Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2012, 20:26   #1
kunkun
Novi član
 
Član od: 15.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Logitech ChillStream dzojstik - problem

Kupio sam gore pomenuti dzojstik i nije mi jasna razlika izmedju Xinput i Direct input? Posto je ovaj dzojstik za Xbox360 jedino mi normalno radi kad stavim na Xinput na PC-ju, da li moze nekako da se podesi da ovaj dzojstik radi na Direct input i da rade sve kontrole normalno?
kunkun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 15:15   #2
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Logitech ChillStream dzojstik - problem

Hmm, ja koristim Xbox 360 kontroler u Windowsu, i nikad nisam imao ikakvih problema. Koje kontrole tačno ne rade i gde tačno možeš da biraš između Xinput i Direct input?
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 15:17   #3
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Logitech ChillStream dzojstik - problem

Za vecinu igara ti treba emulator xbox kontrola..a vecina gamepada rade na xinput..i ne vidim zasto bi stavljao na dirket input,samo podesis kontrole u igri kojoj zelis kako ti odgovaraju i t oje to
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 16:32   #4
kunkun
Novi član
 
Član od: 15.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Logitech ChillStream dzojstik - problem

pa konkretno mislim na PES 12, recimo, ne moze da se igra da kontroler 1 bude na tastaturi a kontroler 2 na ovom dzojstiku kad je ukljucen Xinput, ne razumem zasto? Moze jedino kontroler 1 na tastaturi a kontroler 2 na dzojstiku ali kad je ukljucen na direct input...ali onda na direkt inputu mi ne radi desni analog kad ga pristisnem na dole da cvakne da pomeram drugog igraca koji nema loptu, onaj ko je igrao pes zna o kojoj funkciji pricam...to direct input i Xinput se podesava u settings kad udjem da namestam kontrole...
kunkun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 18:16   #5
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Logitech ChillStream dzojstik - problem

Evo Microsoftovog objašnjenja o Xinput i Direct input:

Citat:
An Xbox 360 Controller with the default Microsoft driver with DirectInput has the following limitations compared to with XInput:
  • the left and right triggers will act as a single axis representing the signed difference between the triggers, not as independent analog axes
  • vibration effects will not operate
  • querying for headset devices will not operate
Citat:
The XInput API also as of 2010 has limits that DirectInput does not:
  • XInput supports only "next generation" controllers. This limits it basically to controllers for the Xbox 360 that also have Windows drivers. Legacy Windows controllers, joysticks and generalized force-feedback devices are not supported.
  • XInput supports a maximum of four controllers at a time. This is an Xbox limit, carried over to Windows. Although as of 2010 few PC games require more than four controllers at once, DirectInput itself has no such limitation.
  • XInput does not support keyboards, mice, or mouse-type devices. While this mirrors Microsoft's recommendation not to use DirectInput with these devices,programmers can use DirectInput with these devices.
  • XInput supports maximum of 4 axes, 10 buttons, 2 triggers and 8-direction digital pad per controller, compared to DirectInput's support for 8 axes, 128 buttons, and full-range POV. (Incidentally, the number of axes, buttons and triggers XInput supports corresponds directly to the Xbox 360 controller.)
As of 2011 XInput is for Xbox 360 controllers, while DirectInput is for any controller.
Manje-više ovo mi objašnjava tvoje probleme.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 19:35   #6
kunkun
Novi član
 
Član od: 15.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Logitech ChillStream dzojstik - problem

au prijatelju ja nisam toliko vest sa engleskim da bih ovo sve razumeo ali koliko sam mogao da ukapiram tastatura ne moze nikako u kombinaciji sa ovim dzojstikom kad je na Xinputu?
kunkun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2012, 20:02   #7
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Logitech ChillStream dzojstik - problem

Ukratko: Xbox kontroleri su predviđeni da rade sa Xinputom. Ako koristiš Xinput, ne možeš koristiti tastaturu. Ako koristiš Direct input, možeš koristiti tastaturu, ali tada neće raditi sve funkcije Xbox kontrolera.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2012, 10:20   #8
kunkun
Novi član
 
Član od: 15.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Logitech ChillStream dzojstik - problem

a da li postoji onda neki program preko koga bi mi tastaturu prepoznao komp kao dzojstik? Da ne moram da kupujem jos jedan dzabe? a imam jos jedno pitanje...kad mi se pali dzojstik, zasijaju sve 4 lampice na onom krugu izmedju back i select na jedno 4 sekunde i onda se ostale 3 ugase i sija samo jedna, zasto je to tako?

Poslednja ispravka: kunkun (14.1.2012 u 11:03)
kunkun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2012, 11:10   #9
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Logitech ChillStream dzojstik - problem

Citat:
kunkun kaže: Pregled poruke
a da li postoji onda neki program preko koga bi mi tastaturu prepoznao komp kao dzojstik?
Koliko ja znam, ne postoji.

Citat:
kad mi se pali dzojstik, zasijaju sve 4 lampice na onom krugu izmedju back i select na jedno 4 sekunde i onda se ostale 3 ugase i sija samo jedna, zasto je to tako?
To je normalno, svetlo koje sija označava Player 1, Player 2, itd.... Da se zna koji džojped je za kojeg igrača.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2012, 11:15   #10
kunkun
Novi član
 
Član od: 15.2.2011.
Poruke: 27
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Logitech ChillStream dzojstik - problem

a evo gaaaaa moze da radi i tastatura i sve kontrole na dzojstiku kada je na direct inputu, nego sto ja nikad desni analog kad se stisne na dole nisam podesavao, navikao sam na ranijim dzojsticima da mi automatski podesi podesavao sam recimo R+desno, R+levo ali ovo gde je samo R nisam pipao a to je ustvari kad ga pritisnes na dole i bilo mi je prazno aham, to je znaci ta fora za lampice, hvala
kunkun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa hostom jonathan Web razvoj 8 25.8.2012 0:25
Problem sa novim HDD-om WD Caviar Green WD15EARS (potrebna strucna pomoc) dzambo Kvarovi 18 27.2.2011 2:41
Slackware problem kvare_cg Slobodni softver 27 20.6.2009 23:27
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22
Problem sa dugmicima M1/2/3 Logitech G11 Br@n@c Ostale komponente 0 13.10.2007 19:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com