanju?
Ove "racing" fotelje i stolice me ne interesuju, odgovaraju mi ove kao Markus, visok naslon pod praktično 90 stepeni da mogu da držim leđa pravo i da jastuk nije tvrd ili patetičan. Nasloni za ruke su nebitni.

Da ne trne zadnjica i da imam na šta da zapravo naslonim leđa a da manje-više uspravno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2021, 15:10   #226
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Ima Markus, ali samo onaj sa platnom.

BTW ugao naslona kod Markusa može da se podešava.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2021, 22:53   #227
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Kozno sediste ima. Znam da ima podesiv naslon. Ova druga ima vise podesavanja.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2021, 1:43   #228
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

E ti fazoni ima/nema na lageru, može online da se poruči/samo u prodavnici nemaju veze sa životom u Ikei. U ponedeljak je ovaj Markus sa linka bio dostupan, pisalo kao 20+ komada u prodavnici, ali zato sad ima kožni Markus jedan komad koga u ponedeljak nije bilo.

Prošle godine sam neke police naručivao, a mrzelo me da se cimam do Bubanj Potoka, bukvalno sam svaki dan skoro čitav mesec vrebao da se pojavi da su dostupne za online poručivanje. Mislim da im je to neki psihološki mindfuck da ne bude stalno dostupno, pa kao kad se pojavi da uzmeš što pre bez previše razmišljanja dok opet ne skinu... k'o oni lavirinti u prodavnici...

https://www.ikea.com/rs/sr/p/markus-...siva-70261150/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
doctor (11.2.2021)
Stara 21.2.2021, 23:06   #229
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Jel kupovao neko sa Modrulj sajta? Vidim imaju ergonomske stolice:

https://www.kancelarijske-stolice.co...omske-stolice/

Ne deluju loše i transparentne su info ko je proizvođač itd ovi ih samo uvoze. Ne znam da li nešto od ovoga da gledam? U Ikei i dalje nema na stanju ništa lol
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2021, 10:20   #230
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Gejmerska stolica

Ja sam naručivao delove od njih (zvezda, liftomat...) I bilo sve OK. Onda je drugarica iz NS naručila neku ljubičastu anatomsku stolicu pa su je zavlačili jedno nedelju dana da stiže... Da bi na kraju rekli da ipak nema te boje. Uzela je crnu na kraju i zadovoljna je kvalitetom stolice (~35K, mislim da je ta M291), jedino se iznervirala što im je trebalo nedelju dana i par poziva da joj kažu da tu prvu nemaju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
doctor (22.2.2021)
Stara 21.7.2021, 17:22   #231
AleksandarPb
Banned
 
Član od: 21.8.2014.
Poruke: 69
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku AleksandarPb Slanje poruke preko Yahooa korisniku AleksandarPb Slanje poruke preko Skypea korisniku AleksandarPb
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Citat:
BiTrAtE kaže: Pregled poruke
Na poslu koristim Trust GXT-707 i pokazala se odlično već dvije godine. Udobna, kvalitetna, pomjerila se nije što se kaže a nisam baš lagan (190cm/110kg)
Gde je kupljena?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
AleksandarPb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2021, 17:38   #232
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Citat:
AleksandarPb kaže: Pregled poruke
Gde je kupljena?
ukucaš model u google i izbaci ti gde sve ima da se kupi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2021, 17:39   #233
AleksandarPb
Banned
 
Član od: 21.8.2014.
Poruke: 69
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku AleksandarPb Slanje poruke preko Yahooa korisniku AleksandarPb Slanje poruke preko Skypea korisniku AleksandarPb
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ukucaš model u google i izbaci ti gde sve ima da se kupi
Bravo doktore. Odlican si 😁

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
AleksandarPb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2023, 19:22   #234
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Pitanje za vas sa Markusima. Jel drzi taj naslon kad se covek zavali (pero laka, 75kg)? Imam obicaj da se zavalim i podignem noge na ivicu stola (narocito dok telefoniram, gledam neki video), upravo sam se malo protegao i odvalio naslon na nekoj xyz kancelarijskoj (mislim da je jysk), doduse ima fiksni naslon (tj imala je ). Svidja mi se sto je Markus od platna i taj rupicasti naslon, al imam utisak da cu da proletim kroz njega (sto se kaze kao krava kroz kukuruz). Ili da li trazim neku gej-ming, pa da se preznojavam.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2023, 20:28   #235
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Ja imam Markus kod kuce u kancelariji Jarvfjallet, ova prva ima nesto vise metala u sebi pa deluje jace i kvalitetnije dok druga ima vise funkcionalnosti. Nesto mekse sediste ima Markus ali zato gumene rukonaslone odvojene od ledjnog zaslona sto recimo mene nervira, moram blago da ispruzim ruku da bi naslonio lakat a kada se nasloni sa strane bas je neudobno.

Mreza je jaka, rastegla se vrlo malo na mojih ~95kg. Znam ja da se zavalim fino, podignem jos noge na stolicu pored ali drzim fiksiran polozaj (disejblovan mod klackalice) pa je zbog toga gasni mehanizam propao iako je bio spusten do kraja i nije drndan od kako je stolica montirana, to im je ujedno i najveca mana.

Meni se takodje ne svidja sto je naslon za vrat fiksiran sto mi je pravilo problem sa vratom dok nije ojacao taj misicni predeo, neko bi rekao dok se nisam navikao ali ne bih se slozio jer mi je period privikavanja trajao par meseci

Jarvfjallet sa druge strane ima jeftiniji osecaj zbog pretezne upotrebe plastike ali vratni naslon podesiv po visini, lumbalni takodje kao i samo sediste. Na njoj sam se klackao i podesavao visinu gasnom mehanizmu par godina, nije se ni najmanje promenila. Rukonasloni su primetno udobniji iako su od plastike, bar nisu od gume kao na Markusu gde ako nosis kratke rukave pa koza direktno na gumu prijanja a znas ca se migoljis onda i to zna da dodatno pravi problem komfora.

Moja preporuka je za Jarvfjallet ako mora kupovina u Ikei. Neces ni sa Markusom da pogresis ali ako te ne mrzi, probaj prvo stolice pre kupovine ako si u mogucnosti. Cuo sam da su neke Killabee stolice od tih gejmerskih za klasu bolje od ostalih, onaj fazon car seat.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
Remedy (6.2.2023)
Stara 6.2.2023, 21:08   #236
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Neće se raspasti. Vrtim se tu oko 100kg +/- 2kg. Veoma često "sedim" kao što si ti opisao i nema nikakvih naznaka da može nešto da kvrcne. Za moj ukus malo je tvrđa, ali što se tiče kvaliteta odlična.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
Remedy (6.2.2023)
Stara 6.2.2023, 22:17   #237
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Moja preporuka je za Jarvfjallet ako mora kupovina u Ikei. Neces ni sa Markusom da pogresis ali ako te ne mrzi, probaj prvo stolice pre kupovine ako si u mogucnosti. Cuo sam da su neke Killabee stolice od tih gejmerskih za klasu bolje od ostalih, onaj fazon car seat.
Ne mora kupovina u Ikei, od Jarvfjallet sam odustao zbog "koznog" sedista, a i nekako mi ta stolica deluje "na pola puta" (tu bi radije uzeo neku od onih trkackih). Ovih dana nemam vremena da obilazim i isprobavam (nisam u BG pa da mi je to sat-dva), a vidim da dosta ljudi koristi Markusa (pa nije valjda moja zadnjica kraljevska), i dopada mi se sto je platno i rupicast naslon. Za trkacke bi morao da odem da probam jer su uglavnom 300+ eura, a ako mi ne odgovara nemam sta sa njom (Markusa uvek mogu negde da iskoristim).
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2023, 22:51   #238
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Posle 4+ godine na Markusu se pre neki mesec počeo da malo klati jedan naslon za ruke, možda 1cm levo-desno, ne mogu da dotegnem jer se pomera iz samog sedala, iskreno nisam se preterano ni trudio da sredim. Eto to je jedino što se "pokvarilo". Koža je ista kao prvog dana, a nisam je ni sa čim tretirao.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Remedy (7.2.2023)
Stara 20.2.2023, 19:47   #239
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Ja više ne znam šta da uzmem a da mi odgovara.

Uzimao sam kancelarijske stolice, "gejmerske", na kraju i ovo čudo ( na kojem me zapravo i najmanje bole leđa jer verovatno pritisak pređe na noge )



Ne mogu jednostavno više da sedim ni u jednoj stolici, oko 10 godina radim kao web dev, nemam problema sa viškom kilograma itd, ali jednostavno više ne mogu da sedim u stolici. Kao da mi samo sedenje toliko vrši pritisak na kičmu da mi je muka i kada vidim stolicu. Ne znam kako da pronađem stolicu koja ima dobru podršku za glavu i donji deo leđa a da ne moraš da se zavališ u nju
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2023, 20:40   #240
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Gejmerska stolica

Citat:
Mare13 kaže: Pregled poruke
Ne mogu jednostavno više da sedim ni u jednoj stolici, oko 10 godina radim kao web dev, nemam problema sa viškom kilograma itd, ali jednostavno više ne mogu da sedim u stolici. Kao da mi samo sedenje toliko vrši pritisak na kičmu da mi je muka i kada vidim stolicu.
Nijedna stolica to neće da izleči. Igram se za računarom 25 godina, sedim na kancelarijskom poslu 10, znam da je jedini lek fizička aktivnost, ali stalna. Ne jednom u 10-15 dana. Nego svaki dan, ili svaki drugi dan, i ne šetnja nego baš aktivnost.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
galebns (20.2.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gejmerska komfiguracija MarkoLix ŠDK - Osnovne komponente 34 28.8.2013 19:31
Gejmerska konfa za oko 500-600 evra. Stef ŠDK - Osnovne komponente 137 30.6.2013 23:03
Gejmerska Konfa za 70000 Leko11 Šta da kupim? 29 15.2.2013 0:08
Gejmerska konfa, rok trajanja = 1 god mk1984 ŠDK - Osnovne komponente 9 12.7.2009 20:00
Gejmerska konfiguracija za 70.000 sa monitorom Guns n' Roses ŠDK - Osnovne komponente 4 27.6.2009 23:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com