Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2013, 13:15   #1
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Samsung Q2 MP3

Данас сам пазарио (полован) Samsung Q2. У односу на Sony B105, звук је приметно бољи, снажнији, али и изузетно компликован и тежак за подешавање (постоји Master EQ и DNSe EQ, који има још неколико ефеката, као што је Clarity) и са слушалицама које имам (T`n`B Music Trends) чини ми се да није "то-то", као што ми се догодило пре неки дан када сам пробао Samsung Galaxy 3 Mini и његов аудио плејер (напросто сам био одуван квалитетом, мада не и јачином). Чини ми се да снага овде није проблем, јер се чује и благо "шуштање" и коначно један мп3 плејер који је довољно гласан и за мене Нисам га напамет пазарио, на Интернету не штеде речи хвале за њега и његов квалитет звука. Нажалост, нисам знао да ће бити оволико тешко подесити га (уграђени пресети и нису неки и доста су тиши) и почињем да одустајем око овога. Такође, пошто су моје слушалице декларисане на 32 ома, сада гледам неке "ефикасније" и ове Сонијеве, декларисане на 24 ома би могле да буду добар избор. Моје питање је дакле - претпостављам да би због мањег отпора оне више одговарале преносном уређају?

Ове ТнБ нису можда нека марка, али је звук заиста на нивоу, изненађујуће квалитетан чак. Али пошто слушам музику у превозу барем четири сата скоро сваког дана, почео сам да извољевам све боље, боље и боље..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 13:37   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Samsung Q2 MP3

Budi strpljiv sa podešavanjima. Hrpa podešavanja ne može nikako da bude mana, može biti samo prednost, naročito u odnosu na uređaje koji su ogoljeni po tom pitanju. Šta bi radio da si uzeo Cowon plejer, izvileneo bi.

Elem, ne znam kako Samsung stoji sa forumima za svoje uređaje, ali možda tu možeš da nađeš setovanja/objašnjenja svih funkcija i efekata, šta radi šta, koju opciju uključiti i tako dalje. Evo, ovde ima nečeg, pa ako ne pomogne za zvuk, možda pomogne za nešto drugo.

Jesi li Samsung S3 probao sa istim slušalicama sa kojima si terao i svoj MP3 plejer? Uz Samsungove Galaxy telefone se isporučuju veoma dobre in-ear slušalice, pa je moguće da je to stvorilo prednost u odnosu na Q2.

Šuštanje nije nikakva prednost, zapravo je nepoželjno i trebalo bi da se primećuje samo sa slušalicama manje impedanse, najčešće sa in-ear slušalicama (koje su uglavnom na 16Ω). Kupovinom slušalica od 24Ω ćeš najverovatnije dobiti blago jači zvuk, eventualno kvalitetniji, zavisi kako se kotiraju te koje odabereš u odnosu na tvoje sadašnje.

Još jedna stvar. Ako te je plejer nakon prvog paljenja pitao da odabereš svoj region (Evropa, Azija, USA...) i ti odabrao Evropu, u startu si sebi uskratio par desetina decibela. Evropski standardi ograničavaju jačinu zvuka na 85dB, dok USA dopušta do 120dB. Ako imaš opciju da promeniš u settingsu negde region, probaj, ništa te ne košta. Ako ne postoji, a siguran si da si u nekom trenutku na početku imao mogućnost izbora - hard reset/format i isti dijalog bi trebalo da se pojavi.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 13:53   #3
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Samsung Q2 MP3

Баш на тај форум сам ишао (и идем већ неко време), али прегледаћу поново још неке постове..

Да, да, са својим слушалицама сам пробао и Галакси Мини и сад овај мп3.. Звук је ту негде, али ова силна дигитална побољшања треба укротити, јер је звук поприлично неприродан тренутно (чак и за мој укус) док је сетовање тог Галаксија на "рок" пресет одрадило сав посао.. Са тиме да је звук доста тиши.

Овај мој плејер је конкретно и купљен у Америци, чак сам му одмах и апдејтовао fw, али ни један ресет му неће шкодити Добио сам га у оригиналном паковању, са проспектима итд итд прилично јефтино и дефинитивно је корак напред у односу на Б105 који сам користио до сада.

Није, 1.23 US пише, то је то. Тек треба да га тестирам напољу, па јављам даље

Мали апдејт - искључивање "3Д звука" (иако је било на 1/4) је ГОТОВО елиминисало шуштање и значајно поправило "природност" звука.. Постоји и "upscaler" који би требало да "поправља" ефекте компресије, али видећу још... Добар је Cowon, али ни овај Самсунг није ништа лакши за коришћење, веруј ми

Poslednja ispravka: Rockstar (11.9.2013 u 14:10)
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2013, 20:39   #4
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Samsung Q2 MP3

Неколико сати касније, имамо и прве резултате. Требаће ми барем месец дана за фину калибрацију, јер је невероватно колико само једно померање једног слајдера утиче. Тренутно сам, верујем, ударио у "плафон" са овим слушалицама - звук је сада практично идентичан као када их убодем у Panasonic линију, само релативно мање снаге - да човек не верује колико ова мала стварчица "грува" а имам утисак да може још више јер је већ сетовање 25/30 исто као и 30/30.

Што се тиче звука, фантастичан је и сигурно за класу или две бољи од, нпр, iPod Minija (тестирао са овим слушалицама) али не бих смео да се закунем да је бољи од iPod 20 GB-a којег сам имао раније, мада су свакако "ту негде", само што је Самсунг сигурно гласнији.

Велика предност Епла је управо у "user experience-у" - сетовање еквилајзера на "рок" заврши посао, а резултати су одлични. Овде је потребно доста и знања и муке и праксе. Није у питању "само детаљ" већ суштинска ствар, па ми није јасно како је то Самсунгу промакло, да имају мало боље "профиле" овај плејер би био бомба. Пошто сам ове године са "кинеза" ишао преко "Сонија" на овај Самсунг, поента овог поста је - слушалице су битне, али далеко је битнији сам уређај. Сони се држи доста добро и он би био одличан за 90% људи, али нажалост, не и за мене. Но, како сам га платио само 1000 динара, не жалим, супер посао је одрадио.

Овај Самсунг сам платио 3000, у првокласном је стању и остаје само да тестирам батерију (девојка која ми га је продала каже да држи око 24 сата, са свим укљученим ефектима, Самсунг са "модерате" подешавањима декларише 50 сати), али како је нов био око 150 долара, мислим да сам одлично прошао

Звук је заиста супер, има тежину, облик и снагу, сви око мене су одушевљени, али сада ми требају и неке озбиљније слушалице, ранга око 5000 динара, чиме уопште нисам одушевљен :/ Како не подносим "in-ear", вероватно ћу ићи на неки леп Сони, њима слепо верујем и још нисам видео лош Сони уређај. Видећемо.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Partybreaker (12.9.2013), Picard (27.10.2013)
Stara 26.10.2013, 21:30   #5
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Samsung Q2 MP3

Мали "апдејт" - након интезивног тестирања, у изразито фер-условима, без жеље да фаворизујем један или други модел, у сукобу са мојим новим Q2 плејером, iPod Nano (1st generation, Wolfson WM8975G аудио чип, што мени не значи пуно, али да напоменем) је декласиран као наши фудбалски клубови у Европским такмичењима. Разлика је просто невероватна - што у снази, што у детаљима, структури, једноставно iPod звучи невероватно јадно.

Са друге стране, Q2 даје готово савршен звук - већ на 22/30 је довољно гласан (на максимуму је прегласан), једино што је потребна стална корекција на еквилајзерима како би се лепо то балансирало.

iPod Nano бих упоредио са мојим Sony B105 плејером, мада рекао бих да Сони има чак и квалитетнији звук, само што је доста тиши од ајпода. Годинама сам сањао "класик" модел од 160 гигабајта, јер ми се заиста чини да је онај од 20 гига, који сам имао, звучао невероватно у односу на мој дискмен, али судећи према Интернету, управо овај Нано модел важи за појам "квалитета" у свету ајподова, док су нови "класик" модели изузетно лоши по том питању (судећи по форумима корсника Епл производа). Ако такви залуђени корисници малтене "пљују" те производе, онда вам је јасно колико је сати Тако да, мом одушевљену никада краја, да сам купио ту проклетињу за 350 евра, био бих страшно бесан.


Такође, испробао сам (не и детаљно тестирао, али довољно је било и 30 секунди) доста плејера и смартфонова (разуме се, увек са истим, мојим слушалицама) - Sansa Fuse (врло добар звук, недовољно гласан), Samsung Galaxy S2 (буквално ништа посебно, S3 мини је бољи), старије Нокије итд итд.

Нисам сигуран да бих могао тачно да вам дочарам разлику.. Од моћног еквилајзера, до много "коњске снаге" да поштено продрма слушалице, до DNSe трика.. Неке разлике између плејера и "Панасоникове" линије практично и не постоји - слична гласноћа и квалитет звука. Не само да сам презадовољан куповином, већ сам и одушевљен самим уређајем као таквим - сјајна ствар!

Ако будете у прилици да га пронађете, обавезно га купите. Самсунг је одрадио фантастичан посао овде. Сада разматрам куповину нових слушалица, али тешко бих купио нешто без пробе или препоруке. Тако да, сада се бацам на тај део мог циља - ултимативног преносног плејера


пс. познати су ми разни уређаји, типа, посебно појачало за слушалице (преносиво), али то ми је већ претерано. Слушалице + плејер, идеална и једна могућа комбинација, за слушати код куће имам и појачало и звучнике, више него добро..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Partybreaker (26.10.2013), Picard (27.10.2013)
Stara 26.12.2013, 21:14   #6
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Samsung Q2 MP3

Поново мали "апдејт" (кад сам већ овде). Данас сам коначно упоредио своје слушалице са Сонијевим, које су ми се допале, макар дизајнерски. ТнБ сам платио 2000 динара, Сони су 4000. Иако сам очекивао "тесну" борбу, довољно је тридесет секунди да схватите да нема тог трика који ће Сонију донети победу.

Звук је за класу "мутнији", бас мучан, са знатно мање детаља, ни трунке оне веселе раздраганости које ТнБ можда и неочекивано пружа. Са дизајнерске стране, Сони очигледно бољи, као и по питању израде, ту говора нема. Кабл дебео, квалитетан, ту се није штедело, али шта вам то вреди када је сам квалитет звука веома, веома дискутабилан. Купљене су иначе у Немачкој, преко Амазона, и то на моју препоруку, па нисам превише причао новом власнику, која је одушевљена, али ја сам богами, очекивао знатно више. И сам сам планирао да их пазарим, разуме се, у иностранству, где су знатно јефтиније.

Тако да, ко планира да их узме - прескупе су. Не само да су ове од 2000 знатно боље, већ су и дупло јефтиније.

Такође, имам једно питање. Ове ТнБ имам већ годину и по дана. ОК се држе, али нисам сигуран да ће слабашна пластика издржати још дуго. Технички гледано, ако бих те "драјвове" (да не кажем звучнике) пренео у неко друго кућиште, имао бих исти квалитет звука? 40 мм су иначе.

пс. то "тозла" ми је 2012 изгледало "шик", мада не смета ми ни сада, али понекад ме је мало срамота Али, додао бих, за те паре, звук је за сваку похвалу, са плејером попут мог, који може да детаљише звук, добијају се одлични резултати.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Samsung New PC Studio Teniser Programi za mobilne telefone 5 28.5.2013 17:35
Samsung Galaxy S4 Assassinator Aparati i oprema 8 25.11.2012 18:58
[Mobilni telefon] Samsung Galaxy S II (i9100) Deusdies Opisi, recenzije i testovi 19 23.4.2012 14:07
Da li SAMSUNG 2263DX ili neki drugi SAMSUNG od 22"? denis-deda ŠDK - Grafika 1 6.12.2008 12:53
Samsung najavio Phase-Charge RAM Kostarum Rex Persia Osnovne komponente 0 11.9.2006 20:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com