Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.1.2009, 22:15   #1
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Potrebna preporuka

Imam hard disk od 500 GB western digital i posto je skoro pun hteo sam da dokupim jos jedan od 1TB. Koji mi preporucujete neki do 110 evra po mogucstvu sto tisi i sa bufferom od 32 MB. Prvi HDD je povezan na maticnu P5K-E. Hteo sam i drugi da povezem i da ih povezem medjusobno. DA li je to moguce i na ovaj drugi bih instalirao vistu posto na prvom imam xp sp2, i jel bi mogao da tako imam dva operativna
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 22:19   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: potrebna preporuka

Mislim da je u ovom trenutku najbolji Samsung 1000GB Spinpoint F1. Cuo sam super stvari o njemu a pogotovu o 1TB verziji.
A sto se tice povezivanja medjusobno, to ti je RAID. Po meni - nemoj da se sa tim zamlacujes...

Ne treba ti raid, nego samo kupis ovaj hard, formatiras ga, napravis particije i onda instaliras Vistu na jednu od novih particija.
Znaci ako sada imas 2 particije sa tim WD od 500GB sada od ovog jednog od 1TB isto napravi 2 ili vise particija (mislim da je max za jedan hard u XP-u valjda 4 particije). Jednu za Vistu (oko 50-100GB, kad se vec ima prostora) a druge za pohranjivanje podataka.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Kovle (7.1.2009)
Stara 6.1.2009, 23:46   #3
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: potrebna preporuka

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
..................... (mislim da je max za jedan hard u XP-u valjda 4 particije).................................
Možda je off, ali nije zgoreg pomenuti. Na jednom HDD-u može biti 4 primarne particije u okviru kojih je moguće napraviti 4 logičke pa je tako teoretski maksimum 16 particija po jednom HDD-u. Međutim, postoji i extended (dozvoljena je jedna po HDD-u) particija u okviru koje je moguće napraviti daleko veći broj particija, ali one su problematične za butovanje, a i nema smisla praviti toliki broj.

http://support.microsoft.com/kb/302873/en-us
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
<Rio_da> (6.1.2009), dzonihsv (6.1.2009), nikola87 (6.1.2009)
Stara 7.1.2009, 1:51   #4
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: potrebna preporuka

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Mislim da je u ovom trenutku najbolji Samsung 1000GB Spinpoint F1. Cuo sam super stvari o njemu a pogotovu o 1TB verziji.
A sto se tice povezivanja medjusobno, to ti je RAID. Po meni - nemoj da se sa tim zamlacujes...

Ne treba ti raid, nego samo kupis ovaj hard, formatiras ga, napravis particije i onda instaliras Vistu na jednu od novih particija.
Znaci ako sada imas 2 particije sa tim WD od 500GB sada od ovog jednog od 1TB isto napravi 2 ili vise particija (mislim da je max za jedan hard u XP-u valjda 4 particije). Jednu za Vistu (oko 50-100GB, kad se vec ima prostora) a druge za pohranjivanje podataka.

Pa da ali treba mi ovaj od 500 GB zato sto na njemu imam bas dosta programa sa kojim radim a imam i dosta podataka. A sto je zamlacivanje jel zato sto ima mnogo da se podesava
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 1:54   #5
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: potrebna preporuka

^ Ne kontam.
Sta ima dosta da se podesava? Vista...?

Ne brini se nista, sve ce raditi ok s'tim sto moras instalirati programe, driver-e sve ponovo (za Vistu).
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 2:04   #6
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: potrebna preporuka

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
^ Ne kontam.
Sta ima dosta da se podesava? Vista...?

Ne brini se nista, sve ce raditi ok s'tim sto moras instalirati programe, driver-e sve ponovo (za Vistu).
Pa ako bi namestio da rade u raid-u da li treb neka posebna podesavanja ili se to moze uraditi i iz bios-a. Jel mozes molim te ukratko da mi pojasnis sta znaci raid. JA sam hteo d zadrzim postojeci i da dodam od 1TB, ali da mogu da pristupim i jednom i drugom mislim da mi oba budu povezana na plocu
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 2:06   #7
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: potrebna preporuka

Ne treba ti raid za to, to je tzv dual boot, sa 2 operativna sistema odjednom pa birash na startupu koji cesh da pokrenesh. Radice to bez problema, to nije tako retka pojava. Samo instaliraj Vistu na ovaj disk od 1TB i na njemu drivere ponovo za sve samo verzije za Vistu...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 2:07   #8
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: potrebna preporuka

http://en.wikipedia.org/wiki/Redunda...ependent_disks

Kao sto rekoh, nemoj da se opterecujes sa raid-om.

Citat:
JA sam hteo d zadrzim postojeci i da dodam od 1TB, ali da mogu da pristupim i jednom i drugom mislim da mi oba budu povezana na plocu
Sto se ovoga tice, tako bi i uradio. Sto bi vadio ovaj od 500GB. Znaci samo kupis taj od 1TB, prikacis ga na napajanje i sata kabl i to je to. Onda ces imati 2 harda, 1 od 500gb-a a drugi od 1tb. I nakon povezivanja samo napravis particije i ubacis Vistin instalacioni dvd i krenes sa instalacijom Vista-e na jednu od zeljenih particija.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2009, 19:44   #9
zlatkobar
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 96
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Potrebna preporuka

Citat:
Kovle kaže: Pregled poruke
Imam hard disk od 500 GB western digital i posto je skoro pun hteo sam da dokupim jos jedan od 1TB. Koji mi preporucujete neki do 110 evra po mogucstvu sto tisi i sa bufferom od 32 MB. Prvi HDD je povezan na maticnu P5K-E. Hteo sam i drugi da povezem i da ih povezem medjusobno. DA li je to moguce i na ovaj drugi bih instalirao vistu posto na prvom imam xp sp2, i jel bi mogao da tako imam dva operativna
Matori nisi naveo i kako stojis sa napajanjem??? Jako bitna stavka!!!
Ja bi ti preporucio neki wd blue 1tb ili ako bas ne juris neke performanse i wd green 1tb bi ti radio posao + on malo i stedi energiju a kosta po zadnjim cenama oko 8000 din.... Sto se tice toga da li mozes da instaliras dva sistema nemoj da se brines.... Lepo ubacis novi hdd, formatiras kao sto su ti i ostali rekli i instaliras na nekoj od particija vistu.... E samo je jos bitno da u bios-u podesis koriscenje 2 operativna sistema, pa ces moci da biras pri start-upu koji ces.... Kod nekih ploca ni ne moras da podesavas to, sve zavisi......
zlatkobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2009, 19:51   #10
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Potrebna preporuka

Hard disk od 1TB do 110e ? Tu nema neke dileme, Samsung Spinpoint F1 1 TB je najbrzhi 1TB disk i dalje, stvarno je zver a koshta negde oko 100e... apsolutna preporuka
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2009, 2:02   #11
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna preporuka

Hvala svima od danas sam ponosni vlasnik Samsung Spinpoint F1 HD103UJ 1TB HDD.
Mozda cu vas u 'buducnosti' pitati u ovoj temi ili u nekoj drugoj nesto o podesavanjima za dual boot. Nadam se da vas nisam smorio pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2009, 2:14   #12
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna preporuka

Citat:
zlatkobar kaže: Pregled poruke
Matori nisi naveo i kako stojis sa napajanjem??? Jako bitna stavka!!!
Ja bi ti preporucio neki wd blue 1tb ili ako bas ne juris neke performanse i wd green 1tb bi ti radio posao + on malo i stedi energiju a kosta po zadnjim cenama oko 8000 din.... Sto se tice toga da li mozes da instaliras dva sistema nemoj da se brines.... Lepo ubacis novi hdd, formatiras kao sto su ti i ostali rekli i instaliras na nekoj od particija vistu.... E samo je jos bitno da u bios-u podesis koriscenje 2 operativna sistema, pa ces moci da biras pri start-upu koji ces.... Kod nekih ploca ni ne moras da podesavas to, sve zavisi......
E da napajanje je Thermaltake TR2 550 W, koje za sada extra napaja Asus P5K-e, Asus 8800GT TOP, C2Q Q600, 2x1 GB Kingston HyperX 1066 Mhz,TV karticu,1xoptiku i WD od 500GB.
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2009, 2:36   #13
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Potrebna preporuka

Ja imam to napajanje, odlicno je .
Nisu hdd-ovi toliki potrosaci, izdrzace sta god stavis, plus recimo i sledeci upgrade graficke (2xx / 4xxx serije) .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2009, 2:43   #14
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potrebna preporuka

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ja imam to napajanje, odlicno je .
Nisu hdd-ovi toliki potrosaci, izdrzace sta god stavis, plus recimo i sledeci upgrade graficke (2xx / 4xxx serije) .
Znam nikad do sad mi se samo nije restartovalo. Za ovih godinu dana koliko ga imam radi ok.
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrebna pomoc oko High End konfiguracije - Xtreme Gaming - Mandrak ŠDK - Osnovne komponente 2 27.8.2008 9:30
Napajanje do 50e... (HITNO potrebna preporuka)!!! + Neki UPS stefan_bre ŠDK - Ostale komponente 8 20.8.2008 1:01
Preporuka za stampac KAMIKAZA ŠDK - Ostale komponente 2 17.5.2008 8:13
Da li je Srbiji potrebna internet stranka? freeminder Brbljaonica 28 23.12.2007 19:56
Pomoc za one kojima je stvarno potrebna... dados Brbljaonica 0 15.3.2007 18:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com