Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2015, 0:10   #1
Boss_
Član
 
Član od: 26.11.2009.
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Pozdrav raja,

Da li neko ima iskustva sa navedenim telefonom? Planiram ga uzeti akobogda, ali niko od mojih prijatelja i poznanika ga nije imao, pa nisam imao prilike čuti vlasnika šta misli o ovom telefonu.

Inače samo bih SONY brand telefona, jer po meni dosada jedini zadovoljavaju kada se uzme presjek svih stvari koje jedan smartphone treba da ima. Pod ovim mislim brzinu procesora, količinu RAM memorije, kameru kao i mozda meni najbitnija stvar a to su dimenzije mobitela. Zbog ovog zadnjeg razloga i planiram uzeti baš ovaj ZR tip, jer ostali su ili premalih ili prevelikih dimenzija (osim Z3 mini, koja je po meni vrh SONY-a, ali bih morao praviti jakooo ozbiljan rebalans mog budžeta ).

Pa eto ko ima bilo kakvih iskustava, molio bih ga da napiše i kaže svoju preporuku u vezi kupovine

Lijep pozdrav

Poslednja ispravka: Boss_ (11.1.2015 u 0:21)
Boss_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 0:24   #2
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Koliko para planiras da das za mobilni telefon? Da vidimo, mozda moze nesto bolje da se nadje. Nije se bas sony proslavio sa Z-ZR serijom, pa cak ni sa Z1.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 0:34   #3
Boss_
Član
 
Član od: 26.11.2009.
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

pa do nekih 255 eurića, ne bih više
Boss_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 0:41   #4
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Citat:
Boss_ kaže: Pregled poruke
pa do nekih 255 eurića, ne bih više
Moze da se nadje nov lg g2 za te pare (20e+). To bi bila moja preporuka, daleko je bolji telefon od Sony xperia zr, bolji displej, noviji cipset, bolja kamera, jaca baterija... Jedina prednost ZR je slot za memorijsku kartu, ali ona je obavezna, jer ima samo 8gb interne memorije.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 0:48   #5
Boss_
Član
 
Član od: 26.11.2009.
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Citat:
tref kaže: Pregled poruke
Moze da se nadje nov lg g2 za te pare. To bi bila moja preporuka, daleko je bolji telefon od Sony xperia zr, bolji displej, noviji cipset, bolja kamera, jaca baterija... Jedina prednost ZR je slot za memorijsku kartu, ali ona je obavezna, jer ima samo 8gb interne memorije.
Hvala druže na preporuci, ali ne bih ovako nešto glomazno. Da mi je neki mob kome je display max 4.7 inch-a. Da li imaš još neki da predložiš?
Boss_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 0:54   #6
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Citat:
Boss_ kaže: Pregled poruke
Hvala druže na preporuci, ali ne bih ovako nešto glomazno. Da mi je neki mob kome je display max 4.7 inch-a. Da li imaš još neki da predložiš?
Pa recimo Nokia lumia 1020, moze da se nadje nova za te pare +10e. Prednosti su superiorna kamera, odlican displej, odlicna zvuk, wp odlicno optimizovan, lg optimus g odlican telefon... To su telefoni do 4.7 inc. koji su mi sada pali na pamet, tu je i moto x ako nadjes, ne znam koja je cena, tesko se nalazi.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 1:01   #7
Boss_
Član
 
Član od: 26.11.2009.
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Citat:
tref kaže: Pregled poruke
Pa recimo Nokia lumia 1020, moze da se nadje nova za te pare +10e. Prednosti su superiorna kamera, odlican displej, odlicna zvuk, wp odlicno optimizovan, lg optimus g odlican telefon... To su telefoni do 4.7 inc. koji su mi sada pali na pamet, tu je i moto x ako nadjes, ne znam koja je cena, tesko se nalazi.
Ova Lumia je odlična Hvala druže puno
Boss_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 1:10   #8
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Pa dobro, mnogi ovde ne vole windows phone sistem, uopste ih neuzimaju u razmatranje, inace telefon je vrhunski, tu nema dileme. Ako mozes da nadjes dobro ocuvan, a ima da se nadje preko oglasa, dobro ocuva u garanciji htc one m7, odlican telefon. Opet moja bi ti prvenstvena preporuka bila lg g2, on jeste 5.2 inca, ali mu je ram-okvir izuzetno tanak, tako da deluje kao telefon 4.8 inc. Uzmi sve u razmatranje, oduzmi dodaj, ako mozes negde uzivo da ih pogledas, pa sam da doneses odluku, uzmes u saku g2, vidis da li ti odgovara ili ne i to je to.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 1:38   #9
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Koristim ZR, evo, godinu dana. Da li je savršen telefon? Naravno da nije.
Kamera mu je, ajd' da kažem, mogla bi biti i bolja. Po danu fotke su podnošljive ali pri smanjenoj vidljivosti su dosta loše. Istina, koristim DSLR, tako da kameru na telefonu nisam nešto preterano koristio.
Za ekran kažu da je loš, jer ima "isprane boje i loše uglove vidljivosti". Ja kažem da ekran ima realne boje i izuzetno je prijatan za gledanje. Za uglove vidljivosti ću početi da se brinem kad počnem da koristim telefon pod uglom od 45 stepeni. Vidljivost na suncu je odlična, pri 90% jačine osvetljenosti.
Slobodne memorije ima oko 5 GB, ubacio sam SD od 32 GB i još nisam ni blizu da ih popunim.
Što se performansi tiče, telefon leti. Nema bagovanja, nema zakucavanja, nema restartovanja. Koristim ga sa Nova Launcher-om, imam gomilu vidžeta pravljenih sa Zooper-om, ni da štucne. Igre ne igram (na telefonu) pa to ne mogu da komentarišem.
Došao je sa JB 4.1, imao je update na 4.2, 4.3 sam preskočio, trenutno je na 4.4.4 i čekamo zvanični Lollipop.
S obzirom da mnogi kukaju da su, zbog raznih razloga, morali da restartuju svoj telefon, mogu da kažem sledeće: moj Sony, model Xperia ZR, bio je restartovan prilikom nadogradnje na JB 4.2 i bio je restartovan prilikom nadogradnje na KK 4.4.4, to jest dva puta za godinu dana.
Trenutno je situacija ovakva:


Da li je LG G2 bolji? Nemam pojma, nisam ga koristio. A kako stvari stoje, neću ga ni koristiti, jer će mi i sledeći telefon biti Sony.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 15:45   #10
Boss_
Član
 
Član od: 26.11.2009.
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Citat:
alexthekid kaže: Pregled poruke
Koristim ZR, evo, godinu dana. Da li je savršen telefon? Naravno da nije.
Kamera mu je, ajd' da kažem, mogla bi biti i bolja. Po danu fotke su podnošljive ali pri smanjenoj vidljivosti su dosta loše. Istina, koristim DSLR, tako da kameru na telefonu nisam nešto preterano koristio.
Za ekran kažu da je loš, jer ima "isprane boje i loše uglove vidljivosti". Ja kažem da ekran ima realne boje i izuzetno je prijatan za gledanje. Za uglove vidljivosti ću početi da se brinem kad počnem da koristim telefon pod uglom od 45 stepeni. Vidljivost na suncu je odlična, pri 90% jačine osvetljenosti.
Slobodne memorije ima oko 5 GB, ubacio sam SD od 32 GB i još nisam ni blizu da ih popunim.
Što se performansi tiče, telefon leti. Nema bagovanja, nema zakucavanja, nema restartovanja. Koristim ga sa Nova Launcher-om, imam gomilu vidžeta pravljenih sa Zooper-om, ni da štucne. Igre ne igram (na telefonu) pa to ne mogu da komentarišem.
Došao je sa JB 4.1, imao je update na 4.2, 4.3 sam preskočio, trenutno je na 4.4.4 i čekamo zvanični Lollipop.
S obzirom da mnogi kukaju da su, zbog raznih razloga, morali da restartuju svoj telefon, mogu da kažem sledeće: moj Sony, model Xperia ZR, bio je restartovan prilikom nadogradnje na JB 4.2 i bio je restartovan prilikom nadogradnje na KK 4.4.4, to jest dva puta za godinu dana.
Trenutno je situacija ovakva:


Da li je LG G2 bolji? Nemam pojma, nisam ga koristio. A kako stvari stoje, neću ga ni koristiti, jer će mi i sledeći telefon biti Sony.
Hvala druže puno na detaljnom objašnjenju. To meni i jest najbitnije da ne trza telefon, da nema s bagovanjem problema i da je brz. Kamera i ne mora biti vrhunska, dovoljna za neke fb slike i to je to. Uglavnom, ovo sve što si naveo meni odgovara, nema ništa da sam rekao "e ovo ne valja, isključujem ovaj telefon iz razmatranja". Ali još ću da malo razmislim, tref mi je malo proširio vidike

Još samo da te pitam koliko traje baterija? Znam da to zavisi od korištenja, ali eto onako neki prosjek.
Boss_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 18:16   #11
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Sa baterijom nema problema. Uz normalnu, pa i malo žešću upotrebu, biće dovoljno punjenje jednom dnevno. Preko vikenda, kada ga slabije koristim, uglavnom samo za pozive, sa punjenjem od petka izvuče do ponedeljka, kada ga obično stavljam na punjač pre posla.
Sve ovo važi za KK 4.4.4. Neki su se žalili da su na JB 4.3 imali problema sa baterijom, ali kao što rekoh, 4.3 sam preskočio, tako da nemam iskustva sa tim.
Postoji i opcija "Stamina mod", koji još nisam isprobao, ali navodno znatno produžava trajanje baterije, tako što gasi nepotrebne servise. Možda bi trebalo da ga isprobam, čisto da vidim da li deluje.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 21:35   #12
Zort
Član
 
Član od: 10.3.2010.
Poruke: 170
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 43 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Citat:
tref kaže: Pregled poruke
Moze da se nadje nov lg g2 za te pare (20e+).
Gde si ti uspeo da nadjes LG G2 za 275 evra??? Najjeftinije sto sam ja nasao je oko 400 evra.
Zort je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 21:47   #13
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

↑ Baci pogled na KP. Inače u radnjama je ~310€ model od 16GB, dok je G3 ~395€.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Zort (11.1.2015)
Stara 11.1.2015, 22:28   #14
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Citat:
Zort kaže: Pregled poruke
Gde si ti uspeo da nadjes LG G2 za 275 evra??? Najjeftinije sto sam ja nasao je oko 400 evra.
Ima na kupujem prodajem u rasponu novih od 275e do 310e. Sa garancijom ili bez. Da ne kacim ovde oglase,(naravno nisu moji) nema smisla, ako neko hoce moze na pm.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 0:11   #15
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Za te pare, bolji izbor po mom misljenju je ZL model koji je prakticno iste visine http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=5203

I ja treba da uzmem telefon, vec dugo se kanim a nikako da otvorim temu ovde, izbor mi je bio kao i tebi ZR mada tada je cena bila drugacija pa je bilo S3 i9300 vs ZR pa je pala cena Z, ZL, Z1 i Z2 modelima tako da mi je to sada izbor ali sam i dalje u nedoumici, da li uzimati preko oglasa novu Z/ZL ili kupiti u prodavnici Z2 za 350e uz 12 meseci garancije.

@mare037
Kolega sa posla kupio G3 16GB za 340e 12 meseci garancije u prodavnici, dobar fon samo slopav i nekako glomazan.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 14:29   #16
Boss_
Član
 
Član od: 26.11.2009.
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Za te pare, bolji izbor po mom misljenju je ZL model koji je prakticno iste visine http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=5203

I ja treba da uzmem telefon, vec dugo se kanim a nikako da otvorim temu ovde, izbor mi je bio kao i tebi ZR mada tada je cena bila drugacija pa je bilo S3 i9300 vs ZR pa je pala cena Z, ZL, Z1 i Z2 modelima tako da mi je to sada izbor ali sam i dalje u nedoumici, da li uzimati preko oglasa novu Z/ZL ili kupiti u prodavnici Z2 za 350e uz 12 meseci garancije.

@mare037
Kolega sa posla kupio G3 16GB za 340e 12 meseci garancije u prodavnici, dobar fon samo slopav i nekako glomazan.
aa vidi fkt. Kako nisam vidio ovaj tel prije :O Skoro pa iste dimenzije, a ekran doosta veći. Hvala druže
Boss_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mobitel, sony, xperia, zrxperia

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] World of Tanks Blitz Android! King SRB Igre za mobilne telefone 36 19.1.2017 14:58
[Mobilni telefon] Sony C5303 aka Xperia SP altec.gs Opisi, recenzije i testovi 9 4.8.2014 15:46
[Android] Sony Xperia Tipo vs Samsung Galaxy Mini II Stefan programer Aparati i oprema 10 17.4.2013 13:10
Samsung Galaxy Chat ili Sony Xperia Tipo OgnjenM Aparati i oprema 3 30.1.2013 9:17
[Android] Sony Xperia S - prvi Sony smartfon ZoNi Aparati i oprema 5 27.2.2012 12:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com