Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.10.2012, 19:06   #1
JerrySRB
Član
 
Član od: 24.10.2009.
Lokacija: Prokuplje, Srbija
Poruke: 66
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem sa MSI gx623

Kada igram igre cesto se pojavi crna slika pa moram da ga cupam iz struje. To mi se prvo desavalo sa AC II dok nisam smanjio sve na minimum. Kod Brootherhooda ni to nije pomoglo. Imate li ideju o cemu se radi?
JerrySRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2012, 20:01   #2
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Problem sa MSI gx623

Citat:
JerrySRB kaže: Pregled poruke
Kada igram igre cesto se pojavi crna slika pa moram da ga cupam iz struje. To mi se prvo desavalo sa AC II dok nisam smanjio sve na minimum. Kod Brootherhooda ni to nije pomoglo. Imate li ideju o cemu se radi?
Dve stvari mi padaju na pamet pregrevanje, zeznuti drajveri od graficke, ili ti grafika posustaje polako, i poslednje sto mi pada na pamet je ram memorija al nisam ubedjen u to i .

1. Koliko je star laptop?
2. Da li si proveravao temperaturu laptopa?
3.Da li si prilikom normalnog radu u officu, surfovanju, i slicno ikad imao problem sa crnim ekranom, ili neki artifaktima po ekranu tipa trouglovi kocke, vodenaste boje i slicno.

4. Jel ti sistem skoro instaliran jel van igrica uopsteno nemas nikakvih problema da li baguje da li se zamrzava?

Ta pitanja ce nam malo iskristalisati situaciju.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2012, 21:24   #3
Wace
Novi član
 
Član od: 9.7.2012.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa MSI gx623

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Dve stvari mi padaju na pamet pregrevanje, zeznuti drajveri od graficke, ili ti grafika posustaje polako, i poslednje sto mi pada na pamet je ram memorija al nisam ubedjen u to i .

1. Koliko je star laptop?
2. Da li si proveravao temperaturu laptopa?
3.Da li si prilikom normalnog radu u officu, surfovanju, i slicno ikad imao problem sa crnim ekranom, ili neki artifaktima po ekranu tipa trouglovi kocke, vodenaste boje i slicno.

4. Jel ti sistem skoro instaliran jel van igrica uopsteno nemas nikakvih problema da li baguje da li se zamrzava?

Ta pitanja ce nam malo iskristalisati situaciju.
Sve je rekao moje misljenje jeste pregrejavanje proveri dali ti je koler (ventilator) na grafickoj okrece,iako se okrece ocisti prasinu jer ona daje mogucnost pregrejavanja.Tvoj problem je najverovatnije pregrejavanje drajver mozda ali neverujem..Pregrejavanjem komponenata skracujes zivotni vek komponenata vodi racuna da do toga ne dodje jer znas dobro sta sledi za necuvanja i ne odrzavanja racunara nezelim da o tome uopste pricam

edti: Sada sam se dosedetio,pregrejavanje je uzrok velikog opterecenja graficke karte te ko svaka komponenta dolazi do usijanja.Primer kod mene igram far cry 2 igra pocne da laguje i koci ja brzo stisnem start dugme i ocitam temperaturu graficke oko 85 stepeni celziusa,a ako nastavim ili mi se zamrzne racunar ili ucrni ekran

Zapamti komponente poput kartica nemaju alarm za auto shot down tako da ih mozes spaljivati do mile volje sve dok ne dodje do crkavanja.Preporucujem ti da cuv as ono sto imas i da budes zahvalan svojoj masini jer ces se kajati kada dodje do kvara,zamolio bih te da se ne izivljas nad njom i cuvaj je jer bez nje savremen zivot ne bi postojao sve je ovo zahvaljujuci tim nasim pomatnim kutijama

Poslednja ispravka: Wace (9.10.2012 u 21:35)
Wace je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wace na korisnoj poruci:
JerrySRB (10.10.2012)
Stara 10.10.2012, 12:38   #4
Lionheart
Novi član
 
Član od: 25.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa MSI gx623

Kupi stalak sa kulerima i malo ohladi mašinu... instaliraj aidu extreme i prati temperature...instaliraj Furmark pa proveri kako se ponaša komp...ipak kupi stalak košta 800-1000 dinara...a znači mnogo...
Lionheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lionheart na korisnoj poruci:
JerrySRB (10.10.2012)
Stara 10.10.2012, 12:45   #5
JerrySRB
Član
 
Član od: 24.10.2009.
Lokacija: Prokuplje, Srbija
Poruke: 66
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa MSI gx623

Ova graficka nema kuler. Izgleda da cu morati da kupim stalak. Hvala svima na pomoci.
JerrySRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2012, 21:56   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Problem sa MSI gx623

Koristis li turbo dugme na njemu? Pri igrama moras uvek pokrenuti turbo dugme,to overklokuje proc,a i valjalo bi ga ocistiti,zameniti pastu,i na kraju mu pruziti potporu za hladjenje odignuti ga od stola i postaviti hladnjak sa nagibom.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
JerrySRB (10.10.2012)
Stara 30.1.2013, 0:43   #7
MrTheNema
Novi član
 
Član od: 21.12.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa MSI gx623

Ja sam imao sličan ako ne isti problem samo sa određenim igrama.
Problem je sledeći igraš normalno i onda u jednom trenutku samo igra zamrzne izgubi se slika i čuješ neki trrrrrrrrrrrrrrr zvuk.
I posle toga moraš ručni reset.

To mi se samo dešavalo kod par igara (nema veze sa time koliko je igra zahtevna) jednostavno kod nekih se desi kod nekih ne.

Pročitao sam savet na MSI forumu da moraju da budu istalirani drajveri sa MSI sajta a ne noviji ATI drajveri i problema ne bi trebalo više da bude.
MrTheNema je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa puštanjem HD filmova sa eksternog HDD-a Pipboy Foto i audio/video 0 24.12.2010 21:09
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa PLAVIM EKRANOM backo87 Kvarovi 7 25.10.2010 18:12
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com