Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2005, 11:49   #21
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Plavi ekran

Utoliko bolje sto imas gde da ga odneses. Pazi, prosto i jednostavno NIJE MOGUCE da mu je sve ispravno a on da ne radi. Mislim da je to i tebi jasno. Ocigledno ljudi ne umeju da utvrde gde je kvar.

Pazi, imao sam i ja plave ekrane... i ludeo od njih...prvi put sam i ja nosio i servis... i oni mi kao vrate... kao sve super radi... kad' posle nekog vremena isto se desi... znaci, nema pravila... i ja ponovo odnesem i ustanovi se da nije ispravam smrdljivi modem od 100 dinara. Zamisli!

Drugi put, jednostavni NECE da mi radi kablovski modem na USB portu, znaci NECE i tacka. Neka nekompatibilnost. Izbacuje plave ekrane. Morao sam da ga zakacim na mreznu.

Hocu da ti kazem da problem moze da bude u nekoj levoj komponenti za koju se ti uopste ne nadas da moze da bude problem... a posto sam se uverio da ipak postoji nekompatibilnost, znaci jednostavno da nesto iz nepoznatih razloga NECE da radi sa necim drugim ne iskljucujem mogucnost da je i kod tebe slicna prica - jednostavno NEKA komponenta NECE da radi sa nekom drugim kako treba sto dovodi do pojave BSOD-a.

Cini mi se da nisi rekao da li si tu karticu kupio naknadno pa da su onda poceli problemi ili je imas oduvek u tom kompjuteru i da su problemi od samog starta. Ako je ovo prvo u pitanju, mislim da je jasno u cemu je problem. A ako je ovo drugo, ne preostaje ti nista drugo nego da prvo recimo izbacis graficku pa da ubacis neku drugu pa da vidis kako ce da se ponasa, pa onda tako da menjas sve komponente... znam da je smaranje, ni ja ga ne volim (citaj: mrzim) ali sistem eliminacije u ovakvim slucajevima zaista jeste jedino resenje.
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 18:25   #22
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Cool Re: Plavi ekran

Citat:
Ogi kaže:
Utoliko bolje sto imas gde da ga odneses. Pazi, prosto i jednostavno NIJE MOGUCE da mu je sve ispravno a on da ne radi. Mislim da je to i tebi jasno. Ocigledno ljudi ne umeju da utvrde gde je kvar.

Pazi, imao sam i ja plave ekrane... i ludeo od njih...prvi put sam i ja nosio i servis... i oni mi kao vrate... kao sve super radi... kad' posle nekog vremena isto se desi... znaci, nema pravila... i ja ponovo odnesem i ustanovi se da nije ispravam smrdljivi modem od 100 dinara. Zamisli!

Drugi put, jednostavni NECE da mi radi kablovski modem na USB portu, znaci NECE i tacka. Neka nekompatibilnost. Izbacuje plave ekrane. Morao sam da ga zakacim na mreznu.

Hocu da ti kazem da problem moze da bude u nekoj levoj komponenti za koju se ti uopste ne nadas da moze da bude problem... a posto sam se uverio da ipak postoji nekompatibilnost, znaci jednostavno da nesto iz nepoznatih razloga NECE da radi sa necim drugim ne iskljucujem mogucnost da je i kod tebe slicna prica - jednostavno NEKA komponenta NECE da radi sa nekom drugim kako treba sto dovodi do pojave BSOD-a.

Cini mi se da nisi rekao da li si tu karticu kupio naknadno pa da su onda poceli problemi ili je imas oduvek u tom kompjuteru i da su problemi od samog starta. Ako je ovo prvo u pitanju, mislim da je jasno u cemu je problem. A ako je ovo drugo, ne preostaje ti nista drugo nego da prvo recimo izbacis graficku pa da ubacis neku drugu pa da vidis kako ce da se ponasa, pa onda tako da menjas sve komponente... znam da je smaranje, ni ja ga ne volim (citaj: mrzim) ali sistem eliminacije u ovakvim slucajevima zaista jeste jedino resenje.
E ovako imao samMSI X700pro karticu isto mi je palila plavi ekran ,zatim sam zaamenio bez doplate za MSI X800gto ona mi isto to pravila .Vratim i tu X800 I uznem drugu i isto se ponasa.Juce sam satavio ASUSOVU AX550EXTRIM pazi kad i ona je upalila isto plavi ekran pri gasenju racunara.Definitivno sada znam da nije u pitanju grafika.Sto ti kazes tebe je modem zezao,i ja sam imao taj problem na pocetku isto sa pisljivim modemom.Nisam mogao drajver za grafiku da instaliram (blokira ceo komp pri instal.drajvera).To sam provalio stavio drugi modem i instalacija drajvera ide bez problema i Ati kontr.centra.Vise nemam nista u kompu samo plocu, procesor ,grafiku ,modem i hard.Ja sada pucam na to da me Wind .ZZZZili neki programcic posle instalacije sistema.Povezan sam na vaerles mrezu preko antene moguce da me i to zzzzzzz.
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 19:55   #23
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Što ne bi prvo odradio čistu instalaciju Windowsa, bez ikakvih dodatnih prckalica i probao kako to radi uz pomoć testova za memoriju, hard, grafiku i sl. nešto mi tu sve miriše na softverske probleme, oštećenja u Windowsu, neki loš program ...

Sledeći korak je da poslušaš Ogija i da kreneš sistemom eliminacije, što ne verujem da će trebati jer pretpostavljam da ćeš kvar otkriti ranije uz pomoć testova.
Sistem eliminacije je najdelotvorniji, i jedini ako ne želiš da instaliraš sistem od početka, često ga svi mi upotrebljavamo kad imamo probleme sa nekim računarom.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 20:24   #24
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Unhappy Re: Plavi ekran

Citat:
Simke kaže:
Što ne bi prvo odradio čistu instalaciju Windowsa, bez ikakvih dodatnih prckalica i probao kako to radi uz pomoć testova za memoriju, hard, grafiku i sl. nešto mi tu sve miriše na softverske probleme, oštećenja u Windowsu, neki loš program ...

Sledeći korak je da poslušaš Ogija i da kreneš sistemom eliminacije, što ne verujem da će trebati jer pretpostavljam da ćeš kvar otkriti ranije uz pomoć testova.
Sistem eliminacije je najdelotvorniji, i jedini ako ne želiš da instaliraš sistem od početka, često ga svi mi upotrebljavamo kad imamo probleme sa nekim računarom.
Testirao sam hardvere ,sada mi samo ostaje sistem da reinstaliram.TO VEROVATNO IMAM DA URADIM USKORO
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 1:05   #25
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Plavi ekran

Kako si testirao, je l' sistemom eliminacije? Koje si komponente vadio, opisi postupak....
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 6:24   #26
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Dušane Despotoviću opet je Ogi u pravu, opiši malo... pa ovo čitaju i oni koji manje znaju a svakako ti je cilj da pomogneš, zar ne!?

A moguće je i da nešto nisi dobro uradio, na šta mislim da i Ogi cilja.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 14:35   #27
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Sistemom eliminacije sam samo modem odradio posto mi stari modem nije dopustao drajver graficke da instaliram
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 14:41   #28
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Citat:
Simke kaže:
Dušane Despotoviću opet je Ogi u pravu, opiši malo... pa ovo čitaju i oni koji manje znaju a svakako ti je cilj da pomogneš, zar ne!?

A moguće je i da nešto nisi dobro uradio, na šta mislim da i Ogi cilja.
Procesor memoriju i hard disk sam testovo preko HIREN but cd-a ,tj.procesor hard i memoriju.Celu noc je radio test nikakve mane nisu nadjene na hardveru.
Jedino plocu nisam testovo posto nemam ni jedan ok program za tu vrstu hardver.Toliko narode
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 14:42   #29
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Videcu da nadjem neki programcic pa da testujem plocu i na kraju da ubijem sistem pa polako
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 14:44   #30
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Dal` zna neko neki dobar programcic za testiranje maticne ploce
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 0:17   #31
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Maticna te ne je*e sigurno....

Poslednja ispravka: VojaM (31.12.2005 u 12:30)
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 1:39   #32
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

izgleda da će ipak biti softverski problem...

ps
uvek dobro, dobro, dobro pregledam C:\ pre nego što formatiram disk i krenem novu instalaciju...

nego sad udri po prasićima, piću i ... biće dana.

Sve najbolje.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 14:39   #33
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Talking Re: Plavi ekran

Vazi nego sta po rostilju i prasicima
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 14:40   #34
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Citat:
Reloader kaže:
Maticna te ne je*e sigurno....
Ma ko zna ,videcemo.
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 20:05   #35
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Alo narode dal `zna neko i dali je uspeo da otkljuca cevovode na MSI X800 GTO128td sa 12 na 16 cevovoda
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 20:25   #36
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Čoveče pa valjda ti je do sada postalo jasno da je mašina sasvim u redu...BP je inače poznat kao najbagovitije ostvarenje u zadnjih godinu dana....kuku lele..ja sam je probao i digao ruke:Vozila su providna is čista mira,das zadnju paru za neki predmet i kad ponovo učitaš poziciju njega nema u inventaru,uradiš posao za neku frakciju i umesto da ti skoči rejting oni te "oplave" posle 10 minuta jer ti se rejting srozao...mogu da ti nabrajam do sutra...Za SS2 je verovatno u pitanju loša kopija diska pa prilikom instalacije ti zabrlja negde...
Dakle,nađi orginal BP ili SS patchuj ih i teraj!
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2006, 17:15   #37
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Citat:
BigBadVuk kaže:
Čoveče pa valj`a ti je do sada postalo jasno da je mašina sasvim u redu...BP je inače poznat kao najbagovitije ostvarenje u zadnjih godinu dana....kuku lele..ja sam je probao i digao ruke:Vozila su providna is čista mira,das zadnju paru za neki predmet i kad ponovo učitaš poziciju njega nema u inventaru,uradiš posao za neku frakciju i umesto da ti skoči rejting oni te "oplave" posle 10 minuta jer ti se rejting srozao...mogu da ti nabrajam do sutra...Za SS2 je verovatno u pitanju loša kopija diska pa prilikom instalacije ti zabrlja negde...
Dakle,nađi orginal BP ili SS patchuj ih i teraj!
OK verovatno je bagovana
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 17:24   #38
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Ljudi da se javim.Instalirao sam sistem ceo ,sada je sve OK.Radi sam`prede
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 1:37   #39
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

Citat:
Dusan Despotovic kaže:
Ljudi da se javim.Instalirao sam sistem ceo ,sada je sve OK.Radi sam`prede
Svaka čast na Vas.
Drago nam je.

Pozdrav od
Ljudi.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2012, 12:42   #40
vojvoda rusofil
Novi član
 
Član od: 21.3.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran

imam problem sa svojim starim kompjuterom. morao sam satviti hard od 2.5giga, jer druge neprepoznaje. kad sam dodao drugi od 80giga, pojavio se plavi ekran sa tekstom KERNEL DATA INPAGE ERROR.
Imam instaliran windows2ooo, pokusao sam da pokrenem COMBOfix program na savet prijatelja, ali taj program nemoze da radi u ovom op.sistemu.
vojvoda rusofil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com