Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2011, 15:01   #1
Steampunk Gamer
Član
 
Član od: 13.8.2011.
Poruke: 51
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Zapucava mi racunara kada gledam video na internetu.

Prvo sam ovaj problem otkrio kada sam gledao video klip na youtube u. Kompjuter mi je jednostavno blokirao. Preko ekrana su se pojavile horizontalne pruge, zvuk se se takodje zapucao, a ja sam se s*enja*! Nisam mogao nista da uradim sem da restartujem racunar. Posle toga sam mislio da se to desava samo na ytb u, medjutim posle nekog vremena gledao sam neki snimak na potpuno drugom sajtu, ne secam se sta je bilo ali mi se cini da je bio neki trailer za neku igru, desilo mi se slicno. Zvucnci su poceli samo da piste a ekran je prekrila tama (bukvalno) samo sto sada nije bilo pruga, vec jednostavna crnina preko ekrana.
Cudno je i to sto se ovo ne desava na svakom klipu, neke pustam normano.(cak neke s youtube-a)

Filmove koji nisu onlajn, vec na mom hard disku gledam normalo, bez problema, kao i drugi video koji je na mom racunaru, a ne na internetu.

pomagajte, dobri ljudi!
Steampunk Gamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2011, 15:53   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Zapucava mi racunara kada gledam video na internetu.

Za pocetak probaj da reinstaliras adobe flash plejer.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2011, 8:18   #3
Mitar Ilidzanovic
Novi član
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zapucava mi racunara kada gledam video na internetu.

Ja sam imao slican problem. Kada gledam video materijale na youtube mogu da gledam u onom pocetnom (malom) ekranu ali cim povecam na fullscreen odmah mi se zacrni ekran. Sta sam uradio? Posle mnogo muka i raznih kombinacija sa drajverima i flash plejerima (gde naravno nisam imao nikakav rezultat). problem sam resio na sledeci nacin:
Kada na youtube pustim neki video u tom malom ekranu kliknem desnim dugmetom misa na njega i dobijam padajuci meni flash plejera i zatim biram "settings" i pojavljuje mi se prva opcija u malom prozorcicu koja nosi naziv "displey" i odmah ima stiklirana opcija "enable hardware acceleration" e pa ja sam je destiklirao a zatim ugaso i ponovo pokrenuo pretrazivac. Kada sam ponovo otisao na youtube problem oko zakucavanja i crnjenja ekrana nije bio i sve mi je radilo kako treba do dana danasnjeg.
Napomenuo bih samo to da sam i na drugim forumima, gde su ljudi imali slican problem, pomogao ovim mojim iskustvom. Nadam se da ces i ti resiti tvoj problem.
Pozdrav.
Mitar Ilidzanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2011, 13:00   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zapucava mi racunara kada gledam video na internetu.

Sigurno je do flash plejera. Adobe se mnogo glupira sa njime. Meni su npr. neupotrebljivi .flv fajlovi koje imam na kompu ako izađe nova verzija, a ja je ne apdejtujem odmah. Pa čak se dešava da i posle apdejtovanja neće da reprodukuje .flv fajlove, a YT i ostali sajtovi rade normalno.

Zna li neko za eventualnu alternativu ovom Adobe smeću?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2011, 20:23   #5
Mitar Ilidzanovic
Novi član
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zapucava mi racunara kada gledam video na internetu.

Tako je prijatelju i ja sam primetio mnoge nepravilnosti izmedju novog flash pleyer-a koji se integrise u internet pretrazivace i samih pretrazivaca. Naravno, da napomenem, ceo problem koji sam ja imao nije funkcionisao ni sa jednim internet pretrazivacem iako sam najvise koristio "mozzilu". Kada sam probao sa drugim pretrazivacima problem je ostajao isti. U jednom momentu sam mislio da mi je problem hardverske prirode tj da mi je graficka karta postala neispravna a kada sam probao nekoliko drugih koje sam ubacio u komp i imao isti problem posumnjao sam na maticnu plocu. Na kraju sam u ocaju onako bez ikakvog povoda probao da uradim gore navedenu kombinaciju, i, gle cuda, sve je proradilo kao "novo".
Mitar Ilidzanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gledanje online filmova uz prevod na srpskom Parsifal Video/TV softver 23 24.5.2012 15:38
NTFS u FAT32! Branislav Gavric Operativni sistemi 29 28.12.2009 22:04
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com