Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2018, 17:31   #1
Quark
Novi član
 
Član od: 27.4.2014.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Интернет лампица сија, конекције нема

Rec je o telekomovom ADSL modemu. Dakle, na modemu sijaju sve lampice, Power, DSL, Internet, LAN 1 i LAN 4 ali konekcije na tim linijama nema, osim WiFi koji radi. Svi kablovi su dobro povezani.
Naravno, restartovao sam modem nekoliko puta na dugme i iskljucivao iz struje takodje par puta i nista, konekcije i dalje nema.

Ako nekome moze nesto da znaci, uslikao sam i ovo pa ako neko bude imao neku ideju, dobro ce doci:
Basic > WAN podesavanja
Quark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2018, 18:08   #2
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Интернет лампица сија, конекције нема

Citat:
Quark kaže: Pregled poruke
Rec je o telekomovom ADSL modemu. Dakle, na modemu sijaju sve lampice, Power, DSL, Internet, LAN 1 i LAN 4 ali konekcije na tim linijama nema, osim WiFi koji radi. Svi kablovi su dobro povezani.
Naravno, restartovao sam modem nekoliko puta na dugme i iskljucivao iz struje takodje par puta i nista, konekcije i dalje nema.

Ako nekome moze nesto da znaci, uslikao sam i ovo pa ako neko bude imao neku ideju, dobro ce doci:
Basic > WAN podesavanja
Probaj na nekom drugom racunaru da povezes te kablove.Meni se sa Vip-ovim desavalo isto,pa prebacim u drugi ono radi.Moguce je i da si ih previse stavio,probaj samo npr. LAN 1 da je ukljucen ili DSL,mislim,znam da ne bi trebalo da bude problema da sve odjednom radi ali nikad ne treba natrpavati iako ima slobodnih slot-ova.
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2018, 7:55   #3
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Интернет лампица сија, конекције нема

Loši kablovi mogu praviti ovakav problem.


Pre zamene kablova, probaj uključiti samo jedan računar, isključiti wi-fi na modemu.


Ako to ne pomogne, isključiti sve računare i modem. Ištekati ih iz modema. Onda uključiti modem. Posle minut-dva, kad se modem konektuje na Internet, povezati jedan komp na modem, uključiti ga, pa videti radi li. Ako ne radi:


Probaj prebosti ga u drugi port modema, pa opet probati, možda i uz isključivanje i ponovno uključivanje računara. Dok ne "ubodeš" port u kojem radi.



Ako uspeš, onda isto to probaj sa drugim računarom. Ako ne uspeš - moguće da je do podešavanja IP adresa LAN kartica računara, ili do DHCP podešavanja modema. Meni se svakako, pogotovo sa "budžet" ruterima, dobro pokazalo "ručno" podešavanje fiksnih IP adresa za računare u mreži. Za telekom nešto tipa:
IP adresa: 192.168.1.55
Subnet maska: 255.255.255.1
Gateway: 192.168.1.1
DNS1: 212.200.190.166 (telekomov)
DNS2: 8.8.8.8 (guglov)





Proveri da li oba računara na mreži "vide" jedan drugi, ako i ne mogu izaći na Internet.


Ako ni to ne uspe, pre zamene modema, probaj pozvati tehničku podršku, možda imaju ideju.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2018, 21:04   #4
Quark
Novi član
 
Član od: 27.4.2014.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Интернет лампица сија, конекције нема

Probao sam sve ove savete i ništa nije pomoglo ali onda sam primenio ovaj poslednji savet (poziv) i ispostavilo se da je nešto u vezi telefonske veze bilo problem u telekomu i rešili su problem.

Hvala vam na savetima i preporučio bih ih i ostalima koji budu imali neke slične probleme jer u mnogim slučajevima upravo to bude rešenje.
Quark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Как называется эта музыка? (Za ljubitelje ruskih pesama) holodoc Opšta kultura 98 16.11.2015 4:07
17 korisnika (ranojutarnja razmišljanja) Simke Opšta kultura 516 28.2.2008 18:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com