Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.11.2011, 23:00   #1
andrija kamenica
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Kodirani telefoni operatera

Intersesuje me pošto operateri kodiraju telefone oni faktički otvaraju orginalne kutije kodiraju telefon i onda ih takve prodaju a kupac bi trebao prvi da otvori orginalno pakovanje , što je i normalno , zar ne ???
andrija kamenica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2011, 23:09   #2
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kodirani telefoni operatera

Ima tu nekih rupa ... u fazonu kupuješ od operatera fon sa njihovim softverim i slično .... do sada sam svaki telefon od njih dobio zapečaćen. Oni ga otvore ispred mene, izvade garanciju i popune ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2011, 23:20   #3
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Kodirani telefoni operatera

Jel imam pravo da trazim da mi oni dekodiraju telefon ako je proslo dve godine (na koliko je bio ugovor) ?
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2011, 0:47   #4
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Kodirani telefoni operatera

Imas, imas i pre isteka ugovorne obaveze jer aparat prelazi u tvoje vlasnistvo posle potpisivanja ugovora, to da li ces da ga koristis sa drugom mrezom je tvoje. Samo je potrebno da kontaktiras ovlasceni servis, das im sta treba od informacija i poslace ti kod za SIM Free. Bilo je reci o ovome pre, cak je neko postavio prepisku sa opetaterom i ovlascenim servisom kad su upucivali jedni na druge. Ne secam se tacno naziva teme ali pretraga foruma moze da posluzi ili mozda neko zna o cemu vec pricam...

Evo teme http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=69691 bice da je uvoznik glavni ako nije ovlasceni servis, procitaj.
http://www.elitesecurity.org/t424469...efona-sim-lock

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-ko...ih-u-Telenoru/
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
Vavilon (1.12.2011)
Stara 1.12.2011, 19:33   #5
andrija kamenica
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kodirani telefoni operatera

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Ima tu nekih rupa ... u fazonu kupuješ od operatera fon sa njihovim softverim i slično .... do sada sam svaki telefon od njih dobio zapečaćen. Oni ga otvore ispred mene, izvade garanciju i popune ....
Hvala na odgovoru.
Da al me interesuje Telenor uzima telefone od proizvođača ili uvoznika i on ih kodira znači otvara orginalne kutije i ponovo pakuje ili ....to mi nije jasno ???
Imam problema s HTC Desire S uzet 2.08.11 , tj produžio sam ugovor , promenio paket iako ti nekažu ni za nove obračunske intervale ni da su telefoni kodirani ,menjali su mu ploču na prvom servisu pa se posle toga gasio pa sam ga opet reklamirao uz zahtev za novi telefon ali u servisu kažu da je telefon ok,pa Telenor neće da ga menja , obratio sam se i tržišnoj inspekciji , oni kažu da su bili u telenoru (mada nisam dobio nikakav dokument da su bili u telenoru ) i da servis kaže da je telefon ok i to je to,inspekcija radi po zakonu tako mi je inspektorka rekla,da ja uzmem sudskog veštaka i da mogu da ih tužim.Telefon još stoji u Telenoru nisam hteo da ga podignem,sad neznam dali su i HTC telefoni kodirani mada mislim da jesu,i ako su kodirani znači oni su otvarali org. kutiju nisam ja kao kupac a trebao bih,pa neznam šta da radim???
andrija kamenica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 15:48   #6
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Kodirani telefoni operatera

Citat:
andrija kamenica kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru.
Da al me interesuje Telenor uzima telefone od proizvođača ili uvoznika i on ih kodira znači otvara orginalne kutije i ponovo pakuje ili ....to mi nije jasno ???
Imam problema s HTC Desire S uzet 2.08.11 , tj produžio sam ugovor , promenio paket iako ti nekažu ni za nove obračunske intervale ni da su telefoni kodirani ,menjali su mu ploču na prvom servisu pa se posle toga gasio pa sam ga opet reklamirao uz zahtev za novi telefon ali u servisu kažu da je telefon ok,pa Telenor neće da ga menja , obratio sam se i tržišnoj inspekciji , oni kažu da su bili u telenoru (mada nisam dobio nikakav dokument da su bili u telenoru ) i da servis kaže da je telefon ok i to je to,inspekcija radi po zakonu tako mi je inspektorka rekla,da ja uzmem sudskog veštaka i da mogu da ih tužim.Telefon još stoji u Telenoru nisam hteo da ga podignem,sad neznam dali su i HTC telefoni kodirani mada mislim da jesu,i ako su kodirani znači oni su otvarali org. kutiju nisam ja kao kupac a trebao bih,pa neznam šta da radim???
Ne, oni ne otvaraju, nego se telefoni kad se narucuju, a to se radi u vecim kolicinama namjenski u fabrici brendiraju i kodiraju. A i ni jedan telefon se ne otvara kada se kodira, to se sve radi ili na usb ili na f-bus kabal, a potom se prvi put pakuje u org kutiju.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 22:43   #7
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Kodirani telefoni operatera

Citat:
andrija kamenica kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru.
Da al me interesuje Telenor uzima telefone od proizvođača ili uvoznika i on ih kodira znači otvara orginalne kutije i ponovo pakuje ili ....to mi nije jasno ???
Imam problema s HTC Desire S uzet 2.08.11 , tj produžio sam ugovor , promenio paket iako ti nekažu ni za nove obračunske intervale ni da su telefoni kodirani ,menjali su mu ploču na prvom servisu pa se posle toga gasio pa sam ga opet reklamirao uz zahtev za novi telefon ali u servisu kažu da je telefon ok,pa Telenor neće da ga menja , obratio sam se i tržišnoj inspekciji , oni kažu da su bili u telenoru (mada nisam dobio nikakav dokument da su bili u telenoru ) i da servis kaže da je telefon ok i to je to,inspekcija radi po zakonu tako mi je inspektorka rekla,da ja uzmem sudskog veštaka i da mogu da ih tužim.Telefon još stoji u Telenoru nisam hteo da ga podignem,sad neznam dali su i HTC telefoni kodirani mada mislim da jesu,i ako su kodirani znači oni su otvarali org. kutiju nisam ja kao kupac a trebao bih,pa neznam šta da radim???
Telefone ne kodira operater vec proizvodjac po zahtevu operatera.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 19:57   #8
andrija kamenica
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kodirani telefoni operatera

mislim da niste u pravu pročitajte temu:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=69691

Poslednja ispravka: andrija kamenica (3.12.2011 u 20:27)
andrija kamenica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 20:25   #9
andrija kamenica
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kodirani telefoni operatera

Citat:
Vavilon kaže: Pregled poruke
Jel imam pravo da trazim da mi oni dekodiraju telefon ako je proslo dve godine (na koliko je bio ugovor) ?
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-ko...ih-u-Telenoru/

Ne da imaš prava nego nisu ni smeli da ih kodiraju jer to nisu navodili ranije u ugovoru,pogledaj član 10 u ugovoru............

Poslednja ispravka: andrija kamenica (4.12.2011 u 1:27)
andrija kamenica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 21:18   #10
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Kodirani telefoni operatera

Sve zavisi i koji je telefon u pitanju, vecinu kodira proizvodjac prije isporuke naruciocu, ali u najvecem broju slucajeva se i isporucuju UNLOCK kodovi za iste. Takodje telefon moze da i kodira njihov ovlasceni servis, ali to je dosta teze, lakse je dekodirati nego kodirati telefon, tako da se to vecinom radi pri samoj proizvodnji uredjaja.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanje legalnosti zaključavanja mobilnih telefona kod operatera. DragonSlayer Aparati i oprema 12 22.3.2015 2:48
telenor ponuda da li su telefoni kodirani dm@ricn Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS 23 12.5.2013 15:23
Tv telefoni Pejovic otpaTci 2 1.10.2011 22:33
Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefoni dile Aparati i oprema 36 17.2.2010 15:02
Telefoni kod MTS-a redkanji Aparati i oprema 4 30.7.2008 11:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com