Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2008, 10:27   #1
Vai.God
Novi član

Član od: 22.9.2007.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Saitek P990 Dual Analog Pad - problem

U petak sam kupio ovaj gamepad, po ukljucivanju na USB nije bilo sa prepoznavanjem. Vista je odma prepoznala model. Ali sam u nekim igrama, koje sam sad za vikend instalirao da testiram, primetio greske u radu desnog analognog mini_joystika. Sve dobro radi, osim tog desnog analognog, koji sluzi za manipulaciju sa kamerom.
U 2 igre HALO2 i Scarface mi na tom desnom, kad pomerim gore-dole, u igri kameru pomera levo-desno, i obrnuto, kad pomerim joystik levo-desno, u igri ide gore-dole.
U The Godfather igri mi radi kako treba gore je gore, dole-dole itd.
U Devil May Cry 3 SE mi nista nije ni prepoznao kako treba (al to je u ovoj igri do namestanja, posto je totalni port sa konzole).
E sad, u cemu je problem kod prve dve igre koje sam naveo (jos cu neke instalirati da proverim).
Da li je samo do nekog namestanja, mozda novih drivera za Vistu (skinuo sam ih sad sa njihovog sajta)? Ili nekih game profila, koje sam takodje sad skinuo?
Ili moze biti i hardverski? Da im su u ovom primerku, koji je mene zadesio, senzori u tom desnom obrnuo, pa oni koji su programirani za gore-dole, dosli levo-desno.

Da li, i kako, da sredim ovo? Ili da mozda sto pre reklamiram? Ako ovo nebi trebalo da se ovako ponasa?

P.S. Ako neko ima neki Saitek gamepad: Zasta sluzi ovaj program koji se moze skinuti sa njihovog sajt Saitek_SST_Software_32.exe? Nisam trenutno na ADSL, pa mi je 19MB za skidati preko dial-up-a malo previse.
Vai.God je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2008, 11:32   #2
DeCoy
Intel Inside

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.000 puta na 7.044 poruka
Određen forumom Re: Saitek P990 Dual Analog Pad - problem

Jesi li probao da konfigurišeš joypad u samoj igri. Pošto kažeš da si skinuo game profile možda je neko podesio komande drugačije?

Ne verujem da je problem do joypada, pre svega jer ti u Godfatheru sve radi OK, a uostalom to možeš da proveriš i iz samog Windowsa, sad ne znam kako se zove na Visti, ali na XP-u u okviru Control Panela imaš Game Controllers gde možeš da testiraš rad joypada.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2008, 12:46   #3
Vai.God
Novi član

Član od: 22.9.2007.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

Skinuo sam driver za Vista 32-bit, sa njihovog sajta i instalirao. I sad kad odem u CP->Game Controllers, dobijem bas Saitekov kalibrator i preko njega sam i kalibrisao. U tom softveru sve radi kako treba, znaci i na tom desnom, je kad okinem na gore, pokazivac ide na gore, dole-dole, levo-levo i desno je desno, sve kao sto bi trebalo. Ali u HALO2 mi je opet zezalo. Jos nisam stigao da isprobam s jos nekim igrama, ali instaliracu jos Oblivion, Far Cry, i sta jos nadjem da imam, u toku danasnjeg dana.

A za ovaj dodatni softver sto sam pitao (koji necu moci skoro da ga skinem). Pretpostavljam da se preko njega ucitavaju ti neki game profil fajlovi sto sam skinuo sa sajta im. Jesam li u parvu?
Vai.God je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2008, 9:08   #4
vasiljevic
Starosedelac

Član od: 21.4.2006.
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka

Saitek SST softver je program za podesavanje njihovih prizvoda( dakle misevi gamepad i sl) u detalje prema tvojim potrebama i sluzi da se naprave posebni profili za svaku igru posebno. I da, sluzi za ucitavanje tih profila koje si skinuo. Njegova dobra strana je da mozes odredjenom tasteru po zelji da das vrednost koju ima u samoj igrici a da ne diras default podesavanja u igrici i podesavas sam gamepad u igrici. Po njegovoj instalaciji u tskbaru ( pored sata) pojavi se ikonica samog gamepada i desni klik na nju daje ti mogucnost da ucitas profil koji hoces.

Pri instalaciji njega mozes da imas problema, pa postupi ovako: skini 7ZIP i preko njega raspakuj sam instalacioni program u neki folder (desni klik na exe fajl, pa na meni 7zip, pa na extract files). U folderu nadji software_loc_9.exe, prvo startuj njega pa potom startuj setup.exe. Time ces izbeci sve probleme koji mogu da se jave.
Profili se inace cuvaju u folderu c:/Users/Public/Documents/Saitek SD6 Profiles. Tamo kopiraj te profile koje si skinuo samo proveri prvo dali su za pomenutu verziju SSta. Trebalo bi da na kraju imaju oznaku pr0 (bar je tako kod mene, mada ja imam Saitek Pro gamer Command unit). Naime, menjan je program pre nekog vremena i iz ko zna kojih razloga je promenjen i format u kome pamti profile.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Dual GLAN_om na MSI K9N SLI Platinum Nforce570 balabandd Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 4.12.2007 0:01
HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!! paretimpar Nosači podataka 6 18.6.2007 1:42
Problem sa dual modom i memorijom ! Nicolas Kvarovi 10 22.8.2006 16:29
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:20.