Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2008, 0:39   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Deinstalacija programa - problem

Imam problem sa deinstalacijom programa koji jednostavno ne mogu da resim!
Naime imam na racunaru par programa - u stvari dve igre (The Witcher i Civ IV) i jedan program koji nikako ne mogu da deinstaliram sa racunara, a zeleo bih da to uradim posto mi nisu potrebni a zauzimaju mi i prostor na hardu.
Navedene programe nijedan uninstaller jednostavno ne vidi a probao sam sa Your uninstallerom 2008, Advanced uninstallerom 9.0 i Total uninstallerom. Naravno na kraju sam u ocaju probao i sa windowsovim Add/remove programs:d.
Probao sam i sa System mechanicom 7, opcijom Uninstall programs not listed ali se ni tu ne vide!:wall:
Da li neko zna kako da resim ovaj problem i deinstaliram ove programe, odnosno da li neko moze da mi preporuci neki program koji ce to da odradi kako treba, posto vizicko brisanje celog foldera gde su smesteni fajlovi ne resava nista, a nista mi ne pada na pamet.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 2:42   #2
AkuL
Novi član
 
Član od: 9.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Deinstalacija programa - problem

1 nacin
Ako imas diskove od tih igara probaj preko njih da ih obrises ako ti disk javlja da igrica nije instalirana onda ih instaliraj ponovo u iste foldere gde su instalirane(bice overwrite) pa ih onda normalno obrisi.
2 nacin
Sta fali fizickom brisanju obrises sve foldere vezane za igricu resetujes komp upalis CCleaner uradis clean i miran si.

ps:
ubuduce kad instaliras bilo sta to radis preko Total unistala tj. preko njegovog monitora, on bukvalno napravi mapu svakog fajla i registarskog kljuca pri instalaciji i plus prati bilo kakve promene nakon nje, tako kad to posle obrises koda nije ni postojalo.
AkuL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 10:13   #3
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Deinstalacija programa - problem

A da nije slucaj da su ti ti programi na D: particiji, a da si radio back up C: particije Ghost-om (Acronisom) pa si posle instalirao te programe?
Pa si "sliku" C:-a vratio i sada ne vidis te programe?

Ako je to u pitanju slobodno brisi te programe!
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 14:26   #4
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Deinstalacija programa - problem

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
A da nije slucaj da su ti ti programi na D: particiji, a da si radio back up C: particije Ghost-om (Acronisom) pa si posle instalirao te programe?
Instalacija na cistu instalaciju windowsa - znaci nikakab back up niti koriscenje bilo kakvih imagea particija.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 15:27   #5
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Deinstalacija programa - problem

Probaj ovo sto je Avatar rekao pod 1, a ako to nece pogledaj da li u instaliranom folderu postoji unistall.exe (ili fajl slicnog naziva), pa probaj preko njega, ako fajla nema tamo, pogledaj da li takav fajl postoji na cd-u, ako postoji samo ga iskopiraj u folder gde je to instalirano i probaj onda.

Ako sve to ne uspe onda lepo to obrisi i uzivaj. U principu ne bi trebalo da bude nikakvih problema, osim ako se ti programi/igre ne podizu zajedno sa sistemom (start->run->msconfig - startup pa pogledaj). Eventualno - da bi bas bio siguran da neces da napravis nikakvu stetu na sistemu prebaci negde taj folder (moze i recycle bin) ili ga renamuj, pa ako posle restarta sve funkcionise kako treba onda brisi.

Kasnije nije potrebno zamarati se programima za ciscenje registryja jer ako u reg.-u nesto postoji u visku onda to ne smeta (nekoliko kljuceva tesko da mogu da zauzmu vise od kilobajta), ali ako nesto fali onda nastaju problemi, tako da ti programi za ciscenje i optimizaciju ne mogu gotovo nista da unaprede, ali zato mogu da naprave debelu stetu.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2008, 17:18   #6
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Deinstalacija programa - problem

Resio sam problem i deinstalirao programe pomocu Total uninstalla!
Prvo sam preko File/Add installed application to the list dodao exe fajl programa (za the Witcher npr. launcher), nakon cega se iyvrsi detaljna analiza programa. Kada je to odradjeno samo sam isao na opciju Uninstall i potvrdio sa Yes i to je bilo to.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa prebacivanjem s kamere na hard krip Video/TV softver 7 11.11.2007 22:10
Problem podesavanja GoldWave programa za miksovanje pesama mandrakk Audio softver 2 28.9.2007 20:11
Problem prilikom kompajliranja Java programa anqe1ki11er Programiranje 4 19.8.2007 14:13
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com