Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2014, 17:16   #141
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Ja sam na Eanna-i, rasa Nui, nick MeStraede. Ako ima nekog tamo, vidimo se
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 18:53   #142
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Jel moze neko da podeli misljenje u vezi restrikcija za f2p igrace? po onome sto sam video u novim update-ima ih ima sve vise i vise? (ne mislim samo na labor poene).

Probao sam samo betu br 2 i igra mi se nije nesto preterano svidela (vise sam orjentisan ka GW2 TERA ili Aion tj akcionim mmorpg naslovima) ali me interesuje sta vi koji igrate mislite...posto se po netu sve vise sire informacije i price da igra ide polako ka p2w.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 20:38   #143
N.K.P.D.
Veteran
 
Član od: 11.2.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 596
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 69 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Jel moze neko da podeli misljenje u vezi restrikcija za f2p igrace? po onome sto sam video u novim update-ima ih ima sve vise i vise? (ne mislim samo na labor poene).

Probao sam samo betu br 2 i igra mi se nije nesto preterano svidela (vise sam orjentisan ka GW2 TERA ili Aion tj akcionim mmorpg naslovima) ali me interesuje sta vi koji igrate mislite...posto se po netu sve vise sire informacije i price da igra ide polako ka p2w.
Kako je Aion akcioni mmo? AA je besplatan..probas i uveris se sam. Kao f2p nemas housing/farming (farming donekle imas na javnim parcelama) i imas manji labor pool koji se usput i sporije regenerise plus nemas offline regeneraciju. To je ono najbitnije. Sve ostalo (uglavnom) imas kao i platise. Takodje imas opciju da kupis premium status (patron) sa ingame novcem. Sve ovo vec pise u prethodnim postovima.
N.K.P.D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 20:39   #144
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Archeage Online

Ma preterase ga. U sustini znao sam da ce da bude maltene neophodno da placas pretplatu ( i ja sam sa tim potpuno ok ) da bi mogao ozbiljnije da igras ali stvarno ga preterase sa ovim cash shopom u igri.

Cak i ako placas pretplatu nije ti sve otkljucano. Treba da kesiras RL kintu da otvoris veci warehouse za storage (nesto sto je maltene sve do kraja bete moglo da se kupi za golde kao banka u wow-u). Takodje imaju potovi koji daju 1k crafting poena za par dolara, to igracu sa pretlatom treba 10 sati da regenerise ako je ulogovan. Takodje moras da kesiras ako hoces ponovo da re-rolujes item.

Takodje izgleda da samo u cash shopu mozes da kupis Building Appraisal certifikate koji su ti potrebni da prodas kucu. Da zaradis 1k u igri prodajum kuce moras da kesiras 20dolara. U sustini ako zelis da dominiras "sandbox" ekonomijom ovo igre spremi jedno par stotina evrica mesecno za labor points potove i sl. gluposti.

Sto se same pretplate tice daje ti 10% xp boost i duplira labor poene i podize maksimum poena na 5000, mozes da napravis svoju kucu i imas potpun pristup AH.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 20:46   #145
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Hm...hvala na odgovorima ocigledno cu sacekati neko vreme za ovo cudo
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 21:26   #146
N.K.P.D.
Veteran
 
Član od: 11.2.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 596
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 69 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Nego, sad se setih da sam juce ispod svog hp bara spazio patron buff..pise do 19.09. i vidim imam i 5k labor poena. Tipujem na bag, ali opet..mozda sam propustio nesto?
N.K.P.D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 22:14   #147
JocaNoob
Član
 
Član od: 13.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
N.K.P.D. kaže: Pregled poruke
Nego, sad se setih da sam juce ispod svog hp bara spazio patron buff..pise do 19.09. i vidim imam i 5k labor poena. Tipujem na bag, ali opet..mozda sam propustio nesto?
http://forums.archeagegame.com/showt...-free-exept-me
JocaNoob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 23:42   #148
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Takodje imaju potovi koji daju 1k crafting poena za par dolara, to igracu sa pretlatom treba 10 sati da regenerise ako je ulogovan. Takodje moras da kesiras ako hoces ponovo da re-rolujes item.

U sustini ako zelis da dominiras "sandbox" ekonomijom ovo igre spremi jedno par stotina evrica mesecno za labor points potove i sl. gluposti.

Sto se same pretplate tice daje ti 10% xp boost i duplira labor poene i podize maksimum poena na 5000, mozes da napravis svoju kucu i imas potpun pristup AH.
Nemoj da siris dezinformacije,nije u redu.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 8:39   #149
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Archeage Online

Ok preterao sam sa ovim par stotina evrica mesecno, labor potovi imaju 12 sati CD i kostaju 1.5e, tako da je u sustini ako hoces da dupliras svoje labor poene treba da iskesiras 90e mesecno (+pretplata) Znaci nije par stotina nego stotina

sem naravno ako nemas vise likova. I ne trgujes nekretninama. Onda ne da nisam preterao nego sam jos bio i blag. Da ne pominjemo da ako prekines pretplatu nemas vise pravo na kuce i farme. Jedini MMORPG gde ne smes da prekines pretplatu, nikada.

Mislim igra mi se jako svidja i ja se stvarno nadam da sam ovo nekako loše skapirao, da labor potovi mogu da se kupe za gold, dropuju, craftuju itd, da ce da promene kako se kupuju warehouse slotovi itd, da mi ne trebaju Building Appraisal certifikati da prodajem kuce itd. Ako nisam u pravu ispravite me...
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 8:50   #150
JocaNoob
Član
 
Član od: 13.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
sem naravno ako nemas vise likova.
Labor poeni su account based...

Sertifikati za plaćanje održavanja kuća mogu da se kraftuju, verovatno i kupe na AH za ingame pare.
Takođe, ako platiš 1 mesec patrona, svakog dana dobijaš loyalty poene (5) za koje možeš, takođe, da pazariš sertifikate (20 kom za 3 dana loyalty poena).

Patron košta koliko i uobičajena MMORPG pretplata, a dobije se dosta. Preko toga, po meni, igrač ne mora ništa više da potroši da bi pičio AA prilično efikasno...

Potovi sumnjam da će moći da se kupe za gold, to im je fin izvor prihoda. F2P igračima jeste teže zbog LP ali, sa druge strane, crafting je samo jedan deo ukupnog sistema AA.

Razumem ja da bi bilo super da neko napravi idealan MMO i da ne traži ni dinara za full zezanje, ali svet danas tako ne funkcioniše... Čekamo komunizam ...

Neuporedivo veći problem je IMO high-end crafting gde se prave najbolji komadi opreme u igri - mogućnost neuspeha je prilična za one koji ne koriste CS. Ali daleko je to, kad dođe vreme videćemo...

Poslednja ispravka: JocaNoob (18.9.2014 u 9:09) Razlog: Poslednjih par rečenica :)
JocaNoob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 9:17   #151
JocaNoob
Član
 
Član od: 13.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Serveri up!!!
JocaNoob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 9:55   #152
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
JocaNoob kaže: Pregled poruke
Labor poeni su account based...

Sertifikati za plaćanje održavanja kuća mogu da se kraftuju, verovatno i kupe na AH za ingame pare.
Takođe, ako platiš 1 mesec patrona, svakog dana dobijaš loyalty poene (5) za koje možeš, takođe, da pazariš sertifikate (20 kom za 3 dana loyalty poena).

Patron košta koliko i uobičajena MMORPG pretplata, a dobije se dosta. Preko toga, po meni, igrač ne mora ništa više da potroši da bi pičio AA prilično efikasno...

Potovi sumnjam da će moći da se kupe za gold, to im je fin izvor prihoda. F2P igračima jeste teže zbog LP ali, sa druge strane, crafting je samo jedan deo ukupnog sistema AA.

Razumem ja da bi bilo super da neko napravi idealan MMO i da ne traži ni dinara za full zezanje, ali svet danas tako ne funkcioniše... Čekamo komunizam ...

Neuporedivo veći problem je IMO high-end crafting gde se prave najbolji komadi opreme u igri - mogućnost neuspeha je prilična za one koji ne koriste CS. Ali daleko je to, kad dođe vreme videćemo...
Kakve veze ima sto su labor poeni account based kad mozes da imas 50 accountova sa altovima cisto za kraftovanje? Takodje nisam pricao o taksi za kuce tacnije sertifikatu za porez nego sertifikatu koji ti je potreban da kucu prodas drugom igracu a on moze da se uzme samo u cash shopu. (Building Appraisal, na svakih 100g cene treba da platis jedan sertifikat 2e).

Za veci storage cak i sa pretplatom moras da platis da otkljucas. Da rerolujes iteme cak i sa pretplatom moras da platis preko 1e itd. U sustini nije nista od ovoga toliko strasno u end game ce ionako veci problem biti nabaviti rare mats za krafting nego labor poene, to sto moras da platis storage dodje ti umesto kupovine igre ali opet me bre nervira, ako placam pretplatu necu uopste da mislim o nikakvim cash shopovima i slicnim glupostima.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 10:09   #153
JocaNoob
Član
 
Član od: 13.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Kakve veze ima sto su labor poeni account based kad mozes da imas 50 accountova sa altovima cisto za kraftovanje? Takodje nisam pricao o taksi za kuce tacnije sertifikatu za porez nego sertifikatu koji ti je potreban da kucu prodas drugom igracu a on moze da se uzme samo u cash shopu. (Building Appraisal, na svakih 100g cene treba da platis jedan sertifikat 2e).

Za veci storage cak i sa pretplatom moras da platis da otkljucas. Da rerolujes iteme cak i sa pretplatom moras da platis preko 1e itd. U sustini nije nista od ovoga toliko strasno u end game ce ionako veci problem biti nabaviti rare mats za krafting nego labor poene, to sto moras da platis storage dodje ti umesto kupovine igre ali opet me bre nervira, ako placam pretplatu necu uopste da mislim o nikakvim cash shopovima i slicnim glupostima.
Malo sam pogledao, izgleda da si bio u pravu za ono da se gubi plac ako nisi patron (komadi kuće ti stignu na mail)... Sa druge strane, moguće je dati pristup bašti onima koje označiš kao "family", što donekle pomaže ljudima koji nemaju/neće da plate pretplatu, ako imaju drugare koji imaju/hoće.

O nekim stvarima koje si ovde nabrojao nisam ni razmišljao, psovaću Trion kad dođe vreme za to ...

Inače, planiram da plaćam patron, samo čekam da se malo srede serveri i opšta situacija...


Jagoda - Eanna - Nui - Blighter
JocaNoob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 10:19   #154
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Da li neko zna kako da pomerim onu mini mapu ili quest log sa glavnog ekrana? Preklapa mi se i mnogo je nepregledno tako igrati
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 10:28   #155
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Archeage Online

I ja placam patron i igra stvarno vredi ali ne bih ti preporucio da cekas, nego cim otvore novi server uleci i grabi zemlju Negde na obalama Feuille zaliva ili kod Lutesong luke.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 10:38   #156
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.887
Zahvalnice: 779
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Za sada mi se igra dopada ( 20lvl sam ). Neki moji utisci:
Ogroman svet (stvarno ogroman, zone su na foru wow-a ), 120 klasa za eksperementisanje, combat je nesto izmedju aiona i gw2. U pocetku mi je to malo smetalo jer sam se navikao na gw2 ali ok je posle nekog vremena. Pricu i citanje kvestova skracujem (probao sam u pocetku da pratim ali brzo sam izgubio interesovanje ). Sa craftingom i housingom nisam mnogo eksperimentisao, deluju interesantno ali mi se ne svidja ono generisanje labor poena ( mada kapiram da moraju i oni na necemu da zarade ). Inace...

Preporucujem da komotno preskocite EU servere, jer je community blagi uzas na njima.
Igrao sam na nekom EU serveru do 5-6 nivoa, cisto da isprobam igru, znaci celo to vreme chetom su dominirali Rusi, Francuzi, Spanci i ponovo Rusi, jedva neko da zucne koju rec engleskog a i kad zucne uglavnom pljuje one koji nisu njegove nacionalnosti. Dodajte na to i goldseller-e sa po desetak spam poruka (sva sreca za ignore) na svakih par minuta i imacete otprilike uvid kakav je chat (nadam se da na drugim EU serverima ovo nije bilo toliko izrazeno).
Prebacio sam se na NA server gde, jel'te, SVI govore engleski, chat je dosta pristojniji i igraci su generalno spremniji da pomognu. Ima i tu zamlata ali ne toliko.

Toliko za sada.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 10:45   #157
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.887
Zahvalnice: 779
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
Voo Kanigia kaže: Pregled poruke
Da li neko zna kako da pomerim onu mini mapu ili quest log sa glavnog ekrana? Preklapa mi se i mnogo je nepregledno tako igrati
Za mini-mapu imas tri velicine malu, srednju i veliku (odmah iznad nje imas opcije za podesavanje, takodje mozes je potpuno iskljuciti). Koliko ja znam ne moze da se pomera drugacije.

Quest log je fleksibilniji, da bi ga pomerao po ekranu drzi shift + levi klik na njegovu gornju (zatamnjenu) ivicu. Mozes i da ga smanjis ali samo po vertikali, spusti kursor do dna quest log-a dok se ceo ne uokviri u obliku kvadrata, tada ces moci da ga skracujes ili produzavas.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Voo Kanigia (18.9.2014)
Stara 18.9.2014, 10:59   #158
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Meni se igra isto tako dopala za sada (neću da se zalećem sa oduševljenjem) Kombat mi je baš lepo lego, više mi ide na WoW nego GW2 fazon. Što se tiče toliko ozloglašenih labor poena ja sa mojim načinom igre nisam uspeo da potrošim ni deo akumuliranog, jednostavno nikad nisam forsirao profesije i ekonomiju u igrama, do opreme ću doći na neki način, tu su ljudi iz guilde pa ćemo videti. Ono što me zanima je world pvp i gankovanje.
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 11:11   #159
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.887
Zahvalnice: 779
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Interesantno mi je da igra ima justice system. Odnosno mozes da napadnes/ ubijes/pokrades nekog iz soptvene frakcije i za to dobijas crime poene. A ako te uhvate sude ti drugi igraci i ako te proglase krivim ides u zatvor u kome si veoma ogranicen sa aktivnostima. Ali mozes i da pobegnes.

Jos se nisam susreo s tim ali deluje zanimljivo.

Vise o tome na: http://archeage.gamepedia.com/Justice_System
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 11:57   #160
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke

Prebacio sam se na NA server gde, jel'te, SVI govore engleski, chat je dosta pristojniji i igraci su generalno spremniji da pomognu. Ima i tu zamlata ali ne toliko.

Toliko za sada.
Koji ti je ping na US serverima?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010) Crytek Foto i audio/video 600 14.9.2016 23:08
FIFA Online Stefan 5 Sportske simulacije 234 23.7.2013 23:54
over-the-counter Iressa | Iressa With Free Dr Consultation DivalaIressa Foto i audio/video 0 9.2.2011 0:42
online anti virus scan wog326 Zaštita 11 4.9.2010 18:33
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com