Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.8.2006, 18:17   #21
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Još veća fora je što je RTS otkupio, ponovo, prava za tu crno-belu zonu sumraka, još pre 3-4 meseca, ali "nemaju" kad da je puste.
Kao ni BSG i "Alfred Hičkok predstavlja" koje su takođe otkupljene...

Go figure
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 21:23   #22
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Citat:
Viper kaže:
Još veća fora je što je RTS otkupio, ponovo, prava za tu crno-belu zonu sumraka, još pre 3-4 meseca, ali "nemaju" kad da je puste.
Kao ni BSG i "Alfred Hičkok predstavlja" koje su takođe otkupljene...

Go figure
kada budeš imao više informacija pretpostavljam da ćeš nam prijaviti...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2006, 12:58   #23
Saber Rider
Novi član
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Ruma
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Ima li neko slike "Super Zace"? Nemogu da se setim kako mu je izgledao shlem! Imam neko secanje u glavi, ali me previshe podsecja na Dart Vadera.
Saber Rider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Saber Rider na korisnoj poruci:
overmars (22.2.2013)
Stara 28.8.2006, 13:18   #24
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Da, Sport Billy je stvarno bio jak crtac!
A od igranih serija, naravno Twilight zone i X-files (nesrecno, vecito emitovane ina Pinku i na RTS-u kasno nocu bez reprize!!! Onaj Nemecek je *****!!!)
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 17:44   #25
vkokan
Novi član
 
Član od: 22.9.2006.
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Imam The Flash, staru Zonu sumraka i Alfred Hičkok predstavlja, ako nekog zanima.
A mene zanima da li se neko seca (i da li ima),"Jake", radi se o decku koji ima (mislim) nanite u krvi, tj. nanotehnologiju i to mu daje razne moci itd.
Tu seriju bih bas hteo da nabavim.
vkokan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 11:01   #26
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Jel se seca neko serije ''Sledge Hammer''? Totalno ludilo ! Cuvena recenica glavnog junaka:''Ne brinite,znam sta radim !''(u jednoj epizodi posle te recenice sledi scena nuklearne eksplozije i iz rusevina grada se cuje Hamerov sef kako galami ''HAMERE !''). Kao neka parodija na Prljavog Harija.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Leeroy Jenkins na korisnoj poruci:
che daboli guz (12.11.2007), r0nIn (21.4.2010)
Stara 26.10.2006, 15:30   #27
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Da li se seca neko serije koja se emitovala krajem 80ih. Zaboravih joj ime, a radnja se desava u americi krajem 60ih pocetkom 70ih. Jedan lik prica svoje dozivljaje iz detinjstva. Nesto na fazon Grlomu jagode, samo sto lik ima nekih 12-13 god. Konstantno pokusava da smuva komsinicu(ciji je brat poginuo u vjetnamu), trpi maltretiranje starijeg brata i pravi gluposti sa ortakom.
Kao klinac sam voleo ovu seriju, pa bih voleo da je ponovo pogledam. Samo ne znam ime, cini mi se da ima nesto sa godinama(najbolje godine ili nesto slicno).
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 17:19   #28
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Citat:
Shlaymara kaže:
Da li se seca neko serije koja se emitovala krajem 80ih. Zaboravih joj ime, a radnja se desava u americi krajem 60ih pocetkom 70ih. Jedan lik prica svoje dozivljaje iz detinjstva. Nesto na fazon Grlomu jagode, samo sto lik ima nekih 12-13 god. Konstantno pokusava da smuva komsinicu(ciji je brat poginuo u vjetnamu), trpi maltretiranje starijeg brata i pravi gluposti sa ortakom.
Kao klinac sam voleo ovu seriju, pa bih voleo da je ponovo pogledam. Samo ne znam ime, cini mi se da ima nesto sa godinama(najbolje godine ili nesto slicno).
Uh,podsetio si me na tu seriju koju sam i ja jako voleo kada sam bio klinac.I meni se cini da su je preveli kao "Najbolje godine".
Cini mi se da u seriji glumi klinac(koji to sada ocigledno vise nije) koji je glumio u
cuvenom filmu "The Wizard".Glumac se zove Fred Savage(ako je to upste taj klinac,nisam 100% siguran).

Iako su tema stare serije,voleo bih da me neko kaze nesto vise o 2 filma koje sam gledao kao dete(sredinom 80-ih) i koji su na mene ostavili jak utisak(jer se i dan danas secam nekih scena iz tih filmova.)

Prvi je laksi za pogadjanje jer je u ono vreme koliko se secam bio prilicno popularan film pa ga se stariji verovatno secaju.Secam se samo da se radnja filma desava u nekoj dzungli.Iz tog filma pamtim vrlo upecatljivu scenu kada orao(ili neka slicna ptica,nisam bas siguran) leti iznad dzungle a neki indijanac gleda kroz oci tog orla...

Drugi film je totalna kung fu makljaza i iznenadilo bi me ukoliko se neko seca ovog filma.Secam se da je fora filma u tome sto neki klinci kojima je neki zlotvor pobio familije ili tako nesto,kada odrastu idu da se svete tom zlotvoru.
Secam se da je jedan od likova iz filma ostao bez ruku,pa je imao gvozdene(bukvalno) ruke.Ovo bas nije tako cesto vidjeno u filmovim(osim u "U Zmajevom Gnezdu" gde glavni negativac nije imao jednu saku pa je onda umesto nje stavljao kojekakve bodeze i slicne stvari),pa se mozda na osnovu toga neko i seti o kom filmu se radi.
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 17:44   #29
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Citat:
Jerry McLafllin kaže:
Uh,podsetio si me na tu seriju koju sam i ja jako voleo kada sam bio klinac.I meni se cini da su je preveli kao "Najbolje godine".
Cini mi se da u seriji glumi klinac(koji to sada ocigledno vise nije) koji je glumio u
cuvenom filmu "The Wizard".Glumac se zove Fred Savage(ako je to upste taj klinac,nisam 100% siguran).
Jeste taj je. Nasao sam na IMDb da se serija zove Boy Meets World. Snimana je od 93 do 2000. A ja misleo negde 89-90. LINK
hvala, hvala

A sto se tice tvog prvog filma, mozda je Beastmaster, ali on nije bio indijanac ali je gledao ocima svog sokola.
Drugi ne znam.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
zoran845 (12.11.2007)
Stara 26.10.2006, 18:03   #30
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Citat:
Shlaymara kaže:
Jeste taj je. Nasao sam na IMDb da se serija zove Boy Meets World. Snimana je od 93 do 2000. A ja misleo negde 89-90. LINK
hvala, hvala

A sto se tice tvog prvog filma, mozda je Beastmaster, ali on nije bio indijanac ali je gledao ocima svog sokola.
Drugi ne znam.
Neverovatno.I ja sam mislio da je prikazivana negde krajem 80-ih i pocetkom 90-ih.
Svasta.Verovatno je RTB ili kako se vec tada drzavna televizija zvala,
prikazivala samo prvu sezonu te serije pa smo stekli utisak da je bila "pre 100 godina".
Film nije Beastmaster.Secam se da sam ga gledao u bioskopu i da mi je tada(tada sam imao 5-6 godina) delovao totalno uvrnuto.

Secate li se serije "Tropical Heat" i legendarnog Nik Slotera?
Nekih 20-ak epizoda te serije,Pink je negde na pocetku svog postojanje(sredina 90-ih) prikazivao do besvesti(valjda nisu imali sta drugo da prikazuju).
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 20:59   #31
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Citat:
aerochivija kaže:
...HRT ubija RTS u pojam sadržajem...
Svi se loze na to... ali izgleda da niko ne zna da ovaj je HRT sto mi gledamo preko kablovske ustvari SAT-HRT na kojem su extra filmovi/serije. A na "obicnom-zemaljskom" koji gledaju Hrvati nema ni 1% tog programa tako da ustvari RTS nudi svojim gradjanima mnogo bolji program (od kako je Nemecek dosao na RTS, situacija je drasticno poboljsana).
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 21:48   #32
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Citat:
Jerry McLafllin kaže:
Secate li se serije "Tropical Heat" i legendarnog Nik Slotera?
Nekih 20-ak epizoda te serije,Pink je negde na pocetku svog postojanje(sredina 90-ih) prikazivao do besvesti(valjda nisu imali sta drugo da prikazuju).
Za ovu seriju me vezuju predivna osećanja. Uvek me podseti na leto i Olimpijadu ali ne znam zašto. Neprevaziđeno.
Ocelot je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 23:47   #33
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Citat:
SuperG kaže:
. A na "obicnom-zemaljskom" koji gledaju Hrvati nema ni 1% tog programa .
Nije tacho, ja imam "zemaljski" HRT koji uvek ima vrh filmove, i svi filmovi koji idu na "zemaljskom" HRT-u posle budu prikazani na satelitu. Realno, sve hrvatske televizije imaju vrh program i >>>> nashe televizije.

http://www.novatv.hr/aspx/ Sajt Nove TV, ona je u Hrvatskoj neshto kao kod nas Pink...
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2006, 10:16   #34
Nebojsa Nedeljkovic
Novi član
 
Član od: 24.11.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Seca li se ko americke(valjda americke)serije iz sredine osamdesetih,mislim da je nas prevod bio "Bendzi ,Zeks i decak iz svemira".Klinac je sa neke druge planete zbrisao na Zemlju od nekih zlikovaca(na fazon Supermena),a drustvo mu pravi mali leteci robot sa glavom kao E.T. i domaca obicna zemaljska dzukela.
Nebojsa Nedeljkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2007, 15:09   #35
Milan Maunic
Član
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 86
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 16 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milan Maunic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Milan Maunic
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

U vreme serije Tropic heat vrtele su se i jos dve odlicne serije:
Marker i West Waikiki One, zna li neko za te serije? Grizli Adams, Flash, Knight Rider, Moonlighting, Dear John, Cosby Show, Cheers,Sledge Hammer su bile jako dobre serije.Koliko su samo puta reprizirali bolji zivot, srecne ljude i stizu dolari, u protekle tri godine? Treba pustiti makar neke serijale da se ljudi podsete lepih vremena ispred televizora.Kao sto rece neko, umesto da vrate te serije nazad na program oni pustaju spance i meksikance.Sramota.
SuperForce:

www.answers.com/topic/super-force-1
Milan Maunic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 0:39   #36
redsi
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 135
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Da li se neko seca serije koja je bila na rtb pre jedno 10-15 godina,serija je americka radnja se desava u a Africi 60-ih,cini mi se da su bila dva amerikanca i amerikanka koji imaju svoj rezervat,jedno ime mi je ostalo urezano a to je njihov lav Klarens koji se uvek izlezavao na terasi

p.s ovo je jedini forum gde ovakve stvari mogu da se saznaju
redsi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 19:34   #37
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Citat:
redsi kaže:
Da li se neko seca serije koja je bila na rtb pre jedno 10-15 godina,serija je americka radnja se desava u a Africi 60-ih,cini mi se da su bila dva amerikanca i amerikanka koji imaju svoj rezervat,jedno ime mi je ostalo urezano a to je njihov lav Klarens koji se uvek izlezavao na terasi

p.s ovo je jedini forum gde ovakve stvari mogu da se saznaju
Serija se zove "Klarens, razroki lav" http://www.imdb.com/title/tt0059039/ a na nju se nadovezala serija "Daktari" http://www.imdb.com/title/tt0059977/ u kojoj je Klarens jedan od likova.
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2007, 0:27   #38
redsi
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 135
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Citat:
aerochivija kaže:
Serija se zove "Klarens, razroki lav" http://www.imdb.com/title/tt0059039/ a na nju se nadovezala serija "Daktari" http://www.imdb.com/title/tt0059977/ u kojoj je Klarens jedan od likova.
Iako mi je ime nepoznato izgleda da je ta,hvala ti
redsi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 16:31   #39
nikos
Član
 
Član od: 11.4.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 47 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Serija je emitovana mozda pre 15 godina(vise manje), bar ja tako mislim, bio sam klinac tako da se secam ponekih detalja. U seriji se jurcaju roboti jedan (dobrica iz prilozene slike) predstavlja "stariju model" koji putuje sa nekim klincem, sad on je mozda neki princ sa druge planete i li tako nesto. Nnjihov brod je sleteo na zemlju i non stop ih jure neki likovi koji takodje imaju robote. Jedan od glavnih zlih robota je Crni model onako nadrkanijeg dizajna po obliku slican ovom sa slike samo sto su mu oci onako fancy crno crvene i ima nesto nalik "kresti na glavi" Svi roboti imaju pucaljke koje se izvlace iz tela i sibaju laserima. Cinimi se da u spici kad pocinje serija 1 od robora laserom obara drvo. Svi roboti lete na neki 1.5 metara od zemlje. Efekti u toj seriji za ono vreme (a mozda zato sto sam bio klinac) su mi bili extra i mnogo sam voleo ovu sriju, i voleo bih da je pogledam ponovo. Naravno emitovala se na RTB jer i nije bilo drugih
SLika robota "dobrice" je otprilike ovakva (koliko me secanje sluzi, i paint dozvoljava) stim sto mu je boja zlatno zuta i glava moze da mu se uvlaci u telo , kao i kod ostalih.
Ako neko zna kako se zove serija bio bih mu zahvalan.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	robot.png
Viđeno:	26 puta
Veličina:	97,7 KB
ID:	14237  
nikos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 19:06   #40
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Jel se seca neko stare serije...

Cudi me niko ne spominje Smogovce?!

A ima jedna serija sto i mene zanima a cijeg se imena ne mogu sjetiti.
Radi se o americkoj seriji a glavni akteri su roboti stim da drugacije izgledaju kao u gore spomenutom postu.
Gotivni su loptastog izgleda i plave boje(cini mi se).A negativci su kockastog oblika i obe struje se kotrljaju kao lopte. I imaju razne lasere kao i prevozna sredstva.

U par sledecih dana cu postovati sliku kako izgledaju onoliko koliko me pamcenje sluzi.A sama serija se pustala na sarajevskoj televiziji sredinom `80.ih.Valjda je prikazivana i u srbiji.
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku che daboli guz na korisnoj poruci:
Kisr (13.2.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
sci fi, sci-fi, serija, twighlight zone, zona sumraka

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vaši omiljeni crtani filmovi... Covenant Kompjuteri i film 484 18.9.2013 0:15
Da li se neko seća Bruce Leeja budajov Opšta kultura 91 7.5.2010 16:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com