Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2015, 21:31   #1
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Stellaris

Nova paradox strategija u svemiru,4x,grand strategy
Na tabletu sam,pa ne mogu ubaciti slike bas lako
http://www.stellarisgame.com/
Teaser

Dobro izgleda http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1091070

Poslednja ispravka: JAZO (6.8.2015 u 21:56)
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Apostrof (30.8.2015), Miki1987 (13.8.2015), pentraksil (6.8.2015), perablenta (7.8.2015)
Stara 26.8.2015, 0:14   #2
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Veliko Razocarenje bar za mene. Umesto da izbace EU Rome 2 ili Vicky 3 ili pak grand strategiju posvecenu ancient history oni izbace svemirsku igru.
Inace da se razumemo imam vecinu njihovih igara i obozavam sve serijale Viktoriju, srusader Kings, Europa Universalis, Eu Rome...
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2015, 0:22   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

O ukusima ne vredi raspravljati, dobra in-house 4X strategija je nešto što zaista nedostaje Paradox opusu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2015, 2:25   #4
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Ne slazem se tiberije.Dosta takvih igara imaju,a sigurno su i te sto si nabrojao u fazi planiranja ili ranog developmenta,ovo je vec i zadnjoj fazi.I kazu da su ovo oduvijek htjeli da urade i da im je ovo trenutno najzahtjevniji projekat i njemu posvecuju najvise paznje
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
pentraksil (26.8.2015)
Stara 26.8.2015, 19:44   #5
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Kako god ali činjenica je da ima dosta ljudi koji kao ja ne igraju fantasy strategije i svemirske zavrzlame i koji su počeli da igraju Paradox igre zbog istorijske doslednosti. Videćemo kakav ce odziv kupaca biti. Ja ne kupujem ovo ni za dolar, a kupio sam sve Paradox igre po izlasku i platio 40-50 dolara
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 4:37   #6
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Cinjenica je da ima isto masu ljudi koji voli svemirske strategije...
http://www.gamegrin.com/previews/stellaris-preview/

Poslednja ispravka: JAZO (27.8.2015 u 4:46)
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 22:22   #7
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Cinjenica je da ima isto masu ljudi koji voli svemirske strategije...
http://www.gamegrin.com/previews/stellaris-preview/
Ima ih ali mnogo manje od onih koji vole istorijske igre.

Najbolji primer ti je tak two sa svojom novom Civilizaciojm Beyond Earth koja je vec nakon mesec-dva od izlaska 50% 0ff skoro svake nedelje na Steamu ui Mac app Storu.

Potom ona sacica ljudi koja igra par svemirskim strategija koje postoje ne mora nuzno da igra I Paradoxove Istorijske Grand strategije cime dolazimo do drugom problema.
Koliko ce novih igraca Paradox privuci kada se zna da za savladavanje njihovih igara trebaju cesto meseci a ne sati ili dani.
Drugo Paradox pare najvise zradjuje na DLC dodacima.
Jer osnovna igra je cesto $49.99 ili 4#9.99 po izlasku a onda ti dodaju manji dlc dodak koji ti naplacuju $10-14.

Za uspeh ovog sistema treba ti sira baza zaludjenika za grand strategije pitanje je da li ce nova igra postici tu siru bazu vec na samom pocetku. Tako da videcemo kakav ce im prinos na investiciju biti kada Je Stellaris u pitanju.

I na kraju da bi bilo koja fantazija uspela treba da ima bogatu podlogu (Knjige: LOTR, Game of Thrones, Dune) ova igra to nema.

Lako je meni da se uzivim u to da vodim Nemacku u II svetskom ratu (hearts of iron) ili Britaniju za vreme koolonijalnog osvajanja (Viktorija) ili pak Spaniju za vreme rane Kolinizacije (Europa Universalis) ili da tripujem da sam Dusan Silni u srednjem veku (Crusader Kings) ili Cezar u Rimu (Eu ROme).

Lako jer sam procitao I pogledao million knjiga I filmova i oni mi omogucavaju da zamislim taj svet a opet istorijska podloga Paradoxa daje ti mogucnost da ucinis nesto sto si uvek zeleo a to je stvaranje alternativne istroije.

To je ono cega nema u tim Svemirskim igrama jer nema istorije kao baze i sta ja sada treba da zamisljam da sam neki Vanzemunac zelene boje i da idem da osvajam neke tamo Vanzemunce plave boje za neki resors koji uopste ne postoji, razvijajuci tehnologiju koja takodje ne postoji.

Trla baba lan da joj prodje dan.
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 22:47   #8
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Civ Beyond Earth je jedan najobicniji krs od igre i sramota za serijal, to je glavni razlog stalnih steam saleova.
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 22:55   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Nemoj svoje želje projektovati na šire narodne mase.

Nije tačno da je BE na 50% popusta nedelju-dve nakon izlaska, na 50 % popusta je došao tek proletos (na Summer Sale je bila 66 %, a igra je izašla na jesen 2014.

SF ljubitelja ima daleko više nego istorijskih zaluđenika.

Dovoljno je pogledati samo statitsku na Steamu. Civ: BE ima ~4.1 milion aktiviranih kopija (datum izlaska oktobar 2014), dok recimo EU IV ima ~767 hiljada aktiviranih kopija (datum izlaska avgust 2013), plus je bila na 80% popusta bar deset puta do sad na raznim zvaničnim sajtovima.

I jedan Endless Space ima oko 900 hiljada aktiviranih kopija, mada ovome doprinosi činjenica da je pre mesec dana bio u paketu za 5$.

EDIT: Nije BE baš krš, ima isti onaj just-one-more-turn feeling kao i Civ, samo ima veliki problem sa identifikacijom igrača sa fakcijama jer su bezlične i iste kao jaje jajetu, pa kad prođete kroz sve tipove pobeda igra postaje malo dosadna. Ovde bi neko rekao to je zato što nemaju istorijsku podlogu kao u Civ-u, što se lako pobija činjenicom da su fakcije u originalnom Alpha Centauri-ju fantastično urađene.

Poslednja ispravka: DeCoy (27.8.2015 u 23:03)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
JAZO (28.8.2015), pentraksil (28.8.2015), voodoo_ (3.9.2015)
Stara 27.8.2015, 23:24   #10
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Nemoj svoje želje projektovati na šire narodne mase.

Nije tačno da je BE na 50% popusta nedelju-dve nakon izlaska, na 50 % popusta je došao tek proletos (na Summer Sale je bila 66 %, a igra je izašla na jesen 2014.

SF ljubitelja ima daleko više nego istorijskih zaluđenika.

Dovoljno je pogledati samo statitsku na Steamu. Civ: BE ima ~4.1 milion aktiviranih kopija (datum izlaska oktobar 2014), dok recimo EU IV ima ~767 hiljada aktiviranih kopija (datum izlaska avgust 2013), plus je bila na 80% popusta bar deset puta do sad na raznim zvaničnim sajtovima.

I jedan Endless Space ima oko 900 hiljada aktiviranih kopija, mada ovome doprinosi činjenica da je pre mesec dana bio u paketu za 5$.

EDIT: Nije BE baš krš, ima isti onaj just-one-more-turn feeling kao i Civ, samo ima veliki problem sa identifikacijom igrača sa fakcijama jer su bezlične i iste kao jaje jajetu, pa kad prođete kroz sve tipove pobeda igra postaje malo dosadna. Ovde bi neko rekao to je zato što nemaju istorijsku podlogu kao u Civ-u, što se lako pobija činjenicom da su fakcije u originalnom Alpha Centauri-ju fantastično urađene.
Mogao bi da pročitaš bolje sta sam napisao. Nisam rekao nedelju dve već mesec dva.

Drugo porediš babe i zabe. Civilizaciju sa EU4 koja je grand strategija i kao takva je Niche proizvod a ne mainstream. I stellaris kao Niche proizvod moze da računa na par stotina hiljada primeraka maksimalno. Bas SR pitam koliko ce ljudi kupiti originalnu kopiju sa ovog foruma
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 23:50   #11
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Pa i da je mesec-dva svejedno nije bila na 50 % do maja 2015.

Ako su babe i žabe onda si ih ti prvi poredio. Sam si uporedio novu Paradox-ovu 4X stategiju (što je žanr kome pripada i Civ) sa njihovim istorijskim grand strategijama. Slažem se sa tobom da će se ovo prodati u dalko manjem tiražu, čak i ako bude dobra, od recimo EU IV ali ne zato što nema igrača koji bi je igralo več pre svega zato što je novi IP u pitanju.

Srbija svakako nije ciljno tržište nijednom izdavaču igara. Ako bude valjala (recimo u nivou Endless Space-a) i kad dođe na 50 % ja ću je kupiti.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 0:10   #12
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Pa i da je mesec-dva svejedno nije bila na 50 % do maja 2015.

Ako su babe i žabe onda si ih ti prvi poredio. Sam si uporedio novu Paradox-ovu 4X stategiju (što je žanr kome pripada i Civ) sa njihovim istorijskim grand strategijama. Slažem se sa tobom da će se ovo prodati u dalko manjem tiražu, čak i ako bude dobra, od recimo EU IV ali ne zato što nema igrača koji bi je igralo več pre svega zato što je novi IP u pitanju.

Srbija svakako nije ciljno tržište nijednom izdavaču igara. Ako bude valjala (recimo u nivou Endless Space-a) i kad dođe na 50 % ja ću je kupiti.
Gresis u jednom u pitanju je cista Grand Strategija u Svemiru
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 1:39   #13
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
EDIT: Nije BE baš krš, ima isti onaj just-one-more-turn feeling kao i Civ, samo ima veliki problem sa identifikacijom igrača sa fakcijama jer su bezlične i iste kao jaje jajetu, pa kad prođete kroz sve tipove pobeda igra postaje malo dosadna. Ovde bi neko rekao to je zato što nemaju istorijsku podlogu kao u Civ-u, što se lako pobija činjenicom da su fakcije u originalnom Alpha Centauri-ju fantastično urađene.
Meni je bas taj one more turn osecaj falio kad sam ga igrao, izmedju ostalog. Delovala je kao Civ5 sa promenjenim skinovima i bez bilo kakvog smeka Civ serijala.
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 8:13   #14
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Stellaris

Ja nisam igram mnog njihove grand strategije jer mi je bio dosadan setting
i to sto ides kroz istoriju i vezano je za to kao creva. To nije lose
ali eto meni nije toliko interesatno a i ovo je nova igra ne vidim
razlog za kukanje. Sad zato sto ti hoces da tebi prave istorijske
igre koje vec postoje mi ne treba da dobijemo jednu grand strategiju
u svemiru. EU Iv je skoro dobio ekspanizu ako se dobro secam...
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 11:48   #15
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Stop liking what I hate!!11!
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Machinaeguns na korisnoj poruci:
Apostrof (3.9.2015)
Stara 28.8.2015, 17:24   #16
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
Aelos03 kaže: Pregled poruke
Ja nisam igram mnog njihove grand strategije jer mi je bio dosadan setting
i to sto ides kroz istoriju i vezano je za to kao creva. To nije lose
ali eto meni nije toliko interesatno a i ovo je nova igra ne vidim
razlog za kukanje. Sad zato sto ti hoces da tebi prave istorijske
igre koje vec postoje mi ne treba da dobijemo jednu grand strategiju
u svemiru. EU Iv je skoro dobio ekspanizu ako se dobro secam...
Zato sto sam ja Paying Customer koji je uredno kupio sve Paradoxove igre i sve ekspanzije i na to kroz godine potrosio oko $1000 po mojoj racunici. Mislim da se moj glas kao jednog Hard Core igraca njihovih igara racuna malo vise od onih koji bi hteli tek da vide nesto drugacije a pri tom nisu njihovu igru u zivotu kupili.

Vidis oni zaradjuju pare na meni i meni slicnima koji su ih kroz godine podrzavali finansijski da bi postali to sto jesu.
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 17:30   #17
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Stellaris

Eh tiberije kako si navalio
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 17:55   #18
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Kako američki konzumerizam iskvari čoveka... Čuj, ON je paying customer i ON zahteva da kroji izdavačku politiku u skladu sa NJEGOVIM prohtevima

Idi na Paradoxov forum pa im tamo soli pamet sa tvojim prohtevima, da vidiš kako će da te poslušaju...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Apostrof (3.9.2015), galebns (3.9.2015), JAZO (28.8.2015), pentraksil (28.8.2015), Zemunelo (29.8.2015)
Stara 28.8.2015, 22:11   #19
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kako američki konzumerizam iskvari čoveka... Čuj, ON je paying customer i ON zahteva da kroji izdavačku politiku u skladu sa NJEGOVIM prohtevima

Idi na Paradoxov forum pa im tamo soli pamet sa tvojim prohtevima, da vidiš kako će da te poslušaju...
Ma da konzumerizam me je iskvario, mnogo je plemenitije igrati se na racunari punom ilegalnog softvera krekovanim igrama i soliti pamet drugima. Kada bi samo oni sa legalno kupljenim igrama i softverom bilo na ovom forumu, on teško da bi i postojao ili ne bi u ovom obimu

Inače već sam prisutan na Paradox forumu i već sam rekao sta mislim o novom IP. Da su slusali one razumne kada su pocinjali da rade na Rune koji je nedavno otkazan, HOI 4 bi već bio izdat jer ne bi potrosili 2 godine na promasenu igru

Poslednja ispravka: tiberije (28.8.2015 u 22:21)
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 22:39   #20
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
tiberije kaže: Pregled poruke
Ma da konzumerizam me je iskvario, mnogo je plemenitije igrati se na racunari punom ilegalnog softvera krekovanim igrama i soliti pamet drugima. Kada bi samo oni sa legalno kupljenim igrama i softverom bilo na ovom forumu, on teško da bi i postojao ili ne bi u ovom obimu
Kad me već teraš da ga vadimo, onda dobro...
Paradoxove igre izlistane na Steamu, zeleno su označene one koje imam na profilu.

Spoiler za Paradox igre:


Dakle, pametnije bi ti bilo da se malo spustiš sa tog floridskog oblaka na kome si zamislio da se nalaziš visoko iznad nas ubogih kradljivaca softvera.
Verujem da su se Šveđani jako potresli kad su pročitali tvoj post na njihovom forumu, čujem da će koliko sutra da najave Vicky 3 i obustave razvoj Stellarisa
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Apostrof (3.9.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com