Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2014, 18:32   #7461
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Way Way Back (2013)



Klinac dolazi na letovanje sa majkom, njenim novim dečkom i njegovom ćerkom. Odnosi su malo napeti ali se gura dalje... Radnja je sama po sebi ozbiljna ali sa pozitivnim spinom. Humor je suptilan i prirodan, ume da zasmeje a i da učini da se prosto osećate lepo. Sve u svemu, odlična drama/komedija, zabavna i opuštajuća. 9-ka i apslolutna preporuka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2014, 18:52   #7462
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Trenutno glumci koji mogu najvise da 'izvuku' : Daniel Day-Lewis ,Di Caprio,Matthew McConaughey,Christian Bale.

(njih sam izdvojio zbog kontinuiteta,ima tu jos jakih glumaca)

I po meni kompletniji lik je iz Vuka sa Wall Streeta,za Buyers Club manje vise treba izgledati nadrogirano/nezainteresovano i to je to.(sto je Metju odlicno 'deliverovao' nije da nije)



Dodao bih Tom Kruza,jer on glumi pasionirano i nema stunt dublere.Od njega tek ocekujem prave uloge. btw (Nemoguca Misija 4 film je bombonica,prava 'kalup akcija' ,posle krajnje retardirane 3-ke me je oduvao totalno)


Sto se tice Di Kaprija,on je u 'prve' 2-3 uloge imao oskarovske role,kao sto je pomenuto u par postova gore.


@Snowpircer 2013

Veoma interesantan film,na prvi ovlash pogled moze da ispadne smesan-glup film,ali u stvari to je dramski tekst adaptiran(predpostavljam),slojevit do bola,prepun alegorija/metafora/hiperbole i jos gomile izraza van mog recnika na zalost

Dobar film,'deeeeeeep' sto bi rekli ameri

Poslednja ispravka: Markonije (26.3.2014 u 19:00)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2014, 19:10   #7463
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Ako stvarno ne znas, nemam nameru da ti objasnjavam.
Ne znam kako bih to znao, ali nije ni bitno.

***

Abandoned (2010), http://www.imdb.com/title/tt1470171/



Mary Walsh delivers boyfriend Kevin to a hospital for routine outpatient surgery. But when Mary returns to take him home, he's mysteriously vanished. An administrator can find no record of him, and a police search turns up nothing.

Sasvim solidan triler! OK ideja, gluma relativno dobra. Uz malo dodatnog truda, znanja i novca, ovo je mogao da bude čak i prilično dobar film. Poslednji film Britani Marfi (mada za 20ak dana treba da bude premijera još jednog njenog filma, koji je snimala paralelno sa ovim).

Poslednja ispravka: ZoNi (26.3.2014 u 19:28)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2014, 20:05   #7464
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Iskreno meni je Di Kaprio vise zasluzio Oskara kao klinac ulogama u filmovima What's Eating Gibert Grape, This Boy Life i Basketball Diaries nego u ovim novim ostvarenjima.
Slažem se. Jedina njegova uloga za koju ga zaista poštujem je iz filma "What's Eating Gibert Grape". Maestralna gluma!

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
I jos jedna stvar, osim Son Pena i Denijela Dej Luisa nijedan glumac nije snimio vise kvalitetnih filmova od njega u zadnje dvije decenije
U poslednjih par decenija su sjajne filmove snimali Kevin Spacey, Joaquin Phoenix, Johnny Depp, Matt Damon, Morgan Freeman, čak i onaj nesretni Brad Pitt, a velikim ekranima su dominirali i Tom Hanks, Russell Crowe, čak i John Travolta.

Nemojmo preterivati sa dizanjem u zvezde jednog glumca. Uostalom, i Harrison Ford je dobar deo karijere glumio jedan tip uloga, i većeg šmekera ja do sada nisam videla. A mnogim kolegama tata, pa i deda može da bude.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Marti Misterija (27.3.2014)
Stara 26.3.2014, 20:16   #7465
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Imam i ja apel za predstavljanje filmova.
Molim Vas da iskljucivo predstavljate filmove koji se mogu naci u HD-u! :beer:
Salim se malo naravno, ali ako vidim neki uber giga mega novi film u predstavljanju tesko da cu ga se setiti dok stigne do naroda u vrhunskom kvalitetu! :sly:
Osim ako nije tipa Avatar 2 sto vredi otici u bioskop ali to cu svakako uraditi u prvih par dana po premijeri..
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2014, 20:44   #7466
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
чак и ако ми се сценарио не свиђа, ту је његов препознатљив визуелни стил, но јасно ми је да данас он није тако актуелан и снажан као у то време. Друштво је остало исто, али се култура променила. И то на горе.
Naravno.
Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Не разумем како је могуће да га тек сада гледаш, овде стално остављаш препоруке, али добро
Imao sam prilike odavno, ali me nesto mrzelo...i onda sam video listu preporuka sa imdb, gde videh i Fight Club.
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Slažem se. Jedina njegova uloga za koju ga zaista poštujem je iz filma "What's Eating Gibert Grape". Maestralna gluma
Smesna recenica samo zbog boldovane reci.
Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
U poslednjih par decenija su sjajne filmove snimali Kevin Spacey, Joaquin Phoenix, Johnny Depp, Matt Damon, Morgan Freeman, čak i onaj nesretni Brad Pitt.
Brad Pitt je fantastican glumac koji nema sta nije glumio i bolji je od vecine danasnjih glumaca. Potrazio sam svoj post u kojem se osvrcem na DiKaprija i Breda - http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=3345 . Nepostovanje prema Bredu je nepostovanje prema kvalitetnoj glumi nezavisno od toga jel se nekome svidja ili ne (Interview with the Vampire, Fight Club, The Mexican, Ocean's Eleven, Troy, The Curious Case of Benjamin Button, Inglourious Basterds, Moneyball i slicno - sve su to filmovi gde glumi impresivno i razllicito). Ako bih nekoga nazivao nesrecnim, onda bi to mozda bio Morgan Freeman, covek koga u svakom filmu vidim da nesto filozofira i prica. Mozda je i dobar glumac, ali...mene nikada nije odusevio. Precenjen do neba, slicno Kluniju i jos nekim glumcima.

Poslednja ispravka: Romantic (26.3.2014 u 20:59)
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
filpan (27.3.2014), zdravkelja (27.3.2014)
Stara 26.3.2014, 21:08   #7467
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
postcount=3345[/URL] . Nepostovanje prema Bredu je nepostovanje prema kvalitetnoj glumi nezavisno od toga jel se nekome svidja ili ne
Ja rekoh "sjajne filmove". Da, glumio je u dobrim filmovima, i ostvario dobre uloge. Sem što su i njegove tipizirane i klišeisane do zla boga, uvek je on neki baja/šmeker... Gle, isto kao i diCaprio. I gle, nikad nije osvojio Oskara za glavnu ulogu

Oh well, kad bude/u snimio/li neku pokajničku ulogu, verovatno će ga dobiti. Amerikanci se uvek lože na te slomljene likove, u fizičkom i psihičkom smislu...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 1:20   #7468
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Uz duzno postovanje svima ovde skroz stotine postova i kontra postova da li je Brad Pitt dobar glumac,da li je Leonardo Di Caprio dobar glumac ili ne(na stranu sto mislim da su to samo najgledaniji glumci pa ih ljudi ili vole ili ne vole ali da su jedni od najboljih pa to ne moze da bude ko god aktivno gleda filmove novije i starije proizvodnje ima barem desetak kvalitetnijih glumaca koji su u zapecku jer eto filmovi nisu toliko mainstream da se kaze danas,ja cu navesti samo par svojih favorita Peter O Toole koji je bio inspiracija za lik Alana Forda,Lawrence Olivier,Anthony Hopkins,Ben Kingsley i more drugih od stare garde a od novije recimo Gary Oldman,Havier Bardem,Peter Mullan i mnogo mnogo drugih)dajte malo rasirite vidike i gledajte filmove koje ne reklamiraju pa starije bisere pa malo ruske pa svasta nesto,dosta holivuda vise,dajte da ova tema bude kvalitetnija i raznovrsnija a ne samo prepucavanje,i da jos jedna stvar Britanski glumci a i evropski su mnogo kvalitetniji od holivudskih,prosto ljudi znaju bolje posao,90 posto najboljih glumaca su vise britanci nego amerikanci,prosto je tako volio neko to ili ne,Izvinite na poduzem postu,moralna duznost mi je bila da prosvetlim ovaj forum i okrenem pricu ka konstruktivnom Fala na paznji
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 1:35   #7469
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mislim da nikada u životu nisam pročitao dužu rečenicu.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
Crytek (27.3.2014), Maverick (27.3.2014), Sh0m1 (30.3.2014), Zemunelo (27.3.2014), ZoNi (27.3.2014)
Stara 27.3.2014, 2:11   #7470
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ja rekoh "sjajne filmove". Da, glumio je u dobrim filmovima, i ostvario dobre uloge. Sem što su i njegove tipizirane i klišeisane do zla boga, uvek je on neki baja/šmeker... Gle, isto kao i diCaprio. I gle, nikad nije osvojio Oskara za glavnu ulogu
Kakav kliše od komentara Potpuno isto se može reći i za mnoge dobitnike oskara. Mekonahi je baja/šmeker u Mud-u, True Detective-u, Denzel W u svakom filmu gde se pojavio, Robert De Niro u većini, šta tek reći za Džon Vejna, Čarltona Hestona, Branda itd. Btw, šta je uopšte loše u tome da glavni glumac bude šmeker?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 3:32   #7471
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Mislim da nikada u životu nisam pročitao dužu rečenicu.
Izvini sto te pitam ali kolko si recenica procitao pritom ako mislis na moj post
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 7:45   #7472
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da da, potpuno opravdano je prokomentarisao. Ceo tvoj prethodni post je jedna recenica. Nema tacaka. "Prosvetljujes" ljude po forumima a ni tacku ne znas da stavis.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
Atwa013 (27.3.2014), Maverick (27.3.2014), player1 (27.3.2014), Rainman (27.3.2014)
Stara 27.3.2014, 9:30   #7473
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

...još da su "Vuk sa Vol Strita" i Leonardo vredni sve ove rasprave - čak bi bilo i fino.

The Consequences of Love
http://www.imdb.com/title/tt0398883/
Sorentina sam "otkrio" tek sa "Velikom Lepotom", pa je bilo u redu i obrnuti starije filmove.
Titta je čovek od po veka, dvostruki zatvorenik - zatvoren u sebe, a istovremeno zarobljen u hotelu. Pre deset godina je na berzi (radeći za mafiju) izgubio silne novce i sada služi svoju kaznu, smešten u neku vrstu limba, samo bez nade u iskupljenje - hotel je nekako prazan, hladan, a on je insomničar, što samo dodaje na toj blago "košmarolikoj" atmosferi scena.
Takođe, pre deset godina se razveo, ima decu koju ne viđa i emotivno je, manje-više, sasvim mrtav.
Njegov život nije njegov, ako njegov život uopšte postoji.
I tako, u sopstveni mrak, konačno, pušta prelepu konobaricu koja mu se dve godine uredno javlja, dok je on ne primećuje.

No, ovo nije ni triler, ni ljubavna priča, ni drama. Ili je možda sve to skupa.
U sobi do njegove odvija se jedna ljubavna priča, jednog ostarelog par, sa srećnim krajem, ali to nije priča našeg heroja.
Ako je ovo ljubavni film, onda je to ljubavni film bez gotovo ičeg telesnog (što nakon gledanja "Nimfomanke" dođe jako čudno).
Ako je o bilo čemu ponajviše, onda je ovo film o propuštenim šansama, propuštenim i propalim ljubavima i prijateljstvima, pogrešnim izborima (kako Titte, tako i mnogih drugih sporednih likova), posledicama istih i prošlosti koja proganja.
Kao i, naravno, o tome kako je ljubav jedina svetlost i život u nama. Posledice ljubavi (kojih je bio svetsan i na samom početku) za glavnog lika jesu bile tragične, ali bez njih nije mogao pobeći iz svog Čistilišta... plus, omoguiti srećan kraj onoj drugoj (ljubavnoj) priči ovog filma.

Toni Servillo je maestralan u glavnoj ulozi, a Olivia Magnini predivna.
Tehnički izvanredan. Ne bih o kadrovima, rezovima, kamerama...
A, muzika je i više od samo podloge, perfektno je integrisana u sam film i njegov neodvojivi deo je postala -- film se razvija baš kao što to radi dobra elektronska ili post-rok pesma. Baš kao što je i u "Velikoj Lepoti" saundtrek bio jako bitan.

Sam kraj je maaaaaaaali omaž Feliniju, rekao bih. I maestralan je.


Reprise
http://www.imdb.com/title/tt0827517/
Norveški film, dugometražni debi Joakima Trira.
U muzici, književnosti češće dobijamo ovakva dela - mladalačka. Valjda, dok čovek dogura do svog prvog velikog filma, izgubi tu pankersku nit, pa i ne snimi ovako nešto, a ako i pokuša to bude laž - pre svega laže samog sebe da je onaj isti, a onda i publiku...
Ovde to nije slučaj. Ili jeste? Ili je autor svestan da ni on nije što je nekada bio, da nikada i neće biti?
Priča je o dva mlada pisca (i njihovim drugarima) i (na prvi pogled) svim problemima "mladih, inteligentnih ljudi".
Jer, film je pre svega o očajničkim pokušajima mladih ljudi (koji više nisu toliko mladi) da se drže svojih snova, da se drže svoje mladosti, da prožive nešto što već jesu. Jedan gura svoju karijeru koliko može napred, jer, čini se damu sve ide kao po loju - knjiga mu biva prihvaćena, biće objavljena uskoro... (usput je predivno pokazana "književna industrija", televizijsko neshvatanje i tabloizacija knjige, tragičnost života pisaca...), dok drugi (odustajući od pisanja usled odbijanja, mentalne bolesti...)) očajnički želi da ponovo proživi romantični boravak u Parizu sa devojkom koju je voleo ili i dalje voli. O odlasku i ostanku u svom rodnom gradu i državi, o prijateljima iz mladosti koje si "prerastao", a možda i nisi.

Film je norveški, pa je hladna i precizna egzekucija i atmosfera očekivana (kojoj režiser ne uspeva baš d apobegne ni kada prikazuje Pariz i srećnu ljubav, što je možda najveća mana), no ima nečeg britanskog ovde, u maniru filmova Gaja Ričija ili prošlogodišnjeg "Filth"-a, samo o piscima, umesto o ludim pandurima, lopovima...


Kako god, preporuka za oba filma.
Dva režisera od kojih i u budućnosti mnogo očekujem.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SchizoidMan na korisnoj poruci:
Ice-Man (3.4.2014), vlad (27.3.2014)
Stara 27.3.2014, 14:23   #7474
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
The Aviator, J. Edgar, The Great Gatsby, The Wolf of Wall Street...

Odnosno - http://www.huffingtonpost.com/2013/0...n_3455520.html (spoiler-ish)
Jos je samo falilo da ubaci da li u svakom filmu ima istu boju kose. Smesna tabela.

Covek nije dobio Oskara ulogu za What's Eating Gilbert Grape !!! Koji mozgovi su odlucivali o nagradi ? . Verovatno nije dobio zato sto je imao samo 20 godina tada . Je l' oni ocenjuju glumu ili godine . Pokidao je u tom filmu, odusevio me i kupio za sva vremena i evo jos me nije izneverio nekom ulogom.

Sto se tice uloga gde igra bogatasa, svaku je odigrao drugacije, nikad nije bilo momenata "e, pa ovo je Getsbi/Belfort/Howard/Calvin, svakog bogatasa je odigrao drugacije i to je itekako upecatljivo, nikako dosadno.

Inception je jedan od filmova u kojem, ma kakav god da si glumac, ne mozes tu nista posebno da izvuces, jednostavno je takav tip filma. Mogao je Coba da glumi i DDL i Milos Bikovic, isto bi bilo

Raznovrsnost kod Lea je velika, covek moze sve da glumi sve, What's Eating Gilbert Grape, Basketball Diaries, Gangs of New York, Catch Me If You Can, The Aviator, Blood Diamond, The Departed, Shutter Island, Django, Wolf, ako je ovo jednolicnost neka vam bude.

Ulogom u Wolf-u me je odusevio (sto sam vec i napisao u ovoj temi). Dominacija od pocetka do kraja.
Naravno, nije mogao da dobije Oskara za to jer Akademija vise voli kad je glavni lik gej/narkoman/smrtno bolestan/retardiran.

Dobice Leo Oskara, ali tu postoji jedan problem, bar za sada. On mora prosto da bira ulogu koja je "pisana" za Oskara.
Pokraden je pre 20 godina, mozda ce cekati jos 2,3...5...10 godina, ali ce ga dobiti. Veliki je majstor i zasluzuje ga. Jedan je od najboljih glumaca generacije (po mom misljenju najbolji) i vec sada jedan od najboljih ikada.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vidim da se prica i o Bredu . Sjajan glumac.

Poslednja ispravka: zidan grobar (27.3.2014 u 15:23)
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 14:31   #7475
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Da da, potpuno opravdano je prokomentarisao. Ceo tvoj prethodni post je jedna recenica. Nema tacaka. "Prosvetljujes" ljude po forumima a ni tacku ne znas da stavis.
Prvo nisam stavljao tacku jer nisam mislio da imamo ovde gramaticku policiju svojstvenu ne samo na forumu nego generalno kod nas,da li smo pricali o filmu ili gramatici i sustini poruke,na ovom nesretnom balkanu je sve neko prozivanje pa cak i o lijepoj temi kao sto je film ne moze da prodje bez ovakvih stvari znam ja,sledeci put cu pokusati da vam napisem po svim gramatickim pravilima da bi ste bili zadovoljni,i da nisam nikoga prosvjetljivao nego iznio svoje misljenje,a i ja sam kriv sta koji djavo pisem ovakve postove,aj vozdra
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 14:53   #7476
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
,moralna duznost mi je bila da prosvetlim ovaj forum i okrenem pricu ka konstruktivnom Fala na paznji
^Ehm.....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 14:57   #7477
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
^Ehm.....
A jesi operisan od humora,pa ocigledno je bila sala druze,pa zar se sve mora objasnjavati,ajd vazi od sad svaki post gramaticki ispravljamo i ostale karafeke pa valjda znam sta sam htio da kazem,sustinu masite drugovi,al ajde da sledecih 20 postova ne bude jesi,nisam jer postaje smarajuce e da od sad ne stavljam tacke uospte za zareze jos nisam odlucio
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 15:01   #7478
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zidan grobar kaže: Pregled poruke
Veliki je majstor i zasluzuje ga. Vec sad jedan od najboljih glumaca generacije (po mom misljenju najbolji) i jedan od najboljih ikada.
Eh, eh, eh, pretera ga Lista "najboljih glumaca ikada" je zaista dugačka, i krajnje subjektivna. Ako se uzme u obzir i zlatno doba Holivuda, kao i brojni sjajni glumci iz drugih delova sveta (računajući i ex-YU), teško da bi se našao visoko kotiran. Recimo, nije ni blizu jednom Zoranu Radmiloviću... ili Predragu Manojlovicu.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 15:08   #7479
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da li je neko naleteo na neki sajt gde su izdvojeni npr. najbolji SF/drame/komedije/trileri, ali po državama? Znači, npr. lista 10 najboljih mongolskih SF-ova, ili 10 najboljih paragvajskih drama i slično.

Naravno, pošto je "najbolje" u ovom slučaju relativno, možda onda "najpoznatijih", "najpopularnijih" ili tako nešto.

Uzgred, već ste smorili sa Di Kaprijom, Bred Pitom etc
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 15:12   #7480
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Eh, eh, eh, pretera ga Lista "najboljih glumaca ikada" je zaista dugačka, i krajnje subjektivna. Ako se uzme u obzir i zlatno doba Holivuda, kao i brojni sjajni glumci iz drugih delova sveta (računajući i ex-YU), teško da bi se našao visoko kotiran. Recimo, nije ni blizu jednom Zoranu Radmiloviću... ili Predragu Manojlovicu.
Za mene ne postoji "najbolji ikada" o bilo cemu da se radi (subjektivno je ono "najbolji glumac generacije" , ali jeste u tom drustvu), ali on pripada (po mom misljenju) tom delu glumaca, tj. najboljim ikada( a ima ih mnoooogo).



Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Da li je neko naleteo na neki sajt gde su izdvojeni npr. najbolji SF/drame/komedije/trileri, ali po državama? Znači, npr. lista 10 najboljih mongolskih SF-ova, ili 10 najboljih paragvajskih drama i slično.

Naravno, pošto je "najbolje" u ovom slučaju relativno, možda onda "najpoznatijih", "najpopularnijih" ili tako nešto.

Uzgred, već ste smorili sa Di Kaprijom, Bred Pitom etc
Izguglaj ovako :

Most popular X Y imdb

X - zanr

Y - drzava

Poslednja ispravka: zidan grobar (27.3.2014 u 15:20)
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com