Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.7.2006, 13:38   #1
Ben Dover
Novi član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 29
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom 6630

Dobih telefon 6630 (RM-1, 5.03.0 pa sam htio da pitam treba li sto doinstalirati na njemu, prevashodno me interesuju programi za multimediju (KAMERA) i antivirus
Hvala
Ben Dover je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2006, 21:57   #2
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: 6630

Što se tog dela softvera tiče ne treba ti apsolutno ništa.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2006, 14:55   #3
srecko87
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 56
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srecko87
Određen forumom Re: 6630

Citat:
Magneto kaže:
Što se tog dela softvera tiče ne treba ti apsolutno ništa.
Magneto uopste nije u pravu.
1.)Trebao bi ti antivirus ako surfujes po netu sa telefonom i ako instaliras svakakve programe za fon.
2.)Program koji si dobio uz telefon za slikanje i snimanje videa je 50% dobar.
Slikanje mu je odlicno ali snimanje videa moze punoooo bolje.

Poslednja ispravka: Magneto (17.7.2006 u 18:22) Razlog: piraterija
srecko87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2006, 18:21   #4
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: 6630

Magneto je savršeno u pravu.

1) Nikakav antivirus ti ne treba. 101%.

2) To navodno "poboljšanje" videa drugom aplikacijom je fizički neizvodljivo.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2006, 1:13   #5
srecko87
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 56
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srecko87
Određen forumom Re: 6630

1.)Zamisli ovo.
Sedis u kaficu, bluetooth je ukljucen i pojavljuje ti se:"Do you want to allow to receive a message from XXX", ides YES, naravno.To je jedna mala poruka od 26KB, otvoris je instaliras, ko zna mozda je neka dobra igra
ETO TEBI VIRUSA< JOS AKO SI NA POST PAID-U bice :"Stigao mi je racun 5000,a nisam nikoga zvao".

2.)Sto se tice programa za snimanje videa on se zove ETI Camcorder, najnovija verzija 2.0.
On se pokazao u praksi da je bolji od obicnog kamkodera koji ide uz telefon.
Snima u *.avi foramt.TACKA
srecko87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2006, 10:19   #6
ColdOne
Novi član
 
Član od: 13.7.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: 6630

Citat:
srecko87 kaže:
1.)Zamisli ovo.
Sedis u kaficu, bluetooth je ukljucen i pojavljuje ti se:"Do you want to allow to receive a message from XXX", ides YES, naravno.To je jedna mala poruka od 26KB, otvoris je instaliras, ko zna mozda je neka dobra igra
ETO TEBI VIRUSA< JOS AKO SI NA POST PAID-U bice :"Stigao mi je racun 5000,a nisam nikoga zvao"..TACKA
E sad nisi toliki k*eten da primish poruku od bilo koga!(moj nick je virus alert pa me svi odbijaju!mene nioko ne sme da dira ni da mi shalje viruse,sem poznanika)
inache,meni je usao virus kad sam skinuo nesto sto sam mislio da je igrica.onda mi je stalno slalo poruke.Naravno,skinuo sam anti virus,i vishe ga nema!!!!!
Najbolje ti je da skinesh F secure anti virus.ja sam nashao trial verziju preko snoopy-ja.ionako ti ne treba prava verzija,ne ulaze virusi svaki sec.
Ima jedna fora da ti neko gleda poruke i pozive i da ti ubaci virus da ne mozhesh da shaljesh poruke i da zovesh.ako neko ima program Blooover 2 kloni se od njega ili makar iskljuchi bluetooth.
ColdOne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2006, 10:32   #7
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: 6630

Citat:
srecko87 kaže:
1.)Zamisli ovo.
Sedis u kaficu, bluetooth je ukljucen i pojavljuje ti se:"Do you want to allow to receive a message from XXX", ides YES, naravno.To je jedna mala poruka od 26KB, otvoris je instaliras, ko zna mozda je neka dobra igra
ETO TEBI VIRUSA< JOS AKO SI NA POST PAID-U bice :"Stigao mi je racun 5000,a nisam nikoga zvao".

2.)Sto se tice programa za snimanje videa on se zove ETI Camcorder, najnovija verzija 2.0.
On se pokazao u praksi da je bolji od obicnog kamkodera koji ide uz telefon.
Snima u *.avi foramt.TACKA
Čovek, ja sam rekao svoje i nikoga ne teram da me sluša. Sve te programčiće neka lepo instalira i neka čame u memoriji bez razloga, slobodno. Instalacija anti-virus aplikacije bi bila vrlo smešna, da nije iznimno glupa. J*bote, BT se NE drži non-stop uključen, a još manje se prihvataju nekakve anonimne pošiljke. Kvalitetno editovanje i konverzija videa se obavlja na računaru. Šarene laže koje su dostupne na telefonu zdravorazumskim razmišljanjem se neće koristiti.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2006, 12:41   #8
Ben Dover
Novi član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 29
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 6630

U svakom slucaju hvala za predloge. Priprejd sam tako da me nije strah racuna ali naravno ne bih da sredim telefon instalacijom neke recimo teme koja nosi jos po nesto.
Sto se tice preporuke za kameru probacu ETI Camcorder pa cu sam vidjeti.
E da instalirao sm par tema i sve je ok ali neke (dvije od njih mozda 20tak) njihove instalacione fajlove u Application Manageru na samom telefonu ne mogu da izbrisem (uzimaju mi nekih 6MB pa bih da ih makem ali ne moze klasican delete). Je li neko imao slicno iskustvo...
Ben Dover je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2006, 22:37   #9
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 6630

Citat:
Magneto kaže:
Magneto je savršeno u pravu.

1) Nikakav antivirus ti ne treba. 101%.
Slazem se, ne treba dizati paniku ni uzalud trositi ogranicene resurse telefona.
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2006, 10:43   #10
Ben Dover
Novi član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 29
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 6630

Nasao sam ETI 2.02 pa cu da probam.

Jos nesto kako sam instalirao par tema pa sam delete-ovao one koje mi ne trebaju u Application Manageru jos stoje fajlovi od 3 teme koji mi nista ne trebaju a uzimaju po 1MB. Ne mogu da ih izbrisem na remove. Sto da radim?
Ben Dover je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2007, 0:05   #11
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: 6630

Citat:
ColdOne kaže: Pregled poruke
E sad nisi toliki k*eten da primish poruku od bilo koga!(moj nick je virus alert pa me svi odbijaju!mene nioko ne sme da dira ni da mi shalje viruse,sem poznanika)
inache,meni je usao virus kad sam skinuo nesto sto sam mislio da je igrica.onda mi je stalno slalo poruke.Naravno,skinuo sam anti virus,i vishe ga nema!!!!!
Najbolje ti je da skinesh F secure anti virus.ja sam nashao trial verziju preko snoopy-ja.ionako ti ne treba prava verzija,ne ulaze virusi svaki sec.
Ima jedna fora da ti neko gleda poruke i pozive i da ti ubaci virus da ne mozhesh da shaljesh poruke i da zovesh.ako neko ima program Blooover 2 kloni se od njega ili makar iskljuchi bluetooth.
ja imam blooover-a 2.ne koristim ga zato sto je glupo, ilegalno, nepravedno itd. Ali imam tonu antivirusa na mobu(jingamin, exovirusstop, anticommwarior).
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 17:59   #12
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: 6630

uh, kad smo kod virusa i mobilnih, zar 'normalni' antivirus programi na PCju nemaju podrsku za sken telefona? Moj bar ima
naravno da necu da instaliram nista sto mi neko nepoznat posalje, narocito ako se zove 3nb4ik2s2.sis (isto tako moze da se zove i ovo_je_virus_ahaha.sis)
u slucaju nokije, ako mi neko salje poruke (uglavnom na faksu kad nas se skupi 200 na predavanjima) prihvatam ih, pa odem u inbox i pogledam im ekstenzije... .sis automatski ide u djubre, a ostalo su uglavnom slicice, klipovi i melodije

imam i ja 6630 i mnogo mi se svidja, bas je ono kao ok
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 15:17   #13
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: 6630

Citat:
srecko87 kaže: Pregled poruke
1.)Zamisli ovo.
Sedis u kaficu, bluetooth je ukljucen i pojavljuje ti se:"Do you want to allow to receive a message from XXX", ides YES, naravno.To je jedna mala poruka od 26KB, otvoris je instaliras, ko zna mozda je neka dobra igra
ETO TEBI VIRUSA< JOS AKO SI NA POST PAID-U bice :"Stigao mi je racun 5000,a nisam nikoga zvao".

2.)Sto se tice programa za snimanje videa on se zove ETI Camcorder, najnovija verzija 2.0.
On se pokazao u praksi da je bolji od obicnog kamkodera koji ide uz telefon.
Snima u *.avi foramt.TACKA
Da, samo što iz nekog razloga na mojoj 6630 (čija je memorija potpuno prazna) video sjecka
Bro, instaliraj Asphalt Urban GT keca za N gage na njega (kompatibilni su) Rekao bih ti i gdje da ga skineš (10 mb) al ne smijem, oće zločesti modelatori da me kazne. Tek ćeš da vidiš pravu snagu telefona u full 3D grafici sa efektima... Moraš imati praznu memoriju telefona što je više moguće
Da, instaliraj i SMS counter..
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 0:45   #14
Dovla84
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 6630

Ja koristim antivirus bidefendet i mogu da kazem da nije los.Potrebno je samo da ukljucite shild i fon je zasticen.Ne usporava mob i ne uzima mnogo ram-a(ja imam 6630),besplatan je i nudi update preko gprs-a i preko kompa.Jos je u beta fazi ali radi ok.Probao sam sebi da posaljem par virusa i sve ih je blokirao
Dovla84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 1:02   #15
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: 6630

Ne zaboravi ni Power mp3 player
Ozuzetan je, ima dosta opcija, lak za korišćenje, i sto puta brže učitava pjesme od onog što dolazi uz telefon.

Ova zadnja karakteristika je i najvažnija
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 13:42   #16
Milan91
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 30.12.2006.
Poruke: 320
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 57 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: 6630

Nema potrebe za AV na mobu,jer ako pazis sta primas preko BT i sta instaliras nema sanse da dobijes virus.Ko ja kad sam kupovao 6630,ja kupio i kaze meni prodavac kao pazi se nemoj da ides na internet,nemoj nista da primas preko BT,nemoj da instaliras nista sa kompa pa sta sam onda koji djavo kupio telefon da ga drzim u vitrini Pale vatru za dzabe i taj virus ako te napadne sta nista strasno uradis format telefona i kraj.
Sto se tice power mp3 playera on jeste najbolji jer ima EQ to mi se jedino svidja kod njega,mada meni je odgovarao i player koji je ugradjen u telefon,naravno to nije onaj shugavi koji dolazi uz obicnu 6630,ja sam update-ovao sw na music edition i dobio bolji player,jos kad sam ga malo nabudzio xtra
Milan91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 14:01   #17
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 6630

Ne znam, meni je bolji Alon MP3 Player. Ima EQ, i manje bagova od Power MP3.

Ono sto mene nervira kod Powera je to sto moram da preimenujem svaki mp3 fajl koji se zavrsava velikim slovima (MP) , i to sto neke pesme jednostavno nece da pusta ili ih ne pusta pravilno, dok Alon to radi bez problema.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 15:52   #18
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: 6630

Citat:
Shadowfax kaže: Pregled poruke
Ne znam, meni je bolji Alon MP3 Player. Ima EQ, i manje bagova od Power MP3.

Ono sto mene nervira kod Powera je to sto moram da preimenujem svaki mp3 fajl koji se zavrsava velikim slovima (MP) , i to sto neke pesme jednostavno nece da pusta ili ih ne pusta pravilno, dok Alon to radi bez problema.
To sa velikim MP3 ozakama je jedina mana phonu. Meni je savršeno stabilan, i non stop ga koristim godinu dana

@milan
Jel to onaj program što ima dugmiće kao iPod?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2007, 22:47   #19
Milan91
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 30.12.2006.
Poruke: 320
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 57 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: 6630

NjegovaWisost,da taj
Milan91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 18:35   #20
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: 6630

Citat:
Milan91 kaže: Pregled poruke
NjegovaWisost,da taj
Taj program je dosta dobar ali imam nekoliko zamjerki na njegov račun:

1. Barem je 2 puta sporiji od Power mp3a (jer u plej listu Powera ubacis sve pjesme i bukvalno on ih u sekundi učitava, dok je kod ovoga dosta sporije)
2. Brzina premotavanja na Musicu je nekoliko puta sporija od Powera
3. Music slabo ili nikako neće da čita ćirilicu dok Power neće samo lj i nj (što mnogima neće smetati al meni smeta jer imam 3000 pjesama ispisanik u ID3 tagu ćirilicom)
4. Power je mnogo zahvalniji za resurse

Za one koji imaju ovaj telefon, ukoliko imaju veću karticu (512 i više) telefon će haos da se uspori ukoliko se ona uspori (msa 400 punih od 490 koliko je formatirana ova od 512 ulazak u galeriju je dugotrajan)
To se najviše odnosi na slike. Power mp3 učitiva istom brzinom i kad je prazna i kad je puna.

Ajde svi poskidajte 3d mark za telefon pa da okačio rezultate na forum
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sta je Bolje Nokia 6630 ili Sony Ericsson k750i NenadN Aparati i oprema 53 22.10.2006 16:58
Problem kod razgovora sa 6630 buda Aparati i oprema 4 22.4.2006 3:12
Nokia 6630 problem kod ? Robert Aparati i oprema 2 9.2.2006 3:27
Druga baterija za 6630 Nokia Robert Aparati i oprema 2 1.1.2006 13:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com