Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2018, 22:23   #361
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

New Features Explained
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2018, 17:57   #362
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

First Look: Scotland
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2018, 19:18   #363
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

First Look: Mapuche
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 18:08   #364
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Zulu
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 3:47   #365
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Izasla ekspanzija.

Pogledacu malo za vikend, pa cu da bacim neke utiske.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 3:59   #366
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Iskreno, ništa posebno, izmene su jedva primetne, bar u prvih stotinak turnova. Ionako sam imao problema da na mapu uglavim distrikte, sad su dodali i government center ili kako se već zove.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 11:33   #367
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Civilization VI

Ima li neko savet za immortal, kako preziveti uopste? Probao sam sa R&F, bez obzira sta uradim, ai naspamuje wariore i slingere i objavi rat. Znam koje su prednosti ai na tim nivoima tezine, al ovo je bas preterano.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 16:09   #368
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Civilization VI

Evo igrao dve sesije od 10h u drustvu, Emperor tezina, Singleplayer.

Sistem koji se najvise oseti je lojalnost, narocito ako osvajate. Kao i guverneri u smislu povecavanja lojalnosti.

Sve u svemu naseljvanje po rupama na mapi je proslost sa ovime, jel takav grad nije moguce zadrzati.

Sto se tice dark/gold age-a, ceo sistem mi deluje da je tu reda radi, najvise zbog toga jel nikad ne znas sta daje poene za to, da bi mogao da takziras kako valja. Da je dokumentovan bolje, imao bih i bolji utisak.

Guverneri, pa nije lose. Sem sto su esencijalni za lojalnost, daju dodatnu dubinu civicima.

Creed indijanci da kojima igram... Veoma dobra rana civilizacija. Skauti snage warriora sa dodanom promicijom, plus dodatni trgovac. I jos na sve to automatsko dodavanje teritorije svuda gde prolazi trgivac a da je u obimu grada. I na sve to unikatni terenski improvment koji daje produkciju i dodatne bonuse u zavisnosti od situacije.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 16:23   #369
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Civilization VI

Dark i golden age imaju smisla upravo u kombinaciji sa lojalnoscu. U zlatnom dobu nemas problema sa izolovanim gradovima. U mracnom osvajanje je tesko, jer se stalno bune zbog smanjene lojalnosti.
Na netu predlazu da drzis pod opdadom vise susednih gradova i da se zauzmu u istom krugu, cime se njihov medjusobni uticaj ponistava, i manji je pritisak na lojalnost.
Guverneri mogu da pruze nekoliko krugova pre pobune, ali i njima treba vreme da se "instaliraju".

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 17:12   #370
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Verovali ili ne, guvernestki bonus na lojalnost se dobija odmah, bez cekanja na instaliranje. Da li je bug ili tako treba, ne znam...

Inace najvise mi smeta kod age-ova je sto ne mogu da taktiziram, jel je sve manje vise na slepo. Cak nisam siguran ni kad pocinje sledeci age, a kamoli sta daje koliko poena. Eto u ovoj partiji sto igram sam promasio golden age za 3 poena. Da sam znao sta i koliko daje, veovatno bi u njega usao...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 22:08   #371
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Civilization VI

Pise tamo gore za koliko kr sledece doba. Pored spijunaze i gradova drzava. Prvo je otprilike broj krugova, recimo 10-15 , kada se priblizi da ti tacan broj krugova.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miloš987 na korisnoj poruci:
player1 (19.2.2018)
Stara 19.2.2018, 2:14   #372
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Verovali ili ne, guvernestki bonus na lojalnost se dobija odmah, bez cekanja na instaliranje. Da li je bug ili tako treba, ne znam...
Ja ne dobijam, tih +8 dođe tek kad prođe 5 krugova potrebnih za inauguraciju (3 kod kaštelana). Možda je to neki unique ability za civ sa kojom igraš?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 9:43   #373
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Civilization VI

Mislim da nije, proverio sam sa Sumerom. Cim prebacis guvernera racuna se +8. Bez obzira na tip guvernera.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 10:59   #374
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Odmah se vidi u detaljima grada kao bonus. Plus je i stvarni bonus kad se proveri lojalnost sledeci potez (a ne glitch u prikazu bonusa).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2018, 10:13   #375
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Дефинитивно је експанзија тежа, па тим и интересантнија. Ја увијек играм deity, и у ванили сам могао ладно да у старту игре освојим неколико градова. Сада то више није могуће. Не могу чак ни са сетлером да се превише приближим сусједима, одмах се буни народ, па могу и да изгубим град који сам направио. Рачунар је и даље у борби поприлично лош. Али побједу на бојном пољу није лако искористити за експанзију.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 21:27   #376
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Da li se neko susreo sa problemom jedinica koje postaju duhovi (nestaju) ? Naglasicu da sa resursima (Strategic, Bonus, Luxury, Artifact) ne postoje problemi. Zlatom takodje, odnosno tehnologijom, religijom i kulturom. Ovo dijeluje kao bag. U pitanju je: Sid Meiers Civilization VI Rise and Fall.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 21:39   #377
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Kako stojiš sa parama? Ako si u minusu, igra ti rasformira po jednu jedinicu po turnu. Ako nisi bankrotirao onda je bagić.

Vidim da se ljudi dosta žale na sitne bagove i u osnovnoj igri, i u reviewovima je često zamerka buggy, ja za 150+ sati u igri nisam naleteo ni na jedan.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 11:05   #378
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Sa novcem je sve u redu. Isto je navedeno u prethodnom postu. Imam preko trinaest hiljada.
Da, ocigledno je bag u pitanju. Steta.
Hvala ti.

Pozdrav.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2018, 0:51   #379
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Konačno kraj. Deity, marathon, earth, science victory. U 850.tom potezu. Neće mi skoro padati na pamet da ponovo ovo pokušam. Par puta sam se vraćao na početak, nakon što sam uvidio greške koje sam pravio. Jednom sam čak skoro i završio igru, krenuo da pravim satelit i onda uvidio da ne mogu parirati protivniku u samom finišu. Mada sad kad sam završio primjetio sam da ai uopšte nije pravio space district niti se trudio oko science victory iako je imao šansu da me stigne. Kao da je obraćao pažnju samo na score victory.
Kompleksna i teška igra.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2018, 2:27   #380
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Nova ekspanzija - Gathering Storm (14.2.2019.)

Gatherning Storm


Citat:
ENVIRONMENTAL EFFECTS
Volcanoes, storms (blizzards, sand storms, tornados, hurricanes), climate change, floods, and droughts.

POWER AND CONSUMABLE RESOURCES
Strategic resources play an additional role in Gathering Storm. These resources are now consumed in power plants to generate electricity for your cities. Initially you’ll be powering your most advanced buildings by burning carbon-based resources like Coal and Oil, but renewable energy sources also unlock as you progress to current-day technologies. Your choices about resource usage will directly affect the world’s temperature and can cause melting ice caps and rising sea levels.

ENGINEERING PROJECTS
Shape the world around your empire to overcome unfavorable land conditions by making improvements like canals, dams, tunnels and railroads. When settling cities, consider the flood risk to coastal lowland areas, but keep in mind that in the late-game, new technologies like Flood Barriers can be used to protect these tiles.

WORLD CONGRESS
Make your voice heard among the other leaders of the world. Earn Diplomatic Favor through Alliances, influencing city-states, competing in World Games, and more. Use Diplomatic Favor to extract promises from other leaders, vote on Resolutions, call a Special Session to address an emergency, and increase the weight of your votes in your quest to achieve the new Diplomatic Victory.
21st CENTURY TECHNOLOGIES & CIVICS
A new era has been added to the Technology and Civics trees. Combat new environmental effects with speculative ideas such as relocating your population out to seasteads and developing technologies to recapture carbon emissions.

NEW LEADERS AND CIVS
Nine new leaders from eight new civilizations are introduced. Each brings unique bonuses and gameplay, as well as a total of nine unique units, four unique buildings, three unique improvements, two unique districts and one unique governor.

NEW SCENARIOS
The Black Death: The Black Death ravaged Europe and western Asia in the mid-14th century, killing a greater share of the population than any other event in world history. The pandemic killed millions, ruined economies, upended political dynasties and transformed the face of the Western world. Your task is to lead your nation through the calamity: keep your population alive, your economy strong, and your faith unshaken amidst a world of terror and desperation.
War Machine: At the outset of WWI, the German Imperial Army had a daring plan: invade neutral Belgium and then rush the French heartland before they could mobilize to resist. If successful, the German forces would capture Paris within a month and end their resistance forever. In counter, the French command prepared Plan 17, an all-out onslaught designed to meet and stop a German offensive. When war was declared, both armies swung into motion and set up one of the most incredible and shocking military campaigns in world history. In this multiplayer scenario, players take the side of one of these two great powers at this same precipice. As Germany, your task is to capture Paris. As France, your task is to prevent its capture. The clock is ticking, and the enemy is moving. Advance!

MORE NEW CONTENT
Seven new world wonders, seven natural wonders, 18 new units, 15 new improvements, 9 new buildings, 5 new districts, 2 new city sets, 9 new techs and 10 new civics have been added.

IMPROVED GAMEPLAY SYSTEMS
The Espionage system has been enhanced with new options, the Culture and Science Victories have been updated, new Historic Moments have been added, and additional improvements have been made to other existing systems.

Poslednja ispravka: DeCoy (21.11.2018 u 11:19)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
djuras (26.11.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
civilization, tbs

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Civilization IV: Colonization donator99 Upravljačke simulacije 78 3.1.2023 13:43
Civilization: Beyond Earth M.C. Upravljačke simulacije 136 13.10.2015 11:50
Civilization 1 player1 Stare igre 30 11.8.2013 19:51
Civilization Vs. Warcraft Alek92 O igrama uopšte 16 3.7.2006 21:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com