Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2012, 18:43   #1
milan011
Član
 
Član od: 6.3.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Arrow Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Kolike su plate u firmama za razvoj softvera prema poziciji na kojoj se radi, u Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, plate sistem administratora, network administratora, plate u hosting kompanijama i kod provajdera... IT sektoru u Srbiju, sto u domacim javnim/drzavnim/privatnim institucijama sto u stranim outsource-ovanim? Pocetne plate i standardne plate? Hvala.
milan011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 23:13   #2
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

15.000+ rsd
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 14:18   #3
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Za neke pozicije u kompanijam mobilnih operatera idu i preko 100.000 dinara. Naravno tu ne mislim na direktore ....
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 14:25   #4
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Citat:
milan011 kaže: Pregled poruke
Kolike su plate u firmama za razvoj softvera prema poziciji na kojoj se radi, u Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, plate sistem administratora, network administratora, plate u hosting kompanijama i kod provajdera... IT sektoru u Srbiju, sto u domacim javnim/drzavnim/privatnim institucijama sto u stranim outsource-ovanim? Pocetne plate i standardne plate? Hvala.
Cisto da znas, nistu telekomunikacijone firme jedine firme koje se bave razvojem softvera (cak naprotiv, po prirodi posla, razvoj softvera im je sekundaran). Mada ne znam sto pitas za firme koje razvijaju softver, a sa druge strane trazis cisto pozicije vezane za mrezu.

Poslednja ispravka: player1 (23.6.2012 u 15:52)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 15:36   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Što pitaš to na internet forumima? Pitaj njih.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 10:14   #6
milan011
Član
 
Član od: 6.3.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Citat:
pedjastudio84 kaže: Pregled poruke
15.000+ rsd
Znam za ovo .

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Za neke pozicije u kompanijam mobilnih operatera idu i preko 100.000 dinara. Naravno tu ne mislim na direktore ....
I ovo znam, samo ne znam za koje tacno .

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Cisto da znas, nistu telekomunikacijone firme jedine firme koje se bave razvojem softvera (cak naprotiv, po prirodi posla, razvoj softvera im je sekundaran). Mada ne znam sto pitas za firme koje razvijaju softver, a sa druge strane trazis cisto pozicije vezane za mrezu.
Znam i ovo, a pitam jer me interesuje i jedno i drugo a i sve ostalo.

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Što pitaš to na internet forumima? Pitaj njih.
Aj pitaj ih ti umesto mene, ok? Mislis da ce neko tek tako da ti kaze koje su plate u svojoj firmi? Plata kao plata je poslovna tajna, osim za pojedine drzavne institucije.
milan011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 10:33   #7
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Citat:
milan011 kaže: Pregled poruke
Kolike su plate u firmama za razvoj softvera prema poziciji na kojoj se radi, u Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, plate sistem administratora, network administratora, plate u hosting kompanijama i kod provajdera... IT sektoru u Srbiju, sto u domacim javnim/drzavnim/privatnim institucijama sto u stranim outsource-ovanim? Pocetne plate i standardne plate? Hvala.
Standardna pocetna plata za programera u nas Srba je 600e. U zavisnosti od toga cime se bavis moze i vise (npr. razvijanje aplikacija za apple proizvode u Objective-C-u). Plata senior programera zavisi od firme, ali je dosta veca i negde izmedju 900 i 2/3k evra (opet zavisi gde si i i za sta razvijas aplikacije).

Network administratori, koliko znam su placeni manje od programera.
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 11:16   #8
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Mislim da ćeš teško dobiti konkretne brojeve, jer je njihovo iznošenje u javnost zabranjeno, pa čak i razgovor o plati među kolegama (tako sam čuo).
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 12:02   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Eto znam da je "pocetna" plata u jednoj od domacih firmi koja radi outsourcing (neka ostane na tome), oko 500e.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 12:11   #10
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Standardna pocetna plata za programera u nas Srba je 600e.
Možda u BG-u, ispod njega je malo drugačije.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 13:32   #11
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Ma ni u Bgu nije toliko za pocetnika programera, mozda negde i jeste, ali prosecna nije sigurno.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 14:32   #12
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Ako imaš sreće, bićeš uredno prijavljen i kao početnu platu ćeš dobiti 17-25k na račun + 5-15k "na ruke". Ako nemaš, računaš na 20-30k na crno. Ovo se odnosi na "support programmer" poziciju, koja je manje-više obavezna barem prvih par meseci, dok se ne pokaže šta umeš.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 14:45   #13
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Sam si rekao
Citat:
milan011 kaže: Pregled poruke
Mislis da ce neko tek tako da ti kaze koje su plate u svojoj firmi? Plata kao plata je poslovna tajna
Sve ostalo je nagađanje.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 15:08   #14
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Citat:
milan011 kaže: Pregled poruke
Aj pitaj ih ti umesto mene, ok? Mislis da ce neko tek tako da ti kaze koje su plate u svojoj firmi? Plata kao plata je poslovna tajna, osim za pojedine drzavne institucije.
Zašto bi onda bilo ko rekao i ovde?

Kad sam rekao "Pitaj njih" mislio sam na to da se zaposliš pa sam vidiš

Nisi napisao ni dal imaš fakultet, ni koji, ali ako biraš fakultet po platama u firmama onda ćeš loše da se provedeš.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 15:31   #15
milan011
Član
 
Član od: 6.3.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Pitam za plate jer mi se pruza mogucnost da predjem u drugu firmu a ne bih da zbog vece plate od 5-10k iz drzavne predjem u privatnu firmu.

@SirDuck
Pa rekao bi neko ko radi npr u telekomu kao Petar Petrovic a online alterego mu je npr. SirDuck pa nema odmazde od sefa jer sef ne zna ko je taj SirDuck sto siri informacije o zaradama. Ne znam da li si imao priliku da ides na razgovor za posao... profesionalci obicno traze od kandidata da kaze cifru zeljene zarade ili da je napise na papir nikad obrnuto na foru: "ta pozicija je placena toliko i toliko", daleko bilo da ti poslodavac saopsti plate za sve pozicije.

Tema moze pod kljuc jer ocigledno niko ne raspolaze ciframa za pomenute firme...
milan011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 15:44   #16
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

A, pa ok

Daleko sam ja od posla još
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 16:17   #17
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Možda u BG-u, ispod njega je malo drugačije.
Za ispod i iznad ne znam, to priznajem

@Toxic, ja sam se do sada interesovao na 3 mesta i na sva tri je pocetna bila 600e. Naravno, to nije neki uzorak, ali sam pricao sa vlasnikom izvesne firme i on mi je rekao da je standardna pocetna za programera sa fakultetskim obrazovanjem tolika
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 16:39   #18
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

U principu kao sto je milan rekao uvek ce da pitaju cifru zeljene zarade jer tako ako npr. neka pozicija vredi 600 eura u startu a ti kazes da zelis 450 oni ce tebe da zaposle za 450. Zato je i zabranjeno da se razgovara o plati medju kolegama bas zbog takvih stvari.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 16:43   #19
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

Ortak mi vec neko duze vreme trazi posao programera za tu platu (zavrsio je master studije na ETF-u krajem prosle godine i dobar je programer pocetnik). Radio je na par mesta i svuda je prica upravo ovakva kako Nepotpisani Čitalac kaze. Uglavnom ova druga situacija, a obisao je sve sto je nasao po oglasima ili cuo da se trazi. Na par mesta su mu cak na pitanje za platu odgovarali sa: ,,Da si ti srecan da te mi primimo ovde da volontiras, pa ako se pokazes lako cemo za platu."... Na par mesta je i nasao vecu platu, ali traze par godina iskustva.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 16:44   #20
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Plate u IT firmama, Telekomu, Telenoru, VIP-u, SBB-u, IT sektoru...

A kao kolege medjusobom ne znaju kolika je kome plata... Aha. Elem, network administratoru u jednoj od osiguravajucih kuca kod nas je plata oko 600e. Iz druge ruke
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com