Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2006, 11:15   #1
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Poskupljenje u inostranstvu

Eto stigao nam je i novi SK u Sloveniju. Dugo je bio skoro besplatan, a sada je izgleda odlucio da prekine prodaju u Sloveniji. Poskupeo je sa 300 SIT na 700 SIT. Nek neko izracuna koliko je to posto.
U nase trafike obicno dolaze po tri primerka, koje kupi tu i tamo neki nostalgicar, sto zbog nostalgije, sto zbog jeftinosti da se nesto lista uz jelo.

Sad eto odlucise da stanu uz bok brojnim konkurentnim i vanredno kvalitetnim casopisima, uz koje dobivate razne popuste, dvd, cd, i sta ja znam sto.
Nazalost to nece biti njegova buducnost, tako da predvidjam ukidanje prodaje u Slo. Steta.

Dali je to svesan potez odelka za treznje, u smislu ili za tolike pare ili se povlacimo jer se nam ne isplati, ili je neko toliko naivan da misli da ce da se prodaje po toj ceni na trzistu prepunom IT casopisa?

Jel poskupeo i u drugim drzavama? Vase misljenje? Ima li ko da mi ga salje kada prestane prodaja u SLO?
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 11:36   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Odluka "odozgo"... poskupeo je u svim zemljama.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 11:53   #3
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Srecan sam sto zivim u Srbiji!

Da li to znaci da ce se uskoro cena menjati i u Srbiji?
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 12:33   #4
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Citat:
korisnik kaže:
Sad eto odlucise da stanu uz bok brojnim konkurentnim i vanredno kvalitetnim casopisima, uz koje dobivate razne popuste, dvd, cd, i sta ja znam sto.
Jel ovim oces da kazes da SK nije kvalitetan (nisam siguran da li sam dobro shvatio recenicu)?!?
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 15:04   #5
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Ruku na srce, da se ne lazemo nije na istoj ravni kvalitete. Manje je strucan, jeste simpatican, nostalgican i sladak za kupovinu al nazalost nije on'par casopisima za 3 €, koliko on sada zeli da pokupi.

Ako oce vece pare, mora to malo da opravda, znaci da ima malo vece troskove sa slanjem novinara u inostranstvo, sa kupovinom hardware za test, koju mu ne doniraju prodavci, pa onda poklon tog hardwarea, itd ...

Jes da je 300 SIT bilo premalo, jer je bilo manje nego u Srbiji, ali moralo bi biti ko u Srbiji pa malo za prevoz.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 15:18   #6
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Ako misliš na one generičke kvazi stručne časopise gde se tekstovi o nekom parčetu hardvera razlikuju, od države do države našeg milog regiJona , samo u narečju tj. da li je kompjuter ili kompjutor.... U pravu si, nije njima SK ni do kolena, jerbo nema CD ili DVD.....

Ali moram priznati da poskupljenje u tolikom postotoku nema realnog pokrića.

poz
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 16:03   #7
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Ne mislim na te Ima boljih u konkurencij od 3€ dalje, al' nije to point. SK nije najbolji, mada mnogi to misle jer nisu videli bolje. On je sirok. Sirok u smislu da je za svakog ponesto, i da je pisan dosta laicnim recnikom. Ima svoju publiku i to je OK. Ja ga kupujem iz nostalgije, a inace drugo citam iz interneta, ali znam za kvalitetnije IT casopise.

Jedan je recimo:
http://www.monitor.si

Nemojte svatiti ovo ko neko pljuvanje po SK, ko sta sam rekao meni je simpatica, ali dizanjem cena na inostranim trzistima i to u takvom velikom postotku nece proci. Kazem vam iz prve ruke, ovede ljudi DA, zele da dobiju bezvezne DVD i CD uz casopis, vole tvrdje korice, ... A neki vole i da nesto nauce iz casopisa. Iz SK mislim da zadnje vreme poucno deluje samo rubrika "Laki pingvini"
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 21:08   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Za mnoge citaoce je bas to i draz Sveta Kompjutera,sto je otvoren,pisan slobodnim i zanimljivim jezikom,bez mnogo smaranja i strucnih izraza.To mu je i veliki adut,a i mana,sa druge strane.Ipak,kad bih se odlucivao,uvijek bih izabrao ovaj nacin(kao i vecina citalaca,vjerujem),nego da citam npr. PC Chipove tekstove koji su,doduse,napisani vrlo profesionalno i sa mnostvom detalja,ali su skoro pa uopste nerazumljivi sirem citalackom krugu,bez trunke humora i opustenosti.
Sto se poskupljenja tice,jbg i u CG je poskupio za cetvrtinu
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 1:27   #9
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Ajde jadan 2 era 200 strana u koloru npr. ovaj zadnji, us*ane vijesti i dan i pobjeda kostaju po peeset centi...
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 17:03   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Citat:
su27killer kaže:
Ajde jadan 2 era 200 strana u koloru npr. ovaj zadnji, us*ane vijesti i dan i pobjeda kostaju po peeset centi...
Ne mogu da se porede dnevna i mjesecna izdanja.Ako tako gledas u odnosu na SK,Pobjeda,Vijesti i ostalo bi trebalo da kostaju oko 10-15 centi
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 18:41   #11
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Evo u Srbiji je Kurir (budjava novina al dobro) 10 dinara odnosno 10-15 centi sto im je i realna cijena.
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 21:04   #12
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Citat:
su27killer kaže:
Evo u Srbiji je Kurir (budjava novina al dobro) 10 dinara odnosno 10-15 centi sto im je i realna cijena.
Ma oni ne vrede nista

Nego da vam kazem, kada bi SK kod nas bio i 270 din., opet bih njega kupovao jer je on jedini pravi domaci casopis - ostali mahom prevode tekstove stranih novinara (da ne navodim koji casopisi), koji kazu:"Ta konfiguracija se isplati, pogotovu zbog niske cene, koja je oko 1100$" (citat iz jednog PC casopisa koji se prodaje na ovim prostorima)
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 21:08   #13
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Citat:
su27killer kaže:
Evo u Srbiji je Kurir (budjava novina al dobro) 10 dinara odnosno 10-15 centi sto im je i realna cijena.
E,sad... Nasao si najgore novine u SCG,one bi trebalo da su besplatne(ili da se ne stampaju),ako cemo iskreno.Uzmi Politiku ili Novosti,50 centi je realna cijena za bilo koje iole pristojnije dnevne novine.

@deusdies Da ne mislis na PC Magazin,perhaps?Oni su poznati po takvim burzujskim odvalama...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 22:06   #14
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Citat:
Dimo kaže:
Da ne mislis na PC Magazin,perhaps?Oni su poznati po takvim burzujskim odvalama...
Ali to su STRANI IT eksperti! Eee......
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 23:01   #15
Dark Rider
Član
 
Član od: 22.9.2006.
Lokacija: trenutno na forumu SK
Poruke: 113
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Thumbs up Re: Poskupljenje u inostranstvu

Citat:
Dimo kaže:
Za mnoge citaoce je bas to i draz Sveta Kompjutera,sto je otvoren,pisan slobodnim i zanimljivim jezikom,bez mnogo smaranja i strucnih izraza.To mu je i veliki adut,a i mana,sa druge strane.Ipak,kad bih se odlucivao,uvijek bih izabrao ovaj nacin(kao i vecina citalaca,vjerujem),nego da citam npr. PC Chipove tekstove koji su,doduse,napisani vrlo profesionalno i sa mnostvom detalja,ali su skoro pa uopste nerazumljivi sirem citalackom krugu,bez trunke humora i opustenosti.
Apsolutno se slazem bolje sto je pisano ovako da mogu svi da ga razumeju nego da bude prenatrpan strucnim izrazima koje mogu da razumeju samo oni koji ga duze vreme prate.Npr. sta bi se desilo ako neko kupi po prvi put casopis i naidje na izraze koje nema sanse da razume.Mislim da je cena SK sasvim realna u odnosu na ono sta on pruza.Svako moze da nadje nesto sto ga interesuje i nije sve usko vezano za analizu Hardvera ima i interesantnih i kvalitetnih tekstova i komentara, zanimljivih web adresa itd...
Dark Rider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 23:20   #16
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Citat:
deusdies kaže:
ostali mahom prevode tekstove stranih novinara (da ne navodim koji casopisi)
To je potpuno tacno i strasno me nervira
Citat:
hacker_aca kaže:
Ali to su STRANI IT eksperti! Eee......
Upravo tako, a mi trazimo domace.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 21:00   #17
Tom-Cat
Član
 
Član od: 30.6.2006.
Poruke: 434
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 365 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Poskupljenje u inostranstvu

Samo u Sloveniji je bilo poskupljenje 135% (sa 300 na 700 SIT). U Hrvatski za nekdje 70% (sa 12 na 20 KN). U ostalih ex-YU zemljama je cijena ostala ista.

Ne znam sta je mogao biti razlog za 135% poskupljenje - ali - ovo je bio zadnji broj SK koji sam kupio (ako cijena ide ispod 500 SIT onda cemo videti...).

TC
Tom-Cat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com