Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2014, 21:57   #101
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Ja mislim da moras sve da skines da bi igrao. Inace,cb3 sam preskocio jer mi se cb2 nije nesto preterano svidela pa sam sada u cb4 ponovo igrao ali ovaj put malo vise... Moram da priznam da igra ima potencijala,veoma je kompleksna i to je ono sto moze da odbije ljude u pocetku,takav je barem bio slucaj samnom. Probao prvu instancu,nista posebno ni novo. Videcemo kakva ce da bude kada zvanicno izadje.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 17:59   #102
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Igra je je..no dobra,ako nekog zanima stogod,mogu da prenesem utiske iz ove cb4 (verovatno poslednje) bete...

cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 20:55   #103
N.K.P.D.
Veteran
 
Član od: 11.2.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 596
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 69 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

utisci 1-50


Nisam dogurao do najviseg nivoa, ali moji pocetni utisci se vecim delom slazu sa ovim opisom.
N.K.P.D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2014, 7:26   #104
N.K.P.D.
Veteran
 
Član od: 11.2.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 596
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 69 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Igra izlazi 16. septembra..vise detalja ovde.
N.K.P.D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2014, 17:44   #105
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Jos malo zanimacije u open beti

I moji poceci u trade runs Rodjeni trgovac,nema sta ^^
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2014, 20:50   #106
N.K.P.D.
Veteran
 
Član od: 11.2.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 596
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 69 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Tu sam i ja..nista ozbiljno, posto ce vajpovati servere pre launcha vec tako malo igruckam i kontam detalje da budem koliko toliko spreman za start. E sad, planiram da se ukljucim u AA pricu iako imam veliki problem sa unosenjem u igru. Iz nekog razloga (ili kombinacije vise) ne uvlaci me igra toliko u svoj svet bla, bla..da ne objasnjavam jer kontaju svi o cemu pricam. Sve je tu, ali..ne mogu da kazem tacno sta mi to smeta i sta nedostaje. Bar u pocetku. Ima li jos neko takav ili slican problem sa ovom igrom ili su mene igre ovakvog tipa smorile?
N.K.P.D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2014, 21:44   #107
vukan
Član
 
Član od: 29.5.2010.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 167
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
N.K.P.D. kaže: Pregled poruke
su mene igre ovakvog tipa smorile?
Mislim da je ovo problem, suocen sam sa istim
vukan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2014, 21:58   #108
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
N.K.P.D. kaže: Pregled poruke
Sve je tu, ali..ne mogu da kazem tacno sta mi to smeta i sta nedostaje. Bar u pocetku. Ima li jos neko takav ili slican problem sa ovom igrom ili su mene igre ovakvog tipa smorile?
Godine prolaze,verujem da je to najveci problem,nema vise onog zara Meni se AA ponajvise svidja zbog svog trade i farmville dela,ovo ostalo manje-vise sto se vidi i po prilozenim slikama,nisam jos ni lvl 20...
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2014, 23:17   #109
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Jedine MMO igre koje su mene dovoljno navukle da dostignem max lvl. su Neverwinter,Tera online i Blade and souls (igrao sam na kineskim serverima),i to zbog action combat-a,a najvise me staticni tab kombat zamara. To je i najveca mana AA, kvestova iljadu, a kombat los, mada mi se svidja sto moze da se menja oruzje on the fly (koliko je to samo dobro funkcionisalo u Kingdoms of Amalur ) ali nije to to. Prica mi deluje konfuzno (barem na pocetku), grafika fina, nije na nivou Tere, Black Desert-a i B&S, ali je OK,anyways jedva cekam da vidim taj craft deo igre koji svi hvale

Evo par shotova

Check my ride



i jedna sa auto-puta

Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2014, 9:39   #110
N.K.P.D.
Veteran
 
Član od: 11.2.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 596
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 69 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Ne znam..rekao bih da AA ima problem sa identitetom. Nema taj epic smek od starta, cudna happy atmosfera svuda, a ratuje se na sve strane. I tako neki detalji koji se totalno ne uklapaju. Evo primera...u prvih desetak nivoa protrcim nekom livadicom ono milina, zelena travica, leptirici i cvetici suncem obasjani kad...pored mene prodje ogroman mini boss u obliku grim reapera...prvo sto mi je palo na pamet je: "Brate sta ces ti ovde? Ko je tebe pustio iz pakla?" Znaci u trenu sam se smorio..pa i dete bi bolje odabralo monstera za lokaciju majku mu. Graficki je prelepa i lepsa je tehnicki od Tere samo sto je Tera vise u nekom dark fantasy fazonu, a AA neki medieval/low fantasy pa je to vise stvar licnog ukusa. Bilo kako bilo, probacu-igracu cisto da vidim engame, ali ne bas sa odusevljenjem kao npr. kad sam prvi put video Aion i jos poneke igre.
N.K.P.D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2014, 18:26   #111
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Igrao sam sinoć open betu...sviđa mi se skill sistem, proveo sam sate samo u theorycraftingu i čitajući šta koja klasa radi, da bih odlučio šta da budem. Ali, nešto me nije privukla igra.

Questovi su neverovatno tupi, klasično ubij/donesi/pronađi/javi se, blebetanje NPC-jeva mi se i ne čita, do lv10 se stiže veoma brzo, tada otk5učavaš i treću disciplinu svoje klase...bar se trude da te kroz neke od questova nauče nekim od mehanika igre, kao što je uzgajanje stvari, prav5enje kuća i sl.

Borba...ne znam. Guild Wars 2 me je razmazio, navikao sam na aktivnu borbu gde možeš da letiš okolo, dodguješ stvari...ovde se vraćam na staro dobro "stoji u mestu, lock on i pew pew" iz ere WoW-a. Kao melee klasa, skoro sam riknuo od jednog od ranih mobova jer se "borba" sastojala od stajanja u mestu nasuprot moba i spamovanja tastera, pa ko prvi padne...stvarno bi mogli da nauče nešto od GW2 i Terre.

Plus, sve je više pritužbi da se igra pretvara u P2W...uglavnom, možda nastavim da je isprobavam ovih par dana, ali osećam da će pasti uninstall.

Related...naleteh na ovo:


Poslednja ispravka: Morca (6.9.2014 u 18:57)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2014, 20:44   #112
legionar012
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Poruke: 231
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 45 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Iskreno ja i dalje ne kapiram kakve to specijalne kvestove ljudi zele u mmo? Mislim da je standardno ubi/donesi, ono iz gw2 gde setas mapom i naidjes na live event je tako dosadno da me ubilo u pojam, jedan od retkih mmo koji sam igrao i nisam dosao do max lvl, trejdovao igru za bf4 koliko je bila dosadna. Sto se target sistema tice sta znam, jeste zanimljivije kada sam "nisanis" ali o5 sa druge strane ljudi hoce da se opuste uz mmo pa razumem to, dosadno je nekada kada konstantno trebas da nisanis, zanimljivije jeste ali dosadi brzo. Sto se p2w tice, pa ljudi su se na archeage forumu bunili da je p2w ako imas kucu, ne vidim ja neke velike prednosti ljudi koji ce placati mesecno + sve iz shopa mozes kupiti na aukciji za gold. Cak i taj gw2 koji je b2p ne f2p takodje ima iste mikrotransakcije i niko ga ne naziva p2w sto mi ne ide u glavu, kupis gemove za kesh i prodas ih za gold, isto tako i ovde. Labor poene cak i oni koji zele da bacaju pare imaju reuse od 12 sati bese? Jedino sto ce napredovati brze, ali kada bi svako napredovao isto igra bi se ugasila brzo jer ne bi imali nikakvu zaradu. Probao sam je malo u closed beti, svidela mi se jer me podseca na Lineage 2, mozes da PK nekog ako ti smeta, jednostavno nije ovo igra za svakog, u svakom slucaju da se posle godinu dana svede sve na to da ostane jedan pun server meni ce biti ok, ali kada ljudi i dan danas placaju za WoW koji je smece, igraju L2, Aion i Teru mislim da nece ovo propasti.
legionar012 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 2:54   #113
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

O questingu u MMO igrama:



Ono koliko sam se levelovao u AA je najdosadnije u bilo kom MMO-u koji sam igrao do sad.

Drugo, mikrotransakcije u GW2 su čista kozmetika (uglavnom). Ovde je reč o monetarizovanju jednog od osnovnih sistema igre (Labor i Archeum), kao što su 5udi to objasnili (pogledaj linkove u opisu videa u mom prošlom postu). Nema dropova (itema) od mobova, mobovi dropuju samo chestove i vrećice. Da bi ih otvorio treba ti Labor. Em te tako teraju da trošiš Labor, koji se sada daleko teže dobija u igri (pošto hoće da forsiraju Cash Shop), em ništa živo ne dropuje iz njih. To, plus činjenica da se najbo5i itemi dobijaju craftovanjem, a craftovanje zahteva Labor i Archeum koje je mnogo teže dobiti ingame...kupi Labor i Archeum u Cash Shopu! Prešli su na toliko bezobrazan P2W sistem da su forumi i Reddit puni kuknjave...Izgleda da nisi najbo5e shvatio situaciju u AA.

Treće, WoW nije šta je nekad bio, ali je i da5e najbo5i MMO. To što je nekom dosadio ne znači da je loš...

Poslednja ispravka: Morca (7.9.2014 u 6:20)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 12:42   #114
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Moram delimicno da se slozim sa Morcom da su ovo izveli malo bezobrazno... Ja licno ne bih rekao da je gamebreaking jer Archeum ipak dropuje u dovoljnoj meri a labor poene ne mozes bas tako lako da exploitujes (isprobao sam u ovoj beti jer sam founder pa sam imao kredita za kupovinu stvari u cash shopu) dakle,ne moze lako da se exploit ali je ipak donekle moguce... Napravis 3 alta,izlevelujes ih na lvl 15 i zajedno sa mainom to je 4k labor poena na svaka 4 sata jer je labor account wide... E sad,da ce za to trebati mnooogo para (RL para) trebace ali ne verujem da je to problem nekom Dzonu ili Hansu jer nisu svi slepci ko mi... Uglavnom,moje je misljenje da bi se stvari normalizovale kada bi vratili CD na labor potove na 12h kao sto je ranije bioa verujem da ce to i da urade jer je whine postao prejak Kako god,meni licno je igra predobra a iskreno ponajvise planiram da se bavim farmovanjem,trgovinom i slicnim zanimacijama. Krajem septembra mi istice pretplata za WS i on ide na standby a AA dobija sansu. Kad pomenuh WS,i u Archeage patron (pretplata) moze da se placa ingame valutom kao u Wildstar i EVE online. Izgleda da to postaje trend u zadnje vreme sto je potpuno pozitivno jer ja u WS nisam ulozio ni dinara osim same kupovine igre,znaci 4 meseca sam igrao za dz,prvi mesec sam imao besplatno i 3 sam kupio goldom.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 13:24   #115
legionar012
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Poruke: 231
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 45 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Drugo, mikrotransakcije u GW2 su čista kozmetika (uglavnom). Ovde je reč o monetarizovanju jednog od osnovnih sistema igre (Labor i Archeum), kao što su 5udi to objasnili (pogledaj linkove u opisu videa u mom prošlom postu). Nema dropova (itema) od mobova, mobovi dropuju samo chestove i vrećice. Da bi ih otvorio treba ti Labor. Em te tako teraju da trošiš Labor, koji se sada daleko teže dobija u igri (pošto hoće da forsiraju Cash Shop), em ništa živo ne dropuje iz njih. To, plus činjenica da se najbo5i itemi dobijaju craftovanjem, a craftovanje zahteva Labor i Archeum koje je mnogo teže dobiti ingame...kupi Labor i Archeum u Cash Shopu! Prešli su na toliko bezobrazan P2W sistem da su forumi i Reddit puni kuknjave...Izgleda da nisi najbo5e shvatio situaciju u AA.

Treće, WoW nije šta je nekad bio, ali je i da5e najbo5i MMO. To što je nekom dosadio ne znači da je loš...
Ne slazem se sa tobom u nekim stvarima, jeste sto ti kazes samo u gw2 cista kozmetika, ali zar ne mozes da uzmes u gw2 gemove i za kesh i da ih prodas za gold po meni je to p2w, imas boostere za exp, boostere za kraft, nije bas to cista kozmetika. Kada sam rekao da je WoW smece zaboravio sam da kazem da je to moje misljenje iza koga i dalje stojim, WoW je bio kada je izasao presmesna veoma tupa igra, WoW je i dalje smece, moje misljenje. Na necemu moraju da zarade to je prosto, ne moze se zaraditi samo na kozmetici. Kada gledaju potencijalne kupce mislis da uzimaju uopste u obzir nas, Makedonce, Bosance? Njima su primarne musterije zapadna evropa. Skrecem sa teme malo ali World of Tanks, pogledaj tamo naprimer mozes da kupis premium municiju za srebro ali bices ili u deeeebelom minusu ako pucas stalno nju, ali takodje mozes da je kupis za zlato, i mislis da neki lik ne puca ko zna koliko para i nosi sa sobom tovar municije u svem premium tenku i ima ogromnu ali ogromnu prednost u odnosu na regularne igrace pa se o5 ni tamo niko ne buni da je igra p2w jos ti kazu "nauci da igras" sto veze sa mozgom nema, pa ne vidim da WarGaming-u ide lose. Mozda se kasnije pokaze da gresim, pa odustanem i ja od AA ako je stvarno p2w, ali za sada ne vidim problem toliki problem. Briga me za kucu, labor potion ima reuse time. Jedino ako je i dalje ostalo da aukciju ne mozes da koristis ako nisi platio makar jedan premium je malo glupo, ali mozes cak i bez toga "wts najludji mac", a ako ti dosadi uplatis jednom 1500 dinara i eto. Sve u svemu videcemo.
legionar012 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 13:32   #116
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

E zaboravih,gilda u kojoj cu ja da budem od headstarta je http://forums.archeagegame.com/showt...-Guild-HC-East english speaking je ali ima masa nasih ljudi (Srbija,Bosna,Hrvatska). Voleo bih da se jos neko odavde pridruzi
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 18:33   #117
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Clanak o trade runovima http://killadrix.com/2014/05/19/a-ha...heage-trading/
Inace,juce sam popio svoj prvi napad pirata i otimanje dragocenog tovara
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 21:05   #118
Diabolic
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Citat:
legionar012 kaže: Pregled poruke
Ne slazem se sa tobom u nekim stvarima, jeste sto ti kazes samo u gw2 cista kozmetika, ali zar ne mozes da uzmes u gw2 gemove i za kesh i da ih prodas za gold po meni je to p2w, imas boostere za exp, boostere za kraft, nije bas to cista kozmetika. Kada sam rekao da je WoW smece zaboravio sam da kazem da je to moje misljenje iza koga i dalje stojim, WoW je bio kada je izasao presmesna veoma tupa igra, WoW je i dalje smece, moje misljenje. Na necemu moraju da zarade to je prosto, ne moze se zaraditi samo na kozmetici. Kada gledaju potencijalne kupce mislis da uzimaju uopste u obzir nas, Makedonce, Bosance? Njima su primarne musterije zapadna evropa. Skrecem sa teme malo ali World of Tanks, pogledaj tamo naprimer mozes da kupis premium municiju za srebro ali bices ili u deeeebelom minusu ako pucas stalno nju, ali takodje mozes da je kupis za zlato, i mislis da neki lik ne puca ko zna koliko para i nosi sa sobom tovar municije u svem premium tenku i ima ogromnu ali ogromnu prednost u odnosu na regularne igrace pa se o5 ni tamo niko ne buni da je igra p2w jos ti kazu "nauci da igras" sto veze sa mozgom nema, pa ne vidim da WarGaming-u ide lose. Mozda se kasnije pokaze da gresim, pa odustanem i ja od AA ako je stvarno p2w, ali za sada ne vidim problem toliki problem. Briga me za kucu, labor potion ima reuse time. Jedino ako je i dalje ostalo da aukciju ne mozes da koristis ako nisi platio makar jedan premium je malo glupo, ali mozes cak i bez toga "wts najludji mac", a ako ti dosadi uplatis jednom 1500 dinara i eto. Sve u svemu videcemo.


Koliko vidim, ti pojma nemaš što P2W znači, o ostalim piz.... koje pričaš također. Zbilja ostavljaš bez komentara...
Diabolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 22:00   #119
N.K.P.D.
Veteran
 
Član od: 11.2.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 596
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 69 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

Definisati precizno pojam P2W nije moguce. Svako ima svoje vidjenje. Neko uopsteno objasnjenje koje sam za sebe za ove godine igranja uspeo da sklopim je da je p2w item ili opcija nesto sto je jedino moguce nabaviti u item shopu za pravi novac i pri tom ne postoji opcija u igri da se to nabavi bez placanja ILI je za to potrebno mnogo vremena i to toliko da je svaki pokusaj da se to nabavi bez kesiranja apsurdan (a pri tom daje znacajnu prednost igracu). Neke stvari ne bi trebalo nazivati pay 2 win vec pay 2 progress faster sto nije isto.
N.K.P.D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku N.K.P.D. na korisnoj poruci:
Morava (8.9.2014)
Stara 7.9.2014, 22:13   #120
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Archeage Online

I kliper je tu,steta sto se sve brise sutra

cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010) Crytek Foto i audio/video 600 14.9.2016 23:08
FIFA Online Stefan 5 Sportske simulacije 234 23.7.2013 23:54
over-the-counter Iressa | Iressa With Free Dr Consultation DivalaIressa Foto i audio/video 0 9.2.2011 0:42
online anti virus scan wog326 Zaštita 11 4.9.2010 18:33
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com