Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2007, 14:22   #1
sbatke
Novi član
 
Član od: 14.4.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problemi sa TV kartom

Instalirao sam Vistu i ne mogu da gledam tv ni radio program.Posjedujem TV kartu ASUS P-7131 instalirao sam i njene drajvere i kad hocu da gledam tv program ne moze ni jedan da ucita,isto je i sa radio programom,program pokusa da se otvori i tu zablokira ostale funkcije slusanje muzike i gledanje filmova preko TV karte rade i daljinski je takodje u funkciji.Da napomenem da je odlicno radila na prethodnom XP.Pokusao sam da tv gledam preko Windows media centra ali izbaci obavjestenje kao da nije detektovan drajver.Da li ova karta uopste moze da radi na Visti i postoji li ikakvo resenje?
sbatke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 20:08   #2
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Ukoliko si instalirao XP drajvere na visti, mozes da se oprostis od gledanja bar za nekoi vreme dok ne izadju vista drajveri.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 21:24   #3
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Moraces da potrazis drajvere za Vistu nema ti druge, pogledaj na sajtu proizvodjaca pa ako nema pogledaj ovde
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2007, 21:57   #4
Mr. White
Novi član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 29
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr. White Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mr. White Slanje poruke preko Skypea korisniku Mr. White
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Pre 10-tak dana uzeo sam TV kartu Philips kworld (neznam tačno koja je oznaka), i ne mogu da verujem da je slika tako loša sobzirom da je priključena na kablovsku TV. A da, loša je u smislu da ima puno snega kada je pustm preko celog monitora. Da li to može da se popravi i da bude kao na TV-u?
Mr. White je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2007, 0:51   #5
kamper
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kamper
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Citat:
Mr. White kaže: Pregled poruke
Pre 10-tak dana uzeo sam TV kartu Philips kworld (neznam tačno koja je oznaka), i ne mogu da verujem da je slika tako loša sobzirom da je priključena na kablovsku TV. A da, loša je u smislu da ima puno snega kada je pustm preko celog monitora. Da li to može da se popravi i da bude kao na TV-u?
Probaj nove drivere, ali cak i najskuplja tv karta daje slabiji kvalitet od tv-a.Da li je sneg primetan i kada se udaljis od monitora malo?
kamper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2007, 2:00   #6
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Citat:
kamper kaže: Pregled poruke
Probaj nove drivere, ali cak i najskuplja tv karta daje slabiji kvalitet od tv-a.Da li je sneg primetan i kada se udaljis od monitora malo?
Netachno, ako se lepo sve podesi, i pod uslovom da sve radi, slika moze biti bolja nego na obicnim CRT televizorima. Da ne idem u off, dakle, Na Visti ces tesko namestiti da ti bude dobra slika, osim ako ne nadjes drajvere od proizvodjacha, mada i tada mi je to sumnjivo, posto je vista poznata po nekompatibilnostima, chak i iskusniji na forumu se pate sa drajverima.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Master Neo na korisnoj poruci:
Tihi (2.9.2007)
Stara 16.5.2007, 17:53   #7
kamper
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kamper
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Netachno, ako se lepo sve podesi, i pod uslovom da sve radi, slika moze biti bolja nego na obicnim CRT televizorima. Da ne idem u off, dakle, Na Visti ces tesko namestiti da ti bude dobra slika, osim ako ne nadjes drajvere od proizvodjacha, mada i tada mi je to sumnjivo, posto je vista poznata po nekompatibilnostima, chak i iskusniji na forumu se pate sa drajverima.
Fala sto si me prosvetio po ovom pitanju ali ipak gresis, ovaj gresis silno sinko silno sinko NE moze da bude bolja(lepsa) slika na tv kartici mada bi bilo zgodno da moze.
kamper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 14:46   #8
bane81
Član
 
Član od: 9.11.2005.
Poruke: 65
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Imam karticu ali ne funkcionise mi teletekst!!! Interesujuje me da li mi kartica podrzava teleteksti ili ne??? Da li je u pitanju samo podesavanj u programu ili neka druga vrsta podesavanje???
bane81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 18:22   #9
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Citat:
Mr. White kaže: Pregled poruke
Pre 10-tak dana uzeo sam TV kartu Philips kworld (neznam tačno koja je oznaka), i ne mogu da verujem da je slika tako loša sobzirom da je priključena na kablovsku TV. A da, loša je u smislu da ima puno snega kada je pustm preko celog monitora. Da li to može da se popravi i da bude kao na TV-u?
Uzeo si KWorld TV karticu sa Philipsovim tjunerom. Uvek ali doslovno uvek je slika na TV-u bolja jer ima osetljiviji i bolji tjuner nego onaj sto se ugradjuje u kompjuterske TV kartice. Master Neo nisi u pravu da su slike identicne ili cak bolja na komp kartice.
Probaj da promenis slot ( nemas u profilu ) pa ne znam o kakvoj se maticnoj ploci radi. Dakle PCI slot sto nize i dalje od procesora i graficke karte. Takt na kome rade umnogome moze ulaziti u signal tv tjunera ugradjenog u karti.
Pogledaj za nove drajvere ovde
kao aplikaciju za snimanje koristi odlicni CyberLink PowerVCR 3.

@bane, koju TV karticu imas i koju aplikaciju koristis. Mozda i imas teletekst ali ti program-softver ne otvara tu mogucnost. Nista cudno jer ima puno tv kartica sa losim pratecim softverom pa cak i drajverima. Ima razlog za takvo ponasanje proizvodjaca ali necu sada da davim i objasnjavam.
Pozz

Poslednja ispravka: AstraLogos (2.9.2007 u 18:30) Razlog: ubacen link
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 19:33   #10
bane81
Član
 
Član od: 9.11.2005.
Poruke: 65
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Ja se ne razumem ali evo da napisem ovo sto imam:

TV CAPTURE CARD

Intex

Sta mi predlazete da radim??? Da li je moguce da koristim neki drugi softver za ovu karticu??? Ili treba nesto da se podesi na ovoj??? Ubacio sam kablovsku i sve radi super osim teleteksta!!!
bane81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 20:43   #11
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Citat:
bane81 kaže: Pregled poruke
Ja se ne razumem ali evo da napisem ovo sto imam:

TV CAPTURE CARD

Intex

Sta mi predlazete da radim??? Da li je moguce da koristim neki drugi softver za ovu karticu??? Ili treba nesto da se podesi na ovoj??? Ubacio sam kablovsku i sve radi super osim teleteksta!!!
Probaj ChrisTV on ima ugradjenu podrsku za teletext.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 22:32   #12
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Probaj ChrisTV on ima ugradjenu podrsku za teletext.
Alaj si mu pomogao. Program nije besplatan niti do kraja funkcionalan kao sto si i sam video na sajtu.
@bane napisi koja ti je tv karta u pitanju i javi se na PM.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 22:56   #13
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Alaj si mu pomogao. Program nije besplatan niti do kraja funkcionalan kao sto si i sam video na sajtu.
@bane napisi koja ti je tv karta u pitanju i javi se na PM.
Kako mrzim ovakve komentara, ako nisi imo nista pametnije da napises... Na linku koji sam dao postoje 3 verzije ChrisTV-a, ChrisTV PVR Professional 5.05, ChrisTV PVR Standard 5.05, ChrisTV Lite 5.05. Prve dve imaju trial period od 21 dan i u toku tog perioda radi sve osim ekvilajzera, i jos par gluposti koje mu verovatno ne trebaju, dok je treca verzija besplatna. Jest da nema neke napredne opcije al moze da gleda programe, slusa radio i gleda teletext sto je sasvim dovoljno. A ako mu vec treba MPEG Hardware Encoding... nek kupi program ili nek se javi tebi za crack.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 1:03   #14
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Kako mrzim ovakve komentara, ako nisi imo nista pametnije da napises... Na linku koji sam dao postoje 3 verzije ChrisTV-a, ChrisTV PVR Professional 5.05, ChrisTV PVR Standard 5.05, ChrisTV Lite 5.05. Prve dve imaju trial period od 21 dan i u toku tog perioda radi sve osim ekvilajzera, i jos par gluposti koje mu verovatno ne trebaju, dok je treca verzija besplatna. Jest da nema neke napredne opcije al moze da gleda programe, slusa radio i gleda teletext sto je sasvim dovoljno. A ako mu vec treba MPEG Hardware Encoding... nek kupi program ili nek se javi tebi za crack.
Pa sigurno da su polovna resenja dobra. Samo mu za daljinac koji ima uz tv karticu treba i program GIRDER koji takodje nije nimalo jeftin a u probnom periodu ga nema.
PS. Jesi li ti isprobao trajal verzije? Ja jesam i ne podrzava sve kompresije snimanja. Uz to jos Chris resetuje komp. Znam to iz postova na PM korisnika kojima sam resio problem bas sa ovim programom. Tako da uvek pisem iz licnog iskustva a to se nikako ne moze nazvati glupostima kako si ti to okarakterisao.
Doduse mozda u poslednjih par meseci se nesto i promenilo ( usta sumnjam ) od kad sam presao na satelitsku kartu.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 1:22   #15
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Pa sigurno da su polovna resenja dobra. Samo mu za daljinac koji ima uz tv karticu treba i program GIRDER koji takodje nije nimalo jeftin a u probnom periodu ga nema.
PS. Jesi li ti isprobao trajal verzije? Ja jesam i ne podrzava sve kompresije snimanja. Uz to jos Chris resetuje komp. Znam to iz postova na PM korisnika kojima sam resio problem bas sa ovim programom. Tako da uvek pisem iz licnog iskustva a to se nikako ne moze nazvati glupostima kako si ti to okarakterisao.
Doduse mozda u poslednjih par meseci se nesto i promenilo ( usta sumnjam ) od kad sam presao na satelitsku kartu.
Polovna resenja?! Pa girder mu treba za svaki program osim onog koji je dobio uz tv karticu, girdera nema u probnom periodu al verzija 3.1 je free. Sto se tice resetovanja racunara meni se to nikad nije desavalo mora da je do tebe.
Ah da, preporuci mu ti neki program.... ili neko resenje
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 8:13   #16
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Girder nije potreban za svaki program.Dobar deo boljih kartica(citaj kartice cija je cena preko 50e) ima MCE kompatibilne daljinske upravljace koji funkcionisu i u Windows media player-u,winampu,power DVD-u...
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 15:53   #17
bane81
Član
 
Član od: 9.11.2005.
Poruke: 65
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Probao sam ovu free varijantu i sa njom hoce da mi ukljuci teletekst, ali nece daljinski da mi funkcionise kod njega!!! I izgled je malo cudan ali dobro mogu da ga koristim ako nista drugo samo za teletekst!!! Sta mi predlazete da radim dalje da li je moguce u starom programu koji sam dobio uz karticu podesiti teletekst ili da koristim ovaj sa foruma??
bane81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 16:15   #18
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa TV kartom

Tvoj je izbor koji ces program da koristis, a za daljinski koristi girder. Na ES-u imas dosta o njemu (podesavanje, plugini...)
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 13:22   #19
cunami1
Novi član
 
Član od: 21.9.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Problemi sa TV kartom

Prijatelji, braco pomagajte!!!!!!!!!!!!!
Imam tv tuner TV Plus 3.0 za gledanje Tv-a preko kompa ali mi treba hitno serisjki broj od istog tod programa, a preko neta moze samo d ase kupi, pa ako neko ima molim vas da mi posalje na mail

Poslednja ispravka: oluja (21.9.2007 u 15:08) Razlog: Stavljajte e-mail u CODE
cunami1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa zvukom Rocker Kvarovi 265 18.2.2022 15:46
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa starom plocom Ilke Kvarovi 5 21.2.2007 21:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com