Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Pregled rezultata glasanja: Koji je OS po vama bolji
Windows 56 50,91%
Linux 54 49,09%
Glasova: 110. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2005, 18:06   #1
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Windows VS. Linux

Koji je OS bolji po vama i zasto.
The Finest Serbian Since '82 je offline  
Stara 19.12.2005, 18:25   #2
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Cim Linux postane normalno korisnicki orijentisan i pridobije bar deo ozbiljnih proizvodjaca za sebe, glasacu za njega...
Reloader je offline  
Stara 19.12.2005, 18:33   #3
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Po meni je za sada Win. Ne sumnjam da je buducnost u Open Source OS-u, ali ce trebati jos vremena da prodje pre nego sto linux stigne ili prestigne Win, bilo po sigurnosti(Linux ima proporcionalno virusa i crva, kolika je i zainteresovanost za isti), bilo po koriscenosti.
The Finest Serbian Since '82 je offline  
Stara 19.12.2005, 18:39   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Ne pričaj gluposti kad ne poznaješ organizaciju korisnika na Linuxu. Linux ima tako malo virusa iz prostog razloga što su ti virusi nemoćni ukoliko se pokreću pod običnim korisničkim nalogom (a potpuno je prirodno da pod Linuxom sve tako radiš osim administracije sistema), a i to malo malicioznih programa je koristilo exploite u prastarim verzijama kernela koje su u međuvremenu zakrpljene. Dakle, Linux je jači "ispod haube", i tu nema diskusije.
voodoo_ je offline  
Stara 19.12.2005, 18:46   #5
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Nema ljutnje momak
To je samo moje skromno misljenje. Moguce da ima istine u tome sto ti pricas, uostalom zato sam i postavio glasanje, pa ce mo videti kakvu ocenu ce dati javni sud
The Finest Serbian Since '82 je offline  
Stara 19.12.2005, 20:32   #6
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

E ovakve rasprave nemaju smisla...jer ce win 'akeri da kazu da je linux tezak za koriscenje...bla bla....ltako sta sam imao da kazem na tu temu rekao sam na xx drugih foruma ako koga zanima dacu mu linkove pa nek cita...ako ne moze pametnije da potrosi vreme...
Anak1n je offline  
Stara 19.12.2005, 20:49   #7
flash_back
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

uh kralju to dvoje ne moze da se poredi...

.. bukvalan prevod "jednog" texta bio bi "Linux je dobar ako tvoje vreme nema nikakav znacaj"
flash_back je offline  
Stara 19.12.2005, 20:52   #8
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Ljudi bre pogubio sam oci na DOS-u sad vi ocete i na Linuxu?Ucitaj ovo,turi ono,downloaduj trece,...Sistem za pacenike...

Da,jeste,zezam se,znam da ste se primili,ali mi drazi Win.Bar zbog jednostavnosti.
ACHTUNG je offline  
Stara 19.12.2005, 21:13   #9
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
flash_back kaže:
uh kralju to dvoje ne moze da se poredi...

.. bukvalan prevod "jednog" texta bio bi "Linux je dobar ako tvoje vreme nema nikakav znacaj"
Jednom kad podesim linux on radi...a ti bas kad podesis win dodje ti da ga reinstaliras pa opet u krug...i ko tu gubi vise vremena :S
Anak1n je offline  
Stara 19.12.2005, 21:23   #10
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

re: Anak1n
Pa ne slazem se bas sa tobom. Oba OS-a koriste obicni korisnici, tako da njihovo direktno poredjenje ima smisla(Linux pretenduje da zameni Win). Drugo, ovo nisu rasprave, jer sam ja rekao da obrazlozite svoj izbor, a ne da se svadjate sa drugim forumashima. Trece nisam pitao direktno tebe za misljenje, tako da ono tvoje citat:"ltako sta sam imao da kazem na tu temu rekao sam na xx drugih foruma ako koga zanima dacu mu linkove pa nek cita" je poprilicno uobrazeno. Mozes biti koliki oces strucnjak za ovu oblast, ali tvoje misljenje na nekim tamo forumima me sigurno nece "prosvetliti", i naterati da promenim svoje misljenje, ali normalno obrazlozenje mozda oce. Zato sam i postavio ovu temu
The Finest Serbian Since '82 je offline  
Stara 19.12.2005, 23:20   #11
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Re: na Re

Nisam ni rekao da sam strucnjak...niti sam temu shvatio nesto licno.....a ako te ne zanima sta ja ima da kazem na ovu temu nije bitno...uvek mozes da preskocis...a fora je sto ce vecina da pljuje linux a nista sem wina nije ni videla...ljudi koji su probali oba os-a i neko vreme radila sa njim imaju sta da kazu i njihovo misljenje cenim ma kako ono bilo....a moje nije bitno tako da cu da se uzdrzim od komentara...mislim glupo je ponavljati se...
Anak1n je offline  
Stara 19.12.2005, 23:29   #12
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

WINDOWS zbog vise softvera, lakse instalacije istog, bolje drajverske podrske itd.Inace, ekperimentisem i sa Linuxom.
srlle je offline  
Stara 20.12.2005, 4:10   #13
cetnik
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Joj, pa znate li sta bi trebalo raditi microsoftu...pa treba ih sve obesiti...Klosari jedni nisu mogli da naprave bolji operativni sistem...ZASTO se win. blokira... ZASTO ima toliko bezbednosnih rupa, ZASTO mora da se reinstalira na svakih par meseci, ZASTO ima gomila programa koji mi ne trebaju a instaliraju se uz windows (np internet explorer)...ZASTO?! I sto je naj gore, skoro svi moraju da koriste to windows *****e, jer pola programa radi samo na windowsu
cetnik je offline  
Stara 20.12.2005, 10:41   #14
the 1st one
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bor
Poruke: 87
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku the 1st one Slanje poruke preko Yahooa korisniku the 1st one
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
cetnik kaže:
Joj, pa znate li sta bi trebalo raditi microsoftu...pa treba ih sve obesiti...Klosari jedni nisu mogli da naprave bolji operativni sistem...ZASTO se win. blokira... ZASTO ima toliko bezbednosnih rupa, ZASTO mora da se reinstalira na svakih par meseci, ZASTO ima gomila programa koji mi ne trebaju a instaliraju se uz windows (np internet explorer)...ZASTO?! I sto je naj gore, skoro svi moraju da koriste to windows *****e, jer pola programa radi samo na windowsu

ZASTO... ZATO, ZASTO... ZATO....

Kao sto je nas kolega lepo rekao "Cim Linux postane normalno korisnicki orijentisan i pridobije bar deo ozbiljnih proizvodjaca za sebe, glasacu za njega..." . Kada instalacija bilo koje igre, programa, drivera bude radila bez konzole, vecina ce preci na GNU/Linux u to sam siguran... A ovako moras da ga stelujes nedelju dana, da poskidas i boga oca sa neta, doterujes GUI i desktop i ostalo... i to samo ako uradis bez greske bice OK, ako na necemu sitnom zabrljas s**** si si.... UKRATKO moras da budes (skoro) PRO da bi ga sredio ... vecina nas nisu bas neki experti pa je WINDOWS laksi po svemu... Instaliras program na nekoliko NEXTa i to je to... pozz svima, zivi bili
the 1st one je offline  
Stara 20.12.2005, 12:22   #15
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
the 1st one kaže:
Kao sto je nas kolega


Citat:
the 1st one kaže:
Kada instalacija bilo koje igre, programa, drivera bude radila bez konzole, vecina ce preci na GNU/Linux u to sam siguran...
Ma ima i Linux neke distribucije koje imaju next,next instalacije ali one (distribucije) su gore od Windowsa...
Reloader je offline  
Stara 20.12.2005, 13:49   #16
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
the 1st one kaže:
Kao sto je nas kolega lepo rekao "Cim Linux postane normalno korisnicki orijentisan i pridobije bar deo ozbiljnih proizvodjaca za sebe, glasacu za njega..." . Kada instalacija bilo koje igre, programa, drivera bude radila bez konzole, vecina ce preci na GNU/Linux u to sam siguran... A ovako moras da ga stelujes nedelju dana, da poskidas i boga oca sa neta, doterujes GUI i desktop i ostalo... i to samo ako uradis bez greske bice OK, ako na necemu sitnom zabrljas sje6o si si.... UKRATKO moras da budes (skoro) PRO da bi ga sredio ... vecina nas nisu bas neki experti pa je WINDOWS laksi po svemu... Instaliras program na nekoliko NEXTa i to je to...
To zvuči kao kad su pitali seljake za koga će da glasaju a oni - za Slobu.
A kad ćete za nas, za opoziciju, pitaju ih?
Pa, kad dođete na vlas', i za vas će glasamo
VojaM je offline  
Stara 20.12.2005, 14:32   #17
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

E vako:
Ja sam gore glaso za Njindonjs ako koristite cirilicnu tastaturu razumecete.
Elem, Linudz je stabilniji, sigurniji, brzi i ko zna sta jos u odnosu na Njindonjs.E sad neka mi neko kaze ko je igrao Counter u punom rezimu na Linudzu ili Warcraft(Reign of Chaos) ili GTA San Andreas treba li jos da nabrajam.U Njindonjsu instalacija NVidia drivera je sledeca: autorun,next,next,restart.
U Linudzu make ovo, make ono pa restart, pa start,ovo start ono.
Get the picture?
FiresnakE je offline  
Stara 20.12.2005, 15:41   #18
bofi
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 151
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Moje misljenje je da ako hoces da igras igrice gledas sve filmove sa prevodom i tako nesto slicno instaliras Windows. Ako hoces da podizes server ili ruter i ako mislis da od kompjutera zaradjujes leba instaliraj Linux.
bofi je offline  
Stara 20.12.2005, 16:58   #19
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
FiresnakE kaže:
.E sad neka mi neko kaze ko je igrao Counter u punom rezimu na Linudzu ili Warcraft(Reign of Chaos) ili GTA San Andreas treba li jos da nabrajam.U Njindonjsu instalacija NVidia drivera je sledeca: autorun,next,next,restart.
U Linudzu make ovo, make ono pa restart, pa start,ovo start ono.
Get the picture?
1.Ne razumem u cemu je problem sa igrama.Sve lepo rade!?
2.To uopste nije procedura instaliranja Nvidia drajvera.Procedura je jednostavna:
-upisete "sh ime fajla" i kliknete 2 puta ok...Mislim da to nije nista komplikovanije od nacina na koji se instalira u windowsu.

Inace glasao sam za linux zato sto je bolji...
diablo_ je offline  
Stara 20.12.2005, 19:54   #20
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows VS. Linux

Citat:
bofi kaže:
Moje misljenje je da ako hoces da igras igrice gledas sve filmove sa prevodom i tako nesto slicno instaliras Windows. Ako hoces da podizes server ili ruter i ako mislis da od kompjutera zaradjujes leba instaliraj Linux.
Ovo je tipična zabluda većine koji nikada nisu ozbiljno isprobali Linux,kao Linux je za servere ili neke profesionalnije stvari,a za zabavu(igre i filmovi)je Windows.Na Linuxu je svakako moguće igrati igre(Wine ili Cedega),i gledati filmove(sa titlom).Naravno potrebno je neke stvari prethodno podesiti ,sve zavisi od distribucije-Slackware,Gentoo,Debian i slični distroi zahtevaju malo više truda,dok friendly-user distribucije(Mandriva,Suse,Mepis,Linspire,Xandros i sl)imaju način korišćenja i podešavanja skoro podjednako lak kao i kod Windows XP-a.Ipak,kada je u pitanju kućna upotreba ostaju kao jedine relativno teže stvari za početnike konfigurisanje winmodema i instalacija grafičkih drajvera za 3d-akceleraciju,jer se ovo mora uraditi iz konzole a ne grafičkog okruženja,ali na netu postoji obilje tutoriala i foruma koji su bezbroj puta ove tipične probleme "prežvakali".S druge strane imamo večito nestabilni Windows koji uz to i košta poprilično a o virusima da i ne govorimo,koji je jedna obična mamipara za široke korisničke mase.Jeste Windows nešto jednostavniji ali u svemu ostalom je gori od Linuxa.
iurisvulgaris je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WIN Vista yoker86 Operativni sistemi 51 12.11.2006 13:49
Windows 98 Second Edition Night Hawk Operativni sistemi 32 16.12.2005 15:19
Windows Explorer u Full Screen modu Jack In The Box Operativni sistemi 5 13.12.2005 22:38
Problem sa Windows Registry-jem Vlado78 Operativni sistemi 10 8.12.2005 17:48
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com