Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2006, 22:57   #1
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Pazario sam nov komp, ploca je Gigabyte 965P-DS3 i ima jednu IDE granu. Na tu jednu granu sam nakacio i DVD-RW i HDD. Problem je u tome sto komp zaglavi kada koristim DVD-RW i recimo slusam muziku u isto vreme. Na primer, kopiram podatke sa nekog dvd i slusam muziku, muzika stane, tj. winamp zaglavi na nekih desetak sekundi, pa nastavi dalje. U pocetku mi i nije toliko smetalo, ali nedavno mi se desilo da sam rezao disk i ni jedan program osim nera nije bio aktivan, a rezac je radio do 4%, i onda stao. Probao sam da izbacim disk, isao na abort u neru, nista nije pomoglo. A kada sam pritisnuo ctrl-alt-del, winXP mi je izbacio plav ekran, tako da sam morao da resetujem racunar. Ovo mi se desilo jos jednom na ovom kompu. Molim za pomoc! Da li neko zna u cemu je stvar? Ocekivao sam da mi komp sporije radi, ali ovo je previse. Sto se tice ostatka konfiguracije:
Proc: C2D E6300
Mem: 2X Kingston 512 Value RAM 667
Napajanje je Frontier 400W 20-pin.
Da nije problem u napajanju, jer ploca ima 24-pin konektor za napajanje?
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 23:55   #2
marko[ns]
Član
 
Član od: 2.10.2006.
Lokacija: novi sad
Poruke: 270
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 23 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

nije problem u napajanju,ako ikako mozes zameni taj ata hdd za sata,tako ce mnooogo brze kopirati
marko[ns] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 2:26   #3
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Procesor od 180e i kucishte od 25e ne idu u paketu.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 3:47   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Kako si povezao uređaje? Šta je Master a šta Slave? Poznato je de Pioneer rezači prave frku ako nisu sami na grani.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 16:13   #5
marko[ns]
Član
 
Član od: 2.10.2006.
Lokacija: novi sad
Poruke: 270
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 23 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

kad je meni pioneer 111 bio na grani sa maxtorom prenos je bio oko 3mb/s,sad kad je sam na grani prebacuje i do 25mb/s na sata2 hdd
marko[ns] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 10:38   #6
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Citat:
marko[ns] kaže:
kad je meni pioneer 111 bio na grani sa maxtorom prenos je bio oko 3mb/s,sad kad je sam na grani prebacuje i do 25mb/s na sata2 hdd
Zato što kad su na istoj grani uređaji sa kojih kopiraš podatke sa jednog na drugi oni dele protok i najčešće "ubiju" jedan drugi. Zato je i napuštena P-ATA tehnologija. Nije S-ATA toliko brži koliko je jednostavniji (nema džampera, nema ovakvih konflikata i nedoumica kako šta povezati).
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 0:25   #7
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

HDD mi je master, a DVD slave. Kuciste (napajanje) menjam prvom prilikom, nisam imao dovoljno novca za bolje. Inace, planiram da kupim LC Power napajanje od 550W. Sto se tice kucista, za sad mi je ok. A da, sa napajanjem planiram da kupim i sata hard, jer na ovom nemam konektor za napajanje sata uredjaja. Danas sam rezao dvd film, proces je stigao do 2% i stao. Rezac cuti (lampica ne svetli), idem na abort, ne reaguje. Ctrl-alt-del jos gore, samo mogu da resetujem komp na dugme i nista vise. Ni jedan program osim nera nije bio ukljucen. Nero je verzije 6. Ja ipak mislim da nije normalno sto se ovako ponasa DVD. Mislim, stvarno je neverovatno da ovako radi.
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2006, 3:24   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Pioneer-ovi uređaji zahtevaju da budu "masteri" i najčešće sami na grani. Možda ima nekog kome ovo radi kako treba, ali najčešće je ovo uzrok svih problema.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2006, 15:28   #9
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Imam i ja problem sa ovim rezacem. Rezac sam vezao na ata33 kabl iako sam u nekom broju SK procitao da za povezivanje insistira na ata66 kablu. Medjutim iako povezan na ata33 on je radio sasvim normalno, citao je cd-ove, dvd-ove, pa sam mislio da nema potrebe da ga vezujem na ata66. Ali kad sam narezivao dvd desilo se nesto cudno, prvo mi je read buffer opadao od 100% do 0% a za njim i write, a posle toga su opet rasli pa opet padali i tako do kraja narezivanja. Za cudo dvd je narezao bez greske, cak sam uspeo bez problema da ga iscitam u kucnom dvd plejeru. Kod rezanja cd-ova ovo se ne desava. Pa ako mi neko moze reci da li bi ovo trebalo da bude tako, da li je problem u kablu ili necem drugom...
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2006, 13:43   #10
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Ovo se dešava jer koristiš ATA33 kabl. Promeni ga i neće biti problema.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2006, 23:48   #11
Captain Jack Sparrow
Član
 
Član od: 10.9.2006.
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Uređaje razdvoji ugradi novi IDE kabal 80-žilni na DVD. Na Hard Disk nek ostane postojeći IDE kabal i podesiš oba uređaja na Master.
Captain Jack Sparrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 16:52   #12
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Kabl je ata66,ne mogu da ih odvojim, jer imam samo jednu ide granu na ploci.Sada imam novi problem,ne mogu da instaliram linux (Mandriva 2007), izbacuje poruku da nema CD/DVD uredjaja, a kada probam opciju install from hdd kaze da nemam hdd (menjanje master i slave ne pomaze)!!!Neka moja teorija je da se ovi problemi javljaju zato sto su na istoj grani oba uredjaja, tako da imam 2 opcije: da kupim nov sata hard, ili da kupim ata->sata konvertor!
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2007, 0:11   #13
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Imaš dvostruki problem; Prvi : DS3 ima Jmicron kontroler koji na prvim verzijama ploče pravi probleme kada zakačiš HDD i optiku. Drugi : Pioneer je poznat po tome što voli da bude master i sam na grani. Mislim da ti je jedino rešenje da kupiš ili SATA rezač ili SATA hard. I adapter može da posluži.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 19:12   #14
cur3
Član
 
Član od: 3.6.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Kupio sam adapter i stavio ga na hard. Sada je Pioneer sam na ide grani i master je. Ali, i jos uvek pravi probleme. Ubacim bilo koji linux, nece da radi. Mandriva mi kaze da nemam CD\DVD-ROM uredjaj, isto tako i Debian radi. Ubuntu nece da se ucita, i tako. Probao sam adapter sa Pioneerom i nista isto s***e, drugo pakovanje. Samo tada linux ne vidi hard. MILINA!!!! Zivci su mi kao paucina!!
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 14:48   #15
sokratbg
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Poruke: 264
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

nema svrhe da se nerviras problem je smo u Jmicron kontroleru
ako mozes prodaj pionira i uzmi neki sata dvd
sokratbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 5:03   #16
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Nebih da otvaram novu temu ali imam ozbiljan problem. Kupio sam komp u decembru i sve je bilo ok do pre mesec dana. Onda je dvd rezac poceo da zeza tj nece da cita dvd diskove. Udjem u device manageru da saznam koja je oznaka mog pioneer-a 111d i kad ono vidim pise Optiarc 5170a. Pretrazim internet i saznam da je to usustini firma koju su napravili Nec i Sony. Nebih da imenujem gde sam kupio komp ali nisam ni gledao koji su mi rezac stavili a pritom na racunu pise pioneer 111d. Nema veze moja greska sto nisam proverio. Proverio sve ostalo a to nisam.

Nego problem je sledeci. Ubacim DVD (vecina se ovako ponasa) i posle silnih krckanja i puckanja procita DVD kao prazan. Medjutim kad ukljucim iso buster mogu da vidim sve sto se nalazi na DVD-u i bez ikakvih problema da prebacim na hard ono sto mi treba.

Ako iko zna u cemu je problem molim vas neka mi odgovori.

Hvala unapred
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 5:34   #17
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Ako si siguran da ne cita DVD-eve koje je do skoro citao onda je do njega i nosi komp u servis bez odlaganja ako je pod garancijom (a trebalo bi). Inace, ako je disk lose narezan a ovaj odbija da ga procita (ISO Buster je tata za te stvari) a tebe jako nervira i hoces da ga menjas, ne znam sta mozes da ocekujes (verovatno bi ti rekli da za kvalitet komponenti ne odgovaraju). Eventualno da zaigras na kartu Pioneer-a i nadas se da ce upaliti (mada mislim da imas neki razuman rok da ustanovis kompletnost i da se "naknadne reklamacije ne priznaju")...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 11:18   #18
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Ako si siguran da ne cita DVD-eve koje je do skoro citao onda je do njega i nosi komp u servis bez odlaganja ako je pod garancijom (a trebalo bi). Inace, ako je disk lose narezan a ovaj odbija da ga procita (ISO Buster je tata za te stvari) a tebe jako nervira i hoces da ga menjas, ne znam sta mozes da ocekujes (verovatno bi ti rekli da za kvalitet komponenti ne odgovaraju). Eventualno da zaigras na kartu Pioneer-a i nadas se da ce upaliti (mada mislim da imas neki razuman rok da ustanovis kompletnost i da se "naknadne reklamacije ne priznaju")...
Nepriznaju garanciju jer na racunu pise pioneer a na kompu je optiarc. Prave me retardom na foru kao taj rezac mi nismo imali u prodaji... Jbt imam komp vec 6 godina i radio sam kao serviser kompijutera i da se zeznem na glupu foru...

Diskove koje je perfektno citao do pre mesec dana sad necita uopste. Ustvari prepoznaje ih kao prazne. Strasna stvar je to sto ubacim Verbatim od 130 dinara i narezem ga bez ikakvih problema. Kad se zavrsi rezanje automatski se izbaci disk(Nero)(sto li uopste pisem da se automatski izbacuje posle rezanja?)ponovo zatvorim vratanca i procita ga kao prazan disk. Dok ga vec iso buster prepoznaje.

Ume ponekad kad ubacim disk i iso buster da mi pokaze samo track 1 koji je tezak 3kb a ja ubacio dvd...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 17:10   #19
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Cuo sam od dosta ljudi istu stvar koja se tebi desava. I oni isto imaju nec-ove rezace i to ovu poslednju generaciju. Jedino sto mozes da pokusas je da:
1. Flesujes novi firmver
2. Da ga otvoris i ocistis mu laser (mada do toga nije sigurno, al ipak za svaki slucaj)
3.Promenis kabl, postavis ga da bude sam na grani i da bude master, eventualno reinstaliraj windows ili odnesi rezac kod nekog dreugog da ga isprobas

Poslednja ispravka: VojaM (13.5.2007 u 14:17) Razlog: Pa posle kažeš "SK i Kuzma su me naveli"... ccccccc!
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 17:18   #20
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Kada se kaze da nesto, udruzenim snagama podrzavaju Sony & Nec, to uliva neku dozu poverenja. Ali tek na konkretnom problemu se "slome koplja" i ustvari vidis da svi oni hoce da sto jeftinije prodju a zarade sto vise. Nema vise one stare ruske i jugoslovenske robe koja ne moze da se pokvari
Jedino da probas da flesujes BIOS i nadas se da ce to resiti (ili bar ublaziti) problem. Eventualno, ako rezac dobro nareze DVD, kupis obicas DVD-ROM koji bi ti sluzio samo za citanje (to ti je izdatak od 1500 dinara maksimum)... Sa srecom!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom u Premieru 6.0 psmokvic Video/TV softver 2 9.12.2006 22:11
Problem sa DVD RW PIoneer 108 4P4CH3 Nosači podataka 2 18.11.2006 21:42
Problem sa zvukom GameFREAK Kvarovi 0 12.8.2006 1:00
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com