Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2008, 20:07   #1
eizo
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa ADSL i povezivanjem

Izvinjavam se ako sam promasio forum,ali eto...
Dakle imam komp na koji ide direktno adsl,(lelekom,mt882 modem) i povezano je na njega jos dva kompa jedan laptop i jos jedan racunar e sad problem je sto je do skoro sve radilo kako treba na svim kompovima super protok,ali i to je skoro pocelo da zeza...odnosno malo radi malo neradi nkad sve radi kako treba na jednom kompu a nekad ne ...
I tu je negde problem sa dodeljivanjem IP adresa mislim da je do toga posto su povezani bezicno...pa ako neko zna kako da to podesim,mnogo bih bio zahvalan...(ac je WL-1120AP)

Poslednja ispravka: Iris (16.12.2008 u 3:01)
eizo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 12:41   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa ADSL i povezivanjem

Nema tu šta mnogo da zeza, ako si sve povezao preko Internet Connection Sharea.
Ako sam dobro shvatio, tebi je jedan računar priključen mrežnim kablom na ADSL ruter, u tom istom kompjuteru imaš i wireless karticu (koja se ponaša kao još jedna mrežna kartica) i ostala dva kompjutera dele vezu sa prvim kompjuterom.

Windowsova varijanta za deljenje veze podrazumeva da mrežne (ili bežične) kartice koje učestvuju u deljenju (dakle, ne ona prva, povezana na ADSL) imaju tačno određene parametre konekcije: na računaru koji obezbeđuje Internet adresa treba da je 192.168.0.1 (a to Windows sam podesi kad uključučiš "Share this connection"), a svi kompjuteri povezani preko njega moraju da imaju mrežne parametre postavljene na Auto.

Postoji još jedna začkoljica kod deljenja veze - kad se to podešava, postoji i opcija Advanced, i tamo ima da se uključe kojekakvi serveri (HTTP, FTP, ovo, ono). Svi se prevare pa tu nešto uključe, a onda Internet naprosto ne radi na ostalim kompjuterima, radi samo na onom prvom/glavnom.

Ponekad se pojave i problemi sa firewallom. Windowsov firewall obično se sam snađe i ne pravi probleme, ali ako na nekom kompjuteru postoji neki drugi firewall (poseban, ili kao deo antivirusnog paketa), treba ga podesiti tako da propušta sve sa i na opseg adresa 192.168.0.0/24 (ili, kako se drukčije piše, 192.168.0.1 sa netmaskom 255.255.255.0).

I na kraju, pošto je kod tebe u pitanju bežična veza, postoji i neizbežna mogućnost da postoji neka smetnja, pa da, iako je sve dobro povezano, ponekad veza ne radi kako treba.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 21:57   #3
eizo
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa ADSL i povezivanjem

Ja cu sad polako da probam da ti razjasnim kolicinu mog neznanja u doticnoj disciplini...

Citat:
Nema tu šta mnogo da zeza, ako si sve povezao preko Internet Connection Sharea.
Ako sam dobro shvatio, tebi je jedan računar priključen mrežnim kablom na ADSL ruter, u tom istom kompjuteru imaš i wireless karticu (koja se ponaša kao još jedna mrežna kartica) i ostala dva kompjutera dele vezu sa prvim kompjuterom.
Da glavni komp koji na kom radi net,je prikacen na rauter/modem USB kablom...i ne, u tom kompu nemam mreznu wireless karticu koliko vidim iz USB porta kabal ide direktno u modem/rauter mt882 ...a modem je prikacen na wireless access point isto kablom...mislim da je mrezni u pitanju...A ostala dva kompa imaju wireless kartice i kace se na ovaj komp koji ima net (na ona dva neradi)
Citat:
Windowsova varijanta za deljenje veze podrazumeva da mrežne (ili bežične) kartice koje učestvuju u deljenju (dakle, ne ona prva, povezana na ADSL) imaju tačno određene parametre konekcije: na računaru koji obezbeđuje Internet adresa treba da je 192.168.0.1 (a to Windows sam podesi kad uključučiš "Share this connection"), a svi kompjuteri povezani preko njega moraju da imaju mrežne parametre postavljene na Auto.
Na ovom kompu koji radi adresa ja 192.168.1.3 bar koliko vidim iz ipconfig komande ...
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.1.3
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.2
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
Ako bi mogao da kazes precizno gde se nalazi da proverim "Share this connection",a mrezni parametri odnosno ip adrese,maske pretpostavljam...su na auto.

Citat:
Postoji još jedna začkoljica kod deljenja veze - kad se to podešava, postoji i opcija Advanced, i tamo ima da se uključe kojekakvi serveri (HTTP, FTP, ovo, ono). Svi se prevare pa tu nešto uključe, a onda Internet naprosto ne radi na ostalim kompjuterima, radi samo na onom prvom/glavnom.
Gde se to podesava?

Mislim da nije problem do firewall-a jer nekad zna sve da proradi kako treba iz nekog razloga...tako da bi pre rekao da je do ip adrese ili ometanja veze...

Ako te nebi mrzelo a siguran sam da bi, ko sto bi i mene,da mi nacrtas kredom korak po korak kako da povezem sva tri kompa ispocetka pa cu na kraju naci sta nevalja ...

Glavni komp koji ide na net bez problema ima drugaciji Default Gateway od druga dva dali je to problem ?

Poslednja ispravka: eizo (17.12.2008 u 4:39)
eizo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problem sa povezivanjem TV sa 8800GT miticfam Grafika 8 17.3.2008 11:31
Problem sa startovanjem igrica Chemist Akcione igre 6 27.1.2008 10:41
Problem sa neobee ADSL - om Silver Surfer Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 6.1.2008 9:50
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com