Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2006, 13:32   #1
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Unhappy sporo startanje windowsa sa wirelessom

Bio bih mnogo zahvalan na brzim odgovorima, pogotovo ako bi oni vodili ka rješenju ovog iritirajućeg problema.


Problem je u sledećem: kada se windows učitava (nakon što sam instalirao čistu instalaciju WinXP+SP2) i uđe u destop onda stane na oko minutu, ne učitava rezidentne programe kao što bi trebao (Kaspersky, program za TV karticu i druge), već samo stoji, da bi se nakon minute "sjetio" da treba da učita i te programe i tek onda ih učita.

Tražio sam problem, reinstalirao Windows više puta, i uočio da je problem u sledećem: kada su dolazili momci iz ISP-a prije mjeces dana da mi postave antenu i priključe wireless priključili su ga na integrisanu mrežnu karticu (ploča je Asus A7N8X, nForce2) pa sam tamo u Control Panelu na Network Connections imao kao i inače stavku "LAN or High Speed Inernet" i pod tim konekciju "Local Area Connection" koja je prije uvođenja wirelessa javljala da nema priključenog kabla, jer i nije bilo, nisam koristio integrisanu mrežnu karticu.
Sada kada sam instalirao čistu instalaciju windowsa i podesio wireless konekciju morao sam Enable-ovati taj Local Area Connection jer bez njega konekcija ne radi, jer je priključena na tu integrisanu mrežnu karticu.
I problem je što kad to uradim wireless konekcija radi, ali baš tada se pojavljuje ovaj gore opisani problem sa velikim zastojem u startanju windowsa, a kada isključim tu konekciju "Local Area Connection" (stavim na Disable) onda naravno wireless konekcija ne radi, ali se windows normalno starta.

Stvar sam probao i sa čistim instalacijama WinXP+SP1, i isto sa ponaša.

Zanimljivo je sledeće: ovo bi MORALO da radi normalno, jer kada su dolazili momci iz ISP-a i tada sam imao WinXP+SP1 i nakon postavljanja antene i podešavanja konekcije sve je radilo normalno, windows se normalno startao, sve dok nisam reinstalirao windows prije par dana, tako da kada ja sada sam instaliram čistu instalaciju windowsa (bilo sa SP1 bilo sa SP2) i kada podesim konekciju onda imam ovaj iritirajući problem sa velikim zastojem u startanju windowsa, a problem sam izolovao na ovo oko konekcija, one za LAN preko koje mi je priključen wireless.


Pa me zanima rješenje ovog problema, šta tačno treba da podesim tamo za konekciju, i da li treba nešto da podesim za ovu Local Area Connection preko koje je priključen wireless??? Jer kažem: ovo je radilo normalno kad su momci iz ISP-a podesili!

Recimo u Properties za Local Area Connection imam pod General uključene stvake:
Client for Microsoft Networks
TCP/IP

a isključeno je (nema kvačice):
File and Printer Sharing for Microsoft Networks
QoS Packet Scheduler


A za wireless konekciju uključeno mi je:
TCP/IP
QoS Packet Scheduler

a ova dva druga su isključena

u PDF-u sa ISP-ovim uputstvima za konekciju stoji da se uključi TCP/IP a ništa ne govori za ovaj QoS, ali QoS je po defaultu uključen, i mislim da ne može da se isključi.
Paladin je offline  
Stara 18.7.2006, 14:21   #2
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: sporo startanje windowsa sa wirelessom

A zašto ne zoveš tehničku podršku??
Iris je offline  
Stara 18.7.2006, 15:12   #3
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: sporo startanje windowsa sa wirelessom

Da li si probao da skines najnovije drajvere za tu mreznu karticu mozda oni prave problem?
Mario Pavićević je offline  
Stara 18.7.2006, 16:17   #4
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: sporo startanje windowsa sa wirelessom

Pored toga, proveri da li je trebalo prvo da instaliraš drajvere pa tek onda da ubaciš karticu ili obrnuto. RTFM pre nego što radiš nešto što nisi (sa uspehom) radio ranije.
Problem je sigurno u nekorektnoj instalaciji drajvera, jer ako ti je prvi put kada su ga oni instalirali radilo sve kako treba, onda ti imaš drajver koji ti treba, samo nemaš pravilno odrađenu proceduru.
Konkretno, moja Gigabyte GaWPKG izričito zahteva instalaciju drajvera sa CD-a a tek nakon toga, ubadanje kartice i prepoznavanje iste od strane Windowsa.
dbaja je offline  
Stara 18.7.2006, 18:20   #5
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: sporo startanje windowsa sa wirelessom

Citat:
Iris kaže:
A zašto ne zoveš tehničku podršku??
Postavio sam ovo na njihov forum, ali tema još uvijek čeka odobrenje da se uopšte prikaže na forumu.



@Mario

Instalirao sam 5.10 drajvere za matičnu ploču, mrežna je integrisana pa su tu i drajveri za nju, a mislim da su to najnoviji, mada kažem, radilo je i sa starijim drajverima koji su došli uz CD sa pločom, jer sam te imao instalirane kad su došli ovi iz IPS-a i namjestili wireless, i tada je radilo, ali kad ja namjesim ne radi.


@dbaja

Od sinoć sam 4 puta reinstalirao windows, i u jednoj varijanti sam i to probao, i nije prošlo,opet isti problem.

Najvjerovatnije je do nečega u podešavanjima, mada podesim wireless kako su oni (ISP) objasnili u PDF-u.
Paladin je offline  
Stara 18.7.2006, 20:25   #6
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: sporo startanje windowsa sa wirelessom

Citat:
Paladin kaže:
Najvjerovatnije je do nečega u podešavanjima, mada podesim wireless kako su oni (ISP) objasnili u PDF-u.
Da skratimo priču, nazovi ti njih lepo, oni su i dužni da ti "održavaju link" ili će ti naplatiti ako su baš kreteni, nešto ti tu ne odradiš kako treba. A uputstva često budu netačna ili zastarela pa neka te to ne čudi.
dbaja je offline  
Stara 19.7.2006, 9:10   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: sporo startanje windowsa sa wirelessom

Nadam se da vam je jasno da je PC koji je na mrezi i pod Windowsom radi duplo sporije, nego kad ga otkacis sa mreze. Radio sam u igraonici, pa znam kako je to. Pre ADSL-a sam imao wireless kuci na SBB-u + dodatni mrezni adapter koji je dalje povezan sa 7-8 kompjutera; znaci smrt. Pogotovu ako softver za wireless karticu ne uspe iz prve da pronadje host ap provajdera, pa onda krene iznova da ga trazi dok me ne smori totalno.
Patton je offline  
Stara 19.7.2006, 9:27   #8
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: sporo startanje windowsa sa wirelessom

Imao sam isti problem, znaci cekanje da se "nakachim" na mrezu. U mom slucaju problem je resen upgrade-ovanjem frimware-a na mom AP-u.
galebns je offline  
Stara 19.7.2006, 15:03   #9
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: sporo startanje windowsa sa wirelessom

Fazon je bio do DHCP-a, mrežna kartica je tražila dinamičku IP, i nije je dobijala, pa je čekala Timeout, i to je taj zastoj. Iz IPS-a su mi rekli koju statičku IP da stavim, koju subnet masku i default gateway - i sad radi kao podmazano

hvala svima na pokušajima da mi pomognu
Paladin je offline  
Stara 19.7.2006, 20:40   #10
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: sporo startanje windowsa sa wirelessom

Pa naravno, dao si mu da sam traži IP i on se vrteo u petlji i na kraju ništa ne nađe... Ali ko bi pomislio da ćeš to tako uraditi?
Zato smo ti i govorili da se obratiš tehničkoj podršci provajdera. Bitno je da je stvar rešena.
dbaja je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc sa rollbackom Windowsa XP LoneWolf Operativni sistemi 6 11.4.2010 20:27
problem sa PIO i Ultra DMA Mungos Kvarovi 5 6.7.2006 19:27
Život sa kompjuterašem Marko_L Cvet kompjutera 86 20.2.2006 1:43
Problem sa rezanjem iz Windowsa Jack In The Box Operativni sistemi 1 10.1.2006 20:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com