Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.4.2013, 10:31   #21
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: WildStar

ja sam odusevljen animacijom ali i sveukupnim dizajnom. ja se nadam da ce ipak odabrati b2p model xD.

p.s. dok sam placao mesecnu pretplatu za neke igre uvek sam se osecao kao da tracim zivot i da za to jos placam xD.
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku drow na korisnoj poruci:
JAZO (19.4.2013)
Stara 19.4.2013, 11:35   #22
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Uf, ako ovo bude bez pretplate, ima da bude prvi MMO koji ću da igram, izgleda perfektno.
Samo da hoće biti dobar editor za lica, itd, ovo igrati sa custom Turianom bi bilo nevjerovatno .
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2013, 12:50   #23
halabit
Član
 
Član od: 20.4.2010.
Poruke: 98
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 43 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
drow kaže: Pregled poruke
p.s. dok sam placao mesecnu pretplatu za neke igre uvek sam se osecao kao da tracim zivot i da za to jos placam xD.
lol!


Btw za koju stranu cete igrati ?

Licno vise tezim ka Exiles nego Dominion.
halabit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2013, 15:56   #24
Apprentice
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Lokacija: Suburbia ,Beograd
Poruke: 472
Zahvalnice: 411
Zahvaljeno 190 puta na 102 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Sto je u mom slucaju abnormalno veliki plus.
=> vredno pomena
Apprentice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 9:09   #25
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
drow kaže: Pregled poruke
ja sam odusevljen animacijom ali i sveukupnim dizajnom. ja se nadam da ce ipak odabrati b2p model xD.
Ja se nadam da ce biti f2p model, i to najvise zbog njih. Tako ce privuci ogroman broj igraca od kojih ce uvek neko hteti da kupi nesto u cash shopu, a to znaci da ce imati stabilan priliv sredstava. To ne mogu da ostvare sa b2p modelom jer ce manji broj ljudi da kupi igru, i posle kupovine igre,kreatori WSa nece imati izvor prihoda do sledece ekspanzije. Sa druge strane mesecna pretplata bi ih sahranila, jer ima milion sjajnih f2p i b2p MMO igara (Planetside 2, Tera online, WoT, CS:GO itd. ) i retko ko bi se odlucio da mesecno izdvaja pare za WS pored toliko sjajnih, a jeftinijih igara
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 11:00   #26
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Ja se nadam da ce biti f2p model, i to najvise zbog njih. Tako ce privuci ogroman broj igraca od kojih ce uvek neko hteti da kupi nesto u cash shopu, a to znaci da ce imati stabilan priliv sredstava. To ne mogu da ostvare sa b2p modelom jer ce manji broj ljudi da kupi igru, i posle kupovine igre,kreatori WSa nece imati izvor prihoda do sledece ekspanzije. Sa druge strane mesecna pretplata bi ih sahranila, jer ima milion sjajnih f2p i b2p MMO igara (Planetside 2, Tera online, WoT, CS:GO itd. ) i retko ko bi se odlucio da mesecno izdvaja pare za WS pored toliko sjajnih, a jeftinijih igara
B2P model sa kozmetickim cash shopom im definitivno nece smanjiti prihode. Pa pogledaj GW1 i GW2 koji su zaradili ogromnu kolicinu novca cak i posle inicijalne prodaje igre.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 12:26   #27
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Smatram da je buy2play model sa naplaćivanjem kozmetičkih dodataka u igri čist bezobrazluk. Bolje da zarađuju od reklama.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 13:19   #28
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Smatram da je buy2play model sa naplaćivanjem kozmetičkih dodataka u igri čist bezobrazluk. Bolje da zarađuju od reklama.
A zbog cega? Po cemu je to bezobrazluk a mesecna pretplata nije?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 13:36   #29
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Zato što ti prodaju dio igre oslanjajući se na iluziju da ti prodaju kompletnu igru, nakon čega lako dolazi do frustracija tipa ''joj da mi je ovo kupiti, ovo je baš dobro, da se malo razlikujem od ostalih, ovo niko nema, al' ako kupim i ovo i ono, gdje će biti kraj?''.
Ko se odluči za mjesečnu pretplatu, on bukvalno iznajmljuje igru, i svjestan je toga, ima u njoj sve ili je nema.
Ali nisam protiv toga da se naplaćuje, s time da se na malo teži način može zaraditi svaki naplaćivani item, to je ok, tj. da plaćaju igrači koji su ili malo lenji, ili nemaju vremena za igranje, a htjeli bi svašta da imaju.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 13:56   #30
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Zato što ti prodaju dio igre oslanjajući se na iluziju da ti prodaju kompletnu igru, nakon čega lako dolazi do frustracija tipa ''joj da mi je ovo kupiti, ovo je baš dobro, da se malo razlikujem od ostalih, ovo niko nema, al' ako kupim i ovo i ono, gdje će biti kraj?''.
Ko se odluči za mjesečnu pretplatu, on bukvalno iznajmljuje igru, i svjestan je toga, ima u njoj sve ili je nema.
Ali nisam protiv toga da se naplaćuje, s time da se na malo teži način može zaraditi svaki naplaćivani item, to je ok, tj. da plaćaju igrači koji su ili malo lenji, ili nemaju vremena za igranje, a htjeli bi svašta da imaju.
A nema veze sto taj koji iznajmljuje igru povrh toga placa punu cenu igre pri kupovini? Skinovi i nisu bas neki integralni deo igre (bar u ovim normalnim MMO-ovima) oni moraju nekako da zarade, bolje i tako nego da idu po korejskom modelu i naplacivanjem integralnih delova igre. Ovako imas izbor da platis ili ne. Takodje neke igre (kao GW2 recimo) imaju opciju kupovine svega toga ingame novcem. Ukoliko se b2p model zadrzi samo na kozmeticke iteme, to je po meni najbolje za bilo koji MMO. Naplacivanje pretplate je danas mnogo veci bezobrazluk, proslo je vreme skupih servera i ostalog da bi se islo na pretplatu od preko 10 dolara mesecno za vec kupljenu igru (znaci kupis pa jos iznajmljujes ). Manja cena bi mozda i bila OK ali opet.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 14:14   #31
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Pa nisam ja zagovornik pretplate (prvo samim tim što takvu igru ne bih nikad igrao). I da citiram sam sebe:
Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Ali nisam protiv toga da se naplaćuje, s time da se na malo teži način može zaraditi svaki naplaćivani item, to je ok, tj. da plaćaju igrači koji su ili malo lenji, ili nemaju vremena za igranje, a htjeli bi svašta da imaju.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2013, 18:05   #32
halabit
Član
 
Član od: 20.4.2010.
Poruke: 98
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 43 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: WildStar

https://twitter.com/CRB_Aether/statu...34623705460737

Citat:
Troy Hewitt ‏@CRB_Aether 17h
Hello friends. We love Europeans, so much, that we will be adding you to Beta within weeks. So settle down.
halabit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2013, 21:31   #33
halabit
Član
 
Član od: 20.4.2010.
Poruke: 98
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 43 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: WildStar

WildStar: The Engine Interview
halabit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku halabit na korisnoj poruci:
cages (23.4.2013)
Stara 25.4.2013, 14:15   #34
halabit
Član
 
Član od: 20.4.2010.
Poruke: 98
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 43 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: WildStar

WildStar: A Guide to What We Know
halabit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku halabit na korisnoj poruci:
cages (25.4.2013)
Stara 25.4.2013, 17:13   #35
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Ja sam se nesto nalozio na ovo ko mlad majmun (otprilike ko kad je bio hype oko gw2 samo jos vise),mislim da su totalno iskopirali vanilla/BC WoW i "metnuli" ga u hi-tech okruzenje. Dobitna kombinacija cini mi se i nadam se
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2013, 9:39   #36
halabit
Član
 
Član od: 20.4.2010.
Poruke: 98
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 43 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Ja sam se nesto nalozio na ovo ko mlad majmun (otprilike ko kad je bio hype oko gw2 samo jos vise),mislim da su totalno iskopirali vanilla/BC WoW i "metnuli" ga u hi-tech okruzenje. Dobitna kombinacija cini mi se i nadam se
Ja sam cuo za WildStar jos prosle godine , ali na brzinu sam pogledao igru i mislio sam da je cist WoW clone , sa action combat i bukvalno nula sadrzaja. Ali pre jedno mesec dana, malo vise sam razgledao i stvarno Carbine radi super posao, po onome sto najavljuju bice toliko sadrzaja u igri da jednostavno ne znas sta pre da radis WS bi trebalo da u pocetku ima toliko sadrzaja koliko MMOvi imaju posle pet-sest godine od release-a.

Za razliku od ESO grafika nije toliko napucana niti je full voice over (pola-pola je WS) ali izgleda zanimljivo i veoma igrivo. Kad sam pokazao WS nekolicini kolega koji nisu ljubitelju MMOva, bukvalno su se nalozili na igru samo onako.

Videcemo , ali definitivno izgleda mnogo zanimljivije nego ESO (koji lici na SWTOR debakl, full voice-over linear questing bez end game).
halabit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku halabit na korisnoj poruci:
Apprentice (26.4.2013), cages (26.4.2013)
Stara 26.4.2013, 14:02   #37
Apprentice
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Lokacija: Suburbia ,Beograd
Poruke: 472
Zahvalnice: 411
Zahvaljeno 190 puta na 102 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Vala slažem se za Eso. Onaj procureli video samo potvrđuje da igra mnogo liči na Swtor..
Samo da ovo bude ko stari Wow i biće kul..
Kako se stvari brzo menjaju neverovatno. Do skora smo hteli nešto kao Gw2 što se naizgled činilo drugačijim, a sad opet hoćemo Wow..
Apprentice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Apprentice na korisnoj poruci:
cages (26.4.2013), halabit (26.4.2013), N.K.P.D. (26.4.2013)
Stara 26.4.2013, 16:18   #38
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: WildStar

ne znam sta vi podrazumevate pod grafikom al ova igra izgleda i animirana je neuporedivo bolje nego eso. izgleda kao delo umetnika (dok eso bar meni deluje potpuno genericki i mutavo kao i sve es igre).

ja sam potpuno odusevljen animacijom <3!
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2013, 17:21   #39
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Apprentice kaže: Pregled poruke
Vala slažem se za Eso. Onaj procureli video samo potvrđuje da igra mnogo liči na Swtor..
Samo da ovo bude ko stari Wow i biće kul..
Kako se stvari brzo menjaju neverovatno. Do skora smo hteli nešto kao Gw2 što se naizgled činilo drugačijim, a sad opet hoćemo Wow..
Pa to i ja nesto kontam,meni se u stvari i igra WoWolika igra ali ne kao ovaj sad moderni nego onaj WoW kada sam pocinjao 2005-6 godine.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku cages na korisnoj poruci:
Apprentice (27.4.2013), halabit (26.4.2013)
Stara 26.4.2013, 20:34   #40
halabit
Član
 
Član od: 20.4.2010.
Poruke: 98
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 43 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Pa to i ja nesto kontam,meni se u stvari i igra WoWolika igra ali ne kao ovaj sad moderni nego onaj WoW kada sam pocinjao 2005-6 godine.
Pazi nece biti WoW ko WoW. Igrica ima action combat, housing etc. ali duhom ce posecati na WoW vanilu, posebno sa 20 i 40 raidovima. Ja licno nisam igrao vanilu wow ali sam cuo dobre stvari , u to doba sa sam picio EvE Online.

Za koji faction ce te se odluciti , Exiles ili Dominion (ja licno tezim ka Exiles) ?
halabit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com