Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2007, 21:25   #1
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom Wireless pitanje u vezi signala i online igrica

Da li neko zna sta kod jacine wireless signala znaci "Noise Level " ?

Imam Ralink 11.0mbps, 54.00 PCI Turbo Wireless lan card, oko 8 metara kabla i eksternu usmerenu antenu (neznam koja , moja procena 15db). Otprilike ni antena ni kartica ne vrede vise od po 30-35 evra...
Imam odlicnu opticku vidljivost( sa krova kako gledam provajderovu antenu, tako sam i antenu usmerio),bez prepreka(nema zgrada, krosnje drveca i sl.), nekih 200-300 metara vazdusne linije, instalirao Ralink program ove kartice, uplatio provajderu 128k FLAT( 1300 din. cini mi se malo skupo, ali u mestu gde zivim nemam drugu alternativu osim dial-up-a),to radi ok, download 16kb konstantno, skoro nikada ne opada ispod 15...

U programu kartice pise sledece:
1: link quality 89% (obicno 89-91... ponekad pada do 82, ali nikada ispod toga)
2. signal strength: 42%(pise normal) (ponekad padne na 37, i pise "weak")
3. Noise level : 16% (low) ?????? - ovo 16 je konstantno ... Sta je to "noise level " - jel to jacina suma, radio smetnje ? da li zbog njegovih low 16% meni jacina signala samo 42 ? ?

Inace,za sada sam zadovoljan kvalitetom usluge provajdera download je konstantan, oko 15-16kp/s , veza stabilna,ucitavanje stranica normalno, bez cekanja, nema prekida,video stream radi odlicno, par puta u proteklih mesec dana je bilo po nekoliko sati prekida, ali provajderi me ubedjuju da je to bilo do njih i da je sve u redu sa mojom opremom...

Uskoro planiram kupovinu par originalnih igrica za online igranje i interesuje me da li ce jacina signala imati veze sa igranjem mmorpga ? - primem Guild Wars, WoW ? Nikada nisam bio u kontaktu sa time... pominju neki lag (kasnjenje u igri), jacina Ping-a , sta god to znacilo... ?
Ima li ovako slaba jacina signala 42% veze sa time ?
Hvala unapred !
Pozdrav !
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 4:47   #2
bojan_zywa
Novi član
 
Član od: 6.2.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wireless pitanje u vezi signala i online igrica

ej pa imam i ja wireless pa i mene to interesuje ako ti neko javi onda i ti meni javi da znam!!!
bojan_zywa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 9:50   #3
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: Wireless pitanje u vezi signala i online igrica

Prvo, najbitniji ti je kvalitet linka - ti imas znaci oko 90% sto znaci da je dobro. Na oko 60% signala bude i 100%, ali je ovo sasvim dovoljno.

Noise level jeste nivo suma, i mislim da zavisi najvise od kabla. Evo zasto:
Imam 4 druga koji imaju BELI kabl, koji je po signalu i kvalitetu linka dosta losiji, ali noise level je 0! Ono sto je najcudnije, niko od njih nije presao 30% sem jednog koji je imao 37%. Dvojica su igrali WOW, jedan DOTU, cetvrti counter.

Ja imam crni kabal (ali ne mogu da utvrdim koji!), signal mi je najvise bio 75%. E sad, dvojica su malo blizi AP-u od mene, jedan 100m iza mene (na vecoj cistini, i antena na vecoj visini), a onaj najnapaceniji za wow-om je najdalje i ima antenu 21db.
Svi imamo 15m kabla.

WOW-ovci su na 23% igrali mesecima, komentar je da nekad radi, nekad ne radi sto je za ocekivati, laga ima, cak i ako u igraonicu odu.
Ovaj sto je igrao counter strike, ponekad je uspevao da ima ispod 100ms laga, super je islo, ali to vecinom nije tako.

WOW-ovci rekose:"Potpis'o bi na 700ms!"
Ne znam kako bi kod mene bilo, bilo bi sigurno bolje, ali to ne zavisi samo od mene, nego i od provajdera i game servera. U svakom slucaju, za igranje je bolje bilo sta od wireless-a.

Pa, srecno!
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 16:29   #4
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom Re: Wireless pitanje u vezi signala i online igrica

I ja imam crni kabal, i noise level je 0 ...
Ovih dana je link kvalitet oko 82%, a signal je malo skocio na 31%, ali jos uvek neznam zasto nije 42% koliko je bio u pocetku... Mozda je to zbog provajdera, mozda mi je udar vetra (ili neke ptice) malo pomerio antenu...
Hvala ti na informaciji, probacu pa sta bude...
Pozdrav !
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless pitanje GameFREAK Internet usluge 3 28.11.2006 19:48
Pitanje u vezi s laptopom, trenutno stanje sergej ŠDK - Prenosni računari 0 13.11.2006 4:05
U vezi sa "Ko je online" holodoc Forum o forumu 11 29.9.2006 6:01
Pitanje u vezi Asus P5B DVD-RW i IDE HDD! cur3 Nosači podataka 5 19.9.2006 23:23
WireLess pitanje!! VeNoM Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 11.4.2006 1:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com