Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Da li pusite
Da 48 20,17%
Ne 178 74,79%
Nekad 12 5,04%
Glasova: 238. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.6.2007, 20:27   #261
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
@ilidan: eh, otkud pravo nesavesnom vozacu da svojim kolima prodje pored tebe na ulici, ne obaziruci se na to da li njegov auspuh "duva" pravo u tebe?
Ima milion primera,glupo je sve nabrajati!Aman ljudi,pa ja živim u blizini termo elektrane gde je zimi crni sneg!A još će pušenje da mi smeta!!!Ma `ajde bre...
P.S. Od nečeg mora da se umre!!!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 23:10   #262
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

@KOLOS: pa nisam bas na to mislio. Rafineriju u Pancevu i silne fabrike u Boru i Majdanpeku treba strogo kaznjavati zbog svega opstepoznatog! I to biti nemilosrdan!
@ilidan: da li to znaci da automobile treba staviti van zakona ili, kao u Kini - svi na bajseve, pa tako sa cetiri bicikle, mama, tata, bata i seka pravac na more?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 23:24   #263
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
KOLOS kaže: Pregled poruke
Ima milion primera,glupo je sve nabrajati!Aman ljudi,pa ja živim u blizini termo elektrane gde je zimi crni sneg!A još će pušenje da mi smeta!!!Ma `ajde bre...
P.S. Od nečeg mora da se umre!!!
U slučaju da si se rodio, odrastao i da sada živiš kao što kažeš u blizini termoelektrane koja farba sneg ... tebi sigurno više smeta pušenje nego nekome ko je odrastao na čistom planinskom vazduhu.

Ako su tri elementa koja sam spomenuo tačna imaš dobre šanse da su tvoja pluća već oštećena do neke mere, što ne mora da bude nešto posebno opasno ali u poredjenju sa nekim ko je odrastao u čistijim okolnostima razlike moraju da postoje.

PS.
Najprirodnije je da se umre od starosti.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 0:09   #264
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Odlična tema. Možda da se otvori još neka tema o alkoholu, brzoj vožnji, bandžiju, skakanju iz aviona i ostalim stvarima koje su pitanje afiniteta i ličnog izbora svakog pojedinca... A da, nezdrava voda, vazduh pun smoga, opšta zagađenost, radioaktivne kiše... gazirana pića, prskano voće, lude krave, ptičji grip... Ma apokalipsa samo što nije! Samo još svi maloumni i ignorantni ovisnici da se skinu sa duvana i eto nama veselijeg života; pa koliko god da traje bar ćemo zdravije živeti. Što bismo sebi dopuštali sitne poroke i slabosti koje nas čine srećnijima u ovom nadasve zdravom i poletnom svetu?
Teška je to mudrost "živi i pusti druge da žive"...
Ova tema itekako ima smisla za sve one koji ulaze ili su već u pubertetu, pa i za one nešto starije.

Što se tiče pušenja još pre sam tvrdio da ima mnogo gorih stvari na koje se ne obraća pažnja, da se ne citiram mogu se pogledati poruke:
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...&postcount=191
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...&postcount=192
Ne znam da li treba otvarati temu o alkoholizmu, najverovatnije ne na ovakvom mestu ali da je akoholizam veliki problem sasvim je jasno.

O vodi koju treba oprati, vazduhu koji je potrebno poslati na hemijsko čišćenje i sličnom već imamo temu: Ekologija ali baš nešto ne marimo puno za nju, kao uostalom ni za Ekologiju.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 0:24   #265
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
U slučaju da si se rodio, odrastao i da sada živiš kao što kažeš u blizini termoelektrane koja farba sneg ... tebi sigurno više smeta pušenje nego nekome ko je odrastao na čistom planinskom vazduhu.

Ako su tri elementa koja sam spomenuo tačna imaš dobre šanse da su tvoja pluća već oštećena do neke mere, što ne mora da bude nešto posebno opasno ali u poredjenju sa nekim ko je odrastao u čistijim okolnostima razlike moraju da postoje.

PS.
Najprirodnije je da se umre od starosti.
Nisam lepo formulisao,mislio sam da pored opšteg zagađenja sredine u kojoj živim/o,pušenje je mala beba u poređenju sa tim!Naravno da mi smeta,kome ne smeta,ali ja to svesno radim i imam pravo na to!Naravno da i antipušači treba da imaju svoja prava-podržavam u potpunosti!

P.S.To je bio crni humor,naravno da bi svako trebao da umre od starosti!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 6:57   #266
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Odlična tema. Možda da se otvori još neka tema o alkoholu, brzoj vožnji, bandžiju, skakanju iz aviona
Taman će ceo forum da me mrzi, bavim svim tim stvarima...sem bandžija, to je za početnike!
Citat:
illidan kaže: Pregled poruke
a odakle tebi pravo da trujes nekoga?
A jel' vide ti da sam rekao nešto o zakonu koji je donet? Zakon je tu da se poštuje. Uostalom, nije mi ni prijatno da vidim nekog nepušača koji se pored mene guši od dima dok ja purnjam. A na ulici je besmisleno braniti pušenje, jer je zagađenje vazduha od vozila milion puta veće.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 0:39   #267
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ovaj vic moram ovde:

Uhvatio pandur klinca s cigaretom i kaze mu:
Pandur: Mali zasto pušiš, da li ti znaš da cigarete skraćuju zivot? Koliko ti uopšte imaš godina?
Klinac: 13
Pandur: E, vidiš da ne pušiš sad bi imao 15
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 0:56   #268
_RaZoR_
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: Bedroom xD
Poruke: 386
Zahvalnice: 283
Zahvaljeno 145 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku _RaZoR_
Talking Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Ovaj vic moram ovde:

Uhvatio pandur klinca s cigaretom i kaze mu:
Pandur: Mali zasto pušiš, da li ti znaš da cigarete skraćuju zivot? Koliko ti uopšte imaš godina?
Klinac: 13
Pandur: E, vidiš da ne pušiš sad bi imao 15
Hahahahahahahahahaha...Čitao sam negdje taj vic, ali opet kad ga vidim nasmijem se...Svaka čast Simkeee
_RaZoR_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 8:51   #269
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Taman će ceo forum da me mrzi, bavim svim tim stvarima...sem bandžija, to je za početnike!


Zar tebi Bungee Jump nije zabranio Dr. Martens?



Citat:
Pokušao sam živjeti bez žena, cigareta i alkohola.
Bilo je to najdužih pet minuta u mom životu.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 9:21   #270
baclawa
Član
 
Član od: 14.5.2007.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 90
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku baclawa
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ma pušim, ali se trudim da poštujem nepušače, kao i prostor gde pušenje nije dozvoljeno
baclawa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 12:56   #271
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Evo jednog više nego monstruoznog primera diskriminacije pušača:
Po prirodi posla dosta se krećem na području severne bačke.Još ranije mi je za oko zapela jedna mešaona stočne hrane.Naime u maloj kantinici je instalirana kamerica povezana sa računarem koji se nalazi "tamo negde".Vreme za pauzu nije striktno određeno, svakome je na volju koliko će pauzirati sve pod budnim okom velikog brata (čitaj:nekog šefa drkXadžije).Naravno svi zaposleni, mahom fizički radnici gledaju da što pre pojedu svoj doručak pa nazad na džakove jer...nikad se ne zna...Novina od pre par meseci je da je određen i famozni "prostor za pušenje". Ispred menze je ufarban kvadrat oko 1x1 metar, pa ko želi da zapali (a čini mi se da su 99% vorkera pušači), nek lepo stane u kvadratić (i leti i zimi).Pošto je kao što rekoh u pitanju teška šljaka neko se setio da u p.kvadratić iznese i malu klupicu čisto da se zapali cigareta i sedne.Evo pre nedelju dve put me ponovo naneo na isto mesto, klupice ni od korova a na zidu uredno zalepljen stoji plakatić "pušite stojeći".Par ljudi koje sam pitao šta misle o tome samo su slegli ramenima.Treba im posao.Pade mi sad na pamet kako su grci robove definisali kao "životinje koje govore".I tako...živela ljudska prava, sloboda misli i neznam šta i koja i čija prava na čega!
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 0:33   #272
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ne vidim kako se ovde i na koji način krše prava tih ljudi.

Jedino mi je bez veze taj nesrećni kvadrat koji je trebalo, valjda, da bude izraz dobre volje poslodavca.
Jednostavno nema potrebe ni za njim.

Situacija mi je sasvim jasna i ako bi je uporedio sa sličnom situacijom u bilo kojoj zemlji gde se izuzetno vodi računa o pravima zaposlenih ne vidim kakva bi bila razlika osim u tom kvadratu koji sigurno tamo ne bi postojao.

Zaposleni imaju odredjeno radno vreme u koje je ukalkulisana i pauza koja obično traje trideset minuta, svo ostalo vreme je obično predvidjeno za rad.

Kantina je najverovatnije sudeći po nazivu mesto gde se servira i poslužuje hrana tako da mi je jasno zašto je unutra sasvim opravdano zabranjeno pušenje.

Dvorište i pogoni firme po defaultu najčešće nigde nisu predvidjeni za pušenje pa tako razumem poslodavca koji ima pravo da isto zabrani.

E, sad ako uzmemo da zaposleni pre i posle posla imaju dovoljno vremena da upražnjavaju sve svoje aktivnosti ne vidim zašto bi im se to dozvolilo i na poslu ... takva dozvola bi jednostavno povlačila za sobom i pravo onih koji piju pivčugu i sl. za neki svoj kvadrat sa ili bez klupe a potom i onih koji sviraju qrcu a kojih svakako ima da i oni iscrtaju kvadrat, pa potom nekih trećih, četvrtih itd.

Previše dugo smo živeli u socijalizmu, gde se vodilo računa o svemu i svačemu ... moramo se navikavati na sasvim drugačija pravila, pa šta god mislili o njima.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 0:34   #273
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

U jednoj od naših poznatih firmi bio je priličan broj drinkera koje nikakva odbijanja od plate niti kazne nisu mogle odučiti od toga poroka i gde je sasvim normalno bilo videti poluošamućene likove na poslu a vinjak, pivo i sl. špecije su se sretale na svakom koraku ... posle privatizacije jedan od prvih noviteta koji je gazda uveo je bio Dreger aparat za proveru alkoholisanosti.
Imali su pravo na jednu ili dve greške, dalje nije bilo nikakve priče. Neki su otpušteni a neki koji su do tada čak bezuspešno lečeni od alkohola i koji nikako bez toga nisu mogli naglo su se izlečili i prestali da piju, čak ne piju ni nedeljom iz straha šta će u ponedeljak ujutro aparat pokazati. Duvan, tj.cigarete im niko ne brani mogu da puše do besvesti, naravno ako imaju vremena i na strogo odredjenom mestu na kojem je skoro nemoguće sresti nekoga kako stoji i puši ali ne zbog straha od poslodavca već zato što nemaju vremena, posao je tako organizovan da oni svo vreme osim pauze rade. Pauzu imaju pravo da iskoriste po želji ali se većina odlučuje za neki obrok a duvan posle posla. Koliko sam skonato iz njihovih priča mnogima je milo što je situacija takva. Još bih dodao ako je uopšte bitno za priču da mnogo bolje posluju i da su im plate prilično veće i koliko toliko u skladu sa obavezama.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 13:35   #274
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

@Simke Svakako...i kako da ne....
Dokaz superiornosti i humanosti takvog "upicinudlakuorganizovanograda" su i oni švedi što se vikendom nalokavaju do besvesti na trajektu prema danskoj.Naime u bezcarinskoj zoni cuga je jeftinija.Dakle radi ti šta hoćeš ali na arbajtu ima da budeš ciborg: pola čovek-pola mašina (magarac ili konj kome se šta više sviđa).Slična situacija je i u ostalim "razvijenim" državama.A pošto mlađi naraštaji ne vole toliko da piju a treba im pripremiti mo0zgove za integraciju u poredak (socijalizaciju!) tu su male raznobojne pirulice koje lepo pašu uz masovne tehno-rejv partije.Posle takvog hard-kor vikenda svi su mirni ko bubice (dobra deca, samo piju mineralnu a i ne puše).I ko još onda razmišlja o duvanu kada ima toliko lepših stvari!Dobar primer je prozak, zna se da je dobar deo amera debelo navučen.A produktivnost cveta li cveta.Za strejtere uvek ostaje mogućnost bezgraničnog šopinga ili možda tovljenja buraga preko svake razumne mere.Naravno ovo će kod nas tek da stigne u pravoj snazi.
Sve ovo me nekako podseti na knigu "Reklamokratija", napisao je Frederik Pol.
Glavni junak koji je nekom nameštaljkom pao sa vrha na dno društva (hiper organizovani ciber društveni sistem) uspeva nekeko da dođe do vrlo kvalitetno krivotvorenih dokumenata.Na prvom kontrolnom punktu ga ipak hapsi policija.Kada je pitao pandura kako ga je otkrio ovaj mu reče: "Pa tvoj narko karton je potpuno prazan.A zna se da se danas ne drogiraju samo ludaci i disidenti".Naime, svaki radni čovek je imao pravo na mesečnu "dozu" po zdravlje bezopasnih medikamenata, čisto opuštanja radi.U tom pravcu se svet kotrlja.Iz nekog neobnjašnjivog razloga mi pušači tu predstavljamo neku prepreku.
Tip za knjigu: Oldos Haksli-Vrli novi svet
Tip za film : Fight Club, Brazil (Terry Gilliam)
Poz...

Poslednja ispravka: CENTROPEN (4.7.2007 u 14:33) Razlog: zbog zato
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 19:45   #275
Psyho_Whisper
Član
 
Član od: 31.12.2006.
Poruke: 48
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Pusim plavi LM, nekad paklu dnevno, nekad manje, nekad mnogo manje...
Psyho_Whisper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 22:55   #276
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
CENTROPEN kaže: Pregled poruke
@Simke Svakako...i kako da ne....
Dokaz superiornosti i humanosti takvog "upicinudlakuorganizovanograda" su i oni švedi što se vikendom nalokavaju do besvesti na trajektu prema danskoj.Naime u bezcarinskoj zoni cuga je jeftinija.Dakle radi ti šta hoćeš ali na arbajtu ima da budeš ciborg: pola čovek-pola mašina (magarac ili konj kome se šta više sviđa).Slična situacija je i u ostalim "razvijenim" državama.A pošto mlađi naraštaji ne vole toliko da piju a treba im pripremiti mo0zgove za integraciju u poredak (socijalizaciju!) tu su male raznobojne pirulice koje lepo pašu uz masovne tehno-rejv partije.Posle takvog hard-kor vikenda svi su mirni ko bubice (dobra deca, samo piju mineralnu a i ne puše).I ko još onda razmišlja o duvanu kada ima toliko lepših stvari!Dobar primer je prozak, zna se da je dobar deo amera debelo navučen.A produktivnost cveta li cveta.Za strejtere uvek ostaje mogućnost bezgraničnog šopinga ili možda tovljenja buraga preko svake razumne mere.Naravno ovo će kod nas tek da stigne u pravoj snazi.
Sve ovo me nekako podseti na knigu "Reklamokratija", napisao je Frederik Pol.
Glavni junak koji je nekom nameštaljkom pao sa vrha na dno društva (hiper organizovani ciber društveni sistem) uspeva nekeko da dođe do vrlo kvalitetno krivotvorenih dokumenata.Na prvom kontrolnom punktu ga ipak hapsi policija.Kada je pitao pandura kako ga je otkrio ovaj mu reče: "Pa tvoj narko karton je potpuno prazan.A zna se da se danas ne drogiraju samo ludaci i disidenti".Naime, svaki radni čovek je imao pravo na mesečnu "dozu" po zdravlje bezopasnih medikamenata, čisto opuštanja radi.U tom pravcu se svet kotrlja.Iz nekog neobnjašnjivog razloga mi pušači tu predstavljamo neku prepreku.
Tip za knjigu: Oldos Haksli-Vrli novi svet
Tip za film : Fight Club, Brazil (Terry Gilliam)
Poz...
Toliko toga si tako bombarderski naveo da bi bio potreban omanji roman da ti se odgovori a ja nemam niti snage niti volje za to.

Pažljivo čitajući tvoje poruke lako je uočiti gnev koji poseduješ i za koji se nadam da ćeš ga pravilno iskoristiti i upotrebiti ... nadam se i da će to imati neke koristi, kako za tebe tako i za širu zajednicu.

Kada bih poverovao u tvrdnju iz tvoje zadnje rečenice, pa mislim da bih svoje klince u tom slučaju od malih nogu navikavao na duvan. Kasnijih godina kako budu odrastali mogao bih mirno da spavam, ne brinući da će skliznuti u grozomorne kandže narkomanije ... ali na žalost nije tako i sam znaš da je u pitanju neozbiljna tvrdnja.

Tip za knjigu: ''Kako su pušači spasili planetu'' (CENTROPEN)
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
CENTROPEN (5.7.2007)
Stara 5.7.2007, 10:45   #277
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Toliko toga si tako bombarderski naveo da bi bio potreban omanji roman da ti se odgovori a ja nemam niti snage niti volje za to.

Pažljivo čitajući tvoje poruke lako je uočiti gnev koji poseduješ i za koji se nadam da ćeš ga pravilno iskoristiti i upotrebiti ... nadam se i da će to imati neke koristi, kako za tebe tako i za širu zajednicu.

Kada bih poverovao u tvrdnju iz tvoje zadnje rečenice, pa mislim da bih svoje klince u tom slučaju od malih nogu navikavao na duvan. Kasnijih godina kako budu odrastali mogao bih mirno da spavam, ne brinući da će skliznuti u grozomorne kandže narkomanije ... ali na žalost nije tako i sam znaš da je u pitanju neozbiljna tvrdnja.

Tip za knjigu: ''Kako su pušači spasili planetu'' (CENTROPEN)
Bravo
Oduvek sam bio za malo neslaganja onako po "difoltu".Nema dobrog paprikaša bez ljute paprike.Najgora forum varijanta je kada se diskusija pretvori u sveopšte "slaganje" i papagajično i sterilno ponavljanje davno poznatih "istina".
Al, nema frke zato smo mi pušači tu da spasemo stvar (a možda i svet)
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com