Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2016, 7:27   #301
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Da da, sigurno im baš to odgovara...
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 13:29   #302
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Da da, sigurno im baš to odgovara...
I šta si ti sad hteo da kažeš i kako si doprineo ovoj temi?
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 14:01   #303
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Time što sam naposao da to što si ti napisao nije u opšte tačno. Svaku firmu a pogotovo Blizzard odgovara što veći profit. Oni se ističu time što prave kvalitetne igre ali ih ti nenormalno idealizuješ.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 14:33   #304
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Jel moze jedna strana neke blizzardove igre da prodje bez blizzardovog raskrinkavanja? Ono, kome se ne svidjaju Heroji, nek igra League of Legends ili Dota 2 - Valve i Riot ne vole pare, rade to iz ideala.

Sad dal blizzardu odgovara mala baza ili ne, verovatno im je do sada odgovaralo na neki nacin jer su lakse mogli da cuju hardcore fanove dok je igra jos uvek bila u razvoju, sada bi vec voleli da baza krene da im raste, ali mislim da je za to potrebno promovisati igru, igra je predobra samo ljudi ili nisu culi za nju, ili su je igrali u beti i smorili se jer nije dota.
Bio u igraonicama ispod vuka, pola igraonica nikad culo (fazon, mislis HoN? , jedna cura bila u fazonu, nema Heroes of the Storm jel moze Heroes of Newerth? A meni smesno). Ovi sto su culi na pola kompova nemaju instalirano. Samo jedna igraonica ima na svim kompovima instalirano.

Dok igram u igraonici najvise puta sam cuo tipa "nije losa igra, ima jedna mapa sa podzemljem" (haunted mines). A te mape nema preko pola godine, rekli su da ce da je vrate, ali nije to poenta. Poenta je da su poslednji put culi nesto o toj igri kada je igra izasla/bila u beti, kada se stvarao hype.

Sve u svemu moja teorija je da je blizzard namerno nije promovisao jer je zeleo prvo da je ispegla i da "oseti pravac" sa svojim najvecim fanovima. Zato se igra i nije omasovila.

Ali sada vec ocekujem da se isprse i krenu sa promocijom prve sezone, a samim tim i igre.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 14:39   #305
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Time što sam naposao da to što si ti napisao nije u opšte tačno. Svaku firmu a pogotovo Blizzard odgovara što veći profit. Oni se ističu time što prave kvalitetne igre ali ih ti nenormalno idealizuješ.
Ja ne idealizujem Blizzard, baš naprotiv - sve njihove igre sam prestao da igram odavno, sem HotS-a, jer u HotS-u za promenu slušaju igrače, i zajednica nije ni 1% toksična kao u ostalim igrama, pa i njihovim. Već se u Overwatchu oseća toksičnost, a igra je bila besplatna koliko? 3-4 dana...
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 15:03   #306
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Meni je poslednja njihova igra bila warcraft 3. Cak ni njihov hearthstone ne igram (probao, skontao da je bolje odigrati 2 partije vise u HotS-u, obrisao )

Heroes of the Storm je mnogo vise od skupljanja svih blizzardovih fanova i nostalgicara na jedno mesto - ko igra, zna o cemu pricam - animacije su vrhunske, ali vrhunske (LoL i Dota2 bar tri klase ispod, Blizzardov Diablo 3 deluje presmesno). Kakav crni side project, igra je toliko raskosna, prepuna detalja, najnaprednija Blizzardova igra trenutno. E sada, zasto je onda ne reklamiraju kao vrhunac svoje ponude, napisao sam gore zasto mislim da je tako.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 15:43   #307
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Dota 2 animacije tri klase ispod? Ako se nešto drastično nije promenilo u poslednjih godinu dana onda to nije ni približno tačno, pre će biti da je obrnuto. Sa druge strane artstyle zaostaje debelo u odnosu na Dotu i Warcraft 3, ali opet sve gore navedeno su subjektivna mišljenja.

Super je to što slušaju igrače i voleo bih da se to prenese i na ostale igre iz Blizz kuhinje, ali ono što je mene odbilo posle 100ak partija ili koliko sam već odigrao je cenovni model. Jbt Hearthstone je mala beba u odnosu na Heroes of the Store. Ok mi je visoka cena skinova, mountova i generalno sve kozmetike, to bi mogli i da podignu što se mene tiče, ali cena heroja bi morala biti niža, grind je nepodnošljiv. Opet ako se situacija promenila u poslednjih godinu dana onda povlačim izjavu, ovako je bilo kad sam ja igrao.

Blizz bi više promovisao igru da je ona postigla nekakav uspeh na twitchu. Nema snowball efekat kao HS, ogroman prihod WoW subscribera ili full price kao ostale igre i logično je što ne dobija previše prostora u odnosu na njih. Za e-sports multiplayer igru gledanost je katastrofalna; ljudima ili nije zanimljiva ili gledaju druge igre tog žanra koje i sami igraju i teško ih je privući u protivnički tabor.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 17:13   #308
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Dota 2 animacije tri klase ispod? Ako se nešto drastično nije promenilo u poslednjih godinu dana onda to nije ni približno tačno, pre će biti da je obrnuto.
Obrnuto malo teze. Dota 2 ima dopadljive teksture i mapa mi se svidja, ali sam dizajn heroja porediti sa hots-ovim... Ali dobro, ukusi su razliciti. Mada detalji su mnogo vise od subjektivnog dozivljaja i ukusa, nije kao da se o tome ne moze diskutovati.
LoL je bas prastar, ne bih o njemu, mada ne sumnjam da ima onih koji bi i njegovim animacijama dali prednost nad hots-ovim.

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
ali ono što je mene odbilo posle 100ak partija ili koliko sam već odigrao je cenovni model. Jbt Hearthstone je mala beba u odnosu na Heroes of the Store. Ok mi je visoka cena skinova, mountova i generalno sve kozmetike, to bi mogli i da podignu što se mene tiče, ali cena heroja bi morala biti niža, grind je nepodnošljiva.
Ne znam sta si sve ocekivao da kupis sa 100 partija. Imas 10 heroja u rotaciji (petina svih heroja), kupis dva heroja koja najvise volis i koje bi igrao i posle rotacije, i sta ce ti vise za pocetak. Bez 500-600 partija te niko ozbiljno i ne shvata cak ni u bronzanoj ligi. Tek posle 500-600 partija ti sude dal znas da igras ili ne. Ono kada vidim da je neko rank 14 sa 300 partija bukvalno nista ne znaci, nedostatak iskustva ume itekako da se oseti, ali ne mozes da krivis coveka - prvo, tek je instalirao igru, a drugo placement games su ga smestle tu, posle toga pitanje je koliko je uopste igrao u HL.
Licno, rankove shvatam ozbiljno samo kod igraca sa 1000+ partija. Iz iskustva ti pricam.

Poenta, dok stignes do 1000-te partije priustices sebi sve heroje sa kojima volis i znas da igras (ne zaboravi da imas i rotaciju). To je 3-4 meseca po 4-5 sati igranja dnevno, opustenim tempom. Kontam da su 3-4 meseca samo uvod kad su MOBA igre u pitanju. A svi znamo da 4 sata u igrici ovako prodje, i ne racunas da si igrao tog dana

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Blizz bi više promovisao igru da je ona postigla nekakav uspeh na twitchu.
Ja imam 3000 partija i mozda desetak odgledanih strimova na twitchu. Kako god ovo zvucalo, hots je vise za igranje nego za gledanje.

Meni je ta logika da se igrivost meri po gledanosti malo besmislena.
Imam tu par ortaka, i jos neke srbe i srpkinje sa kojima igram i niko nije zaludjen sa tim strimovima kao dotasi ili lolasi. Igramo i trudimo se, razradjujemo i taktike, ali ne gledamo strimove na dnevnoj bazi.
Taj trend su izmislili dotasi, jbt iz baze ne mozes da izadjes bez nekoliko strimova, tabela, sajtova. Mislim, okej ko to voli, ko se lozi da ce jednog dana postati pro koreanac, meni lepse da za sve to vreme koje bih proveo na twitchu igram.
Naravno odgledam i ja neki strim, izanaliziram, procitam talente, razmislim o taktikama, ali to sve radim usput.

Sve u svemu znam po sebi koliko vremena provodim igrajuci, a koliko doprinosim gledanosti na twitchu tako da nit me cudi, nit me zabrinjava ta statistika. A nit nesto pokazuje.

Voleo bih da je baza igraca veca, ali ne mozemo ocekivati da zajednica funkcionise na isti nacin kao kod lol-a i dota-e. Jer je ovo potpuna drugacija igra od prethodne dve, i oni koji je vole koriste svoje vreme igrajuci je - znam po sebi.

Ima taktike, ima talenata, ima kada se sta radi i kako - ali jedan strim ne menja metu. Popularnost nekog heroja ne leti u nebo samo zato sto se igrao u finalu.
U svakom slucaju igra je dovoljno kompleksna, ali je i jako intuitivna - mnoge stvari mozes i sam da skontas ako to zelis.

Poslednja ispravka: Echo (10.5.2016 u 18:01)
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 17:38   #309
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Današnji gejmeri su mahom pasivni igrači igara, što znači da će pre gledati nekoga kako igra, nego što će sami uzeti miša, tastaturu i kontroler u ruke.
Nemaju gameplay-evi džabe po 500k-1m pregleda, ne gledaju ljudi gejmplej da bi videli kakva je igra pa posle igrali tu igru, već gledaju klipove zabave radi, kao seriju. Isto važi i za strimove i strimere, a naročito za turnire, gledaju se kao fudbal, iako se lopta u životu ne pipne, ili jako retko. Naravno, ne mislim ništa loše kada kažem to, prosto su takvi tipovi igara.

U tome i jeste razlika između HotS-a i ostalih igara, HotS nije igra ni za kakav šou, i zato i nema niti će verovatno imati popularnost poput konkurencije. Ja gledam samo klipove MFPallytime-a preko telefona kad legnem da spavam, jer su prilično edukativni, i čovek je jedan od glavnih testera HotS-a. Sem toga, možda sam pogledao samo par strimova, malo onaj Grubby, malo chu8... I to je to ja mislim. Generalno, HotS strimovi nisu nimalo zanimljivi, dok igra jeste.
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 17:56   #310
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Ne znam sta si sve ocekivao da kupis sa 100 partija. Imas 10 heroja u rotaciji (petina svih heroja), kupis dva heroja koja najvise volis i koje bi igrao i posle rotacije, i sta ce ti vise za pocetak. Bez 500-600 partija te niko ozbiljno i ne shvata cak ni u bronzanoj ligi.
Nije problem šta ja očekujem posle 100 partija nego posle 1000 i više, to opet ne menja činjenicu da su neviđeno gramzivi sa cenama i zbog toga naravno očekuju da ljudi kupuju heroje za pravi novac umesto da im primat bude zarada od prodaje kozmetike. Ne treba niko da me shvata ozbiljno, ali jednostavno neću da budem ograničen izborom heroja ceo život ili da večnost provedem u igri da to ne bi bio slučaj. Ako mi se igra svidi i uživam u njoj uzeću šta mi se sviđa od kozmetike što sam radio i u Doti u manjoj meri, ali da kupujem core delove igre - neka hvala. Odlična odluka tima koji pravi Overwatch da igra ne bude F2P.

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Kako god ovo zvucalo, hots je vise za igranje nego za gledanje. Meni je ta logika da se igrivost meri po gledanosti malo besmislena.
Svaka igra je više za igranje nego za gledanje, ali Twitch itekako utiče na popularnost multiplejer igara. Nisam ni rekao da gledanost utiče na igrivost, ali ona privači sponzore i gomile novih igrača zbog kojih igra opstaje jer oni troše pare na nju, a HotS to nema ni približno. Blizz nije navikao da bude underdog ni u jednom žanru, imaju najpopularniji MMO, RTS, ARPG i CCG, dok su ovde u debelom zaostatku od početka, a vremenom nisu uspeli nimalo da poprave poziciju. Zahvaljujući tome ni malo ne čudi što toliko slušaju igrače i uvažavaju sugestije, ali kao što sam i rekao po meni je samo problematičan cenovni model, igra je bila veoma zabavna dok sam igrao.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 18:30   #311
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Kazem ti sta je problem kod hots-a i twitcha, ljudi od 2000-3000 partija su odgledali desetak strimova jer koriste to vreme za igranje, dok kod Dote pola zivota provedes na strimove, klipove, citanje, tabele. Ako propustis finale ti si vec ispao iz mete. Imas ljude koji to vole, uostalom popularnost dote to potvrdjuje (fazon, dota nije igra, dota je nacin zivota ).
Ali Heroji su drugacija igra, krivo mi je sto nema vise pregleda i sto nije popularnija kao e-sport, ali eto ja sam prvi krivac. A zaludjen sam za igru i fazon pre bih igrao heroje nego znas vec sta radio koliko puta tako - ali jbg. ne gledam strimove, a za mene je najzanimljivija igra na svetu trenutno.

Pojma nemam da li ti e-sports elementi predstavljaju uspeh za neku igru, s obzirom da te odvracaju od igranja (i pretvaraju u posmatraca), ali ljudi generalno vole da su deo toga, ne mora da budu oni ti koji sutiraju loptu. Ali to je sada posebna tema. Ko voli, nek izvoli, ali ima bas dosta ljudi koji nedeljama ili cak mesecima nisu odigrali partiju lol-a ili dota-e (ili su odigrali 2-3), a prate redovno strimove.
Pojma nemam da li je to uspeh za neku igru, za sponzore je svakako.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 18:37   #312
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Kazem ti sta je problem kod hots-a i twitcha, ljudi od 2000-3000 partija su odgledali desetak strimova jer koriste to vreme za igranje
Da, i naveo si sebe kao primer, odličan uzorak.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 19:06   #313
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Pricam ti slikovito, nisam jedini.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 11:34   #314
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Odgovorio mi je! Yeah!

Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2016, 7:29   #315
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Tracer je u besplatnoj rotaciji
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2016, 17:01   #316
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Tracer je u besplatnoj rotaciji
Dakle nema igranja nedelju dana. Ionako sam uzeo OW.
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2016, 19:57   #317
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Igraces Trcera u Overwatchu
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2016, 23:23   #318
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Daju 80% popusta na tyraelov mount, stim pack i 8 heroja. Deluje mi kao realna cena.




Nije moja slika, ali sam u istoj situaciji - fali mi samo tyraelov mount. Mozda se i isprsim 2,87 eur + dobijem stim pack.

+ se na sve to dobija Hell Billie (desno) zbog kupovine novcem (do 14. juna se dobijaju oba malecka)



Ko zeli da obogati svoju kolekciju, eto mu prilike

Poslednja ispravka: Echo (2.6.2016 u 23:34)
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 4:01   #319
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

Novi ranked sistem (spotlight)


MMR reset 14. juna (soft reset, 10 placement games)

SEZONA 1 POCINJE 14. JUNA!

Zvanicno krece Prva sezona u Heroes of the Storm! Sve ovo do sada je bilo samo zagrevanje Spremni deco?
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Echo na korisnoj poruci:
konza strateg (13.6.2016)
Stara 4.7.2016, 13:38   #320
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Heroes of the Storm

In Development – Auriel, Gul’dan, and more!

Gul'dan!
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Heroes of the Storm Obtainer otpaTci 4 12.11.2013 8:22
Company of Heroes Tales of Valor masteri Strateške igre 107 21.6.2011 18:04
Battlefield Heroes - online pucačina dusski Brbljaonica 2 16.5.2010 14:08
Company of Heroes: Opposing Fronts shimec Strateške igre 106 10.4.2009 11:25
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com