Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2019, 0:01   #1
Helingen
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Exclamation Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Drugari pomoć!

Pre neki dan upalim tv i vidim da je donja polovina ekrana dosta tamnija u odnosu na gornju koja je normalnog osvetljenja. Šta može da bude? Evo slike:

Helingen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2019, 11:09   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Otišla LED traka na donjoj ivici TV-a, mora da se zameni u servisu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 20:20   #3
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

A kada se skoro uopste ne vidi slika na ekranu? Tek sasvim malo (jedva) i to samo kada je na programu bela (svetlija) slika>

U pitanju je VOX model, ali sam naisao na slican problem...
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 21:16   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Verovatno otišla napajačka sekcija pozadinskog osvetljenja. Dešava se prilično često na ovim skroz budžetskim markama. Mom ćaletu se desilo na pola godine starom Tesla TV. Kad otišao da ga reklamira, prodavac kaže da je to redovna reklamacija.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (27.10.2019)
Stara 27.10.2019, 21:35   #5
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Da, pretpostavljao sam da jeste. Ili LED. Mada moj TV 5-6 god izdrzao svakodnevnog koriscenja.
Nego hoce li to neki servis odratiti ili ce probati da uvale zamenu takoreci kompletne elektronike u TV-u? I koliki je to ustvari kvar za popravku?
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 23:07   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Nije sam LED jer tu uvek ima više lampica i nikada ne stradaju sve odjednom. Ovo je neka elektronika. A oko cene i servisa zaista ne znam kako stoje stvari. Morao bi da se raspitaš lično ali obavezno okreni više servisa jer svakako uvek ima onih koji bi da poprave više nego što treba.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (28.10.2019)
Stara 28.10.2019, 0:58   #7
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Verovatno otišla napajačka sekcija pozadinskog osvetljenja. Dešava se prilično često na ovim skroz budžetskim markama. Mom ćaletu se desilo na pola godine starom Tesla TV. Kad otišao da ga reklamira, prodavac kaže da je to redovna reklamacija.
gde si bio pre nekoliko godina kad mi je crklo upravo to sto si rekao, na pet godina starom samsungu od 32 inca? svi su tada upirali prstom na same trake, ubih se trazeci ih da ih zamenim, ili bar neki servis da me ne odere za nesto tako "sitno", a ispostavilo se da je problem bio malo drugaicji.
ja recimo sliku gotovo da nisam ni video kada je otisao taj deo, jedino kad uperim flash se nazirala (kao dokaz da nije crkao tv, mada je i zvuka bilo).

hehe hocu samo da kazem - odgovor ti je pravo u metu.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2019, 15:35   #8
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nije sam LED jer tu uvek ima više lampica i nikada ne stradaju sve odjednom. Ovo je neka elektronika. A oko cene i servisa zaista ne znam kako stoje stvari. Morao bi da se raspitaš lično ali obavezno okreni više servisa jer svakako uvek ima onih koji bi da poprave više nego što treba.
Upravo tako i žele da zamene ceo set ili šta već ide. Lakše im je i više zarade, verovatno. Inače baš tako, moraću od servisa do servisa.
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2019, 14:21   #9
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Kad zamene sve LED trake onda dobijas od servisa garanciju. Krpljenjem dioda nece vise niko da se bavi jer to se ne isplati i TV se uvek vraca na reklamaciju. Radio sam u TV servisu oko 12 godina pa zato znam.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2019, 20:29   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Pa nije to krpljenje rešenje uopšte. Kada jedna rikne i ostale nisu daleko. Da ne pominjemo različitu svetlinu novih i starih dioda što narušava uniformnost osvetljenja. Zamena na set je jedino logično i dugotrajno rešenje.

Igrom slučaja ja sam evo baš danas sebi zamenio sve led trake na Samsung 40H6400. Radile su i dalje ali nisu više bile svetle kao nekada i sve je prošarano bilo jer su neke oslabile više a neke manje. Jedna u uglu je ponekad umela da zatreperi. Mada nije ovo posao za svakoga, prvi put ne povežem lepo 1 flet pa mi nema pola slike, otvorim opet masku samo, sredim to... Kad ono jedna tufna svetli na ekranu (ispao onaj mali difuzor sa diode jedne a ja nisam primetio) pa otvorim opet komplet da to zalepim... i treće slaganje tek bude kako treba. Nov set sam naručio sa Ali-Express za 19$, evo odlično rade i odmah sam smanjo backlight sa 14 na 9 jer je mnogo jače sada. Usput sam očistio i neku prašinu sa difuzora, nemam pojma kako je dospela unutra ali nakupilo se na par mesta i videlo se to opušteno na čisto beloj slici.

Upravo sam završio kalibraciju u 10 tačaka, slika ko nova (sem 2 ipo zaglavljena zelena piksela). A jutros je ko strašilo bila kad se saberu prošarane diode, jedna koja treperi i mestimično prljav difuzor.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Howard1 (10.11.2019)
Stara 10.11.2019, 21:03   #11
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pa nije to krpljenje rešenje uopšte. Kada jedna rikne i ostale nisu daleko. Da ne pominjemo različitu svetlinu novih i starih dioda što narušava uniformnost osvetljenja. Zamena na set je jedino logično i dugotrajno rešenje.
O ovome ja pricam vec godinama na raznim forumima ali me niko ne razume. Prosla su vremena kada se televizor popravljao za 10e zamenom par elemenata. Sada se televizori prave da se ne popravljaju i ne samo televizori nego skoro sve od tehnike. Rezervni delovi skupi a uredjaji jeftini i nekvalitetni.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Howard1 na korisnoj poruci:
DArthShone (27.12.2019)
Stara 21.12.2019, 15:44   #12
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Moram da se ubacim ovde da ostavim link do teme gde sam pisao nesto malo i ja na temu riknutog LED osvetljenja, cena zamene jedne diode, cena celokupnog osvetljenja itd. i naravno moj savet da se umanji jacina osvetljenja da ne bi pogorele diode. Ima i par slika, - https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=93209


Meni licno se isplatilo sto sam petljao sa premoscavanjem diode dok nisam nabavio trake povoljno i zamenio skoro sve.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Problem sa baterijom (Samsung Galaxy S4) djanko Aparati i oprema 6 19.6.2015 12:23
problem sa samsung np350-e5c kosarkas_94_ Prenosni računari 4 2.12.2013 21:05
Problem sa samsung pc studio 7 TAPI Programi za mobilne telefone 0 2.9.2010 14:03
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Problem sa samsung hard diskom (verovatni uzrok - Vista) veseliburek Kvarovi 1 7.11.2008 0:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com