Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2008, 14:39   #21
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Citat:
beagle kaže: Pregled poruke
Sada mozes da se oprostish od svog telefona. Jedan moj drugar radi u muriji (i poshto su meni ucarili telefon pre tri meseca) reako mi je da izgubljene telefone ne traze, vec samo ako prijavish da si napadnut i da ti je telefon otet (o Srbijo...). Naravno, ja to nisam uradio, jer i nisam neki lazov.... provalili bi me dok kazes keks
U da sad se setih, drugu su trazili mobilni jer je slucaj bio prijavljen kao razbojnicka pljacka .
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2008, 14:42   #22
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Pa sta to znaci? Da telefoni mogu slobodno da se kradu na foru? Sta kao, na finjaka mogu da ukradem telefon i nikom nista... ccc, gde mi zivimo...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2008, 14:51   #23
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Pa sta to znaci? Da telefoni mogu slobodno da se kradu na foru? Sta kao, na finjaka mogu da ukradem telefon i nikom nista... ccc, gde mi zivimo...
Pa ne bas...
Gledaj ako ti neko uzme nesto i ne vrati ti to to je pljacka.

Ako ti neko uzme nesto i ne vrati a pritom ti na bilo koji nacin ugrozi bezbednost to je razbojnicka kradja.(ovaj slucaj koji sam pomenuo je otisao na sud momci su dobili po pet godina(cini mi se) i to jer moj drug nije hteo da ih tuzi ,bio im je prvi put a jedan od njih ima ćerkicu ,valjda ga muka naterala da pljacka)

A ako izgubis telefon, nema prestupa...
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2008, 14:56   #24
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Citat:
Gordon Freeman kaže: Pregled poruke
Pa ne bas...
Gledaj ako ti neko uzme nesto i ne vrati ti to to je pljacka.

Ako ti neko uzme nesto i ne vrati a pritom ti na bilo koji nacin ugrozi bezbednost to je razbojnicka kradja.(ovaj slucaj koji sam pomenuo je otisao na sud momci su dobili po pet godina(cini mi se) i to jer moj drug nije hteo da ih tuzi ,bio im je prvi put a jedan od njih ima ćerkicu ,valjda ga muka naterala da pljacka)

A ako izgubis telefon, nema prestupa...
Ma nisi ti mene razumeo. Poznajem ja zakon odlicno, stvar je u tome sto je zalosno sto policija nece da reaguje na kradju telefona. Nepojmljivo mi je da ih mrzi da za 5 minuta posla nece da se cimaju... To mu dodje kao da su potpisali da telefoni mogu da se kradu i da oni nece da se cimaju. Ne mora to da bude razbojnistvo, dovoljno je da u busu lopov zavuce ruku i izvuce mob nekome iz dzepa, i eto kradje, a nije razbojnistvo. I sta? to znaci da niko nece da se cima oko tog mob-a? ccc...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2008, 15:59   #25
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Ma nisi ti mene razumeo. Poznajem ja zakon odlicno, stvar je u tome sto je zalosno sto policija nece da reaguje na kradju telefona. Nepojmljivo mi je da ih mrzi da za 5 minuta posla nece da se cimaju... To mu dodje kao da su potpisali da telefoni mogu da se kradu i da oni nece da se cimaju. Ne mora to da bude razbojnistvo, dovoljno je da u busu lopov zavuce ruku i izvuce mob nekome iz dzepa, i eto kradje, a nije razbojnistvo. I sta? to znaci da niko nece da se cima oko tog mob-a? ccc...
Ako osteceni nije siguran da mu je neko ukrao mobilni nema kradje - izgubio ga je ( pa policija nece da reaguje na to ).

Ti u busu nisi video lopova niti primetio nista sto bi moglo da lici na zlocin,dakle mozda(po policiji najverovatnije ) si ga IZGUBIO.
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2008, 18:44   #26
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Heh,da zavrsim pricu ukraden,izgubljen.razbojnistvo itd.
Ja sam dobio uverenje na kojem pise da sam ja IZGUBIO telefon marke te i te broja tog i tog imei taj i taj....
A pise da je to uverenje koje sam dobio sluzi za potragu telefona od strane Telenora i ne moze se koristiti u druge svrhe.
Sto znaci da policija NE MORA traziti telefon,vec to moze i Telenor uraditi - zvo sam 9863 i razumeo sam da oni imaju SVOJE tragace.

Poslednja ispravka: DobroslaV (13.1.2008 u 19:27)
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2008, 19:03   #27
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Citat:
Dobroslav kaže: Pregled poruke
Heh,da zavrsim pricu ukrade,izgubljen.razbojnistvo itd.
Ja sam dobio uverenje na kojem pise da sam ja IZGUBIO telefon marke te i te broja tog i tog imei taj i taj....
A pise da je to uverenje koje sam dobio sluzi za potragu telefona od strane Telenora i ne moze se koristiti u druge svrhe.
Sto znaci da policija NE MORA traziti telefon,vec to moze i Telenor uraditi - zvo sam 9863 i razumeo sam da oni imaju SVOJE tragace.
Pa sta bi jel ima nade da ti nadju telefon?
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2008, 19:26   #28
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Pa ima nade...nikad ne treba gubiti nadu!
A sto se tice Telenora da li ce oni naci ja iskreno mislim da Norvezani rade odlicno i ozbiljno ovaj posao,pa se nadam da ce ga naci!
A deadline im je 12.marta(procedura traje 90 dana).
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 19:47   #29
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke
Da li ste znali da IMEI može da se promeni?
Mislis li na dekodiranje? I mom Bratu su marnuli Nokiu 5200 i on je podneo zahtev Telenoru za blokadu i izdavanje nove postpaid kartice koju sad koristi na drugom telefonu.Rekli su mu da prijavi kradju SUP i da mu izdaju potvrdu za pracenje putem IMEI-a tj. da lopova telenor prati. Ako ga nadju obavestice muriju i poslace ih na lokaciju gde se telefon najvise zadrzavau. tj ako se telefon zadrzava na jednoj lokaciji nekoliko dana po vishe sati onda ce proceniti da je to adresa stanovanja lopova i da ce na tu adresu Telenor poslati muriju. Brtau su rekli iz telenora da je uspesnost pronalazenja telefona veca od 50%, e sad ne znam da li ako ga dekodira da li to menja IMEI?
@Dobroslav
Nadam se da sam ti ulio optimizam
Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Koliko treba da budes glup da bi ostavio karticu u fonu... Au brate...

E da, da se nadovezem na ono gore da policija ne reaguje na kradje do 15000 dinara, naravouchenije: kupite N95, K850, W960...
moze i g800, n82, ili 8800

Poslednja ispravka: Predrag Stankovic (15.1.2008 u 20:04)
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 21:53   #30
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

E da danas sam bio u Telenoru u Loznici.Rekli su za 90 dana ukoliko ne nađu telefon,onda kaže on meni će nešto kao pokušati da pronađu u narednih 10 dana,a posle proglase da telefon ne mogu naći.
@Predrag Stanković
Ulio si poprilično optimizma.Sad ću malo da pretražujem po ostalim forumima da vidim šta "ostali" kažu tj. kakvo im je iskustvo sa traženjem aparata.

Pozdrav!
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 13:11   #31
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Nažalost,nisu uspeli da mi nađu telefon.
Slučaj zastareva posle 6 meseci,koji su odavno prošli.
U međuvremenu sam kupio Nokiju 2630 - iako sam imao novca da kupim mnogo bolji tel,ovoga puta nisam hteo da se zalećem sa skupim telefonima

Naravoučenije: Čuvajte svoje mobilne telefone
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2008, 22:59   #32
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Ti ukradeni telefoni mogu da se lociraju na 2 nacina. Jedan je preko signala SIM kartice, a drugi je preko telefona koji emituje neki signal. Taj signal je razlicit za sve telefone, jer svaki tel ima razlicit IMEI kod (isto kao sto i svaki mrezni uredjaj ima razlicitu MAC adresu). E sada problem je sto se taj kod moze mijenjati (isto kao i MAC adresa), tako da je opet dosta tesko locirati jedan telfon. Dovoljno je da je taj sto ti je ukrao tel, promjenio IMEI i kraj price. A karticu je naravno bacio.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 12:28   #33
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Telefon moze da se locira preko GPS (global positioning system) cak i ako je kartica promjenjena,IMEI izmjenjen i ako je "cackano" po softveru telefona.
Parametri i detalji telefona ostaju u memoriji i neke je nemoguce obrisati cak i master resetom tako da postoji ne samo nada nego dobra osnova da se nadje neki izgubljen ili ukraden uredjaj.
Samo treba da postoji dobra volja vase mreze i policije,ali nazalost ovo je ovde Balkan,i lakse je jednom reci pametnom covjeku nego hiljadu puta govoriti budali kakve imamo na salterima,u policijskim stanicama,korisnickim sluzbama itd.

Cackao sam nedavno po netu i imam negdje link do kompanije koja pravi i prodaje mini-chipove za lociranje koji "pasu" na svaki mobilni telefon a lociranje se vrsi putem tog sajta kompanije...kad nadjem javicu se
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 12:46   #34
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Iz svog iskustva sa policijom i ukradenim telefonom znam da se upuštaju u praćenje IMEI broja samo u slučajevima većih prekršaja - zločina (ubistva, velike provale, droga). Moj ukradeni telefon nije im bio značajan.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 21:23   #35
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Ja zvao Telenor korisnički servis (iz zaebancije ) da ih pitam šta je s' telefonA. Moram ispraviti neke stvari koje sam rekao: slučaj ne zastareva i dali su mi neki e-mail njihove službe koja se bavi lociranjem telefona ali ja im se javio međutim dobijem poruku da e-mail na koji sam poslao poruku ne postoji (ono Mail delivery system.. kako se već zove).

Ako neko zna njihov mail nek mi javi na PM

I da, više ne treba uverenje iz Mupa.
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2009, 15:20   #36
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-a

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
@Guterill

IMEI je nesto kao serijski broj telefona. Na svakih nekoliko sekundi telefon komunicira sa predajnicima mobilne telefonije saljuci svoj IMEI broj. Na taj nacin provajderi mogu da prate tvoje kretanje i da lociraju telefon sa preciznoscu od nekoliko metara


Takav program i da postoji bio bi nelegalan jer bi ti njime mogao svakoga da spijuniras. Telefoni se kod nas kradu na veliko, stvarno je tesko da ce tvoj telefon uopste pronaci, a i ako bi telenor obavestio policiju o lokaciji tvog ukradenog telefona tesko da bi policija reagovala. Po nasem blesavom zakonu svaka kradja cija vrednost ne prelazi 15000 dinara se smatra sitnom kradjom i policija ne reaguje.
A zašto je blesav zakon? Institut dela malog značaja kao takav postoji u svakoj zemlji na ovoj planeti. Ne misliš valjda da ćeš ti preko poreza da plaćaš pandura sa bruto platom od cc 700 evra da jure gomilu sitnih pokradenih stvari.
Nažalost, šanse nema da dođeš do tog tvog telefona. Da si u manjem gradu, to bi bilo vrlo lako. Konkretno znam, da DB iz mog grada bukvalno ima popis svih mogućih kradljivaca svega i svačega i znam da je jedan lokalni inspektor kome je neki idiot ukrao telefon u roku od 24h našao isti...

Ovako, ako neko bude vidio jeftinu a novu Nokiju 6303 u oglasima, na kojoj piše T mobile, znajte da je moja
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 4:11   #37
DjUrA93
Novi član
 
Član od: 9.2.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-ja

Da li neko zna kako gde mogu da pogledam IMEI ako nemam telefon kod sebe tj. ako su mi ga ukrali???hitno mi treba odgowor...i kome onda da se jawim jer mi je nestalo swe sa telefonom jakna kljucewi i tako dalje pa bih mozda mogao swe da pronadjem....
DjUrA93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 4:18   #38
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Lociranje telefona putem IMEI-ja

Na garanciji od mobilnog.
max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Flashovanje SE K800/W810/K750/D750 i ostalih SE telefona Milan91 Aparati i oprema 131 9.8.2011 20:56
Izračunajte broj svog mobilnog telefona! A M G Cvet kompjutera 21 9.10.2008 12:55
Čudna stvar sa prodajom telefona akobasmora Aparati i oprema 14 6.9.2008 5:03
Oznaka telefona bebeys Programi za mobilne telefone 4 10.7.2008 0:46
Prikaz imena posiljaoca SMS-a na osnovnom displeju telefona eforum Programi za mobilne telefone 3 21.1.2008 21:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com