Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.3.2020, 22:44   #1041
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ono što bih želeo da čujem (a na tu misao me vraća upravo onaj video o tome kako je Rockstarov game design sakat) od nekoga ko se igra već 20+ godina:

Da li se sećate da je svaki GTA dočekan sa istim ovakvim entuzijazmom i hvalospevima? I da li nam je svima jasno da je main storyline uvek bio ispraćenn groznim repetitivnim misijama i da su zapravo tehničke karakteristike, sandbox i side activities vukle sve ove igre napred i iznad konkurencije?

Da li je RDR2 u tom pogledu još jedna klasična R* koja briljira u svemu osim što se tiče glavnog storylinea i konceptualizacije misija a koje zapravo i treba da predstavljaju meso igre? Da li se igra i dalje preterano oslanja na "zabavi sam sebe i evo ti main quest da te nešto vuče napred" pristup? Kakav je kvalitet same kampanje u poređenju sa, recimo, GTA V koji je prosto bio dosadan kao i svaki prethodni GTA posle 3-4h igranja?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2020, 0:20   #1042
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ono što bih želeo da čujem (a na tu misao me vraća upravo onaj video o tome kako je Rockstarov game design sakat) od nekoga ko se igra već 20+ godina:
Nikad mi nisu bili jasni takvi ljudi. Naprave video sa (razumnim) razlozima, ali ni jednom niti pomenu šta je po njima bolji game-design ili šta bi trebalo da se tu popravi, nego samo obična pljuvačina sa malo ili nimalo smisla.
Lično, igram video igre preko 30 godina, od Luna Parkova, Spektruma, C64 pa do dana današnjeg i kao neko ko obožava Open World igre sa Story Driven misijama koje možeš po nahođenju da igraš kako ti odgovara u tome nema boljeg developera od Rockstara.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Da li se sećate da je svaki GTA dočekan sa istim ovakvim entuzijazmom i hvalospevima? I da li nam je svima jasno da je main storyline uvek bio ispraćenn groznim repetitivnim misijama i da su zapravo tehničke karakteristike, sandbox i side activities vukle sve ove igre napred i iznad konkurencije?
Hmmmm, "...groznim repetativnim misijama..." i "...side activies vuku napred..." je nešto što ne razumem. Koji GTA je imao repetativne misije i šta podrazumevaš pod tim??

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Da li je RDR2 u tom pogledu još jedna klasična R* koja briljira u svemu osim što se tiče glavnog storylinea i konceptualizacije misija a koje zapravo i treba da predstavljaju meso igre? Da li se igra i dalje preterano oslanja na "zabavi sam sebe i evo ti main quest da te nešto vuče napred" pristup? Kakav je kvalitet same kampanje u poređenju sa, recimo, GTA V koji je prosto bio dosadan kao i svaki prethodni GTA posle 3-4h igranja?
O tome kakav je storyline, kakvi su likovi u igri i kakve su misije ne treba trošiti reči, osim FENOMENALNO. E, sad, kako ko voli, to je druga priča. A s obzirom da ti je GTA dosadan posle 3-4 sata igranja onda se ni ovde nećeš usrećiti, jer očigledno ne voliš takav tip igara.

Razumem to. Imam ortaka koji je pokušao da je igra, ali mu je bilo dosadna, priča bezveze, likovi onako... A onda će da sedne da igra Doom Eternal vodeći mutavog lika koji se probudio nekako na Marsu i koji treba da nađe nekakav artefakt krećući se iz tačke A u tačku B, tamaneći 10-15 istih čudovišta i pišaće u gaće od sreće i zadovoljstva.
Ja, lično, ne bi igrao Doom Eternal ni da mi plate, ali poštujem to što ima ljudi kojima je to vrhunska zabava. To što ja ne volim da igram takve igre ne znači da je ona loša i nemam ni najmanju nameru da je pljujem na temi o toj igri. Štaviše, neću je ni pogledati, jer me to ne zanima.
Meni je svaki GTA bio itekako zanimljiv, jer Rokstar vrhunski radi priče koje su najobičniji miks svih mogućih klišea, odlično upakovan, ali koji dobiju smisao tek kada se odigra cela igra. Naravno, ima ljudi kojima to "ne leži", ali to ne znači da je loše.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2020, 13:41   #1043
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Meni su misije u RDR2 za koplje ispred GTA misija. Ima repeticije, naravno...ali je to mnogo bolje odradjeno i smisljeno. Svaka misija ima neku svoju sitnicu, iako nema previse slobode opet nije ni da je uvek nema.

Sto se tice repeticije, meni su misije u GTA 4 bile uzasne po tom pitanju. Iako je igra daleko daleko od lose (cak naprotiv), misije su me nekada ubijale u pojam. Odi kod onog, odradi par misija, on te izda ili nesto trece i onda kreni kod drugog...I tako u krug. Previse misija gde samo razvozis i nista vise. Ja znam da je to GTA i da se sve vrti oko toga, ali nisam imao takav osecaj u GTA V a svakako ne u RDR2. Sve to mi je mnogo bolje leglo.
Da ne pricam sto je checkpoint sistem bio uzasan pa onda radis misiju pola sata, zagines (zbog neoptimizovanosti ili nekog baga u AI-u) i sve ponovo. Uf
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2020, 15:40   #1044
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Meni su misije u RDR2 za koplje ispred GTA misija. Ima repeticije, naravno...ali je to mnogo bolje odradjeno i smisljeno. Svaka misija ima neku svoju sitnicu, iako nema previse slobode opet nije ni da je uvek nema.
Pa, ako se želi neka priča, pogotovo dobra priča, onda slobode NE SME da bude. Da se ne bi razvodnilo ono što priča treba da predstavi. Zato su mi KotOR igre i prva Mafia nešto što me je "oduvalo" sa dobrom pričom i karakterizacijom, ali tu "slobode" nije bilo ni sekunde. Tada sam želeo da, na primer, posle puštanja Frenka Koletija malo kuliram po New Haven-u, ali avaj, morao sam odma` kod Don Saljijerija na sledeću misiju.

E, to je ono što su donele Open World igre, malo drljaš misije, malo radiš nešto drugo i nastavljaš priču kad ti želiš. Istina, ima repetitivnih radnji, ali uz malo uključenja mozga i mašte sve se lako sredi. Na primer, u 20 istih tvrđava u AC:Odyssey (koje su čista opcija i nema penala i ako ih propustiš) uvek sam upadao na različite načine. Sam sebi sam davao zadatke šta i kako uraditi ovaj, a kako sledeći put. Witcher 3 je bio prva igra u kojoj to nisam morao da radim ni trenutka, jer one sporedne zadatke sa znacima pitanja ne moraš da radiš, ali su prokleto zanimljivi. RDR2 je podigao to na MNOOOGOOO viši nivo tako da mi je ovde pravo uživanje da lovim, pecam, ispunjavam achievemente i provodim sate van glavne priče i opconih kvestova. A nijedna igra do RDR2 to nije uspela, bar meni.

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Sto se tice repeticije, meni su misije u GTA 4 bile uzasne po tom pitanju. Iako je igra daleko daleko od lose (cak naprotiv), misije su me nekada ubijale u pojam. Odi kod onog, odradi par misija, on te izda ili nesto trece i onda kreni kod drugog...I tako u krug. Previse misija gde samo razvozis i nista vise.
To je ono što sam pomenuo da RS mućka klišee na vrhunski način. U GTA 4 radiš repetativne stvari, ali prvo sa Mihailom i Dimitrijem, ekstra kliše-ruje-baje sa kojima se lako uklopiš (sa sve Ruslanom na radiju ). A onda uletiš u šemu sa Little Jakobom i onim njegovim pajtosom pa pokušavaš da ukapiraš kojim, bre, jezikom ovi govore?? A posle njih slede prokleti Irci i njihova razvučenost, pa dođu Dvejn i Elizabeta, Plejboj iks...malo more zanimljivih likova sa kojima je uživanje raditi iste stvari, jer su dijalozi i situacije - kliše za klišeom maestralno upakovani za opuštanje i uživanje.
I, očigledno, ostanu upamćeni dugo.
Ista situacija je i sa GTA V. RS upakuje repetativnost u lepo smućkane, sto puta viđene situacije, ali sa njihovim šmekom, tako da, ako si opušten i uživaš u igranju, na to ne obraćaš ni najmanje pažnje. Priča je uvek dovoljno dobra da ti ti klišei ne dosade.
A RDR2 je sve podigao na takav nivo da mi je sve drugo postalo dosadno. Samo se nadam da će me Cyberpunk odvojiti malo od RDR2...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2020, 17:01   #1045
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Meni je GTA IV najbolja igra svih vremena, sve je tu savršeno osim akcenta.

Što se tiče RDR2, nije mi se dopalo ono što sam video ovde - https://www.youtube.com/watch?v=MvJPKOLDSos
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2020, 17:51   #1046
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ne gledaj nego odigraj.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
bela lampa (20.3.2020), pentraksil (21.3.2020)
Stara 20.3.2020, 19:37   #1047
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Meni je GTA IV najbolja igra svih vremena, sve je tu savršeno osim akcenta.
Što se tiče RDR2, nije mi se dopalo ono što sam video ovde - https://www.youtube.com/watch?v=MvJPKOLDSos
Dakle, pročitaš hvalospeve na svim mogućim sajtovima, pročitaš na forumima (i ovom ovde) kako je ljudi hvale, pogledaš desetine review-a na YT koji je ocenjuju kao remek delo i naletiš na snimak jednog mamlaza koji lupeta nešto, eto, čisto da bi bio drugačiji i ti ga poslušaš???!!!
Probaj i oceni je sam, nemaoj da budeš kao mnogi koji, eto, "znaju" da je neka igra loša ili dobra na osnovu par snimaka sa YT. Nema ništa gore od toga.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Lex987 (20.3.2020)
Stara 20.3.2020, 20:42   #1048
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.489
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

da ima demo pa da proba, ovako ista košta 60E
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2020, 20:45   #1049
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

@NastyB Odlično si mi odgovorio nekoliko postova iznad i jasno je da ovo zaista nije moj tip igre (ponovo, kao i kod GTA igara), što si i sam rekao - nije svaki tip igre za svakoga ali...

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
...i naletiš na snimak jednog mamlaza koji lupeta nešto, eto, čisto da bi bio drugačiji i ti ga poslušaš???!!!
...u isto vreme NakeyJakeya prozivaš da je mamlaz jer je popljuvao loše aspekte game designa koje Rockstar ima. Heh.

Lik jasno u tom klipu kaže da voli R* igre i da je RDR2 above-and-beyond bilo koje open world igre ali da su elementi game designa uvredljivo loši - i pošto si i sam potvrdio kao i mnogi ovde da je main quest igre suštinski samo poboljšan u odnosu na GTA formulu vrlo je jasno da se tu nije mnogo štošta promenilo.

Očigledno u R* rade mega-talentovani ljudi - osim na polju kreativnosti kad su u pitanju misije lol. Još i tvoja izjava od iznad u kojoj izjavljuješ nešto tipa "ako znate bolje što ne napravite bolje" nema veze s mozgom i govori samo da si blind fanboy. To je kao da objektivno kritikujem automobil zbog nepreciznog servo mehanizma na volanu a ti mi kažeš da nemam prava da budem nezadovoljan time jer "ako umem treba da napravim bolje".

R* napravi fenomenalne gameplay sisteme i onda likovi zaduženi za main storyline i misije ne umeju da iskoriste te sisteme da naprave open-ended misije i uvežu sve to u taj sandbox kako treba.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2020, 1:23   #1050
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.633
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Because it's not easy, lol

Mislim, naravno da su sigurno trošili mnogo više vremena na određene stvari koje potenciraju realizam i da je tu propatio dizajn misija - ali - in the end, it's not that important.

Da, ne tera me da igram igru triput godišnje jer jahanje konja 200 sati zna da smori. Ali i dalje će ova igra ostati u mom sećanju kao jedno od najmaestralnijih doživljaja u gejmingu.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2020, 1:23   #1051
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
...u isto vreme NakeyJakeya prozivaš da je mamlaz jer je popljuvao loše aspekte game designa koje Rockstar ima. Heh.
Lik jasno u tom klipu kaže da voli R* igre i da je RDR2 above-and-beyond bilo koje open world igre ali da su elementi game designa uvredljivo loši - i pošto si i sam potvrdio kao i mnogi ovde da je main quest igre suštinski samo poboljšan u odnosu na GTA formulu vrlo je jasno da se tu nije mnogo štošta promenilo.
Nazvao sam ga mamlazom jer istovremeno želi dobru priču i više slobodnog izbora. To je kao da hoćeš da čitaš dobru knjigu, ali da u određenom trenutku možeš da biraš šta će se u knjizi dešavati i šta ćeš dalje čitati. Baš kao i da gledaš film i kažeš, e ova scena mi se ne sviđa, hoću da od sada bude drugačije. Isto je tako i u igrama - moguće je, ali još nema tehnologije za to. Inače sama glavna priča i glavni kvestovi nisu ni približno slični GTA igrama (mnogo su raznovrsniji i zanimljiviji, a o sporednim da ne pričam...).
O onom njegovom putu A i putu B ne bih da preterujem, ali nešto gluplje odavno nisam čuo. Čuj, nelinearne misije sa mnoštvom izbora, ali i dobrom pričom. Kaže da je tako bolje, ali pri tom ni jedne sekunde ne objasni na šta je mislio i kako to može da se izvede. Dakle, obično baljezganje nekoga ko, očigledno, nema ni najbliži dodir sa programiranjem i šta je potrebno da bi se došlo do toga. Ako ima, onda još gore...

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Očigledno u R* rade mega-talentovani ljudi - osim na polju kreativnosti kad su u pitanju misije lol. Još i tvoja izjava od iznad u kojoj izjavljuješ nešto tipa "ako znate bolje što ne napravite bolje" nema veze s mozgom i govori samo da si blind fanboy. To je kao da objektivno kritikujem automobil zbog nepreciznog servo mehanizma na volanu a ti mi kažeš da nemam prava da budem nezadovoljan time jer "ako umem treba da napravim bolje".
R* napravi fenomenalne gameplay sisteme i onda likovi zaduženi za main storyline i misije ne umeju da iskoriste te sisteme da naprave open-ended misije i uvežu sve to u taj sandbox kako treba.
Prvo, nisam nigde napisao nešto nalik "ako znate bolje što ne napravite bolje", razgledam postove već 10 minuta. Osim ovoga "ali ni jednom niti pomenu šta je po njemu bolji game-design ili šta bi trebalo da se tu popravi", upravo misleći na ovu nebulozu sa A i B putevima Rockstara.
I šta podrazumevaš pod "open ended" misije?? Da svaka misija ima različito ishodište?? I da se igra razvija u pravcu kojem želiš???
Aj da uzmem ovu igru za primer - glavni lik je došao do izvesnog Daunsa, uradio šta je uradio i desilo se to što se desilo. A ti bi voleo da može da se ne uradi to, da učini nešto drugo i onda na kraju sve bude "live happily ever after". Ili da uradi sasvim suprotno, pa da sve posle ode dođavola??? To mi je malo nejasno.
A ovom liku sa YT smeta to što je misija da ubiješ nekog lika to što moraš da odeš tamo i da to uradiš. A kako bi drugačije?? Da angažuješ prostitutku da ga zarazi triperom, a onda pošalješ nekoga sa Korona virusom da mu se iskašlje u lice??? Ili misli da nekoga možeš da ubiješ na više načina.
Ne znam, čitav taj video je u stilu "Da, prave i električne i benzinske automobile umesto da svi idu na solarne ćelije i antigravitaciju". Možda glupo poređenje, ali je tako.
No, to je samo moje mišljenje koje nije relevantno, niti sam neki fanboj, baš me briga šta ko misli o igri, ali ako se napada, neka se napada sa argumentima, a ne u stilu "Eto, ne valja, zastarelo..." a ne pominje ni jednog trenutka šta bi to bilo bolje. Takvi likovi me nerviraju.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2020, 1:37   #1052
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.007 puta na 512 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

"R* napravi fenomenalne gameplay sisteme i onda likovi zaduženi za main storyline i misije ne umeju da iskoriste te sisteme da naprave open-ended misije i uvežu sve to u taj sandbox kako treba. "


Evo samo jedan primjer, mozda i najbolji ali GTA IV heist u banci je jedna od najboljih SP misija sto sam odigrao. Koriste sve gameplay sisteme igre, kao i level design open worlda. U tom openworldu prave mini scriptovanu sekvencu koja moze da bude potpuno random za svakog igraca zbog te realne gameplay note koju furaju baš od GTA IV. Ta misija skače iz linernog dijela do open wolrda u više navrata. Malo koja to igra i studio mogu da izvedu.



Subjektivan si doctore previše u ovom zadnjem popstu.

Odigraj RDR2, kul je.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2020, 3:57   #1053
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

RDR2 nisam igrao ali:
Vice City - prešao
San Andreas - prešao
GTA IV - prešao u ono vreme jedva samo da ne bi bilo da sam utukao sate a da je ne pređem.
GTA V odustao posle ako se dobro sećam treće pljačke.

Zaista nisu uvezali lepo sisteme koje imaju u te igre. Baš je površno. Ako neko pita kako to uraditi - pa eno ga Halo 1/2 koji nema open world ali nudi veći osećaj slobode u misijama na otvorenom u odnosu na bilo koji GTA. Eno ga Deus Ex iz 2000. koji, iako suštinski linearna igra, opet nudi veći osećaj slobode u odnosu na bilo koji GTA do sada.

Kampanje su užasne u gorenavedenim R* igrama jer umesto da imaju 5-6 sati mega kvalitetnih misija imaju nekoliko kvalitetnih momenata u smornih 15h. Čemu to u igri u kojoj već imam opciju da se zabavljam van konteksta main questa?

Kako izvesti to? Pa da znam kako tačno radio bih u R* I pravio im milione, ne može meni da se kaže "daj predlog kako bolje" a neki likovi koji imaju titulu game designera nisu uradili svoj posao kako treba in the first place.

Nijedna GTA igra nije imala kvalitetnu kampanju do sada i ako RDR 2 prati taj sistem - džaba im sve ostalo. Džaba gameplay sistemi i milioni uloženi u razvoj tehnikalija i celog tog sveta igre ako sve to postoji kao entitet za sebe nezavisno od dosadne kampanje. Ali probaću kad dođe vreme... Uostalom to je samo moje viđenje igre - core gameplay loop + zanimljiva kampanja (pacing i varijacije) su meni najbitniji aspekti svake SP igre.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2020, 5:43   #1054
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
...Pa da znam kako tačno radio bih u R* I pravio im milione...
Pa oni vec prave milione - Sto ce reci : Oni vec ZNAJU kako da prave milione.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2020, 10:20   #1055
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

@ NastyB

Zvučiš kao tinejdžerka kojoj je neko uvredio Džastina Bibera.

Ne moram da pređem igru osam puta da bih video ono što je NakeyJakey primetio i lepo izložio u klipu. Najbolji primer je u delu koji počinje na 17:16 - farbanje auta da bi se rešio policije je moglo da prođe 2003. godine, ali igra koja izlazi 2018. godine i koja se promoviše kao čudo realizma ne sme da ima takve i slične stvari. Mene zabole za sitnice kao što su pecanje, skupljanje konjskih **** na mrazu i slično, zanima me da interakcija lika kojeg vodim sa drugim karakterima ne bude tupava, a Rockstar još uvek nije uspeo da je podigne na nivo koji sam očekivao.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Akumu na korisnoj poruci:
doctor (22.3.2020), filpan (3.11.2020)
Stara 21.3.2020, 11:43   #1056
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Moze igra da ima najvecu slobodu mogucu ali ako me ostavi ravnodusnim nakon 60 sati igranja dzaba sva ta sloboda. RDR2 sam igrao 70 sati i vise nego jednom emotivno iscrpila. I onda kada pogledam u posljednjih par godina igre koje su ostavile neki utisak na mene sve su bile linearne i sa ogranicenom slobodom.

The Last of Us
Life is Strange
Yakuza 0
Red Dead Redemption
Red Dead Redemption 2
Bioshock Infinite
Uncharted 4
Call of Duty World War 2


Da leko od toga da je RDR2 savrsen i ima prostora za malo vise slobode tokom misija ali po meni to su jako sitne stvari za ono sto igra nudi u globalu. Najbolji momenat u igri nije cak ni gameplay momenat nego cinematic od 3-4 minuta koji je potpuno opcioni.

Spoiler za Chapter 6 Spoiler:
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Partybreaker (22.3.2020)
Stara 22.3.2020, 17:22   #1057
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ljudi, danas me igra 2 puta izbacila. U sred igre nazad na desktop. I naravno, nista mi ne sacuva. Dzaba cuku vremena igranja.
Mora li to tako? Kakvi su to bagovi? Imam sve vreme internet, pa ne znam sta bi moglo da bude...
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2020, 17:44   #1058
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Nije predviđeno da toliko ljudi sedi kući i igra, RS infrastruktura to ne može da podrži.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2020, 21:51   #1059
altb
Član
 
Član od: 22.5.2019.
Poruke: 136
Zahvalnice: 381
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Policijski čas važi u GTA V u Los Santosu, ali mislim da ne važi u RDR2, pa je tamo veća žurka
altb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2020, 11:29   #1060
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
@ NastyB

Zvučiš kao tinejdžerka kojoj je neko uvredio Džastina Bibera.
Nema šta ko da mi uvredi nekoga/nešto pa da branim, lično me zabole šta ko misli o ovoj igri, nisam balavac da se primam na to. Al ono što me izluđuje jeste osporavanje i omalovažavanje nečega bez ikakvog kontra-argumenta šta je to bolje ili šta treba uraditi. Baš kao ovdašnji političari koji su to usavršili do iznemoglosti.
Od svih igara koje sam igrao jedino prva Mafia, KotOR, Witcher igre i sada RDR imaju tako dobru priču i iznijansirane likove da možeš lagano da se "srodiš" sa njima. Iako i Mass Effect u suštini ima veoma zanimljivu priču, likovi i odnosi među njima su tako urađeni da sam ih zaboravio posle mesec dana. Ali zato, Don Salijerija, Frenka, Sema, Tomija, Bastilu, Canderousa Ordo-a, Revana, Džoli Bindoa, da ne pominjem likove iz Witchera ću pamtiti dok sam živ. Uz naravno, Artura, Dača, Džona i ekipu. U industriji igara bolje ne postoji i to je to.

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Moze igra da ima najvecu slobodu mogucu ali ako me ostavi ravnodusnim nakon 60 sati igranja dzaba sva ta sloboda. RDR2 sam igrao 70 sati i vise nego jednom emotivno iscrpila. I onda kada pogledam u posljednjih par godina igre koje su ostavile neki utisak na mene sve su bile linearne i sa ogranicenom slobodom.
Poenta je da ako želiš dobru priču u igri onda, jednostavno, mora da bude linearna ili da, kao u Witcher 3 ili ovoj igri, na primer, misije radiš po redosledu kako bi se priča razvijala.
Jednostavno, za dobru priču misije moraju da budu skriptovane i tu ne može biti slobode. Takve su misije i u Witcher-u i u Mafia igrama, KotOR(ima), pa i u RDR2, pa i u ovima koje si nabrojao. Kako u jedan RDR2 da staviš slobodu misija ako u nekima MORA da se desi ono što se desilo Šonu, Leniju, Moli, Hozei i drugima??? Ja nemam APSOLUTNO ništa protiv skriptovanih misija ako su ovako dobro "režirane" i zanimljive kao u RDR2.
A kad zaželim potpunu slobodu u misijama, onda uzmem "Komandose" ili "Shadow Tactics" pa tu kreativno rešavam. Neke stvari jednostavno ne mogu da funkcionišu zajedno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Lex987 (23.3.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com