Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2010, 12:20   #1
Timotije
Član
 
Član od: 10.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 73
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Određen forumom Nokia E71 - za one kojima je vibracija prestala da radi posle firmware updatea

Zdravo svima!

Ako se nekome desi da posle update-a firmware-a Nokie E71 na verziju 400.21.013 (koji donosi fine stvarcice) ne radi vibracija moze probati da uradi FACTORY SETTINGS (fabricko resetovanje). Nalazi se u MENU>TOOLS>SETTINGS>GENERAL>FACTORY SETTINGS
Fabricka sifra je 12345.

Resetovanjem se gube SVA PODESAVANJA (profili, ringtonovi, home screen podesavanja, screensaver...) na telefonu i potrebno ih je ponovo podesiti, sto i nije tolika muka -> veca je kad sokocalo ne vibrira! Podaci ostaju - tj. ja nisam primetio da mi nesto fali posle resetovanja .

Tema je namenjena onima tkoji imaju slican problem, a guglanjem je malo teze uloviti resenje. Nisam se ranije bavio resetovanjem telefona, i radije ga izbegavam ali u ovom slucaju je pomoglo.

Pozdrav!
Timotije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Timotije na korisnoj poruci:
Partybreaker (9.3.2010)
Stara 9.3.2010, 12:34   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71 - za one kojima je vibracija prestala da radi posle firmware update-a

Korisna informacija, hvala.

Doduše, meni je utisak da se jačina vibracije solidno povećala prelaskom sa starijeg firmwarea (V200) na ovaj. Pošto sam čuo da često baguje telefon nakon syncovanja podešavanja preko Nokia PC Suitea, moguće je da je do toga. Ja sam nakon upgradea podesio sve ručno, a prebacio samo kontakte i kalendarske unose...

U svakom slučaju, mislim da V400 FW nije baš sjajan, te očekujem od Nokije stabilni V500.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2010, 12:41   #3
Timotije
Član
 
Član od: 10.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 73
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71 - za one kojima je vibracija prestala da radi posle firmware update-a

Ja bagovanja nisam imao, doduse, prestao sam da koristim PC Suite za sinhronizaciju, samo za backup. Lakse mi da povezem telefon u DATA TRANSFER modu i da lepo pregledam fotke i video. E71 lepo slaze fotke po mesecima, a kada ih sinhronizujem napravi mi foldere po danima...

Meni je V200 sasvim bio ok, ali svidja mi se ovih par fora sto su ubacili u V400 ->konkretno sto mi izbaci preview za propustene i za poruke, taj mi je najkorisniji... Imao je softver za to za stari firmware.

Pozdrav
Timotije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2010, 21:07   #4
Timotije
Član
 
Član od: 10.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 73
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71 - za one kojima je vibracija prestala da radi posle firmware updatea

Još jedan mali apdejt oko AGPS-a

Nije vezan za vibraciju, ali je oko istog firmware-a. Pre neki dan sam primetio da mi fon jako teško kači GPS satelite i pored uključenog AGPSa.

Uporedio sam sa ortakovom Nokiom, koja ima stariji firmware koja lokuje satelite iste sekunde. Nakon malo guglanja dodao sam u AGPS setap-u (tamo kod servera) supl.nokia.com . Sada kači satelite u zatvorenom (pored prozora) za manje od 30 sekundi. O napolju neću ni da govorim...
Timotije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
firmware update, nokia e71, vibracija


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com