Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.6.2010, 2:45   #1
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Problem sa zagrevanjem ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3

Posedujem gore napomenutu grafičku karticu u izvedbi Sapphire-a. Sa klasičnim fabričkim kulerom koji nije dual slot ili kako se već kaže?

Do sada sam već nekoliko puta u razmacima od samo par meseci imao problem sa zagrevanjem grafičke gde je temperatura i u Windowsu bez ikakve grafičke akceleracije dostizala preko 80C pa i 90C. U igrama sam imao situaciju da izađe i preko 110C Nisam je klokovao niti nekako experimentisao sa njom.

Prvi put kada sam rešio da uzmem stvar u svoje ruke uvideo sam da se dosta prašine nakupilo u kuleru i shvatio da je protok vazduha bio onemogućen preko haldnjaka. To je onaj tip kulera koji stoji sa strane i duva vazduh preko cele grafičke.

Drugi put je opet počelo pregrevanje, međutim prašine nije bilo! Opet sam sve otvorio, i za svaki slučaj promenio pastu za odvođenje toplote. Posle toga opet se temperatura stabilizovala. Nije prošlo ni mesec dana opet imam problem sa grejanjem. Sada nije toliko problem u Win-u koliko samo u igrama.

Zanima me, da li je potrebno da kupim neki custom kuler? I hoće li to sigurno rešiti problem? Jer mi se ne bacaju pare, ako je nešto 10 u pitanju! I zanima me da li je neko imao slična iskustva, pa čak i posle ugradnje custom kulera.

Znam da se ova serija greje dosta, ali ovo nije normalno
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa Asus pločom i DDR3 memorijom ["štucanje" u igrama] vlajko80 Kvarovi 20 4.3.2010 18:18
Problem sa ATI 4850 NIDZA bOj Grafika 24 18.4.2009 12:13
Imam Veliki Problem Sa Radeon 9550 Se ###agent_47### Kvarovi 8 21.12.2007 3:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com