Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Klijentske aplikacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Klijentske aplikacije (X)HTML, CSS, JavaScript, AJAX...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2007, 21:15   #1
GTD[Wolf]
Novi član
 
Član od: 9.6.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Red face Da li uciti HTML + Stuff ili Ne...

Zdravo Dobri Ljudi.! Imam par nedoumica u vezi problema vezanog za naslov pa bi mi trebalo par isqsnih saveta! Na netu zelim da se bavim Affiliate stvarima pa se pitam da li je potrebno da ucim Html ... CSS ... PHP... etc.. ili da jednostavno koristim Joomlu ili nesto slicno za kreiranje sajtova posto mi web mastering nije primarna zamisao! Svaki savet je dobro dosao posto sam jako zelen sto se tice ovde navedenog... Zahvaljujem vam unapred na ulozenom vremenu i trudu!
GTD[Wolf] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2007, 21:37   #2
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Da li uciti HTML + Stuff ili Ne...

Google cini cuda!

Zarada na internetu

1. Vodic za ljude koji nemaju svoj sajt i ne zele ga imati
2. Vodic za ljude koji imaju sajt (ili planiraju) ali nemaju prihode
3. Vodic za ljude koji imaju znanje, volju za ucenjem i zelju za ozbiljnom zaradom
Takodje i opcija "Pretrazi".

Sve je lepo receno. Ako nesto nije jasno pitaj.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2007, 22:21   #3
GoranKostic
Član
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 185
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Da li uciti HTML + Stuff ili Ne...

Citat:
GTD[Wolf] kaže: Pregled poruke
Zdravo Dobri Ljudi.! Imam par nedoumica u vezi problema vezanog za naslov pa bi mi trebalo par isqsnih saveta! Na netu zelim da se bavim Affiliate stvarima pa se pitam da li je potrebno da ucim Html ... CSS ... PHP... etc.. ili da jednostavno koristim Joomlu ili nesto slicno za kreiranje sajtova posto mi web mastering nije primarna zamisao! Svaki savet je dobro dosao posto sam jako zelen sto se tice ovde navedenog... Zahvaljujem vam unapred na ulozenom vremenu i trudu!
U globalu, koršćenje bilo kojih CMS sistema Joomila, Mambo, phpnuke itd, kao i vec gotovih foruma kao sto je na primer ovaj, ogranicavaju te na ono sto nude, onako kako su napravljeni. Evenutalno se moze prosiriti dodatnim modulima koje skidas sa neta, ali ako budes imao potrebe da tvoj web portal ima nesto sto ti gotovi sistemi nemaju, zakucaces se u mesto ako neznas web programiranje.

Po meni je bolje nauciti i napraviti sistem kakav tebi odgovara, prilagoditi taj sistem (web sajt) tvojim potrebama, nego da se ti prilagodjavas oganicenjima vec gotovih CMS sistema napravljenim za siroke narodne mase.

Na kraju krajeva sve zavisi od tvojih potreba.

Sta uopste podrazumevas pod Affiliate, kakve web sajtove bi to pravio u jomili ili necemu slicnom? Ako ti web mastering nije primarna zamisao, o kakvoj izradi sajtova pricas?
GoranKostic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2007, 23:20   #4
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Da li uciti HTML + Stuff ili Ne...

Kao sto je Goren rekao, iako Joomla nudi veliki broj mogucnosti, ona je i dalje prilicno ogranicena (kao i svaki drugi CMS). Ako u glavi imas tacnu predstavu sta zelis, nijedan CMS nije dovoljno dobar - samo custom napravljen sajt.

Ako vec nemas zelju da sve to sam "izucavas", posto dosta vremena moze da oduzme, najbolja opcija ja platis nekom web developeru da ti sve to odradi.
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2007, 23:28   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Da li uciti HTML + Stuff ili Ne...

A to kosta, i ko ce kasnije da mu odrzava site itd. To jeste naj opcija u slucaju da mu treba za nesto vazno i da moze da izdvoji kes, slazem se. Ali u slucaju da je nesto manje vazno onda neka zagrebe povrsinu pa neka sam iscacka nesto i vremenom ce mic po mic nadogradjivati znanje ukoliko ima vaznijih okupacija na umu.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2007, 23:54   #6
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Da li uciti HTML + Stuff ili Ne...

Ja sam ti se konkretno zadrzao na zaradi na internetu. Samo da kazem rec koju o web tehnikama. HTML ti je veoma bitan ako radis sa bilo kojim cms-om za njegov vizuelan izgled, naravno moze to da se izvede i bez koda ali nije to to. Uz html ti dolazi i stuffs koje si naveo, tj. sve novije strane su zaboravile cist html i koriste se napredne tehnike. Znaci html treba da ti bude tablica mnozenje. Kad njega savladas lako ce ti biti da ukapiras ostale tehnike.

Sto se tice samog unajmljivanja web dizajnera to je dosta skupo kad se pogleda samo izrada, odrzavanje, izmene naknadne, pa na mesecnom/ godisnjem nivou,pa posebne zelje. Moze racunica da izadje povelika i to pogotovo ako je u pitanju pro web developer.

Dakle vracam se na ono sta zapravo zelis. Dobro razmisli pa kreni. Moje misljenje da je ideja najbitnija seti se primera pixel milionera i ostalih i neka ti oni budu uzor. Znanje se postavlja u drugi plan.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 16:27   #7
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Da li uciti HTML + Stuff ili Ne...

Da li su moji lakonski odgovori dobrodosli ili ne, ja ipak imam pravo na njih.

Ne, nemoras da ucis.

Posto ti zelis da budes web manager ili tome slicno moras da nadjes dobru ideju i da je realizujes. To je to.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2007, 21:00   #8
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Da li uciti HTML + Stuff ili Ne...

Ja glasam ZA učenje bar HTML. I joomla zna nekad da prijavi neki problem, a ti kad umesto sajta vidiš "Warning: undefined call at line 86 (/home/public_html/index.php)" možeš da bleneš samo u to kao u belu vranu

Uči, nije teško.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 20:11   #9
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Da li uciti HTML + Stuff ili Ne...

I sa HTMLom ce ti biti tesko da resis tako neki problem :P PHP je prava stvar, ali dzaba je uciti isti ako ne znam HTML.

Kao konkretniji odgovor na tvoje pitanje recicu sledece: uz malo truda, jako je tesko ostvariti neku razumnu zaradu na Internetu. Affiliate programi su uglavnom prespor nacin zarade, a neretko i prevare.

Ja bih preporucio dva nacina zarade, ali se oni prilicno razlikuju od prostog kliktanja na reklame. Prvi je razvoj web sajta na neku temu (tu stupaju na snagu HTML, CSS i PHP), i onda postaviti Google AdSense ili neke slicne reklame. Da bi ovo bilo uspesno, doduse, potrebno je dostra truda, jer su posete ono sto je vazno. Druga varijanta opet ukljucuje znanje gore navedenih tehnika, ali mozda u jos vecoj meri - web development. Nije zarada na Internetu kao sto je mnogi zamisljaju, ali je ipak vezana za net
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 7:41   #10
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Da li uciti HTML + Stuff ili Ne...

Najbolja a najlakša zarada - Google AdSense i indeksiranje video klipova sa neta. Jedino što je potrebno obezbediti je server i veliki bandwith. I da, sadržaj sajta obavezno na engleskom jeziku.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[HTML] HTML tutorijali na srpskom MilanSM Klijentske aplikacije 12 11.8.2007 17:54
[XHTML] Dozvoljeni oblici tagova Boris Zegarac Klijentske aplikacije 4 9.10.2006 17:49
3d stuff bobi Grafički softver i radovi 7 1.1.2006 0:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com