Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.1.2010, 0:42   #1
phenom_81
Član
 
Član od: 7.12.2009.
Lokacija: JERKOVIC FAMILIJA
Poruke: 153
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Kako LAN štampač u wireless mrežu

pozz braco srbi...ovako...odradio sam wireless mrezu u jednoj firmi sa 10-ak desktop racunara koji imaju mrezne wireless kartice ....sve je to povezano na IKOM net koji ide u LINKSYS router koji dalje baca signal svim ovim racunarima i laptopovima po potrebi ...e sad ima stampac koji je mrezni CANNON MF4270 i njega sam ubadao u u ruter pa na neki komp direktno i nista niko ga ne vidi....on je bio na ranijoj mrezi koja je bila kablirana i switchowana do besvesti na adresi 192.168.0.100 ....e sad meni je i ova wireless mreza u tom opsegu ...ruter/gateway je 0.1 , dhcp daje adrese u rasponu od 0.3 do 0.200 ,sve sljaka samo ne mogu da pridjem stampacu...onda sam ga usb kablom vezao za jednu masinu instalirao ga i sherovao i sad svi stampaju ok....al sta ako se promeni adresa tom racunaru ...on trenutno ima0.5 npr al sta ako se ugasi a neko drugi uzme tu adresu sta ce biti sa stampacem....pozzz i ako moze pomoc ...hvala
phenom_81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2010, 3:51   #2
Leonidas
Član
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Daj ne pitaj...
Poruke: 107
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: kako lan stampac u wireless mrezu

Ukoliko ruter koji daje bežični signal ima na sebi USB 2.0 port, onda se tu prikopča štampač... I posle toga ga vide svi računari, bez obzira da li se promeni IP adresa nekog računara.

Probaj tako pa javi da li si uspeo, to bih i ja trebao odraditi sa mojim štampačem

Poslednja ispravka: Leonidas (10.2.2010 u 4:03)
Leonidas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2010, 11:21   #3
Kurdt
Član
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: Trebinje, Republika Srpska
Poruke: 231
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kurdt
Određen forumom Re: kako lan stampac u wireless mrezu

Citat:
phenom_81 kaže: Pregled poruke
pozz braco srbi...ovako...odradio sam wireless mrezu u jednoj firmi sa 10-ak desktop racunara koji imaju mrezne wireless kartice ....sve je to povezano na IKOM net koji ide u LINKSYS router koji dalje baca signal svim ovim racunarima i laptopovima po potrebi ...e sad ima stampac koji je mrezni CANNON MF4270 i njega sam ubadao u u ruter pa na neki komp direktno i nista niko ga ne vidi....on je bio na ranijoj mrezi koja je bila kablirana i switchowana do besvesti na adresi 192.168.0.100 ....e sad meni je i ova wireless mreza u tom opsegu ...ruter/gateway je 0.1 , dhcp daje adrese u rasponu od 0.3 do 0.200 ,sve sljaka samo ne mogu da pridjem stampacu...onda sam ga usb kablom vezao za jednu masinu instalirao ga i sherovao i sad svi stampaju ok....al sta ako se promeni adresa tom racunaru ...on trenutno ima0.5 npr al sta ako se ugasi a neko drugi uzme tu adresu sta ce biti sa stampacem....pozzz i ako moze pomoc ...hvala
Na ovoj adresi procitaj o DHCP rezervisanju, odnosu "vezivanju" zeljenog racunara za zeljenu adresu i to na osnovu MAC adrese tog racunara. Mislim da je to ono sto tebi treba?! Poz
Kurdt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2010, 13:14   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: kako lan stampac u wireless mrezu

Pa daj mu fiksnu adresu van DHCP opsega, recimo 192.168.0.201
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2010, 10:35   #5
Gumeny
Novi član
 
Član od: 1.10.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako LAN štampač u wireless mrežu

Router bi trebalo da ima opciju da odredjenim MAC adresama uvek dodeljuje istu IP adresu. Ako stampac ima fiksnu IP adresu treba je uneti u listu na routeru, uneti MAC adresu stampaca, i router ce uvek stampacu dodeliti njegovu IP adresu. Naravno , IP adrese svih ucesnika moraju da budu u istoj mrezi (Na primer : 192.168.0.1 - 192.168.0.255).

Pozdrav,
Gumeny
Gumeny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć! markoni79 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 16 25.3.2013 18:05
Kako testirati mrežu i internet konekciju? Filipenko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 22.10.2009 19:56
Kako da iskljucim wireless network na laptopu MI66 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 21.10.2009 19:00
Problem s internetom u kući (wireless) No_LiMiT Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 4.10.2009 16:10
Kako da povezem SBB sa wireless fl380 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 23.1.2007 22:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com