Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.9.2008, 17:41   #281
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Mozda je neko instalirao neki tamo program koji ce dize sa Win-om. A mozda je i virus, ali ako sve radi normalno posle toga, onda verujem da nema mesta za paniku. Skeniraj ti to za svaki slucaj .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
pharaon.92.bc (16.9.2008)
Stara 13.9.2008, 20:52   #282
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Tesko da je u pitanju bilo kakav program, mada postoji mala verovatnoca da je u pitanju virus.

Ovo skeniranje diska se pokrece kad windows posumnja da je neki od diskova ostecen, najcesce zbog nasilnog gasenja kompjutera (restart na dugme, nestanak struje...). Sve sto drugarica treba da uradi je da jednom ne pritisne nista i saceka dok se to skeniranje zavrsi. Posle vise ne bi trebalo da se javlja, a ako se javlja opet (posle jos nekoliko sneniranja) onda je moguce da nesto hardverski nije u redu sa HDD-om, i u tom slucaju bi trebalo da bekapuje sve vazne stvari i potrazi pomoc od nekog ko se dobro razume u hardver.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
pharaon.92.bc (16.9.2008)
Stara 13.9.2008, 23:01   #283
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

@Pharaon,preporucio bih tvojoj drugarici da instalira hd tune i skenira da vidi ima li ostecenih mesta na hardu,ako nema onda moze da bude i softverski bag da radi chkdsk na svakom butovanju,to se lako resava,a ako ima to je vec druga prica.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2008, 9:49   #284
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

@Kisr
Citaj pazljivije prvi post. Drugarica svaki put stiska enter i time sprecava chkdsk da odradi svoj posao (to je ono kad se pojavi "Press any key to skip...).
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2008, 17:54   #285
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pa naravno,treba da ga pusti jednom da odradi do kraja ali mislio sam da je vec jednom odradio chkdsk pa se sad stalno pojavljuje a ona uvek pritiska enter da preskoci,kao sto se meni desavalo.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 17:52   #286
Byk.
Novi član
 
Član od: 28.5.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

CAO SVIMA
extra forum, svaka cast
ovako...moj problem je PES 2008...nisam nikakav zaludjenik za igre,cak ni neigram nista posebno,al ova me jednostavno *****ava najstrasnije
kad sam je uzeo pre 10tak meseci posle odredjenog vrem ona prosto ZAKUCA( zamrzne...) sad sam je o5 instalirao,pre 2 dana,sa drugog cd-a,i o5 isti problem...skroz mi zamrzne racunar...btw juce sam instalirao crime of war i imam isti problem...
za PES sam 100% siguran da imam ok konfiguraciju...mislim CRYSYS sam odigro na skoro sveee maximum cak mi nije ni seckao a kamoli ovo da mi radi....
u zabunu sam...dal neki neznam drajver za igrice nije instaliran ili sta neeznam(zato se i vama obracam)
nerazumem....
hvala unapred dobri poznavaoci personalnog cuda 21veka
Byk. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 16:39   #287
johny88
Veteran
 
Član od: 24.7.2008.
Poruke: 500
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 38 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam AMD 5200+ klokovanog na 3.23 GHz...Ne znam dal je zbog kloka nestabilan pretpostavljam da jeste, ali nije mi jasno kako prodje test u orthosu i occt-u, ali nekad se sam pri radu(ili igranju kad stavim npr. COD4 na max podesavanja) resetuje, pa ne moze da se upali moram na dugme da ga resetujem...Imam Lc power 550W, kuler Hyper TX2, ploca gigabyte ma770-ds3...ili je do graficke? (9600GSO 768MB SONIC) nju sam prvo preklokovo, stalno mi se resetovo komp, pa sad drzim na default,redje se sad resetuje ali opet me nervira...da nije do toga sto nemam kuler za northbridge?? mad skillz ga je preporucio
johny88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 17:44   #288
johny88
Veteran
 
Član od: 24.7.2008.
Poruke: 500
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 38 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

skino sam najnovije drajvere za grafu...sad, dal je problem sto sam instalirao preko ovih sto sam imo na disku(ne znam, mozda ih je instaler sam deinstalirao-ali tokom instalacije nije pisalo da brise)-u control panelu stoji samo da je jedan nvidia drivers instaliran...jel moram to sad da brisem, pa opet da instaliram?ili je ok ovako POMOC?!?
johny88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 17:49   #289
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Moze bolje al' moze i tako .

Pitanje:
Kum ima staru kantu koja se resetuje cesto i to samo kad se ubaci CD u CD-ROM i krene citanje diska.Znaci,samo u takvom slucaju se resetuje comp i to ne uvek.Ostalo radi OK.Problem je takav da sam mu juce jedva reinstalirao WinXP .Uspeo sam tek iz 4. pokusaja.U prethodna 3,samo se resetuje comp usred instalacije XPa .
Sta mislite da je problem?


Inace,komp je:
AMD Duron 850 (s.462),Asus A7V133(Via KT133) ploca,Kingston 256MB SDR RAMa(133MHz),Quantum FireBall 20GB HDD,LG CD-ROM 52x(prve serije LG na 52x),ELSA nVidia Riva TNT2 16MB.
Od kad je kupljen kao nov (u ovo vreme 2000. ili 2001. -placen ~1.800DM tada),nista nije menjano sem napajanja,pre jedno 2 godine,i uz par ciscenja prasine sa coolera.

Help ?!?
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 12:18   #290
Slavke
Novi član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam sledecu konfiguraciju:
Asus p5k se
2 gb twinmos ddr2 800mhz
gainward 8600gt 256ddr3
hitachi 250gb sata2
winfast leadtek tv expert global

Problem je sledeci: prilikom igranja igara (pes 6, CoD4, Sins of a solar empire, world in conflict...) komp zabode i posle toga se desava jedna od sledece dve stvari:
1) ubrzo nakon sto zakuca pojavi se plav ekran na sekundu nakon cega se restartuje i ponovo zabode u nekom neodredjenom trenutku neke igre (prilikom surfovanja, slusanja muzike i sl kao i kod igranja nekih drugih igrica (pes 2008) ne dolazi ni do kakvih problema, sve radi ok)
2) ako zakuca i ne restartuje se, nakon pritiskanja Ctrl+Alt+Del, Alt+F4, Alt+Tab, igra se ugasi i izbaci me na desktop i u donjem uglu iz opcija za zvuk Realtek HD Audio Manager-a izbaci oblacic u kome pise da sam utakao zvucnike u dzek!
Zbog ovog poslednjeg sumnjam da je u pitanju zvucna (koja je integrisana - Realtek High Definition Audio). Ne znam sta da radim kako bih popravio ovaj problem! Svaka pomoc je dobrodosla.
Slavke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 12:24   #291
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Za početak skini nove drajvere za zvučnu, ili sa Realtek-ovog ili sa Asus-ovog sajta.
Možda i nešto nije u redu sa utičnicom/bananicom za zvučnike, pa proveri i to, utakni u neki drugi ulaz.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 23:15   #292
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Neka ideja sta je problem sa kompom u mojoj prethodnoj poruci (u temi) ???

Znam da je stari ali sluzi skoro samo za surf.
Steta da se baci ceo ako je neka sitnica u pitanju ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 23:36   #293
MC WyYt ?1
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 159
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MC WyYt ?1
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Neka ideja sta je problem sa kompom u mojoj prethodnoj poruci (u temi) ???

Znam da je stari ali sluzi skoro samo za surf.
Steta da se baci ceo ako je neka sitnica u pitanju ...
Pa za comp takvog staza,ne verujem da je sitnica,mozda je pocela da otkazuje lektronika na cipu koji kontrolise opticke uredjaje,mozda je tipa PIO/DMA mod...mali milion `sitnica...za pocetak,probaj taj CD rom,DVD-sta god da je,na nekom drugom compu,ako tamo radi,bar ces eliminisati da ti on pravi problem...ako nije do njega,onda mislim da ti comp polako crkava....nazalost....pozz
MC WyYt ?1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MC WyYt ?1 na korisnoj poruci:
Flavio (6.10.2008)
Stara 12.10.2008, 16:55   #294
Irena 93
Član
 
Član od: 18.6.2008.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 240
Zahvalnice: 566
Zahvaljeno 230 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Evo ja opet imam problem..sa zaglavljivanjem.Stalno mu se desava da zaglavi onako *totalno*.Cak i po 5-6 puta zaredom.Ja sam ga skenirala,i nema virusa uopste....stvarno ne znam u cemu je problem.Jel ima neko da pomogne?
Irena 93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2008, 17:31   #295
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

^^
Nekompatibilni RAM moduli, raznorazni HW konflikti, OS pred raspadom, virusi koje tvoj AV ne prepoznaje, neki procesi (FW+AV+AntiSpyWare npr.) koji se međusobno ne slažu.. može da bude mali milion razloga.

Ako dugo nisi reinstalirala Win, sad je prava prilika to je verovatno i najjednostavnije rešnje koje će ti najverovatnije i pomoći pošto ćeš time srediti par potencijalnih problema (kao antibiotici širokog spektra ).

Ah da.. u profilu vidim i da se za OC zanimaš.. smanji neke od taktova ako si dizala, možda je i to u pitanju.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Irena 93 (12.10.2008)
Stara 12.10.2008, 22:31   #296
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

+ dotrajalo/lose/slabo napajanje za veliki klok. Moze da bude svasta.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 20:27   #297
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Dakle problem je u sledecem...Deshava mi se kad-kad da iskochi BSOD neobjashnjivo i bez razloga, inache sveze instaliran je sistem,inache stabillan i sve temperature su OK.A redovnno iskache BSOD i kad narezem dvd, pa posle taj isti ubacim i pokusham da kopiram/pustim - sve jedno,a inache ne pravi problem sa bilo kojim diskovima...Sad kapiram ja da je neshto sa rezachem, ali zashto bi zbog toga izlazio BSOD!?
Guglao sam neshto, i sad koliko ja kapiram problem je bvaljda u rezachu koji pogreshno upisuje podatke na dvd iz nekog razloga i kasnije oni kada treba da se upishu izazivaju neki konflikt...Ali opet,zashto BSOD!??Mislim zar ne bi trebalo neshto da izadje kao read.write error i to je to...

Poslednja ispravka: next (14.10.2008 u 22:22)
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 22:46   #298
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Prvo iskeniraj memoriju memtestom za svaki slučaj, a onda pogledaj event log/system. Probaj te diskove koje režes da odneseš kod nekod drugog. Probaj update drajvera, instaliraj sp3 ako već nisi uradio. Probaj update firmware-a tog rezača. Nešto od ovoga bi trebalo da uspe.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
next (14.10.2008)
Stara 14.10.2008, 23:51   #299
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Instaliran je sp3 i to je taj fresh instal, sa firmwareom sam vec probao i iz nekog razloga nece da se instalira...A videcu da odnesem kod nekog diskove i odradim taj memtest..Tnx!
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 14:41   #300
ivee
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Lebane
Poruke: 63
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam problem sa komp. da je nacisto pao sistem.To mi se isto desilo pre nekoliko dana pa sam jedva uspeo da uradim sistem i posle toga je radio normalno sve do juce kada sam prebacivao neke fajlove sa cd-a restartovao se i posle toga nije hteo da podigne sistem.Ustvari kad ga pokrenem ukluce se svi ventilatori kao da pokrece sistem ali nista,u pocetku je uklucivao monitor i kad pocne da podize bios opet se restartuje a sada nece ni da ukljuci monitor.Znaci ne cuje se ni onaj bip koji se ranije cuo kad podize sistem vec kao da hard pokusa da se pokrene i onda se ucuti.Menjao sam i bateriju na ploci ali isto.Konfiguracija je:
Athlon 2800+ barton,
a7n8x
xfx 7900gs 256
80gb
cd-rw,dvd-rw
tv karta
1gb ram (2x512 kit)
napajanje je 300w +12V 15A
ivee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com