Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2013, 22:34   #81
Gravespawn_89
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 247
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 72 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Voo Kanigia kaže: Pregled poruke
Iskreno VELIKA mana gw2 je nepostojanje open world pvp-a tj gankovanja. Ako je nesto bilo ultra uzbudljivo i dobro u vanila wow-u i tbc (pre masovne upotrebe fly mounta i portala) onda je to world pvp.

Baš tako. Sećam se kada sam prvi put u vanilla WoWu sa mojim shamanom naleteo na night elf huntera u Ashenvale-u davne ... uf 2005 godine mislim. Toliki je uticaj imalo to na mene da se sećam koja rasa i klasa je bio moj prvi PVP kill. Jednostavno battleground-i su zabavni ali ne planirani sudar dve grupe u zoni je nešto još slađe.
Gravespawn_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2013, 23:49   #82
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: WildStar

kako kome ali da je u gw2 omogucen open world pvp van WvW-a ja ne bih kupio igru, to je za mene bio selling point!
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 0:55   #83
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Jel imao neko srecu da upadne na stress testu?
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 11:06   #84
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Kako sam čuo (na youtube) oni koji su upali nisu se ovajdili, od 15000 pozivnica koliko je poslato 14000 je pokušalo da se uloguje u prvom minutu i imali su ogroman lag zbog opterećenja servera, a ubrzo je pronađen veliki problem (kakav su i tražili ) sa serverom pa je stress test završen. Prvobitno je najavljeno da će test biti više kao Beta vikend (bar po trajanju), tako da su mnogi bili razočarani.

Ove informacije sam našao od američkog youtubera(ne mogu da nađem snimak zato nemam link) tako da ne znam da li važi i za Evropu (ne znam da li je bio i EU server).

Poslednja ispravka: Karzen (31.5.2013 u 14:40) Razlog: znakovi interpunkcije previđeni u prvoj verziji
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 12:24   #85
Gravespawn_89
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 247
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 72 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Pa znači da je stress test uradio posao za koji je osmišljen. Ja jedva čekam open betu.
Gravespawn_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 14:24   #86
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Gravespawn_89 kaže: Pregled poruke
Pa znači da je stress test uradio posao za koji je osmišljen. Ja jedva čekam open betu.
This
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 14:56   #87
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Open beta je uobičajena praksa za malo poznate kompanije koje prave MMO igre B i C produkcije (gde se na kraju sve svodi na p2w shop iteme i kozmetiku) pa se nadaju da će se ljudi navući na igru dok je u beti i kad su svi manje više ravnopravni!
WS je visokobudžetni naslov koji je već sad ima nekoliko stotina hiljada igrača koji balave za igrom (drooooooooool), sa jakom izdavačkom kućom koja ima iskustva sa MMO igrama zato sumnjam da će postojati Open Beta, možda samo Beta Vikendi kao što ih je imao GW2.
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 15:01   #88
Morava
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: WildStar

I jos da razjasne sta podrazumevaju pod hibridnim modelom placanja.
Morava je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 15:14   #89
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: WildStar

http://www.rockpapershotgun.com/2013...ease-wildstar/
Veliki preview
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 15:18   #90
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Jel možeš da linkuješ stranicu gde pominju metod plaćanja? Lično se nadam da će to ispasti slično onome što sad GW2 ima, jedni kupuju Valutu X za RL pare i mogu da je menjaju za ingame valutu ili kupuju shop iteme, dok drugi daju ingame "gold"u zamenu za X. Ponuda i potražnja određuju cenu valute X za ingame "gold"!
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 15:28   #91
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Karzen kaže: Pregled poruke
Jel možeš da linkuješ stranicu gde pominju metod plaćanja? Lično se nadam da će to ispasti slično onome što sad GW2 ima, jedni kupuju Valutu X za RL pare i mogu da je menjaju za ingame valutu ili kupuju shop iteme, dok drugi daju ingame "gold"u zamenu za X. Ponuda i potražnja određuju cenu valute X za ingame "gold"!
Hybrid model imas ovdje u intervju
Video
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Karzen (31.5.2013)
Stara 31.5.2013, 15:37   #92
Gravespawn_89
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 247
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 72 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Karzen kaže: Pregled poruke
Open beta je uobičajena praksa za malo poznate kompanije koje prave MMO igre B i C produkcije (gde se na kraju sve svodi na p2w shop iteme i kozmetiku) pa se nadaju da će se ljudi navući na igru dok je u beti i kad su svi manje više ravnopravni!
WS je visokobudžetni naslov koji je već sad ima nekoliko stotina hiljada igrača koji balave za igrom (drooooooooool), sa jakom izdavačkom kućom koja ima iskustva sa MMO igrama zato sumnjam da će postojati Open Beta, možda samo Beta Vikendi kao što ih je imao GW2.
Samo što su već u jednom interview-u potvrdili da će open beta da postoji kao i da je sistem plaćanja hibridni. I pazi SWTOR je bio visobudžetni MMO koji je propao baš zbog toga što nisu imali otvorenu betu već su krili gameplay kao zmija noge do zvaničnog izlaska igre. A i beta weekend je open beta samo vremenski ograničena so go figure
Gravespawn_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 17:18   #93
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: WildStar

^
Uopste nisu krili no se sve vidjelo a bila je beta malo prije izlaska igre
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 18:39   #94
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Realno vise niko ne zeli da plati za igru dok je ne proba da vidi da li mu lezi.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 19:45   #95
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Gravespawn_89 kaže: Pregled poruke
I pazi SWTOR je bio visobudžetni MMO koji je propao baš zbog toga što nisu imali otvorenu betu već su krili gameplay kao zmija noge do zvaničnog izlaska igre...
Igrao sam SWTOR i moram reći da problem igre nije bio to što je sama igra loše (iako je u pitanju WoW u SW settingu) već pohlepa EA, zbog početnog hype na izlasku otvorili su preko 20 servera (samo za evropu, US ne računam mada i tamo su ubacili gomilu) i kad je prvi mesec free-playa došao mnogi nisu obnovili pretplatu (neki su kupili igru više zbog storyja koje je ubačeno u levelovanje i koji je trebalo da objasni kraj KOTOR 2 i privede tu priču kraju... veliko razočarenje moram reći).
Kad su free month igrači otišli, serveri su ostali pusti a server transfera nigde, mnogi (među njima i ja) su bili ko Robinson Kruso, MMO svet gde ideš po 4-5 sati a da ne vidiš živog čoveka, jednom sam naleteo na igrača republike lvl 50+ dok sam lvlovao alta i očekivao da me gankuje.... čovek je bio toliko srećan da je video živog igrača da me je boostovao kroz zonu (ja tagujem moba on ga dokrajči).
Nego da se vratim na priču, igra je mogla da preživi ali loša optimizovanost grafike i celog endžina, a kasnije i gamebreak bugovi (u warzonovima) koje kad prijaviš, customer support ti kaže "mora da si pogrešio" (desilo se meni) i gomila drugih gluposti.

Ala sam se raspisao? Ovo će verovatno biti obrisano jer nema veze sa WS !
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 20:04   #96
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: WildStar

http://www.wildstar-online.com/en/ne...nomic_game.php
Malo o ekonomiji
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 0:25   #97
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: WildStar

http://www.polycount.com/2013/06/03/...nd-the-scenes/
razgovor sa developerima
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 9:13   #98
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Možda grešim, davno je bilo ali je i wow imao open betu pre izlaska. Što se tiče world pvp-a po meni je to sama suština mmo naslova, ko želi da ide po mapi i ubija mobove bez opasnosti da naleti na protivnika u bude gankovan treba da se drži single player naslova.

Što se tiče wildstara koliko sam ja skapirao imaće početne zone u kojima neće moći da se napada protivnička frakcija kao i zone gde će biti open pvp. Igra je toliko luda i tako ql urađena da ja mislim da će upravo taj open pvp da joj da potrebnu "dušu" koju gw2 nema.... Ništa lepše nego kad full nagirovan odeš u stv i počneš da gankuješ low lvl likove pa oni dođu sa mainovima i guild memberima pa ti pozoveš još par tvojih prijatelja i krene krkljanac do besvesti...

BTW, koju frakciju planirate igrati?
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 9:53   #99
Gravespawn_89
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 247
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 72 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Exiles zato što me podsećaju na Browncoats iz Firefly-a :P A najverovatnije ću da budem četvrta neobjavljena rasa za koju se šuška da će biti zombi/kiborg. Što se tiče klasa još uvek ne znam ali ću najverovatnije da budem neki healer.
Gravespawn_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 10:26   #100
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Voo Kanigia kaže: Pregled poruke
Ništa lepše nego kad full nagirovan odeš u stv i počneš da gankuješ low lvl likove pa oni dođu sa mainovima i guild memberima pa ti pozoveš još par tvojih prijatelja i krene krkljanac do besvesti...

BTW, koju frakciju planirate igrati?
Uglavnom se ne slazem sa tobom, nema zabave kada je nesto prelako, a vecina low lvl igraca i nema gildu pa tvoj plan ne stoji, zasto je rokanje low lvl igraca u opancima, sa napucanim gear-om ljudima zabavno, to ne znam, meni su zabavniji dueli 1vs1 sa igracem istog ranga...e sada se slazem da mora da postoji open PvP jer su PvP arene udavile,recimo, Teru jer su repetativne i svode se na istu stvar, i onda 60lvl igraci nemaju sta da rade i napustaju igru, ali ulazak u open PvP regije mora da se ogranici na sto veci lvl, kako jaz u opremljenosti i uigranosti igraca ne bi bio prevelik i kako bi grupa od bar 3 igraca mogla da se bori egal sa max gear/lvl veteranom...

Planiram da igram The exiles frakciju
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com