Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.5.2017, 10:28   #4441
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Drago mi je sto si zadovoljan, dopisi ako bude bilo nekog razvoja situacije

Sto se baterije tice, moras da znas da si izuzetno daleko od prosecnog korisnika. Ja pod normalnim koriscenjem podrazumevam 30% osvetljenja, nekad 20, kad sam napolju odvalicu ga i do 100. Takodje, mreze su konstantno ukljucene, sve aplikacije kojima pristup treba imaju ga 24/7, dakle, razne messaging aplikacije i poneke koje bacaju bitne notifikacije. Dakle, "prosecno" koriscenje ce verovatno pojesti bateriju, ali je ovo za tvoje potrebe super.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
sale94 (1.5.2017)
Stara 1.5.2017, 11:03   #4442
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Naravno kada bi sve aplikacije imale pristup mrezi non stop to bi bio drugi scenario , al to vazi za veliku vecinu telefona slazem se tesko je da kapacitet alone spasi stvar tu .

Jedino eventualno kad je wifi ukljucen postavim da na viber stizu notifikacije.

E sad osvetljenje isto jede baterije al radi testa ga namerno roknem na minimum , i u uslovima kad je nepotrebno, ovako ga drzim normalno na 1/4 od skale znaci ne vise od 25% a napolju navikao da drzim na sony malo iznad polovine, max 70-75%.

100% kad bih drzao na bilo kom telefonu to bi bilo eventualno na vrlo kratko vreme i to ako bas bljesti da je nemoguce iz nekog razloga razaznati sta citas i td.

Poslednja ispravka: sale94 (1.5.2017 u 11:31)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2017, 11:27   #4443
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Meni sad osvetljenje stoji na 20-tak posto, i sasvim je dovoljno, ali cim upece zvezda, ne vidi se nista, mora jace. Automatski brightness ga drzi jacim nego sto je potrebno. Sto se SoT tice, ne verujem da mogu da prebacim 6 sati na 50% osvetljenja sa 4100 mAh, prosto je 5.5' i Full HD, ne ide

Inace Mobile Data i Wi-Fi su ukljuceni non stop, 24/7, oba istovremeno. Kad Wi-Fi prekine, vezuje se na 3G - da se razumemo, nije da se vrte hiljade evra preko njega pa je presudno da bude non-stop online, ali mi povremeno jeste bitno da sta god stigne vidim odmah, a i ako vec imam smartphone neka je non stop online, za to i sluzi, barem meni.

S druge strane, iako cenim dobru bateriju i dva dana rada, meni je zahtev samo da izdrzi propisno mamuzanje od jutra do veceri, to je to. Nocu je ionako na punjacu, skoro uvek, a ako se putuje ili se zadesi da mi uticnica bude neizvesna neko vreme, powerbank.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
sale94 (1.5.2017)
Stara 1.5.2017, 11:56   #4444
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Automatski brightness ga drzi jacim nego sto je potrebno.
Kad si to već pomenuo, skoro nijedan telefon koji sam imao nema dobar automatski brightness.
Ili naglo mijenja brightness, ili je preslabo po danu ili noći, ili je prejako po danu ili noći, skoro uvijek moram manuelno popravljati.
Jedino iPhone 4/4S imaju idealan automatski brightness.
Nedavno sam ih imao pri ruci kad sam malo čačkao i jailbreak-ovao iOS i to sam zapazio.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2017, 12:41   #4445
stefan8661
Novi član
 
Član od: 27.6.2016.
Poruke: 23
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Naravno kada bi sve aplikacije imale pristup mrezi non stop to bi bio drugi scenario , al to vazi za veliku vecinu telefona slazem se tesko je da kapacitet alone spasi stvar tu .

Jedino eventualno kad je wifi ukljucen postavim da na viber stizu notifikacije.

E sad osvetljenje isto jede baterije al radi testa ga namerno roknem na minimum , i u uslovima kad je nepotrebno, ovako ga drzim normalno na 1/4 od skale znaci ne vise od 25% a napolju navikao da drzim na sony malo iznad polovine, max 70-75%.

100% kad bih drzao na bilo kom telefonu to bi bilo eventualno na vrlo kratko vreme i to ako bas bljesti da je nemoguce iz nekog razloga razaznati sta citas i td.
U zdravlje da te služi :-). Koja je to verzija, sa snapdragon 415 soc-om ili 616?

Da, zaboravio sam da napomenem da je zvuk odličan na Lenovo telefonima kako na zvučniku tako i na slušalicama, ja ni ne mogu da izdržim da pojačam do kraja na slušalicama jer će mi pući bubne opne :-))).

Ovaj Z90-7 ima maxxaudio dodatak, nešto slično kao dolby i odlično radi. Doduše iz nekog razloga na Z90A40 odnosno evropskom modelu su izostavili i dolby i maxxaudio pa je zvuk dosta slabiji, tako kažu...

Uživaj, siguran sam da će te lepo služiti. Lenovo je stvarno dobar proizvođač, i tek će se uhodati sa android telefonima, gađaju nižu i srednju klasu i tek po koji jači model izbace, planirali su Zuk za to ali neće biti više mislim da će se skoncentrisati na Motorolu.

Moto Z i G5 - G5 plus su im baš fini modeli, prvi je flagship a drugi gornja srednja klasa...

Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
stefan8661 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku stefan8661 na korisnoj poruci:
sale94 (1.5.2017)
Stara 1.5.2017, 12:52   #4446
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Kad si to već pomenuo, skoro nijedan telefon koji sam imao nema dobar automatski brightness.
Ili naglo mijenja brightness, ili je preslabo po danu ili noći, ili je prejako po danu ili noći, skoro uvijek moram manuelno popravljati.
Jedino iPhone 4/4S imaju idealan automatski brightness.
Nedavno sam ih imao pri ruci kad sam malo čačkao i jailbreak-ovao iOS i to sam zapazio.
Jel da ? Cesto je mnogo jace nego sto je realno potrebno, a ima i tih naglih zatamnjenja/pojacavanja - razumem da se desi kad prekrijem senzor prstom, oborim telefon u landscape i to, ali nekad iz cista mira pojaca za po 30-tak posto.

Pre ovoga sam imao Galaxy Grand Neo, Motorola Motolux i Motorola Fire XT. Ironicno, od svih ovih, najveci krs je imao daleko najbolje automatsko podesavanje osvetljenja (Fire XT).
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2017, 13:50   #4447
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
stefan8661 kaže: Pregled poruke
U zdravlje da te služi :-). Koja je to verzija, sa snapdragon 415 soc-om ili 616?



Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
Hvala .

Snapdragon 415.

Kod nas se K5plus prodaje sa 616 dok se na nekim trzistima prodaje i jedan i drugi sa 616 sa razlikom u rezoluciji ekrana.

Poslednja ispravka: sale94 (1.5.2017 u 14:12)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2017, 23:55   #4448
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Da li je neko porucivao sa http://www.geekbuying.com ?
Mimo, DX.com, Alija i Pande ima li jos neki proveren sajt za kupovinu a da stize u Milu Srbiju Aliexpres pocinje da smanjuje Xiaomi modele, nema vishe straijih modela i refurbish....
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 0:26   #4449
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Jel si Gearbest slucajno izostavio, ili ne znas za njega ?

Stize u Srbiju, moze da se placa i putem PayPal, refundi se rade prilicno brzo i pouzdano u slucaju da nesto ne valja, a bas pre par dana mi je stigao mail od njih da imaju neke rasprodaje na Xiaomi modele.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 7:30   #4450
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Meni odgovara Aliexpress jer možeš da zamoliš prodavca da napiše nižu cenu za paket pa nekada ga na carini možda i ne otvore i ne platiš carinu.
Prego GearBest-a koliko sam primetio to nije moguće.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 8:08   #4451
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Uh, za to ne mogu da ti garantujem. Nisam siguran, ali mislim da je moguce nesto napraviti.

Treba imati u vidu da sam za boroskop od 6 $ platio carinu, nekako. Neka smesna suma, ali sam je platio. Nebitno gde i sta kupujes, definitivno treba za svaki slucaj stegnuti zube, pa ako udari udari.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 8:18   #4452
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Koliko sam primetio, na GB ne možeš da kontaktiraš prodavca nego sva pitanja koja postaviš ide kao nekom support-u.
Meni je pre par meseci prošla mašinica za šišanje od 35€ a zamolio sam prodavca da napiše cifru od 12$.
Nisu otvarali paket (koji nije bio mali), samo lupili pečat da ne podleže carini.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 8:22   #4453
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Pinstripe kaže: Pregled poruke
Koliko sam primetio, na GB ne možeš da kontaktiraš prodavca nego sva pitanja koja postaviš ide kao nekom support-u.
GearBest nema više prodavaca kao AliExpress.
GearBest je samostalni sajt koji djeluje kao jedan veliki prodavac i ima svoj support, ako me kontaš.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 10:56   #4454
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Na aliju nema vise starijih modela Xiaomija. Konkretno Mi Note trazim. A recimo mi maxu je skocila cena u odnosu na proslu godinu... Moj mi 4 isto kosta kao pre godinu dana i to nema kao moj nego 16gb samo. Cinimi se da je manje prodavnica za Xiaomi nego ranije...
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 11:11   #4455
stefan8661
Novi član
 
Član od: 27.6.2016.
Poruke: 23
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
Na aliju nema vise starijih modela Xiaomija. Konkretno Mi Note trazim. A recimo mi maxu je skocila cena u odnosu na proslu godinu... Moj mi 4 isto kosta kao pre godinu dana i to nema kao moj nego 16gb samo. Cinimi se da je manje prodavnica za Xiaomi nego ranije...
Nema ih, pa im zato skače cena, normalno je to, mog Vibe Shot-a nema više, ima samo na ebay-u za 350$ urnebesnih :-). A koštao je jedno vreme 130-140$ ili € ne sećam se.

Gledao sam kad je izašao Z11 mini S, bio je da kažem povoljan, posle toga skočila cena jer ih nema i evo sada koja je situacija, imaš Z11 mini S za 270-300$ a Z17 mini koji je noviji je nešto jeftiniji tipa 20$.

Potražnja i ponuda....

Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
stefan8661 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 15:16   #4456
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
GearBest nema više prodavaca kao AliExpress.
GearBest je samostalni sajt koji djeluje kao jedan veliki prodavac i ima svoj support, ako me kontaš.
Kapiram. Hvala
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 15:26   #4457
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Gearbest ne objavljuje negativne opise robe, što sam se lično uverio, tako da se ne oslanjate na njihov review sistem u kome su kao uvek svi zadovoljni.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2017, 22:49   #4458
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Gledam da uzmem novi fon, Meizu m2 jos fino pici,ali nikako da se odlepe od 5.1 Androida( samo firmware krpe i FlymeUI), pa mi ne rade neke novije aplikacije. Posle malo guglanja i gledanja u kuglu izabrao sam Xiaomi Redmi 4 Prime kao naslednika, ali ipak sam resio da pitam strucnjake sa foruma da li je to najbolji izbor za oko 180 jevrona(165e je Xiaomi)? Sve preporuke, argumenti itd. su dobrodosli.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2017, 23:00   #4459
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Imam RN 4, Prime je prakticno isti osim sto ima malo manji ekran (5' spram 5.5'). Telefon je dobar, koliko ima boljih za te pare, ne znam, ali se neces pokajati.

Ekran velik, ostar, dobre boje, telefon je sam po sebi brz, pogotovo ako koristis MIUI a ne neki launcher (malo kad se naviknes, dobar je). Kamera je izuzetno korektna, po meni. U mraku je losa, ali ja jos nisam video telefon koji pravi dobre fotke nocu (malopre mi drugar kukao da nije zadovoljan sa S8). Ako se malo potrudis, danju mozes da napravis odlicnu fotku.

Update na Nougat je najavljen odavno, verujem da ce doci, samo me nervira cekanje. Ima i nekih sitnih bagova, ali nista iole znacajno.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Dreamfall (9.5.2017), stefan8661 (10.5.2017)
Stara 9.5.2017, 23:06   #4460
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pisao sam ranije ( ili u drugoj temi), meni 4 Prime radi odlicno. Sve ide glatko bez stucanja, doduse ne trpam bezbroj aplikacija ali ga i ne stedim. Trenutno drndam SimCity Buildit kad god stignem i baterija, uz ostalo redovno koriscenje, izdrzi dan i po. Pre Simsitija skoro tri dana. Uzmi u obzir da nisam zahtevniji korisnik, prosecna prica, poruke i internet. Nista fejs i te zavrzlame. Jedina zamerka za sada (imam tel oko 2 meseca) su lose fotke. Gore od Lumie 735 koju sam pre imao.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
Dreamfall (9.5.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com