Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.7.2006, 20:52   #1
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Imperial Glory

Kako vam se svidja ova potezna strategija.Ja sam se nesto napalio na nju u poslednjih dva-tri dana.Sta vi kazete o ovoj igri????
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2006, 11:08   #2
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Imperial Glory

Citat:
PeTkO kaže:
Kako vam se svidja ova potezna strategija.Ja sam se nesto napalio na nju u poslednjih dva-tri dana.Sta vi kazete o ovoj igri????
Ukratko, nije loša. Malo su bitke mogle biti bolje odrađene.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2006, 11:35   #3
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Imperial Glory

Jedan veeeliki promašaj od strategije. Mapa još nekako, ali bitke su katasrofalne. Ako voliš taj period istorije, onda skini Napoleonic Total War za MTW VI 2.01. Drastično je bolji. http://lordz.thelordz.co.uk/index.php?index
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2006, 14:41   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Imperial Glory

Imas vec istu temu,otvorenu pre nekih mesec dana....

Inace,igra je vrlo dobra,lepo je to sto je dosta akcenat bacen na pregovaranje i sklapanje sporazuma,tako da ako nisi mnogo ratno nastrojen,mogla bi da ti se svidi.Naravno,to ne znaci da nema ratovanja,ali je mnogo losije reseno nego u Rome-u.Postoje i pomorske bitke,ali nisu nista posebno.U pocetku ces ih igrati,posle preskakati.AI je veoma dobar i nimalo naivan i pruza dovoljno izazova.Sve u svemu,prilicno dobra igra,nazalost slabija nego R:TW.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2006, 17:42   #5
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Imperial Glory

Igra je ekstra. Odnosno sve je ekstra osim bitaka. Doduse malo je laka kada udjes u fazon ali i dalje je mnogo teza nego Rome TW. Pomorske bitke su jako lose. Kada je jedan na jedan brod jos se moze voditi ali kada je recimo 6 na 6 pogubices se.

Moj utisak je dosta dobar. Igra ima sve ono sto je falilo TW serijalu, dobru diplomatiju, trgovinu itd... ali mnogo zaostaje na battle engine-u. Vredi je igrati po mom misljenju.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2006, 11:08   #6
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Imperial Glory

Da, zanimljiva je kad je igraš kao čistu poteznu strategiju i otpuno iskuliraš bitke.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2007, 12:13   #7
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Imperial Glory problem?

Ljudi skoro sam poceo da igram ovu igru i zaista mi se svidja, medjutim kako to biva imam jedan veliki problem. On se sastoji u tome da nikako ne mogu da provalim kako se uspostavljaju pomorske trgovacke rute. Tacnije, napravio sam luke u svim gradovima (odradio sam quest vezan za to) i u njima mogu da pravim samo bojne brodove, a nigde ne mogu da nadjem na opciju kao se prave trgovacki brodovi, da li neko ovo zna jer evo zbog toga sam prestao da igram igru zadnja dva dana.
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2007, 12:19   #8
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Imperial Glory problem?

Koliko se ja secam (ako je to bilo uopste u toj igri ) postoji ikonica na koju kliknes da bi pravio trgovacke brodove. Mozda poseban "pogled" u mapi tipa politicka mapa, bez vojne ili nesto slicno. Pokusaj, procackaj malo po opcijama i dugmicima.
Dobra ideja ali prilicno losa igra, meni makar je tako izgledalo, posto ima katastrofalno losu izvedbu na RTS mapi, takticka je ok. E da i dosadne pomorske bitke a odlicno se secam da su upravo one bile razlog sto sam toliko iscekivao tu igru
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2007, 20:03   #9
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Imperial Glory problem?

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Koliko se ja secam (ako je to bilo uopste u toj igri ) postoji ikonica na koju kliknes da bi pravio trgovacke brodove. Mozda poseban "pogled" u mapi tipa politicka mapa, bez vojne ili nesto slicno. Pokusaj, procackaj malo po opcijama i dugmicima.
Dobra ideja ali prilicno losa igra, meni makar je tako izgledalo, posto ima katastrofalno losu izvedbu na RTS mapi, takticka je ok. E da i dosadne pomorske bitke a odlicno se secam da su upravo one bile razlog sto sam toliko iscekivao tu igru
Upravo tako. I meni je to bio problem. Prebaci na komercijalnu mapu i moci ces da gradis trgovacke brodove...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2007, 20:43   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Imperial Glory problem?

Te sitne finese u igri su prilicno zakopane po opcijama, tako da treba dosta vremena da ih provalis u potpunosti. Na kraju ukapiras da cesto ne donose neki boljitak.
Inace, igra je ok, ali nije ni primaci Rome:Total Waru sa kojim su je svojevremeno uporedjivali, jednostavno mu nije konkurentna ni u jednom segmentu. U vezi pomorskih bitki,njih ionako posle 2-3 puta preskaces. Ne Easy nivou tezine igra je limunada (posebno ako igras sa Rusijom gdje mozes da ocekujes napad samo sa jedne strane, however, Svedska odmah objavljuje rat...),dok je igranje na Hardu sa Prusijom ili Francuskom pravi test
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2012, 16:00   #11
lucasbarrios
Novi član
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 26
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Imperial Glory

posto sam se uzelio napoleonoivh ratova, instalirah je juce (napoleon total war i empire total war sam se preigrao) kad sam je kupio prije nekolike godine, nijesam je ni igrao puno niti sam se nesto trudio da je shvatim, medjutim sad uocavam da je mnogo zanimljiva kad se konci pohvataju, cak su mi i bitke simpaticne i zanimljivie, jedino me malo nervira efikasnost artiljerije na bojnom polju, mali su im dometi, sto je malo nerealno...
lucasbarrios je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2012, 17:46   #12
Kutuzov
Član
 
Član od: 9.7.2011.
Poruke: 36
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Imperial Glory

igra li ko ovu igru?
Kutuzov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2012, 23:23   #13
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Imperial Glory

Ako te zanima kako da postupaš sa zarobljenim neprijateljima, ja sam uvijek birao brži metod Ti isti likovi koje vraćaš u njihovu domovinu će se kasnije ponovo boriti protiv tebe, a pozitivna reputacija ti svejedno neće mnogo značiti ako si osvajački nastrojen.

Poslednja ispravka: Dimo (5.5.2012 u 23:37)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls IV: Oblivion Aljosa Role-Play 3769 8.8.2023 12:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com