Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2015, 16:07   #1
Kompjuterija
Član
 
Član od: 3.5.2014.
Lokacija: Pirot
Poruke: 45
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kompjuterija
Određen forumom Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Na ovom mestu ćemo da napravimo analizu na šta sve treba da obratite pažnju kod kupovine polovnog laptopa.



Iako je mašina polovna postoji sistematizovan pristup kojim možete puno toga da saznate o njoj, tako da veroatnoću da budete neprijatno iznenađeni svedete na minimum.

Šta sve morate da razmotrite i proverite kod kupovine polovnog laptopa?

1. Važno je od koga kupujete polovan laptop iz više razloga, a jedan od njih jeste i broj radnih sati kao i kako i u koje svrhe je laptop korišćen. Primera radi nije svejedno ako je laptopom raspolagao tinejdžer i igrao i po 5-6 sati zahtevne video igrice na njemu ili je korišćen samo za ofis dokumente. Drugačije rečeno temperatura grafičkog i procesorskog čipa zavisi od opterećenosti aplikacijama, a ako laptop radi dugo na gornjoj granici performansi, temperaturno i po performansama samih komponenti, to svakako smanjuje njegov radni vek.
Sledeća važna stavka je kako se fizički rukovalo laptopom, da li je bilo padova sa visine, što se može ustanoviti pregledom spoljašnjosti samog kućišta i displeja.
Takodje važno jeste i to da li je laptop povremeno otvaran radi čišćenja prašine sa i oko kulera (ventilatora), kao i otvora predviđenih za hlađenje.
Zašto se laptop pregreva analizirali smo upravo u postu: Zašto se vaš laptop pregreva

2. Ako je prvi korak bio vizuelni pregled, sledeći bi bio pažljivo slušanje svih zvukova koje mašina proizvodi, počev od pokretanja i u toku samog rada. Znači laptop koji radi proizvodi zvuk koji dolazi iz sledećih izvora:
  • Kuler (ventilator) je uključen, a od broja njegovih obrtaja i stanja će zavisiti i nivo buke koji proizvodi.
  • Hard disk takodje proizvodi zvuk usled rotacije magnetnog diska.
  • Ako ubacite CD ili DVD disk u fioku optičke jedinice, proverićete njegovu ispravnost i čuti kako radi, koliko bučno i da li je ispravan.
Da rezimiramo, kuler se uključuje na komandu temperaturnog senzora kako bi odrzavao temperaturu komponenti na matičnoj ploči (CPU i GPU) u dozvoljenim granicama. Ako ste primetili da ventilator brže i jače duva, stavite ruku pored otvora gde se izduvava topao vazduh iz kućišta da bi osetili koliko je isti stvarno zagrejan i posle koliko vremena rada. Nije ništa čudno da se mašina zagreva, kod istovremenog pokretanja većeg broja aplikacija.
I ako ste ipak sumnjičavi oko temperature unutar laptopa koji testirate, dobra vest je da postoje softveri pomoću kojih temperature hard diska, procesora i grafičkog čipa možete i da proverite. Instalirate program
SPEEDFAN i pokrenete ga:



Program pokazuje angažovanost procesora 8%, i u mom slučaju sva četiri jezgra procesora. Pošto je u pitanju Intel i7 procesor on ima integrisan i GPU (grafiku) i pošto je u mommentu snimanja samo on radio temperature sa zelenim štiklicama su temperature sa integrisanog GPU. Pored toga moj laptop ima i zaseban grafički čip (mnogo snažniji) koji se uključuje samo po potrebi, ako pokrenete zahtevnije aplikacije. Kao što vidite na njemu su temperature nula, što znači da trenutno nije uključen.
Temperatura Hard diska je 32 celzijusa.

Prema tome ovaj softver očitava temperature sa :
  • Hard diska
  • Procesora (CPU)
  • Grafike (GPU)
NAPOMENA: Koristite ovaj softver samo za očitavanje a ne i za izmene performansi, broja obrtaja itd.

To su upravo temperaturno najosetljiviji čipovi na vašoj matičnoj ploči, pored njih može značajnije da se greje i RAM memorija.

Temperatura hard diska je važan parametar ali ukoliko šelite da utvrdite njegovo stvarno zdravlje (stanje), postoje mnogo softvera za njegovo testiranje, kao što su SENTINEL, HD TUNE i mngi drugi.
Mi smo predstavili interfejs jednog od njih ovde:
Testirajte vaš hard disk (HDD) ukoliko postoji sumnja u njegov korektan rad

Što se RAM memorije tiče i nju možete da testirate i ako se nalazite u Windows okruženju, nakon klika na START u Run polje ukucate komandu : mdsched.exe
Biće vam ponudjeno da restartujete računar i test će se automatski pokrenuti:



Ako su testovi za Hard disk, RAM memoriju, i temperature OK, to je dobar počeatak za donošenje odluke o kupovini laptopa.


Važno je i koji sve portovi su vam na raspolaganju, počev od portova za grafiku ako nameravate da povezujete laptop na projektor ili TV

HDMI, VGA, Display port itd...
Da li imate i USB3 i USB2 portove ili samo ove druge i koliko?

Pošto govorimo o polovnom laptopu, računajte na to da baterija ne drži dovoljno kao nova ili ne drži uopšte pa ukoliko ćete koristiti laptop na bateriji računajte na dodatni trošak za novu bateriju (proverite da li je na raspolaganju)

Ono što još treba da proverite da li su ispravni WiFi i Bluetooth, kao uobičajena rešenja za bešični prenos podataka na portabl računarima. Proverite i LAN mrežnu karticu za žičano povezivanje na internet.

Ako je sve prethodno u redu, onda možete (ukoliko je cena prihvatljiva), pristupiti kupovini.

Nije loše znati i ako je na laptopu ranije nešto već rađeno ili menjano.


Svi prethodni testovi se mogu sprovesti samo ako na laptopu postoji instaliran Operativni sistem, ako ne postoji, možete da uđete jedino u BIOS i tamo vidite kako on vidi komponente laptopa.

Poslednja ispravka: Kompjuterija (15.1.2015 u 11:07)
Kompjuterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kompjuterija na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (24.1.2015)
Stara 23.1.2015, 14:14   #2
Becar
Član
 
Član od: 11.5.2009.
Lokacija: Derventa, Republika Srpska
Poruke: 185
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 24 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Kratak savjet: bježite od polovnih laptopa sa zasebnim grafičkim čipovima. njih u 90% kupuju ljudi da se igraju, a poznato je da se ti cipovi dosta griju, te da iz tog razloga nisu dugotrajni. Takođe, iz ličnog iskustva, bježite i od novijih kombinacija 2 grafike tipa intel HD4000 i amd grafike jer istu imam i brdo problema sa tim zbog neoptimizacije i loših drivera. Sistem počesto smrzava i blokira bez razloga.
Becar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2015, 14:31   #3
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Savjeti od mene, na osnovu dosadašnjih iskustava:

HP - DV6, DV7 i DV9 se pregrijavaju i radio sam reballing grafičkih čipova na njima X puta.

TOSHIBA - 300 i naredne serije često prodaju ljudi čije su matične ploče na izdisaju, a znajući to odrade im kratku reparaciju i onaj ko ih kupi je donji u svakom pogledu

LENOVO - sa IBM i Lenovo laptopima nema greške u smislu stabilnosti, pogotovo kod rješenja sa integrisanom grafikom.

ACER-ASUS - kod Acera sam se često sretao sa pregrijavanjem usljed slabo implementiranih portova za protok vazduha, a ASUS je zaista brend vrijedan hvale sa laptopima od 2000. godine do danas

Ako trebate savjete kod pojedinačnih modela javite mi, prošlo mi je preko ruku bar 400-500 komada laptopa do danas.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (24.1.2015)
Stara 23.1.2015, 14:48   #4
Becar
Član
 
Član od: 11.5.2009.
Lokacija: Derventa, Republika Srpska
Poruke: 185
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 24 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Da ASUS za svaku prepruku. Imao sam do nedavno M6Va pentium m 2.0 ghz sa x700 koji je radio 10g ali riknuo zbog moje nebrige (čitaj: nikad zamijenjena termalna pasta). Kupio sam nov dell inspiron 3521 i ni na sjenu mu nije. osim performansi u svemu lošiji od asusa. kajem se što nisam izdvojio malo više para za nekakav asus slicnog hw kao dell. IBM i Lenovo sa integrisanim intel grafikama pun pogodak. Dobri poslovni laptopi dobrih performansi, lijepo zakružene cjeline koje traju kao IMT 539 - skoro dovijeka. Kolegica na poslu sljaka na nekom iz msm '98-99 godine p2 na 300mhz i još sve funkcioniše. ACER, TOSHIBA, HP svima loši sistemi za hlađenje, odnosno štednja na istom pa ih dosta crkava nakon isteka garantnog roka. Dell takođe nije toliko loš posebno serije sa core duo procesorima i intelovim integrušama, skoro u rangu IBM/Lenovo konkurenata. Ja sa svojim nisam zadovoljan isključivo što sam očekivao više od laptopa za uloženi novac ali to je moje subjektovno mišljenje.
Becar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Becar na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (24.1.2015)
Stara 25.1.2015, 0:47   #5
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Zaboravih da pomenem jako dobre i neopravdano zapostavljene laptope Packard Bell, od par stotina laptopa koji su mi prošli preko ruke nikada se nijedan Packard Bell nije pregrijao, crkao niti imao ozbiljniji nerješiv kvar. Apple je takođe posebna priča: odmjeren hardver, dobro hlađenje, performanse u rangu sa mogućnostima OS-a, ali ipak koliko para toliko muzike
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 1:13   #6
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Packard Bell je sad Acer, zar ne? Inače, iako znam za taj brend dugo vremena, ne sećam se da sam nekada video neki uživo (čak i u prodavnici).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 12:32   #7
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

ASUS bas i ne bih stavljao u isti kos sa Lenovom. ASUS laptopovi (lep broj modela) pate od loseg kontakta izmedju displeja i graficke kartice tj sam prikljucak kabla na displej je problematican. Nije to neki veliki kvar ali prouzrokuje odredjeni trosak. Latencije mnogih modela su takodje problematicne pa pod linuxom npr USB kamera proradi tek pod punim opterecenjem procesora jer kada to nije slucaj latencije ubijaju komunikaciju USB kontrolera i ostatka sistema. Pod windowsom je to bilo OK (sasvim prihvatljivo) ali pod linuxom je bas bio problem. Sistem za hladjenje procesora kod Asusa je mozda i najbolji od svih proizvodjaca.
Od polovnih bih isao najpre na Thinkpad serije Lenova.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 19:19   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Citat:
Becar kaže: Pregled poruke
Kratak savjet: bježite od polovnih laptopa sa zasebnim grafičkim čipovima. njih u 90% kupuju ljudi da se igraju, a poznato je da se ti cipovi dosta griju, te da iz tog razloga nisu dugotrajni. Takođe, iz ličnog iskustva, bježite i od novijih kombinacija 2 grafike tipa intel HD4000 i amd grafike jer istu imam i brdo problema sa tim zbog neoptimizacije i loših drivera. Sistem počesto smrzava i blokira bez razloga.
Loš savet baziran na lošem ličnom iskustvu i neznanju.

Ovo sa laptopovima koji imaju isključivo diskretan GPU je delimično tačno ali to su samo stariji laptopovi od pre više od 3 godina i to i nema smisla kupovati. Današnji laptopovi imaju ili samo integrisan GPU ili dual GPU rešenja.

Laptopovi sa dual rešenjima su zapravo i najbolji kompromis za one koji žele dobar vek trajanja baterije kada ne igraju igre a da pritom mogu da uposle i jači GPU kada im je to potrebno. Uz najnovije drajvere ovaj feature radi uglavnom odmah i bez problema. To što si ti imao problema sa time znači da je ili konkretan model imao problem ili pak tvoj primerak ili BIOS nije bio apdejtovan ili, ili, ili... Lično imam kao i mnogi drugi ljudi dual GPU rešenje (nebitno da li je Intel/AMD, Intel/Nvidia ili AMD/AMD) i sve radi uglavnom odlično, sve dok se drajveri instaliraju i podese kako treba. To je najpametnija stvar koju su u zadnjih 10 godina laptopovi videli.

Poslednja ispravka: doctor (25.1.2015 u 19:28)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2015, 23:35   #9
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Ne bih se slozio da je los polovan laptop stariji od tri godine. Zavisi za sta je potreban. Za 50ak eur se moze uzeti i laptop sa 2 GB i nekim Turion dvojezgarnim procesorom, integrisanom ATI-AMD grafikom a to je sasvim dovoljno za surf, YT cak i u HD, za starije igre takodje moze da posluzi, baterija je verovatno vec slaba ali sve ostalo bi moglo da bude sasvim dobro. Moja devojka je uzela (doduse kum joj je vlasnik te radnje) jos letos polovan thinkpad T500 za 100 eur. Taj laptop je i kvalitetniji i ima za biznis i nezahtevniju kucnu primenu bolju upotrebnu vrednost od nekog low cost novog laptopa koji svi od reda nemaju ni port za docking station a kamoli neki krsteni kvalitet. Polovno ne mora da bude uvek lose. Ja sam generalno pre za novo, ali eto - ima i sasvim pozitivnih iskustava.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2015, 0:47   #10
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Ja sam prošle godine prodao prastari Thinkpad sa docking stationom za 50 evra jer su čovjeku trebali stari portovi, r232 i sl. Svaka roba ima svog kupca, ne treba generalizovati pretjerano nego prenijeti vlastita iskustva, mislim da je to najpoštenije. Ne postoji loš laptop, postoji loše održavanje.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2015, 3:26   #11
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ne bih se slozio da je los polovan laptop stariji od tri godine. Zavisi za sta je potreban. Za 50ak eur se moze uzeti i laptop sa 2 GB i nekim Turion dvojezgarnim procesorom, integrisanom ATI-AMD grafikom a to je sasvim dovoljno za surf, YT cak i u HD, za starije igre takodje moze da posluzi, baterija je verovatno vec slaba ali sve ostalo bi moglo da bude sasvim dobro. Moja devojka je uzela (doduse kum joj je vlasnik te radnje) jos letos polovan thinkpad T500 za 100 eur. Taj laptop je i kvalitetniji i ima za biznis i nezahtevniju kucnu primenu bolju upotrebnu vrednost od nekog low cost novog laptopa koji svi od reda nemaju ni port za docking station a kamoli neki krsteni kvalitet. Polovno ne mora da bude uvek lose. Ja sam generalno pre za novo, ali eto - ima i sasvim pozitivnih iskustava.
Ja sam govorio o diskretnim GPU-ovima koji vuku dosta struje i generacijama starih laptopova koje nisu imale low-power rešenja pored (za to doba) jakog diskretnog GPU-a. Štaviše i sebi planiram da nabacim neku staru makinu da od nje napravim kućni server/ruter/multipraktik.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2015, 15:53   #12
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Lično imam kao i mnogi drugi ljudi dual GPU rešenje (nebitno da li je Intel/AMD, Intel/Nvidia ili AMD/AMD) i sve radi uglavnom odlično, sve dok se drajveri instaliraju i podese kako treba. To je najpametnija stvar koju su u zadnjih 10 godina laptopovi videli.
Svaki od dual-GPU laptopova koje sam instalirao (nije to veliki broj: 7-8, verovatno) su me maksimalno smorili sa tim grafičkim kartama. Inače, bili su Asus, Lenovo i Toshiba, možda jedan Acer.

Voleo bih da postoji opcija da se kod takvih laptopova u potpunosti disebluje integrisana grafika (ja nisam to našao).

U svakom slučaju, ako je moguće, sebi ne bih uzimao dual-GPU laptop.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2015, 18:11   #13
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Pa, ja imam AMD/AMD, ortak ima Intel/AMD a treći ortak Intel/Nvidia, sve radi sjajno na sva tri laptopa, samo prvo ide Intel pa AMD/Nvidia drajver kod te kombinacije i uvek najnoviji Intel a za AMD/Nvidia ili fabrički ili neki od 2-3 najnovija koji radi lepo. Ali uglavnom meni sve radi na keca kad sređujem ljudima takve laptopove, ne znam odakle toliko negativnih iskustava.

Disableovanje integrisane grafike je smrt po temperaturu ili potrošnju struje (najbitniji faktor), zašto upošljavati diskretni GPU za surfing, filmove i slično? Nema smisla.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 11:16   #14
Becar
Član
 
Član od: 11.5.2009.
Lokacija: Derventa, Republika Srpska
Poruke: 185
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 24 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Činjenica je da nemam neko pretjerano dobro iskustvo sa tim dual gpu rješenjem i mislim da je problem prvenstveno do drajvera i to intelovih u mom slučaju. Naime, koliko sam vidio ista se ne može u potpunosti isključiti, a razlog tome je, koliko sam uspio iscunjati na netu, činjenica da i kada radi dodatna grafika, ona radi preko intelove, obzirom da je intelova jedina direktno povezana sa displejem. Ako sam ovo sve dobro razumio. Sada sam prije par dana skinuo zadnje drivere za intel hd 4000 i situacija se (bar za sada) popravila i nisam imao niti jedno blokiranje već 7 dana.

Takođe, nije samo moje iskustvo loše, internet forumi su puni postova ovakvih i sličnih problema. Činjenica je da je ovo rješenje malo komplikovanije za koristiti ( ne možeš dobiti max performanse ako nije u high performance modu u windowsu i uštekan na punjač, sa stavljenim high performace mod u catalyst driverima za npr igru koju igram). Otkad sam to sve skontao za sada radi ok. Inače ovaj laptop dell 3521 imam već ravno godinu dana.
Becar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 11:56   #15
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Citat:
Becar kaže: Pregled poruke
Naime, koliko sam vidio ista se ne može u potpunosti isključiti, a razlog tome je, koliko sam uspio iscunjati na netu, činjenica da i kada radi dodatna grafika, ona radi preko intelove, obzirom da je intelova jedina direktno povezana sa displejem. Ako sam ovo sve dobro razumio.
Može, na prilično primitivan način. Disable device iz Device managera uz izostanak instalacije drajvera za odvojivu grafiku te ostavlja na milost i nemilost Intelovoj integruši, a pritom ne dijele resurse jer odvojena grafika nije prepoznata od strane laptopa jer nisi instalirao drajvere. Ovakav postupak može da produži vijek trajanja zasebne grafičke kartice, ali isto tako može da optereti i integrušu i ostatak komponenti pri puštanju HD filmova ili nekih drugih zadataka gdje bi bila bolja zasebna grafika. Radeon ima Catalyst Control Center a i nVidia ima svoj upravljački program putem kojih u dva klika biraš kad će koja kartica da se aktivira. Ako ti ovo ne odgovara, koristi metodu sa početka mog posta.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 20:59   #16
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

High performance GPU u Control Centru/Panelu i dobro podešen High performance power profil se podrazumevaju za gaming.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 21:01   #17
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Al' čovjek 'oće da isključi trajno
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 22:12   #18
Becar
Član
 
Član od: 11.5.2009.
Lokacija: Derventa, Republika Srpska
Poruke: 185
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 24 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Mislio sam na trajno iskljucivanje intelove integruse a ne zasebne grafike.
Becar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 0:21   #19
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Možeš i to, uninstall drajvera i disable device iz Device managera rješava stvar
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 3:18   #20
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Saveti za kupovinu polovnog laptopa

Koja je poenta toga? Sve i da ti uspe dedicated GPU ima da ti iscedi bateriju dok trepneš u odnosu na integrušu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Savet za kupovinu laptopa Torrente87 ŠDK - Prenosni računari 1 20.3.2012 0:38
Savet za kupovinu laptopa.. Natasa17 ŠDK - Prenosni računari 5 25.5.2011 23:03
savjet za kupovinu laptopa baustelacbl ŠDK - Prenosni računari 3 19.7.2010 14:27
Prodaja polovnog laptopa..? TDK's Villain ŠDK - Prenosni računari 8 18.10.2009 17:17
Pomoć za kupovinu laptopa metallica2 ŠDK - Prenosni računari 8 17.2.2009 12:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com