Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2013, 1:41   #5521
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Cloud Atlas - nikako mi ne prijaju ovi maratonski filmovi, uglavnom jer ne mogu da pohvatam sve detalje...Vidim da ste hvalili film, i zamisao kreatora je dobra, ali lose izvedena po meni.

U sustini losiji Inception...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2013, 1:59   #5522
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I jos jednu stvar sam zaboravio da pomenem, dok sam gledao film palo mi je na pamet da je ono sto je Bale odradio u The Empire of the Sun najbolja "decja gluma" svih vremena. Ne mogu da se setim da je jos neki klinac toliko briljirao svojom glumom.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2013, 8:57   #5523
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
E pa vidis, kad neko resi da pravi filmove sa ovakvom tematikom, da se bavi politickim temama (i to vrlo aktuelnim) onda je to izuzetno tanak led. Naravno, politika kao sastavni deo nasih zivota ne moze da se ne nadje i u filmu, ali film je umetnost i ocekujem da to bude vise sa neke kriticke strane i na umetnicki nacin. A kod ovakvih filmova, jednostavno ne moze a da ne ode u pogresnom smeru i to vise za mene nema veze sa filmom i umetnoscu. Otisli bi u neke mnogo slozenije teme, o samom shvatanju filma, a na kraju bi se sve svelo verovatno na pitanje ukusa. A tu vec ne vredi da se zalazi zar ne? Za mene je i bez gledanja ovaj film djubre, ma koliko bio ignorant zbog toga.
Ne bi se otislo u slozene teme. Jednostavna je ovde stvar po sredi. Ljudi unapred donose zakljucak o filmu zato sto ne mogu da predju preko podatka da "glupi i neobjektivni" Ameri mogu da naprave film, i to jos o sebi, koji bi bio objektivan i dobar.

Zero Dark Thirty je fenomenalan flm, filmcina. Film nema naivnih situacija. Nema izlizanog patriotizma. U krajnjem slucaju Zero nije uzalud pokupio najbolje ocene kritike kao americki film za unazad xxx godina. Ukoliko odbacis mogucnost belosvetske i naucnofantastcne zavere filmu se tesko sta moze zameriti. Mozda bezmudost po pitanju scena torture, pa je nejasno da li ih reditelj podrzava. Ali meni je to vrlina, zauzeti prema scenama torture toliko neutralan stav da iza njih ostanu samo rasprave da li film ima poruku da su one dobre ili lose.

Film je epski kao sto je jurnjava za Bin Ladenom sigurno bila epska. Cak je i napad 11. septembra bio epski. Nekad imam utisak da svi oni koji se zamlacuju teorijama zavere to rade zato sto im takva "istina" zvuci spektakularnije od obicne istine, ali u ovom slucaju mislim da je gola istina najspektakularnija.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2013, 13:48   #5524
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne bistrite politiku nego se vratite na temu.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2013, 15:27   #5525
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

13 Assassins (2010) - Now that was fun a uz to nije samo praznoglavo makljanje ko kog stigne, ima svoju priču i puku a bandit je najsmešniji lik kog sam vido zadnjih par godina. Može neka preporuka za samurajske filmove ovog tipa s tim što sam za novije, recimo od 2000 pa na ovamo jer starih sam se nagledao prs i pleva.

Celeste & Jesse Forever (2012) - Najveći adut ovog filma je Rashida Jones koja je odlično odglumila svoj lik, s druge strane priča jeste interesantna ali prepuna rupa jer od samog starta ništa nije učinjeno kako bi se objasnilo zašto oni imaju tako specifičnu vezu i film bi bogo da se zove Celeste... Forever jer je film mnogo više o njoj nego o njima, ali lagani film za petak veče bez neke teške drame već više onako za opuštanje.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	pfgujxRmlT2iICl1OYLYcke3zui.jpg
Viđeno:	17 puta
Veličina:	99,9 KB
ID:	45257   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	0ew9g6c1x8xhb0r724n.jpg
Viđeno:	16 puta
Veličina:	89,0 KB
ID:	45258  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2013, 16:12   #5526
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Les Miserables (2012)

Konacno sam uhvatio vremena da odgledam ovaj film.

Utisci su krajnje izmesani, od odlicnih do onih vrlo losih.

Prva polovina filma - fantasticna - smenjuju se strasno teske teme: prostiticucija, bolest, ostavljena deca i jos neke stvari koje ne zelim da kazem jer mozda nekom pokvare film. Pesme su sjajne, Ann Hathaway je super, Cohen i Carter kao bracni par fantasticni, devojcica koja igra Cosette je odlicna i sto je najmesnije mozda su mi i najvece rupe bili Jackman i Crowe kao Valjean i Javert.

Onda pocinje druga polovina filma i akcenat sa ekstremno zanimljive price se seli na ljubav dvoje mladih nesrecno zaljubljenih ljudi, sa gomilom "ah avaj" momenata, a glavna prica se baca u zapecak zbog viska patetike. (sve, sve, ali na patetiku zbog ljubavnih jada sam alergican - svi mi prolazimo kroz to - i nema nista specijalno u tome). Nikako mi nije legao drugi deo filma (sta da kazem, kada klinac Gavroche izvlaci stvar u svakoj sceni koja se pojavi, ali ni to nije dovoljno).

Na kraju, volim da dajem ocene, ovo je jedna osrednja 7-ica, ni izbliza kvalitetna kao sto su je ljudi (bar na stranim sajtovima) nahvalili.

Ako vam ne smetaju mjuzikli - film je gledljiv totalno, ali za one koji ne vole pevanje u filmovima, neka ovo zaobidju u sirokom luku.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2013, 17:39   #5527
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nisam razglabao o politici vec sam jednostavno izneo svoje misljenje na racun kraja filma i citave operacije koja je naivna za bilo koga ko se imalo razume u istorijat i nacin izvodjenja vojnih operacija i jos sam preporucio film a brisu mi se postovi. Specijalci ulecu stelt helikopterima napravljenim u Area 51 (bukvalno), nikoga nema na granici sa Avganistanom (koji je u haosu), nigde vojske u Pakistanu na samo par metara od elitne Vojne Akademije, niko ne cuje pucnjavu i eksplozije ni helikoptere, f 16 ko traktor ne moze da odreaguje na pretnju, identifikacija Osame je vizuelna, sta ce nam DNK analiza to je proslost (pored toliko dvojnika koje je imao Osama i toliko godina ne pojavljivanja u javnosti ne treba nam DNK), necemo da pokazemo nikakve dokaze da je ubijen vec cemo ga sahraniti u more. Da ne pominjem i kurira koji je u kontaktu sa najvecim teroristom na svetu a vozi se u upadljivom belom dzipu koji ne poseduje niko u gradu. Bas se trudi da se sakrije . Znaci sve ovo je realno a svi ostali koji ne veruju u ovo su robovi naucne fantastike ........Tvrditi da je sve ovo suva istina je i vise nego naivno za nekoga ko poznaje temu. Nije to bas toliko jednostavno.Nema tu nikakve teorije zavere vec verovatnoca svega toga. Odgledajte "Minhen" koji se bavi slicnim temama pa da vidite sta je objektivnost i uverljivost.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Osbourne (19.1.2013), Zemunelo (20.1.2013)
Stara 20.1.2013, 14:55   #5528
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao novog Sudiju Dreda, i mogu da kazem da mi je nekako.....meh. Ne vidim gde je to toliko blizi stripu, jer citao sam strip i ovaj film osim par dodirnih tacaka i to sto Urban ne skida slem nema mnogo veze sa stripom. Imam utisak da je film ishajpovan od strane fanova samo zato sto NIJE Stalone u njemu. Akcija je takodje meh, a kako su pricali da je u stilu Dzona Vua ja sam mislio da ce biti sjajno kad ono ne moze ni da prismrdi Vuovim klasicima. Karakterizacija Dreda je jedna od boljih stvari u filmu ali uzevsi u obzir stripovski predlozak, moglo je bolje. Ako vam se gleda film u fazonu "policajac u zgradi punoj negativaca", ove godine bolje odgledajte izvandredni indonezanski The Raid: Redemption nego ovo.(koji je btw snimljen za 1mil nasuprot 60mil za koje mi nije jasno zasta su u Dredu utrosili) Takodje mozda ce me neko gadjati kamenjem ali ja mislim da je Slajev Dred bolji KAO FILM, naravno oba (Slajev u vecoj meri) nisu ni blizu stripa, ali Slajeva verzija funkcionise za sebe kao sci-fi akciona komedija, dok ova verzija je htela da bude blize stripu ali kao da se nije dobacila dovoljno. Pitanje je da li ce Holivud ikada pogoditi Dreda kako treba, a mozda i vec jeste u vidu Robokapa, koji kad se pogleda ispada sjajan film o Sudiji Dredu.
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2013, 17:22   #5529
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Nisam razglabao o politici vec sam jednostavno izneo svoje misljenje na racun kraja filma i citave operacije koja je naivna za bilo koga ko se imalo razume u istorijat i nacin izvodjenja vojnih operacija i jos sam preporucio film a brisu mi se postovi. Specijalci ulecu stelt helikopterima napravljenim u Area 51 (bukvalno), nikoga nema na granici sa Avganistanom (koji je u haosu), nigde vojske u Pakistanu na samo par metara od elitne Vojne Akademije, niko ne cuje pucnjavu i eksplozije ni helikoptere, f 16 ko traktor ne moze da odreaguje na pretnju, identifikacija Osame je vizuelna, sta ce nam DNK analiza to je proslost (pored toliko dvojnika koje je imao Osama i toliko godina ne pojavljivanja u javnosti ne treba nam DNK), necemo da pokazemo nikakve dokaze da je ubijen vec cemo ga sahraniti u more. Da ne pominjem i kurira koji je u kontaktu sa najvecim teroristom na svetu a vozi se u upadljivom belom dzipu koji ne poseduje niko u gradu. Bas se trudi da se sakrije . Znaci sve ovo je realno a svi ostali koji ne veruju u ovo su robovi naucne fantastike ........Tvrditi da je sve ovo suva istina je i vise nego naivno za nekoga ko poznaje temu. Nije to bas toliko jednostavno.Nema tu nikakve teorije zavere vec verovatnoca svega toga. Odgledajte "Minhen" koji se bavi slicnim temama pa da vidite sta je objektivnost i uverljivost.
Ma osama nije ni postojao.Nego da ne offtopic ide
Odgledah drugi put posle duzeg vremena the departed
definitivno preporuka
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 2:57   #5530
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
NISKE STRASTI

... Moja ocena 9,6/10

Film je neprocenjiv... to verovatno svi znaju i svi su ga gledali, film vazi za must, i verujem da su ga svi pogledali... oni koji nisu i koji se ne secaju ili igrom slucaja zbog svoje devojke ili racunara (hahah) zaboravili scenu u kojoj Seron prekrsta noge bez gacica, odmah da pogledaju... ceo film, ne samo tu scenu salu na stranu, film je savrsenstvo, dobro ajde blizu savrsenstva... muzika prati radnju i dogadjaje fenomenalno...

A totalni opoziv

...ovaj je da izvinete neuspeli pokusaj rimejka... ne mozes da zamenis Arnolda pa to ti je... uvek mi je u glavi originalni film... kada Arnold kaze come on dont bulshit me"" hahahha neverovatno kako je zabavno a ovaj film neuspeli pokusaj stvano je lose uradjen...

Moja ocena, i to da budu srecno sto im uopste i dajem ocenu je 2,5/10

Poslednja ispravka: Iris (21.1.2013 u 11:18)
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 5:01   #5531
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Cloud Atlas/

Велики сам поштовалац свега што су радила некада браћа Ваховски, сада брат и сестра Тако сам и у овом филму уживао свим чулима - филм изгледа напросто савршено, кретање камере (нема оне труцкаве "акционе", већ се снима пун кадар, мирном руком помоћу статива искусног камермана), звук, Хали Бери... Овде нема грешке.

...али филм као филм, па сад.. То што траје релативно дуго је заправо плус (да се још мало ужива у технолошком чуду и стилу Ваховских) али ово остало и није баш нешто, ако ћемо искрено Али њихов следећи филм (Jupiter Ascending/ би могао лако да буде у рангу једног "Матрикс" ОК, не би..

Баш сам након рикњавања харда посегао за омиљеним филмовима док жалим двеста гигабајта таговане и сложене музике, сад ми се чак и свиђа што је трилогија, изузев оних "епских" делова по угледу на "Господаре", што је feature који је сваки блокбастер тог времена морао да има... А као за инат, ја "Господаре" не подносим (да се исправим, не подносим Фрода и оног Голума, ово остало и може да буде забавно)
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 12:24   #5532
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Campaign

http://www.imdb.com/title/tt1790886/

Komedija koja me je bas zabavila... Ko je voleo "bradonju iz Hangovera", Due Date, svidece mu se i ovaj film iako Zek Galifa...inakis ili kako vec ima drugaciju ulogu, ali opet nije bas normalan... i sjajno glumi...

Tematika su okruzni izbori u SAD. A on postaje kandidat izgorm sudbine...
Na jednom mestu postoji i sala na racun Srba, ali moze da prodje nekako :P

Ne znam koji cete titl da skinete, ali ima jedan gde mu zena kaze da PR-ovi, marketing strucnjaci ili ko vec, zele da je osisaju ko Danijela Ljuboju
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 12:58   #5533
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

... I ako znate ko je Danijel Ljuboja, od srca ćete se nasmejati
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 13:33   #5534
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^ Fudbaler u pokušaju

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 13:47   #5535
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Sto u pokusaju? igra vrhunski za Legiju
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
Oggy (21.1.2013), Zemunelo (21.1.2013)
Stara 21.1.2013, 14:18   #5536
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mciggzy kaže: Pregled poruke
Ne znam koji cete titl da skinete, ali ima jedan gde mu zena kaze da PR-ovi, marketing strucnjaci ili ko vec, zele da je osisaju ko Danijela Ljuboju
Ali, to se ne kaže zaista u filmu? Pitam pošto još nisam gledao film, a kad gledam, koristim isključivo engleske titlove (a i nisam čuo za Ljuboju ).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 16:40   #5537
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Stvarno to kaže u filmu, majke mi

Volim te bisere kad provuku u prevodu. Sećam se pre xy godina sam gledao The Bait sa hrvatskim prevodom i kad poštar donosi pismo J. Fox-u na vrata, ovaj ga pita od koga je, a poštar kaže "From Uncle Sam!". A ovaj prevodi "Od Račana!" (Ivica Račan je tada bio premijer Hrvatske).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 18:37   #5538
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja se secam da su jednom isto na HRT-u (ne secam se tacno koji film), "Life sucks" preveli kao "zivot usisava"
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 19:15   #5539
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Stvarno to kaže u filmu, majke mi

Volim te bisere kad provuku u prevodu. Sećam se pre xy godina sam gledao The Bait sa hrvatskim prevodom i kad poštar donosi pismo J. Fox-u na vrata, ovaj ga pita od koga je, a poštar kaže "From Uncle Sam!". A ovaj prevodi "Od Račana!" (Ivica Račan je tada bio premijer Hrvatske).
Pa dobro, adaptacija, sasvim normalna stvar pri prevodjenju. Izgleda glupo malo ali dosta ljudi ne zna ko su licnosti koje se cesto provlace kroz americke filmove. Isto me nervira, ali razumem donekle.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 22:40   #5540
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ma ja sam skoro gledao sam ne znam dje za neku prasicu njihov izraz ovaj pominje Seku Aleksic i jos je imao bisera nekih
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com