Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2006, 0:06   #1
schmaug
Novi član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Peh na Toshiba monitoru!!

Imam TOSHIBA SATTELITE pro 4300. Peh se desio kada mi je drugar slučajno nagazio lap-top pri čemu je naprsao monitor, kad se upali računar vidi se oko dve trećine ekrana ostalo je neupotrebljivo ! E situacija je sledeća, jedan prijatelj mi je poslao monitor ( sa sve gornjim delom kućišta i konektorima a ne samo staklo ) skinut sa potpuno istog modela koji sam ja ugradio na moj računar, međutim, kad se upali računar slika na novom monitoru je potpuno bela !!! Nema ni ikonica i ništa ! Napominjem da se sistem podiže normalno i da ako se prikači spoljni monitor računar radi OK ! Dali mi je i ovaj novi monitor na neki način crko ili postoji neki način da ga oživim! POMAGAJTE !!!http://www.sk.co.yu/forum/images/smi...tom1/n-cc2.gif
schmaug je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 21:29   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Peh na Toshiba monitoru!!

Jesi li siguran da je taj monitor sto ti ga je prijatelj poslao kompatibilan sa tvojim laptopom,tj. da li su marke laptopova potpuno iste?Moguce je da postoji neka razlika koju si prevideo.
Drugo sto mi pada na pamet je da nisi pravilno montirao novi monitor,gledaj da zovnes nekog druga koji se razume u racunare da ti to pogleda.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 21:58   #3
schmaug
Novi član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Peh na Toshiba monitoru!!

100% sam siguran da je u pitanju isti model lap-topa,a poprilično sam uveren da sam sve konektore povezao kao što su bili !http://www.sk.co.yu/forum/images/smilies/frown.gif
schmaug je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2006, 13:44   #4
schmaug
Novi član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Peh na Toshiba monitoru!!

Dobro ljudi nemoguće da niko nema rešenje !!!
schmaug je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2006, 14:51   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Peh na Toshiba monitoru!!

Na tvom mestu bih odneo laptop u neki servis da provere da li si pronašao APSOLUTNO isti tip monitora kao što je original. Ja sam imao "zadovoljstvo" da se družim sa par Toshiba Tecra modela (veruj mi da razlika uopšte nije drastična ni kad su u pitanju Satelite modeli) i često se dešavalo da zbog neke "male modifikacije u hardveru koju proizvođač nije dužan da naznači" ima problema sa popravkom. Na jednom modelu mi se desilo da recimo ekran nije uopšte hteo da se "upali" iako sam nekoliko puta proveravao serijske brojeve i ostale gluposti. Ispostavilo se da je novi deo (mali neki invertorčić koji ide na ulaz monitora) iz "Revizije 2" u odnosu na "Reviziju 1" koja je u originalu.

I od tada sve probleme koje imam sa lapropovima poveravam iskusnim ljudima koji znaju šta rade (ovakve je teško naći danas).

"Izgleda skupo, ali mene glava više ne boli!"
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Kako istovremeno da imam sliku na tv i monitoru alien Video/TV softver 4 5.3.2006 0:00
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com