Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.5.2013, 18:28   #1
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Black Desert

Razvojni tim Pearl Abyss radi na igri Black Desert. Zatvoreni beta test ove igre biće u julu, dostupan isklhučivo u Južnoj Koreji, a u decembru će biti otvoreni beta test.
Glavna karakteristika onoga šta imamo da vidimo je grafički prikaz, koji izgleda prelijepo, mada je renderovanje u realnom vremenu loše, kao što se vidi na trejlerima. Ako se to uskoro ispravi, i ako lokalizacija na engleski jezik bude kvalitetna imaćemo MMORPG sa odličnim tehničkim karakteristikama. Više informacija o igri trenutno nemam, osim dva trejlera i par slika iz igre.









Prvi trejler


Drugi trejler
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JzmA na korisnoj poruci:
gtolle (13.8.2014)
Stara 27.5.2013, 20:14   #2
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Fight mehanika me u neku ruku podseca na Vindictus, sto je plus. Po meni jedina dobra stvar koju Vindictus ima.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2013, 20:36   #3
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Oh great i ovo cemo cekati (lokalizaciju) kao sto vec cekamo ArchAge i Blade & Soul...godinu plus XD
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2013, 21:00   #4
senseo91
Član
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 455
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Fight mehanika me u neku ruku podseca na Vindictus, sto je plus. Po meni jedina dobra stvar koju Vindictus ima.
mislim da se radi o tom Graphic Enginu....

Ovo je Sandbox igra,pratim je vec duze vreme,nadam se da je dobra
senseo91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2013, 22:55   #5
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Negde sam procitao da izlazi tek 2015. godine za nase trziste
Nego fora ovo ce, i ako nekako uspete da skinete kad izadje taj test, biti prezahtevno,meni lagguje i dok trailer gledam
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2013, 1:35   #6
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Evo gameplaya sa gamescoma
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 10:24   #7
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Polako ali sigurno ova igra se priblizava Evropi najavljena je za rusko tržište

http://www.black-desert.com/news/bla...coming-russia/

a i druga beta će biti u prvom dijelu 2014 godine

http://2p.com/4509715_1/Black-Desert...by-Nichole.htm
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2014, 2:24   #8
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Majko mila.....

Citat:
The Sorcerer left image above shows what a dry piece of clothing looks like and the one on the right is a what it will look like when it becomes soaked in water.
Vise ovde.

Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grotar na korisnoj poruci:
Dreamfall (22.3.2014)
Stara 22.3.2014, 3:05   #9
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

To se zove overkill

BTW gledajuci sve ove nove MMOove koje stizu, osecam da se polako obistinjuje izjava mog ortaka koji je rekao da WoW nece da ubije jedan MMO, vec masa drugih kvalitetnih naslova
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2014, 11:42   #10
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Preview
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2014, 23:24   #11
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
To se zove overkill

BTW gledajuci sve ove nove MMOove koje stizu, osecam da se polako obistinjuje izjava mog ortaka koji je rekao da WoW nece da ubije jedan MMO, vec masa drugih kvalitetnih naslova
WoW ce da ubiju godine, to jest starost same igre i prirodan zivotni vek jednog mmorpg-a koji je i sam daleko pregurao. Takodje, niti jedna od igara koje su izasle ili izlaze uskoro nece doneti toliko potrebnu revoluciju niti ce priblizno imati taj zivotni vek i popularnost. Sad, ja sam se nadao da ce Day Z doneti tu dugo ocekivanu revoluciju ali mislim da ce se sa tom igrom samo zagrebati po povrsini a da ce neka naredna doneti ono sto je WoW doneo 2004/2005.
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2014, 0:16   #12
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Jos screenshot-ova:

http://www.freemmostation.com/screen...desert-online/
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2014, 13:11   #13
legionar012
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Poruke: 231
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 45 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Citat:
Voo Kanigia kaže: Pregled poruke
WoW ce da ubiju godine, to jest starost same igre i prirodan zivotni vek jednog mmorpg-a koji je i sam daleko pregurao. Takodje, niti jedna od igara koje su izasle ili izlaze uskoro nece doneti toliko potrebnu revoluciju niti ce priblizno imati taj zivotni vek i popularnost. Sad, ja sam se nadao da ce Day Z doneti tu dugo ocekivanu revoluciju ali mislim da ce se sa tom igrom samo zagrebati po povrsini a da ce neka naredna doneti ono sto je WoW doneo 2004/2005.
Ne znam stvarno kakvu je revoluciju doneo WoW, ali da postoje kvalitetnije igre postoje i to mnogo. Samo razmisljanje ljudi je da ako su vec placali 2 godine sub u wow-u, sto da prelaze u nov MMORPG kada tamo imaju vec lika, "prijatelje", itd. Guild wars 2 je najavljen kao WoW killer i nije ga ubio samo iz tog razloga, jer svesni smo da je ne samo graficki vec u svakom smislu gw2 kvalitetniji.
legionar012 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2014, 21:26   #14
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Graficki jesu naprednije, to samo slep covek nije primetio ali zasto to sporiti kad je WoW izasao pre 10 godina. Sto se tice poredjenja kvalitet samih igara ako se zanemari grafika tu se necu sloziti sa tobom (opet radi se o subjektivnom misljenju) i smatram da WoW ima neuporedivo bolji pve content i samu mehaniku od gw2, mnogo dublje osmisljen i odradjen. Sto se tice pvp-a smatram da su arene pa cak i bgs svetlosnu godinu ispred tpvp-a. Ono sto gw2 ima i sto je po meni odlicno ali opet na neku ruku traljavo odradjeno je wvw sistem.

Opet da ne pametujem ali kako neko moze da kaze da wow nije doneo revoluciju u svom zanru? Pa za deset godina od danas da li mislis da ce ljudi spominjati gw2 ili wow kao igru koja je na neki nacin uticala na samu industriju? Opet ti kazem da d2 i recimo d3 nikako ne treba posmatrati iz istog ugla i ocenjivati ih na konto grafike i istim kriterijumo kao i sto netreba to raditi u slucaju WoW-a i gw2. Iz danasnjeg ugla wow je MNOGO losija igra nego posmatrano pre 8,9 ili 10 godina ali to je i normalno.
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2014, 21:56   #15
legionar012
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Poruke: 231
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 45 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Gw2 sam uzeo bezveze kao primer, Lineage 2 je kvalitetniji i bolji od WoW, moje misljenje naravno. Iskreno mene je WoW odbijao uvek, 3 puta sam pokusavao da ga igram, i najdalje sto sam stigao je 60lvl na nekom privatnom serveru. Prvo sto me odbija je graficki stil ali ajde grafika manje vise nije presudna, ali pve, bukvalno mi je osecaj ovakav "ja udarim kripa, pa cekam da on udari mene, o5 ja udarim kripa pa cekam da on udari mene" koliki god attack speed, uvek je isti osecaj. Na kraju krajeva ne kazem ja nista lose za ljude koji vole WoW ali o5 uvek mi se cini da nijedna druga igra nece imati uspeha koliko i on samo zbog odlicnog marketinga i kao sto sam naveo u proslom postu razmisljanja "vec imam lvl 80 charactera sto bi igrao nesto drugo, dao sam vec 50e za igru i 50 za pretplatu, ostacu ovde".
legionar012 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2014, 23:15   #16
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

wow je bolji zbog toga sto je warcraft, ima bolju muziku i nezaboravnu atmosferu za sve koji su ga igrali od pocetka.

sve je relativno ja bih najvise voleo kad bi se gw2 i wow ukrstili. tada bi vec imali nesto vredno.

koliko god da je wow star skoro ni jedna nova igra nije uspela da napravi svet sa minimalno load ekrana i tu im skidam kapu...

mene npr posle igranja gw2 smara bilo koja igra gde moram da jurim opremu posle svakog veceg pecha...

nema crno belo sve je sivo.^
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku drow na korisnoj poruci:
Voo Kanigia (24.3.2014)
Stara 27.3.2014, 21:56   #17
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

WoW je mmo koji je startovao sa bogatim pozadinskim lore-om koji potice iz tri Warcraft RTS igre u kojima smo svi mi vec imali neke svoje omiljene likove i bio je veliki mamac "uci u taj svet" i obici ga. Naravno i marketing mashinerija radi svoj posao odlicno i sada.

Pre neki dan sam seo sa jednim svojim prijateljem na kafu i pocela prica o igrama i on mi kaze da je njemu idalje nenadjebiva igra WoW (mislim da ima 3-4 godine staz-a u njoj). Naravno nije imao volje ni vremena da proba bar neki od ovih novijih koji su otisli f2p (Tera, Aion, Rift) i da napravi objektivno poredjenje, zadovoljan je sto sa svojim prosecnim laptom-om sa integrisanom grafickom moze da tera WoW na max. Ja sam wow igrao te 2005. u igraonici tj. nisam posedovao account. Sad u decembru bio je za 5 evrica onaj battlechest i reko aj da uzmem da se zezam par dana. Startujem bloodelfa mislim da sam dogurao do 8lvl ali me toliko smorilo (combat, grafika itd) da vise nisam ni palio i istekao je sub, nemam nameru da ga palim. Pomenuo sam mu to, pocesao se po glavi i tu smo prekinuli pricu o igrama. To je posledica toga sto je gore naveo covek, ljudi se zalepe za igru zbog comunity-a i sto imaju max level likove i nemogu da se odlepe. Tesko to ide.

Druga strana medalje je da za te savremenije mmo (Tera opet najbolji primer velike zahtevnosti) treba i savremeniji desktop pc ili jak notebook da bi celo iskustvo bilo zabavno. Video sam gore post Grotar sto je ostavio, efekat vode na odelu, ako je to efekat pixel shadera onda ce trebati graficka sa dosta shadera ili ako su dodatne teksture onda velika kolicina brze memorije na grafickoj. Veliki broj nas cak i sa solidnim masinama a malo i zbog losih internet linkova smo u Tera imali problema sa najtezom instancom jer igra ne priznaje zastoj graficke dok ucita "telegraf teksture" ili ako net spajkuje.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 23:43   #18
Haki88
Banned
 
Član od: 30.1.2013.
Lokacija: www.mmo-balkan.com/forum
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Black Desert

Lijepo izgleda, ali način igre mi se ne sviđa, ali svatko ima svoj ukus
Haki88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2014, 0:28   #19
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Citat:
Haki88 kaže: Pregled poruke
Lijepo izgleda, ali način igre mi se ne sviđa, ali svatko ima svoj ukus
Koji nacin igre? Gde si probao ili video gameplay u Black Desertu. Po onom sto je prikazano nemoze se videti kakav je nacin igre.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 0:18   #20
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Black Desert

Novi update o closed beta testu, izgleda da ce samo za Koreju biti.....

A evo i mape igre sa gomilom novih slika iz igre Svidja mi se sto ima realistican izgleda igra, a ne kao vecina ''istocnih'' igara.
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
black, desert, mmorpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter Quiz zidan grobar Kvizovi 5440 6.9.2012 23:50
Black Prophecy High life MMORPG igre 40 2.7.2012 10:42
Call of Duty: Black Ops 2 gorgilije otpaTci 7 18.2.2012 5:00
DCS: Black Shark avtobus on the run Simulacije vožnje 146 22.1.2012 16:41
Black Death GATTUSO88 Akcione igre 0 11.7.2011 23:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com