Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2020, 14:17   #1461
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
altb kaže: Pregled poruke
Nisam igrao još, svakako smatram da nisu zaslužili da im se obrne original
Delovala mi je kao zanimljiva open world space exploration sim igra i avantura koja samo leži na svetu i lore-u ME-a?

Jel toliko prazna i MMO-like?
Igra zapravo nije toliko loša ali je problem u tome što su fanovi originalne trilogije očekivali nastavak koji se mnogo više oslanja na Šepikinu zaostavštinu. Već sama eliminacija N7 bukvalno na početku Andromede je zabolela mnoge

Čak štaviše, jedan od elemenata Andromede, borba, je po meni ubedljivo najbolji element igre i po kvalitetu daleko prevazilazi bilo šta što je Mass Effect iznedrio pre toga.

Dakle, ako očekuješ igru koja se debelo oslanja na originalnu trilogiju ili si osetljiv na pomalo tanku priču i likove, šanse su da ti se igra neće svideti.

Međutim, ako ti je najbitnija borba i osećaj istraživanja u igri a pri tome ti ne smeta da se dovučeš do druge trećine, kada se igra zaista zahuktava, šanse su da ćeš se poprilično dobro zabaviti.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
altb (25.4.2020), player1 (25.4.2020)
Stara 25.4.2020, 14:21   #1462
altb
Član
 
Član od: 22.5.2019.
Poruke: 136
Zahvalnice: 381
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

OK super, razumeo sam te sve, hvala na odgovoru
altb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2020, 14:24   #1463
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Tako je, npr jetpack mi uneo svezinu u borbama, ovo samo treba posmatrati kao zaseban naslov...Ja sam je 2x zavrsio...legla mi ..jbg..Nakon toga sam poceo trojku sa nesrecnim kontrolama za gamepad i obrisao sam je vrlo brzo... Dok kec i dvojka su price za sebe...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2020, 19:16   #1464
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Znas da je igra apsolutno omanula kao ME nastavak ako je prva dobra stvar koja ti padne na pamet u vezi sa igrom njen combat. ME2 i ME3 su imali fantasticne combate (za to vreme), pogotovo u poredjenju sa ME1 (mnogo veci skok je bio sa ME1-ME2/3 nego sa ME3->Andromeda), pa niko ziv nece spomenuti combat pre companiona i price, ma koliko katastrofalno ona zavrsila. Sa tim sto Destroy ending uz visok EMS nije ni toliko los sam po sebi. Ono sto ga je ucinilo losim je neadekvatan uticaj izbora igraca i prvobitni non-extended cut deo.

Ja se iskreno ni ne secam glavnog negativca iz Andromede. Znam da je u pitanju bila Kett rasa, i da smo imali neki AI chip u glavi sa cuvenom Bioware chosen one tematikom, ali to je sve cega mogu da se setim na prvu loptu. A utukao sam u igru 20ak sati. Pa i Anthem, projekat zbog koga je Andromeda mozda i propala, je doziveo kolaps nedugo po izlasku.

Inkvizicija je posebna prica. Neko Ubisoftu i Bioware-u mora da objasni da open world nije samo nabacati 247 razlicitih upitnika po mapi i dodati jos toliko fetch questova i filler contenta. RDR2 je imao masu mini misija na koje sam naletao po svetu i skoro svaka je imala neku zanimljivu pricu iza sebe i cesto sam sretao te NPC-e kasnije. Witcher 3 ima fetch questove u formi contracta, ali je svaki contract neka mini-prica za sebe i ima zanimljivih obrta i sivih zona u donosenju odluka (bas danas sam zavrsio quest sa vukodlakom koji je nesvesno ubio zenu ne znajuci da mu ju je poslala njena sestra kako bi ga videla u takvom stanju jer je htela da se uplasi i pobegne zbog toga sto je ona bila zaljubljena u njega). Znaci quest od 10 minuta sa pocetka igre, sa notice boarda u Velenu, je zanimljiviji od skoro svih sporednjaka u Odiseji, Inkviziciji, a i u Andromedi ako ne racunas companion misije.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
altb (26.4.2020), Leonida (25.4.2020), perablenta (25.4.2020), zokocx (26.4.2020)
Stara 25.4.2020, 19:20   #1465
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.887
Zahvalnice: 779
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
altb kaže: Pregled poruke
Nisam igrao još, svakako smatram da nisu zaslužili da im se obrne original
Delovala mi je kao zanimljiva open world space exploration sim igra i avantura koja samo leži na svetu i lore-u ME-a?

Jel toliko prazna i MMO-like?
Ni slučajno, ja sam očekivao katastrofu posle nekih pročitanih opisa ali sam zapravo uživao prelazeći je. Svakako je lošija od originalne trilogije u smislu priče i likova ali borba i istraživanje su meni bili super. Tačno je da ima dosta fetch kvestova ali njih možeš komotno da preskočiš i fokusiraš se na druge stvari.

Tvoj opis je zapravo veoma dobar (space-exploration-avantura), da u nazivu nema Mass Effect bila bi ovo skroz ok igra, ovako su očekivanja bila prevelika jer je trebalo popuniti ogroman vakum koji je ostavila originalna trilogija.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
altb (26.4.2020)
Stara 26.4.2020, 16:09   #1466
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Da li ova verzija steam Mass Effect 2 Digital Deluxe Edition

https://store.steampowered.com/app/9...eluxe_Edition/

Sadrži sve što i ovaj DLC na Origin store ?

https://www.origin.com/irl/en-us/sto...t-2-dlc-bundle

Btw. koji je po meni preskupa 25€ za DLC za igru staru 10 godina, nisu normalni.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2020, 17:24   #1467
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.162
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.921 puta na 2.857 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Jeste, al ko što rekoh, na akciji bude za 10 evra, što je pomak (uzevši u obzir da je u pitanju EA) jer se do pre neku godinu kupovalo "Bioware poenima" i bilo još gore.

Verzija na Steamu sadrži samo besplatne DLC-ove, odnosno:

1) Dobiješ CD ključ za igru i za te DLC-ove (te ključeve posle možeš da aktiviraš i na Originu, što preporučujem)
2) Na Steam verziju treba da instaliraš besplatne DLC-ove ODAVDE (sekcija Mass Effect 2, ovo što se vodi pod "Cerberus Network"), i unutar igre da se uloguješ unutar igre sa starim Bioware ili aktuelnim Origin/EA nalogom kako bi potvrdio vlasništvo
3) Sa Origin verzijom nema ovog zezanja, automatski će ti skinuti besplatne DLC-ove tokom instalacije igre (ako si aktivirao ključ na nalogu) i automatski se ulogovati i verifikovati DLC-ove čim uključiš igru

E sad, ako kupiš DLC bundle na Originu, plaćene DLC-ove možeš da igraš i u Steam verziji, samo naravno moraš ručno da ih instaliraš sa gornjeg linka, i obavezno da se uloguješ na EA/Origin nalog u igri (iako igraš preko Steama) kako bi se otključali.


EDIT: Kome sve ovo zvuči kao preveliko zezanje, može da skine sve DLC-ove koje uspe da nađe za ME2, instalira ih preko disk ili Steam instalacije, i ubaci ovaj DLL koji će sve da mu ih aktivira bez logovanja u bilo šta.

Poslednja ispravka: voodoo_ (26.4.2020 u 18:40)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Uros12 (28.4.2020), zokocx (29.4.2020)
Stara 28.4.2020, 0:02   #1468
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Ja sam spucao 55 sati na jedan (prvi i poslednji ) prelazak i bila mi je sasvim ok igra. Potpuno sam se uziveo u svet i nije mi smetalo skoro nista (osim SJW panderinga i losih animacija, ali sta ces). Istrazio svaku explorable planetu do kraja i resio skoro sve side missions. Combat je apsolutno odlican i pogotovo ono skakutanje pomocu mlaznog pogona u odelu, vrlo satisfying zvuk kod svakog skoka. Ne bi mi uopste smetalo da najave Andromedu 2, ali da se vise potrude ovaj put.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Shonkas (28.4.2020)
Stara 28.4.2020, 12:51   #1469
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Ja iskreno ne znam gde vi vadite ovaj SJW pandering u skoro svakoj igri danas ?

Nije da ih nema, naravno da ih ima, ali mislim da se takodje trazi i dlaka u jajetu....

Ja se nesto SJW-a u Andromedi i ne secam toliko, mozda gresim
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2020, 21:06   #1470
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja iskreno ne znam gde vi vadite ovaj SJW pandering u skoro svakoj igri danas ?

Nije da ih nema, naravno da ih ima, ali mislim da se takodje trazi i dlaka u jajetu....

Ja se nesto SJW-a u Andromedi i ne secam toliko, mozda gresim
Pa sve od price do blentavo napisanih dijaloga se lako zaboravlja, pa je normalno da se ne secas ovog bisera

https://masseffect.fandom.com/wiki/Dr._Suvi_Anwar

Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2020, 2:05   #1471
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Pa sve od price do blentavo napisanih dijaloga se lako zaboravlja, pa je normalno da se ne secas ovog bisera

https://masseffect.fandom.com/wiki/Dr._Suvi_Anwar

Ja se secam samo da je poprilicno religiozna i da je opcija za zenskog Rajdera posto me je "odbila" tokom jednog flert dijaloga . Osim toga nista toliko preterano nije palo za oci (jedino sto je antipaticna, nista vise ).
Meni je vise bio zapalo za oko situacija sa onim Liamom. Nista nisam izabrao kao flert opciju a ispalo je kao da jesam, umalo da ga smuvam Mada to mi se desavalo sa skoro svim likovima u Trojci.

Cim Suvi nije zapala za oko znaci da nije nesto preterano fail bila, po meni.

A blentavih dijaloga i momenata svakako ima, to ne sporim
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2020, 17:50   #1472
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.162
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.921 puta na 2.857 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Ko juri DLC-ove za dvojku i trojku, evo ih sad na akciji na Originu, bundle za dvojku je 10 evra, za trojku je 12.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
dushke (5.5.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com